Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Czarna lista


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 07 marzec 2010 - 12:47

Czy jest możliwość wprowadzenia ignorownia postów pisanych przez niektórych użytkowników?
Nie chcę czytać postów Kowalskiego, zatem dodaję go do mojej "czarnej listy" i gotowe.
Każdy z Nas listę ignorowanych użytkowników powinien mieć w swoim profilu, by łatwo ją edytować.
Jest to funkcja przydatna na wielu forach internetowych.

P.S. Oczywiście użytkownik, który znajduje się na mojej "czarnej liście" nie może wysłać do mnie PW.
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#2 Jutrzenka

Jutrzenka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 08 marzec 2010 - 23:17

Podpinam sie pod wypowiedż Paulli dotyczacej ignorowania niektorych osob.
  • 0

#3 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 09 marzec 2010 - 08:48

od cenzurowania najbardziej bzdurnych głupich i tępych nawet wypowiedzi jest władza która stara się nam ograniczyć wolność słowa bo się jej boi . jeśli posty czyjejś osoby naprawdę naruszają czyjeś dobro osobiste to zgłoś do admina jeśli przybierze to formę naprawdę jakiegoś drastycznego naruszenia twoich dóbr to w ostateczności pójdź nawet do sądu . a jeśli czyjeś wypowiedzi tobie nie pasują nie czytaj ich . niestety wolność słowa polega na tym że trole też mogą się wypowiadać choć są bardzo denerwujący wypowiedzi mogą być skrajne albo nie podobać się wszystkim nawet jeśli z wolności słowa nie umiemy korzystać mądrze albo inni używają jej do podniesienia swojego niskiego ego celowo dając upust swoim lękom frustracją wkurzając przy tym wszystkich dookoła bo tylko to im sprawia przyjemność w życiu WOLNOŚĆ SŁOWA TO JEDNO Z NAJCENNIEJSZYCH PRAW JAKIE POSIADAMY nawet jeśli wykorzystują je ludzie mali do swoich małych celów

uważam że funkcja ignorowania osób na forum przyniesie więcej szkody niż pożytku

na większości forach kończy się to tym że osoby które się nie zgadzająz jakimś poglądem blokują tych o innym zdaniu i rozmawiają same ze sobą i zwolennikami jednej opcji co w długim terminie prowadzi do zubożenia psychiki i radykalizmu w poglądach co jest groźne dla całego społeczeństwa

trolle też mają prawo głosu natomiast my ich nie musimy czytać ani im odpisywać
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#4 persona37

persona37

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 09 marzec 2010 - 09:29

Jeżeli nie można wyrażać opinii ,bo są inne niż kręgu ludzi,którzy tu regularnie sobie słodzą,to nie będzie to już forum w pełnym tego słowa znaczeniu lecz zwyczajne kółeczko wzajemnej adoracji
  • 0

#5 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 09 marzec 2010 - 09:34

Zgadzam się z tobą persona 37
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#6 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 09 marzec 2010 - 09:37

Nonames.

1. Sam sobie zaprzeczasz. Najpierw piszesz:

[...]uważam że funkcja ignorowania osób na forum przyniesie więcej szkody niż pożytku
[...]

potem:

[...]
trolle też mają prawo głosu natomiast my ich nie musimy czytać ani im odpisywać

2. Na tym forum NIE MA wolności słowa - poczytaj regulamin (np. punkty 2 c d f g, 3 j m o) to nie Hyde Park (tak przy okazji, regulamin redagował chyba jakiś 15 latek, por. punkty 2b i 3a, jest tam wiele innych "kwiatków")

Paulo i Jutrzenko
Skrypt tego forum, oparty na PunBB to uproszczony wygląd oraz tylko najważniejsze funkcje forum internetowego. Żeby zwykły user miał możliwość filtrowania użytkowników administrator forum musiałby zaistalować rozszerzenie skryptu dodajace widżeta "Ignore Users" do profilu każdego użytkownika. Zgaduję, że albo nie będzie umiał, albo nie będzie mu się chciało.
  • 0

KNP


#7 Jutrzenka

Jutrzenka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 09 marzec 2010 - 09:45

Nie chodziło o tłumaczenie mi co oznacza termin ,a własnie dlaczego nie mozliwa jest opcja "ignoruj",za WSZELKIE wyjasnienia wielkie Bóg zapłac.
  • 0

#8 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 09 marzec 2010 - 12:31

Paulo i Jutrzenko
Skrypt tego forum, oparty na PunBB to uproszczony wygląd oraz tylko najważniejsze funkcje forum internetowego. Żeby zwykły user miał możliwość filtrowania użytkowników administrator forum musiałby zaistalować rozszerzenie skryptu dodajace widżeta "Ignore Users" do profilu każdego użytkownika. Zgaduję, że albo nie będzie umiał, albo nie będzie mu się chciało.

Wiem jak działa takie forum. Sama byłam w załodze znacznie większych for niż to więc cały "wykład" jak ono działa nie jest mi potrzebny. Kolejna sprawa bez obrazy, ale Administracja ma obowiązek wprowadzania wszelkich udogodnień. (tutaj nawet zgłoszenia o nieaktywnych wątkach nie są rozpatrywane, a jak już są to z kilkumiesięcznym opóźnieniem:
http://www.ipon.pl/f...ic.php?id=14280) Raz wprowadzi Admin opcje, o której wspomniałam i ma kłopot z głowy, a tak użytkownik jeżeli chce zgłosić trolla musi Adminowi głowę na PW zawracać.
Tylko mi tu nie pisać, że załoga nie siedzi 24/7 przed komputerem.
Każdym działem forum moderuje po kilka osób, dla takiego forum jak to zupełnie 2 godzinki wieczorem "moderacji" wystarczą.

Spore uznanie za pracę na rzecz forum dla takich załogantów jak: Kicia, versus, marder
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#9 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 09 marzec 2010 - 12:58

Wiem jak działa takie forum. Sama byłam w załodze znacznie większych for niż to więc cały "wykład" jak ono działa nie jest mi potrzebny [...]

Przepraszam za ten natrętny trzyzdaniowy wykład :) Szczególnie, że z tego co piszesz jesteś weteranką i nie takie fora współtworzyłaś...
Dziwię się tylko, że taki "wymiatacz skryptowy" prosi o coś pana administratora zamiast:
1. włamać się na serwer
2. zmienić chmody katalogu /extensions na 777
3. dograć skrypt umozliwiający filtrowanie użytkowników
4. dokonać odpowiednich zmian w pliku config.php lub co jest trudniejsze, złamać hasło admina i zainstalować skrypt w panelu administracyjnym
5. cieszyć się przyciskiem "Ignore Users" w swoim profilu

Przecież to takie proste i oczywiste :)
  • 0

KNP


#10 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 09 marzec 2010 - 13:11

1. włamać się na serwer

Za włamanie na serwerek grozi ban mój Drogi Kolego.
A co do bycia weteranem to dziękuję za uznanie, ale się za weterana nie uważam. Są osoby bardziej doświadczone niż ja.
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#11 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2010 - 16:11

1. włamać się na serwer

Za włamanie na serwerek grozi ban mój Drogi Kolego.

Powiedziałbym nawet, że jest pewny :D. Nie wyobrażam sobie osobnika, który po hackowaniu iponu panoszy się jakby nigdy nic po forum, stygmatyzowany jedynie ostrzeżeniem.
  • 0

#12 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3584 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 09 marzec 2010 - 20:08

[quote name='Rodys]Skrypt tego forum' date=' oparty na PunBB to uproszczony wygląd oraz tylko najważniejsze funkcje forum internetowego. Żeby zwykły user miał możliwość filtrowania użytkowników administrator forum musiałby zaistalować rozszerzenie skryptu dodajace widżeta "Ignore Users" do profilu każdego użytkownika. Zgaduję, że albo nie będzie umiał, albo nie będzie mu się chciało.[/quote']
1. To nie widżet, tylko mod.
2. Kiepsko zgadujesz.

[quote=Rodys]zmienić chmody katalogu /extensions na 777[/quote]
Ciężko zmienić chmod nieistniejącemu katalogowi (skrypt punBB nie zawiera takowego). :lol:

[quote name='Tabletierez]Nie wyobrażam sobie osobnika' date=' który po hackowaniu iponu panoszy się jakby nigdy nic po forum, stygmatyzowany jedynie ostrzeżeniem.[/quote']
Tego typu sprawy, rozwiązuje się za pomocą odpowiedniego wpisu w pliku .htaccess :lol:
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#13 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 09 marzec 2010 - 21:30

1. To nie widżet, tylko mod.
2. Kiepsko zgadujesz.

Ad. 1. Wtyczka/rozszerzenie (ang. extension) sprawia, że pojawia się widżet - tak napisałem. Punkt dla mnie.
[extension to nie "mod" :D. Extension po zainstalowaniu sprawia, że punBB staje się modem]
[co to jest widżet, jako miłośnik uniksopodobnego linuxa pewnie wiesz]

Ad.2. Napisałem "Zgaduję, że albo nie będzie umiał, albo nie będzie mu się chciało" - zapomniałem o opcji "będzie umiał i będzie mu się chciało". Życie pokaże. Punkt dla Ciebie. Zaocznie

Ciężko zmienić chmod nieistniejącemu katalogowi (skrypt punBB nie zawiera takowego). :lol:

PunBB 1.3.4, którym się "bawię" ma taki katalog (punbb 1.2.x, na którym stoi to forum nie ma, przed chwilą sprawdziłem - po 0,5 punkta dla Ciebie i mnie)

REMIS: 1,5:1,5
:)
  • 0

KNP


#14 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3584 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 09 marzec 2010 - 21:45

zapomniałem o opcji "będzie umiał i będzie mu się chciało". Życie pokaże.

Zapomniałeś też o opcji: "będzie umiał, będzie mu się chciało, uzna jednak tą modyfikację za zbędną, lub pozostali admini uznają to za niepotrzebne"

PunBB 1.3.4, którym się "bawię"

To ostatnia wersja. PunBB nie jest już rozwijany (jest jeszcze fork punBB, nazywa się toto fluxBB).

Dodam też, że nie jestem entuzjastą tego rozwiązania. Raczej nie zapobiegnie to powstawaniu flame'ów (w usenecie nie zapobiegło - a przecież każdy szanujący się czytnik, nawet wyrób czytnikopodobny taki jak OE, ma KF). Rozwiązanie takie przyczyni się też do produkowania niepotrzebnych postów, zawierających tylko jedno słowo: "PLONK".
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#15 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 10 marzec 2010 - 22:24

Dziękuję za uznanie, chociaż wydaję mi się, że niczym szczególnym się nie wyróżniam :)

W temacie wzajemnego ignorowania użytkowników uważam, że to nie jest dobry pomysł. - Jestem administratorem innego poważnego forum, od kilku lat - i nie ma sensu wzajemne blokowanie się poprzez userów, bo tworzy to zbędne "kółka adoracji".
Jeśli ktoś zachowuje się niewłaściwie lub wypisuje bzdury, to administratorzy i moderatorzy mają możliwość doprowadzić taką osobę do porządku. - A jeśli ktoś ma odmienne zdanie, to ma do tego pełne prawo, a inni mają prawo z tym się nie zgadzać... ale czy to musi doprowadzać do kłótni? - Według mnie, można dogadać się z każdym - chyba, że ktoś tego nie chce, to zwyczajnie nie należy kontynuować zbędnej dyskusji.

Pozdrawiam :)
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#16 zaba1

zaba1

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 11 marzec 2010 - 11:47

Dokladnie istnieje swoboda wymiany pogladow i to jest wlasnie przywilej no chyba ze ktos przekracza pewne granice to juz inny temat
  • 0

#17 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 11 marzec 2010 - 12:11

Mają możliwość, ale z niej nie korzystają. Offtop się szerzy. Wycieczki personalne również. Ten wątek nie pojawił się przypadkowo...
Osobiście nie popieram możliwości filtrowania postów, jednak rozumiem autorkę tego wątku
  • 0

KNP


#18 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 12 marzec 2010 - 21:08

Może więc przydałaby się pomoc Administratorom i Moderatorom, zamiast narzekania... - Jestem Moderatorem i nie zgodzę się z tym, że obsługa forum nie reaguje na łamanie regulaminu.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#19 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 13 marzec 2010 - 01:16

[quote name='Kicia]Może więc przydałaby się pomoc Administratorom i Moderatorom' date=' zamiast narzekania... - Jestem Moderatorem i nie zgodzę się z tym, że obsługa forum nie reaguje na łamanie regulaminu.[/quote']
A jakie możliwości pomocy ma zwykły użytkownik? moim zdaniem - żadne.
Ja na przykład raz skorzystałem z opcji "zgłoś nadużycie", zgłosiłem posta ewidentnie łamiącego regulamin do moderacji i cisza. Żadnej odpowiedzi, nie wnikam czy mam rację - czy jej nie mam. Chodzi o kompletny brak reakcji, który pokazuje mi gdzie jest moje miejsce.
Dlatego mam prawo pisać, że administratorzy nie korzystają ze swoich narzędzi, oraz że rozumiem autorkę niniejszego wątku
  • 0

KNP


#20 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 13 marzec 2010 - 10:16

No właśnie - "zwykły użytkownik"... a może warto zaproponować swoje usługi, jako moderator? - Widzę, że trochę orientujesz się w administrowaniu, więc z moderacją nie miałbyś żadnych problemów.
Jednak nie wiem, czy nadajesz się na moderatora, bo jesteś trochę zbyt wrażliwy na zaczepki i niepotrzebnie bierzesz udział w dyskusjach z trollami... ale decyzja o tym, nie należy do mnie.

Staraj się nie brać tak mocno wszystkiego do siebie, bo zaczepki, czy "wycieczki osobiste" są na forum bardzo częste. - Jednak chyba nikt nie obraził Cię, ani Ci nie ubliżył - przynajmniej ja tego nie zauważyłam... - może coś przeoczyłam? - Jeśli tak, to pokaż mi, że się mylę.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych