Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Praca a znaczny stopien niepelnosprawnosci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 syma

syma

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 02 wrzesień 2010 - 20:25

Również mam znaczny stopień a pracuje od 5 lat na otwartym rynku tylko nie przekraczałem limitu zarobku.. i miałem umowe o prace na czas nieokreślony... dopiero teraz jak zmieniłem prace to od października bede zmuszony zawiesić rente socjalną ponieważ moje zarobki przekroczą limit.
  • 0

#22 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 02 wrzesień 2010 - 22:24

Witam
I mam pytanie czy pracodawca zgodzi się mnie zatrudnić jako osobę niepełnosprawną.
Następne pytanie dotyczy czy na umowę zlecenie mogę korzystać z niepełnosprawności??? Czy tylko umowa o pracę daje takie możliwości. Chodzi mi o czas pracy, dodatkowy urlop, przerwę w pracy
Czy muszę zgłaszać do MOPs-u ze zostałam zatrudniona?
Czy pracodawca musi zgłosic mnie do IP przyjmując na umowę zlecanie??
Ile moge zarobic netto aby nie tarcic prawa do renty

Wracając do głównego wątku dyskusji:
1)Nie wiem czy pracodawca się zgodzi zatrudnić Cię jako ON bo to wie Pracodawca.
Zwyczajnie się pracodawcy opłaca Cię zatrudnić na umowę stałą bo wtedy dostaje zwrot części kosztów wynagrodzenia.
2)W ustawie jest mowa o osobie niepełnosprawnej (czyli z orzeczeniem) więc w moim rozumieniu masz przywileje urlopowe itp. nawet w umowie o zleconej.
3) zależy jakie świadczenia tam pobierasz i jakie masz dochody.
4) Nie wiem co to takiego IP (chyba nie adres IP) jeśli chodzi o UP pracodawcy muszą się rozliczać z zawartych umów.
5) To zależy od kilku czynników np miejsca zamieszkania itp
od 1 września 2010 r. do 30 listopada 2010 r. - 959,40 zł brutto czyli ok 688.35 netto
http://www.zus.pl/de...t.asp?p=1&id=52
  • 0

#23 doughnut

doughnut

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 13:31

Co do kwestii ze znacznym stopniem niepelnosprawnym dostalem wlasnie informacje w mejlu od Pana
Wojciecha Piętka ntegracja.org

chciałem sprostować jedną opinie która pojawia się w Pana wypowiedziach -
osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności bądź całkowitą niezdolnością
do pracy i samodzielnej egzystencji, mogą pracować. Wbrew obiegowej opinii
takie osoby nie mają zakazu pracy. Oczywiście osobą takim prace znaleźć jest
trudniej - ale też pracodawca je zatrudniający ma większą refundacje. Są to
wiec pracownicy pożadani.
  • 0

#24 mantwk

mantwk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 13:45

Witam
Jestem osoba niepełnoprawną - znaczny stopień ! W Zusie- całkowicie niezdolna do pracy. Dlatego mam pytanie. Mam możliwość zatrudnienia sie jako sekretarka w szpitalu. Moja praca polegala by na sporządzaniu wypisów, dokumentacji medycznej. I mam pytanie czy pracodawca zgodzi się mnie zatrudnić jako osobę niepełnosprawną.
Następne pytanie dotyczy czy na umowę zlecenie mogę korzystać z niepełnosprawności??? Czy tylko umowa o pracę daje takie możliwości. Chodzi mi o czas pracy, dodatkowy urlop, przerwę w pracy
Czy muszę zgłaszać do MOPs-u ze zostałam zatrudniona?
Czy pracodawca musi zgłosic mnie do IP przyjmując na umowę zlecanie??
Ile moge zarobic netto aby nie tarcic prawa do renty

Przepraszam że tak napisze.
Zapomnij o tym co piszesz. nikt ciebie nie zatrudni ze stopniem znacznym.


Dodano ndz 21 mar 22:05:54 2010 :
Osoba ze znacznym stopniem I grupy inwalidzkiej nie może pracować.
Ma przyznaną na stałe lub na 1-3 lata rente socjalną.
Jeśli by ta osoba pracowała. To ZUS zabiera całkowicie stopień znaczny zraz z grupą I.

Tu piszesz głupoty. Osoba z pierwszą grupą czy też ze znacznym stopniem niepełnosprawności może pracować. Ja mam znaczny stopień i pracuje w ochronie. Co więcej, bez problemu znajdę pracę w ochronie w większym mieście jak np. Warszawa.

Dodano Sat Sep 11 15:16:29 2010 :

A co to są "stosunkowe stanowiska w zakładzie pracy chronionej"? Coś związanego z seksem?

Chodzi mi o schorzenie choroby.
W przypadku mojego kolegi to:
Cierpi na Epilepsje
Ma I gr. inwalidzką i znaczny stopień niepełnosprawności i nie może pracować w pracy chronionej.
A funkcjonuje jak zdrowy człowiek.

Jest bardzo mało firm czy tez zakładów pracy chronionej które by zatrudniły osobę chorą na epilepsje.
  • 0

#25 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 11 wrzesień 2010 - 15:09

Zgadzam się z mantwk, że mało pracodawców zatrudnia osoby z epilepsją.Czytałam jednak kiedyś artykuł w gazecie że takie osoby zatrudniane są w Zakładach Aktywności Zawodowej funkcjonujących przy niektórych WTZach. może więc tam warto skierować swe kroki , albo poszukać pracy chałupniczej. choć o uczciwe chałupnictwo piekielnie trudno niestety.
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#26 xMartinx

xMartinx

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 11 wrzesień 2010 - 15:20

Niestety nawet osoby ze stopniem umiarkowanym mają problemy ze znalezieniem pracy, takie są niestety realia Naszego kraju. Jeszcze jak zabiorą ulgi dla pracodawców, to będzie jeszcze trudniej...
  • 0
Pozytywnie rąbnięty :)

#27 doughnut

doughnut

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 12 wrzesień 2010 - 08:55

[quote name='xMartinx]Niestety nawet osoby ze stopniem umiarkowanym mają problemy ze znalezieniem pracy' date=' takie są niestety realia Naszego kraju. Jeszcze jak zabiorą ulgi dla pracodawców, to będzie jeszcze trudniej...[/quote']
Opdowiadam na twoj post niestety sie z tym zgodze, kwesti zatrudnienia osob Niepelnosprawnych w Polsce jest jeszcze tragicznie poniewaz jest pewna czastka pracodawcow, ktorzy nie rozumieja ze dzieki niepelnosprawnym moga bardzo duzo zyskac, nie tylko dofinansowanie z PFRON ale rowniez pelnowartosciowego pracownika, ktory jest dwa razy lepszy od pelnosprawnego, ktory sie wiecej obija w pracy.
Ale niestety zgodze sie z tym co napisal jeden z uzytkowniko ze bedzie jeszcze trudniej poniewaz obecna sytuacja w Kraju jest fatalna, moze ktos nie widziec, ale ja to obserwuje jest wiecej zwalnianych niz zatrudnionych nie patrzcie na PKB bo tam czesto oszukuja lub podwazaja liczby, ale liczba zwolnionych niepelnosprawnych wzrasta z miesiaca na miesiac
  • 0

#28 xMartinx

xMartinx

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 12 wrzesień 2010 - 12:45


Opdowiadam na twoj post niestety sie z tym zgodze, kwesti zatrudnienia osob Niepelnosprawnych w Polsce jest jeszcze tragicznie poniewaz jest pewna czastka pracodawcow, ktorzy nie rozumieja ze dzieki niepelnosprawnym moga bardzo duzo zyskac, nie tylko dofinansowanie z PFRON ale rowniez pelnowartosciowego pracownika, ktory jest dwa razy lepszy od pelnosprawnego, ktory sie wiecej obija w pracy.
Ale niestety zgodze sie z tym co napisal jeden z uzytkowniko ze bedzie jeszcze trudniej poniewaz obecna sytuacja w Kraju jest fatalna, moze ktos nie widziec, ale ja to obserwuje jest wiecej zwalnianych niz zatrudnionych nie patrzcie na PKB bo tam czesto oszukuja lub podwazaja liczby, ale liczba zwolnionych niepelnosprawnych wzrasta z miesiaca na miesiac

Racja, zgadzam się! Pracownik niepełnosprawny cieszy się, że ma pracę, dla niego to coś więcej niż tylko przyjście do "roboty" i odbębnienie dnia. Tylko niektórym nadal tego nie wytłumaczy. Mojej niepełnosprawności nie widać od razu, dopiero gdy taki pracodawca zobaczy moje "papiery" zaczyna się krzywić. Muszę mu specjalnie wspominać, że jeszcze kasę za mnie dostanie dodatkowo :)
Z tym PKB to ściema, zgadzam się. do tych danych trzeba trzeba podejść ze sporą dozą krytycyzmu. Jeszcze u Nas, na wschodzie, tym bardziej jest niewesoło, OP nie mogą znaleźć pracy a co dopiero niepełnosprawni...
  • 0
Pozytywnie rąbnięty :)

#29 mantwk

mantwk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 12 wrzesień 2010 - 18:35

[quote name='xMartinx]Niestety nawet osoby ze stopniem umiarkowanym mają problemy ze znalezieniem pracy' date=' takie są niestety realia Naszego kraju. Jeszcze jak zabiorą ulgi dla pracodawców, to będzie jeszcze trudniej...[/quote']
Jeśli by zabrali ulgi to większość z nas straci pracę. Taka jest prawda. Ach Ci politycy.
  • 0

#30 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 12 wrzesień 2010 - 22:27

Z pracą jest trudno ale wyolbrzymianie problemu jeszcze bardziej nic dobrego nie przyniesie. Miejmy nadzieję, że jednak nasi politycy, mają chociaż tyle rozumu żeby wiedzieć że zabranie ulg i danie niepełnosprawnym, rent, zasiłków itp nie przyniesie oszczędności. Nie myślę co by było gdyby, po co to. Wam też nie radzę. przyjdzie inna rzeczywistość będziemy się martwić , po co z góry zakładać , że będzie gorzej. uszy do góry:)
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#31 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 12 wrzesień 2010 - 23:49

[quote name='Marta S]Z pracą jest trudno ale wyolbrzymianie problemu jeszcze bardziej nic dobrego nie przyniesie. Miejmy nadzieję' date=' że jednak nasi politycy, mają chociaż tyle rozumu żeby wiedzieć że zabranie ulg i danie niepełnosprawnym, rent, zasiłków itp nie przyniesie oszczędności. Nie myślę co by było gdyby, po co to. Wam też nie radzę. przyjdzie inna rzeczywistość będziemy się martwić , po co z góry zakładać , że będzie gorzej. uszy do góry:)[/quote']
Marta ale zabranie dofinansowań i redukcja liczby rent właśnie DA OSZCZĘDNOŚĆ dla budżetu. Na rozsądek polityków nie ma co liczyć patrząc chociażby na podwyżkę Vat czy podwyższenie opłat samochodowych.
Czytasz projekty ustaw rządu Tuska? Kierunek zmian jest jasny. Z twoim nastawieniem w końcu obudzisz się z ręką w nocniku. Ja wolę przygotować sobie plan B.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych