Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

I co dalej ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 kurczak

kurczak

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 325 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 12 sierpień 2010 - 00:08

Bardzo interesujący temat. Ja też mam wątpliwości co do swojej sytuacji rentowej. Miałam do 2007 roku grupę II przyznaną na stałe.Zmieniłam później pracę, i zaszłam w ciążę w trakcie 3 miesięcznego okresu próbnego. W poprzedniej pracy miałam umowę na stałe i ciągłość a w ciąży musiałam być na zwolnieniu. Przedłużyli mi umowę do rozwiązania, potem urlop macierzyński (około pół roku) płacił mi Zus. W tym okresie złożyłam wniosek o przyznanie mi renty, i byłam zarejestrowana w Urzędzie pracy, bo musiałam mieć ubezpieczenie. Musiałam udowodnić że mój stan zdrowia uległ pogorszeniu w trakcie pracy. Ponieważ byłam tyle na zwolnieniu lekarskim, gdy wystąpiłam na Komisji uznano mi fakt pogorszenia stanu zdrowia i mam wpisaną całkowitą niezdolność do pracy z tytułu niesprawności narządu ruchu do lipca 2012-go roku. I nasuwa mi się pytanie...czytając Wasze posty : Czy gdy w okresie tych dwóch niespełna lat, podejmę zatrudnienie to przy kolejnej komisji mogą mi zabrać rentę i zostawić tylko grupę? A co dalej ?
Czy będę musiała przejść na rentę socjalną...? Na Komisji zwrócono uwagę iż jestem po studiach pedagogicznych i mogę pracować ,, głową a nie fizycznie''... Mam rodzinę i przydało by się dodatkowo parę groszy ale boję się że gdy podejmę pracę udowodnię to że mogę i odbiorą mi rentę a nie wiem czy starczy mi fizycznie sił aby długo popracować, bo mój stan zdrowia faktycznie się pogorszył. Też jestem po MPD. Może ktoś był w podobnej sytuacji?
  • 0
CZASEM TRZEBA DAC SIĘ ZGIĄĆ ŻEBY NIE DAĆ SIĘ ZŁAMAĆ. AGA

#22 kurczak

kurczak

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 325 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 13 sierpień 2010 - 20:34

N i cisza :(
  • 0
CZASEM TRZEBA DAC SIĘ ZGIĄĆ ŻEBY NIE DAĆ SIĘ ZŁAMAĆ. AGA

#23 lidiaa56

lidiaa56

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 19 wrzesień 2010 - 14:15

witam...kurczaczku...:)moja rada to pracować jeśli możesz i dajesz radę ,może te umowy o prace powinny być na krótkie okresy zatrudnienia.Ostatnio lekarz orzecznik wziął to pod uwagę synowi bo miał nową umowę o prace i orzekł że nie wiadomo jak długo popracuje.Innym razem marudził że nie jest to zakład pracy chronionej,bo taki uwzględniają.Ja mam 50 lat i rente jeszcze na 4 lata,zatrudniłam się korzystając z ogłoszenia o pracy na str IPON,mam znaczny stopień 04,dostałam 7 godzinny dzień pracy,35 w tygodniu ,wolne soboty.Lekarz wyraził zgodę bo to stanowisko dla niepełnosprawnej osoby.Zatrudnienie z takim statutem byłoby dla Ciebie odpowiednie .Dla zakładu też mogą być korzyści ,trzeba im je wskazać.
  • 0

#24 kurczak

kurczak

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 325 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 20 wrzesień 2010 - 20:28

dziękuję bardzo za radę... ja już tak kiedyś pracowałam:) tyle że miałam umowę na stałe....
  • 0
CZASEM TRZEBA DAC SIĘ ZGIĄĆ ŻEBY NIE DAĆ SIĘ ZŁAMAĆ. AGA

#25 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 272 postów

Napisano 24 wrzesień 2010 - 22:45

Witam

Niestety ZUS w Rybniku to jest taka instytucja ze człowiekowi lepiej będzie w Ameryce południowej Kolumbia i takie tam regiony. Znam osobę z MPD która również się ubiegała o rentę, ponieważ po 15 latach! dorabiania na rencie socjalnej stan zdrowia poważnie się pogorszył (praca siedząca). Odzywka ZUSu w Rybniku "Ma pani rentę socjalną, było nie pracować ponieważ w chwili podjęcia pracy robi to pani na własne ryzyko"
Słuchajcie , trzeba coś zrobić z tym fantem najlepiej zbiorowo, ponieważ oni nie mogą tak ludzi traktować. Ja też jestem po MPD, po 4 latach siedzącej pracy, stan zdrowia też już mi się pogarsza, od 2 lat mam problemy z równowagą. Do emerytury na pewno nie będę mógł pracować ale po co płacimy składki rentowe? !!! Na razie sobie jakoś radzę, ale co będzie dalej?
Rafale daj znać jeśli będziesz dalej próbował.
  • 0

#26 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 25 wrzesień 2010 - 12:25

Miałem pewne problemy i przeoczyłem termin odwołania się do sądu, to raz, a dwa wierzę że od nowego roku te limity znikną więc wolę mieć socjalną na stałe.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#27 pragmatyk_liryczny

pragmatyk_liryczny

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 02 grudzień 2010 - 14:11

Miałem pewne problemy i przeoczyłem termin odwołania się do sądu, to raz, a dwa wierzę że od nowego roku te limity znikną więc wolę mieć socjalną na stałe.


Rafałek, kedy pisałeś ten post była jeszcze nadzieją, że limity znikną w 2011 roku, dziś wiadomo, że nie. Polecam wątek Inicjatywa ON znosząca "pułapkę rentową", bo to szansa na zmiany. Pozdrawiam
  • 0
Nie jesteś dzieckiem specjalnej troski. Jesteś obywatelem i tego się trzymaj!


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych