Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Bariery budowlane w budynkach użyteczności publicznej a "ON"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 Nika5

Nika5

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 19 luty 2010 - 21:36

A można zobaczyć na stronie zestawienia tych niedostosowanych,a po Waszej interwencji dostosowanych już budynków ?
  • 0
...Olsztyn kocham,moją małą Amerykę ...

#22 62norbi

62norbi

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 20 luty 2010 - 00:33

Sith...
Takie pytanie jak ty zadajesz to nie pasuje do „ON”... Zapytam Cię wprost, jesteś ma wózku, czy Ci zdarzyło, że nie mogłeś dostać się do danego biura, urzędu, sądu, dworca kolejowego bez jakichśkolwiek problemów??? "Progi i bariery"... Niepełnosprawni biorą swoje sprawy w swoje ręce. Jeśli zobaczą za wysoki krawężnik albo nie zobaczą podjazdu do budynku - robią zdjęcie... Zobacz film »

[quote name='sith]I co mi szkodzi ' date='że moja kamienica jest napiętnowana na jakims tam portalu o którym oprócz osób zainteresowanych mało kto wie ? Dokładnie nic :images1:[/quote']
Tak sądzisz??? A w to za pewnie myślisz że aby coś takiego robić to musi być taki znany jak IPON?? To powiedzcie lub napiszcie co za cały okres działalności zrobił IPON w sprawie barier ??? Ogólnopolska Kampania Antybudynek jest nową organizacją w której współzałożycielami są osoby niepełnosprawne, poruszający się na wózkach... Kampania ta była wielokrotnie nagłaśniana w różnych mediach w tym w tvn24... Więc jest to grupa ludzi znana już na tyle aby zaczęto głośno mówić o Akcji robionej na rzecz usuwania barier z życia osób niepełnosprawnych, Kampania Antybudynek także współpracuje z innymi mediami i organizacjami, portalami, zatacza coraz to większe kręgi... A to, że tu na forum IPON nie są znani to wina zarządzenia administratorów o nie wpisywaniu na forum żadnych linków dotyczących innych organizacji, portali, for działających także na rzecz ludzi z niesprawnościami... Jakby to wyłącznie do Was IPON należała i od Was zależał monopol pomocy dla „ON”... Ogólnopolska Kampania Antybudynek za mało czasu jest na rynku pomocy dla „ON” ale już media zainteresowały się tą Akcją. Więc piętnowanie obiektów i budynków użyteczności publicznych nieprzystosowanych do wymogów niepełnosprawnych (antybudynków) na ich stronie jest jak najbardziej uzasadnione, ponieważ walczą o swoje i innych niepełnosprawnych prawa do swobodnego poruszania się... A My jako portal osób niepełnosprawnych „Napromieniowani” który pomimo swojego krótkiego żywota w nowej odsłonie, ponieważ mieliśmy tylko forum, zahaczamy także o media choćby tu... Zobacz film »
Myślę, że zamiast podkładania sobie kłody pod nogi, to zacząć coś działać, promować, wspomagać się współpracą i dobrymi radami...
  • 0
Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.

#23 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 20 luty 2010 - 00:34

Akcja fajna. Przypomina trochę tą akcję, niezwiązaną z ON ale podobną z zamysle www.swietekrowy.pl

Domyslam się, że tu nie chodzi o budynki prywatne, lecz wszystkie "urzytecznosci publicznej", które z zasady powinny służyć wszystkim obywatelom. Jest pewien opór ekonomiczny oraz mentalny (ten ostatni dotyczy głównie "zabytków".Jednak jeżeli do tych "zabytków" doprowadzono "po cichu" elektryczność, wodę i kanalizację to czemu by nie wmontować w nie wind?)
  • 0

KNP


#24 62norbi

62norbi

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 20 luty 2010 - 00:52

[quote name='rodys]Domyslam się' date=' że tu nie chodzi o budynki prywatne, lecz wszystkie "urzytecznosci publicznej", które z zasady powinny służyć wszystkim obywatelom. Jest pewien opór ekonomiczny oraz mentalny (ten ostatni dotyczy głównie "zabytków".Jednak jeżeli do tych "zabytków" doprowadzono "po cichu" elektryczność, wodę i kanalizację to czemu by nie wmontować w nie wind?)[/quote']
Rodys...
Dokładnie, nie chodzi o budynki prywatne, lecz wszystkie "użytecznosci publicznej", które z zasady powinny służyć wszystkim obywatelom. I tu masz też rację że jeśli do tych "zabytków" doprowadzono "po cichu" elektryczność, wodę i kanalizację to czemu by nie wmontować w nie wind, lub dobudować podjazdów?
Moim zdaniem państwu zależy na zamieceniu spraw ludzi z niesprawnościami pod dywan a także nas samych...
  • 0
Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.

#25 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 20 luty 2010 - 13:42

[quote name='DaFFy]62norbi balansujesz na krawędzi ' date=' jeśli chcesz sprawdzić jak mocne są moje nerwy to informuję cię że nie są mocne ... dostajesz 2 ostrzeżenie[/quote']
Co autor miał na myśli?
  • 0

KNP


#26 62norbi

62norbi

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 20 luty 2010 - 15:16

[quote name='DaFFy]62norbi balansujesz na krawędzi ' date=' jeśli chcesz sprawdzić jak mocne są moje nerwy to informuję cię że nie są mocne ... dostajesz 2 ostrzeżenie[/quote']
Jakie ostzeżenie i od kogo? Nie rozumiem tu niektórych... Proszę o wyjaśnienie, najlepiej na priw...
  • 0
Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.

#27 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 20 luty 2010 - 16:13

Sorry moze to glupie co napisze , ale chodzi o nowe kina takie jak Multikinoo czy CinemaCity....

Skoro w sali kinowejsa tak łagodne schody, to komu by szkodzilo zamontowac chocby skladany podjazd?

Nie wiem moze nielogicznie mysle ale...
  • 0

#28 thraikill

thraikill

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 20 luty 2010 - 17:54

Nie rozumiem tu niektórych...

Na forum niepelnosprawni.pl też chyba nie rozumiałeś niektórych, skoro zbanowali Cię za spamowanie tą twoją stronką...
  • 0

#29 antybariera

antybariera

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 20 luty 2010 - 20:25

[quote name='thraikill]Na forum niepelnosprawni.pl też chyba nie rozumiałeś niektórych' date=' skoro zbanowali Cię za spamowanie tą twoją stronką...[/quote']
Pokaż mi, gdzie w tym wątku 62norbi spamuje z jego stronką. Nie widzę adresu lub linka na stronę „Napromieniowanych”, jest jedynie link do odcinka programu pt. „Sposób na życie” w którym jedynie mowa o „Napromieniowanych”. Może też masz pretensje do tego, że 62norbi rzetelnie odpowiedział co takiego robi „Antybudynek”? Przecież dobitnie wam odpowiedział, że to młode, ale już znane na tyle znane, dokumentując to linkiem do wiadomości tvn24 i o celowości piętnowania nieprzystosowanych budynków użyteczności publicznej na stronie „Antybudynku”.
  • 0

#30 gruszka85

gruszka85

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 luty 2010 - 21:31

[quote name='thraikill]Na forum niepelnosprawni.pl też chyba nie rozumiałeś niektórych' date=' skoro zbanowali Cię za spamowanie tą twoją stronką...[/quote']
thraikill.
Na tym forum o którym ty piszesz 62norbi nie wyleciał że on nie rozumiał tamtejszych, a tamtejsi nie rozumieli jego. A tak gorączkowo piszesz, że 62norbi spamuje, to powiedź a co ty robisz, czyżby te forum podane przez ciebie to nie spamowanie? Uważam to, także za spamowanie, ponieważ brakuje do pełnego adresu tylko www.niep.... Ale to nie będzie brane pod uwagę bo to koledzy, którzy są takimi samymi sceptykami co do barier jak tu.
  • 0

#31 sith

sith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 324 postów

Napisano 20 luty 2010 - 21:01

Ale fajny żółty pasek mam pod avatarem :cool: To ma mnie wystraszyc / skłonić do przemyslen / spowodować ze nie bede mówił to co myśle ? :images1:

A teraz serio

62norbi - cały czas chodzi mi o to ,że ON nie są grupą z którą sie liczą Dlatego taki a nie inny przykład z właścicielem kamienicy Wszystko opiera sie na zasadzie opłaca sie / nie opłaca sie I w ten sposób kalkuluja własciciele budynków Dlatego tez "grupa nacisku" musi byc silniejsza niz kalkulacja finansowa
Zupełnie inaczej wyglada sprawa z budynkami tzw użytecznosci publicznej bo tutaj nie powinna w zasadzie istniec zasada opłaca / nie opłaca Teoretycznie .
  • 0
Istnieje tylko jeden rozsądny powód by wejść w paszczę Śmierci: żeby ukraść mu złote zęby.

#32 62norbi

62norbi

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 20 luty 2010 - 22:03

A teraz serio

62norbi - cały czas chodzi mi o to ,że ON nie są grupą z którą sie liczą Dlatego taki a nie inny przykład z właścicielem kamienicy Wszystko opiera sie na zasadzie opłaca sie / nie opłaca sie I w ten sposób kalkuluja własciciele budynków Dlatego tez "grupa nacisku" musi byc silniejsza niz kalkulacja finansowa
Zupełnie inaczej wyglada sprawa z budynkami tzw użytecznosci publicznej bo tutaj nie powinna w zasadzie istniec zasada opłaca / nie opłaca Teoretycznie .

Sith...
Najzupełniej się z tobą zgadzam, teraz że „ON” nie są grupą z którą się liczą... A dlaczego, bo rządzący obojętnie czy prawica lub lewica specjalnie nas chcą usilnie zamieć pod dywan, to rządzący polikwidowali zakłady pracy chronionej, to rządzący nas doprowadzają do skrajnej nędzy poprzez ustanawianie głodowych rent, pozbawiając nas pracy, utrudniają nam dostęp do wspólnych dóbr, usilnie spychając na tzw. margines społeczny... A portale takie jak ten i inne powinny, jak deklarują że są za nami, ludzi niesprawnościami pozwalać na swobodne wysławianie się o naszej doli, bądź niedoli, a widzę że na tym forum tylko trzeba pisać to co podoba się rządzącym...
  • 0
Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.

#33 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 20 luty 2010 - 22:25

Boze znow musze sie powtarzac.... no coz jak trzeba to trzeba.. napisalam juz u was na portaliku i teraz powtorze..... pokazcie w ktorym budynku dzieki waszej interwencji zostaly zlikwidowane bariery?? co zrobiliscie poza pisaniem ktore nie przynosi zadnych nawet mizernych efektow?? Naskakujecie ciagle na IPON zrozumcie w koncu ze ani IPON ani NAPROMIENIOWANI ani zadni inni nic nie zrobia bo to inie jest w naszej mocy.... robcie swoje jak macie taka potrzebe wysylajcie zdjecia a nam pozwolcie robic to co nam sie podoba bez pisania ze zarząd czegpos tam nie umieszcza ze nie pozwala...... siejecie u siebie zamet wokół IPONU i chcecie jeszcze tu?? zenujace......
  • 0

#34 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 21 luty 2010 - 01:24

62norbi to taki współczesny don Kichot. Se chłopina nieźle atakuje te wiatraki (w sensie niedostosowane budynki). I tym właśnie budzi moją sympatię.

Jest nawet trochę kombatant bo ma dwa warningi...

A tak na poważnie. W moim przekonaniu jest pożyteczny. Odpuściłbym nawet fakt że trochę szturcha słownie IPON - przecież prawdziwa cnota krytyki sienie boi...
  • 0

KNP


#35 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 21 luty 2010 - 01:29

rodys masz racje :) tylko ze dlaczego takimi slowami chce wymusic na IPONie aby robil to co ich portal?? tego nie rozumiem?? po co to robi?? Niech walczy ja nie mam nic przeciwko temu.... drażni mnie tylko forma w jakiej o tym wszystkim pisze atakujac ludzi... ja trzymam kciuki za jego walke z wiatrakami ale dlaczego prowokacja chce abym i ja z nimi walczyla skoro ja nie odczuwam takiej potrzeby? Ja walcze z innymi wiatrakami i w sposob ktory mnie satysfakcjonuje :)
  • 0

#36 irenaanna

irenaanna

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 21 luty 2010 - 02:40

No czytam te piękne bzdury i robi mi się nie dobrze .Jestem inwalidka chodzę w szynie ortopedycznej mam rentę .I co nawaliła mnie szyna jest tu ktoś taki sponsor co wyłoży mi na naprawę300 zł PL.Bo ja nie mam ,zrobię podstawowe opłaty i ledwo starcza mnie na skromne wyżywienie .A szyna od 2 miesięcy związana sznurowadłem .I wy tu piszecie o znoszeniu barier powinniście pisać ostawianiu barykad na drodze dla niepełnosprawnych.Staliśmy nad przepaścią a teraz robimy krok na przód i co lądujemy a spadochrony się nie otwierają .
  • 0
Jestem taka jaka jestem i inna nie będę .
Kocham ptaki i inne zwierzaki a ludzi toleruje .i a c .

#37 wisnia

wisnia

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 21 luty 2010 - 13:10

Dodano ndz 21 lut 18:06:32 2010 :


Jakie ostzeżenie i od kogo? Nie rozumiem tu niektórych... Proszę o wyjaśnienie, najlepiej na priw...

Tak, norbi ma rację... Ostrzeżenia, jakie i za co? Przecież nic nie naruszył...
  • 0

#38 gruszka85

gruszka85

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 21 luty 2010 - 20:48

62norbi to taki współczesny don Kichot. Se chłopina nieźle atakuje te wiatraki (w sensie niedostosowane budynki). I tym właśnie budzi moją sympatię.

Jest nawet trochę kombatant bo ma dwa warningi...

A tak na poważnie. W moim przekonaniu jest pożyteczny. Odpuściłbym nawet fakt że trochę szturcha słownie IPON - przecież prawdziwa cnota krytyki sienie boi...

Drogi Rodys.
Ja też uważam, że 62norbi ma rację z tymi barierami, wiem to po sobie jak dopiąć mogą nam osobą na wózkach, Ten film dobitnie to pokazuje, zobacz filmik >>kliknij tu<<... To nie jest spamowanie, a najprawdziwsza prawda. Jak nie zaczniemy z tym walczyć wszyscy, to nikt tego nie poruszy. Dlatego jestem także za piętnowaniem przez „ Akcję Antybudynek” niedostosowanych obiektów użyteczności publicznej nie tylko na stronie „Antybudynku” ale także na galerii IPON i innych podobnych portalach. A nawet korzystać z portali medialnych takich jak TVP info, TVN, TVN24 czy też Polsat.
  • 0

#39 thraikill

thraikill

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 21 luty 2010 - 21:46

[quote name='gruszka85]czyżby te forum podane przez ciebie to nie spamowanie? Uważam to' date=' także za spamowanie, ponieważ brakuje do pełnego adresu tylko www.niep.... Ale to nie będzie brane pod uwagę bo to koledzy, którzy są takimi samymi sceptykami co do barier jak tu.[/quote']
Czyli krótko mówiąc, zgadzasz się ze mną że 62norbi spamuje - przecież powtarza "antybariera" z regularnością zegara z kukułką.
Zauważyłem też, że na pytanie Sitha i Niki, dotyczące budynków które zostały dostosowane po waszej interwencji zapadła niepokojąca cisza. Wniosek jest prosty: najwyraźniej wszyscy umieszczeni na waszej stronce delikwenci, olali was ciepłym moczem... Idźcie może reklamować się gdzieś indziej...

Uwaga dla admina: pragnę zwrócić uwagę, że osoby reklamujące tu tak zawzięcie antybarierę, nie przejawiały dotąd większej aktywności na forum. Jestem pewien w niemal 100% że to skoordynowana akcja, mająca na celu rozreklamowanie tej ich zapyziałej stronki. proponuję rozwiązać to w sposób taki jak na integracji.
  • 0

#40 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 21 luty 2010 - 21:58

Zgadzam sie z przedmowca :) ja tez zadalam pytanie jaki budynek dzieki nim stal sie przyjazny dla on... i cisza :) no coz.....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych