Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

renta socjalna-komisja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 gr22

gr22

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 03 listopad 2009 - 14:00

witam.
Posiadam orzeczenie o umiark. stopniu niepełnosprawności.Złożyłem wniosek o rentę socjalną do ZUS i za 13 dni mam komisję.I mam pytanie:jak wygląda taka komisja,ile osób będzie w niej zasiadało i ogólnie chciałbym wiedzieć jak ona przebiega .Może ktoś miał już doświadczenia związane z komisją.
Mam astmę i alergię.W sumie myślę że mam niewielkie szanse ale spróbować można.
Pozdrawiam
  • 0

#2 K71

K71

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 04 listopad 2009 - 07:25

Witaj gr22.Mam doświadczenie z takimi komisjami, oczywiście takich tutaj osób jest bardzo duzo! kazdy z nas ma swoje opinie na ten temat.Czy dostaniesz te rente, trudno powiedzieć, lekarz orzecznik musi orzec, ze jestes całkowicie niezdolny do pracy i ta niezdolność u Ciebie wystapiła przed 18tym rokiem życia lub jezeli sie uczysz to najpozniej przed 25ym! jak sie zachować? normalnie! Lekarz poprosi Cie na wstepie o dowód osobisty, bedzie przegladać Twoją dokumentacje, spyta o Twoje dolegliwości, dlaczego nie mozesz pracować, jakie są przeszkody w podjęciu pracy, napewno Cie zbada czyli zmierzy ciśnienie, każe Ci sie rozebrać by Cie obejrzeć i to bedzie pewno całe badanie, Ty za duzo nie mów, odpowiadaj tylko na pytania, generalnie taki lekarz nie lubi jak sie za duzo mówi o swoich przypadłościach, ich najbardziej interesuje to co mają napisane w dokumentach a nie to co mówimy! tak więc wyluzuj i spokojnie odpowiadaj na pytania, staraj sie przekonać w delikatny sposób, ze nie jestes zdolny do podjęcia pracy.Zycze Ci powodzenia!
  • 0

#3 anioleczek

anioleczek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 07 listopad 2009 - 11:37

Jestem zaskoczona,ze tak łatwo poszło Ci na komisji!!!
Mój facet jak był, to własnie starał sie odpowiedziec tylko na pytania, ale pytania były tendencyjne, zmierzały do tego,zeby nie miał szansy powiedziec,ze nie moze pracować. Takie pytanie w ogole sie nie pojawiło ( może dlatego,ze byl od 17 lat rencista i co mógl wiedzieć o pracy).
  • 0

#4 megan.k

megan.k

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 14 listopad 2009 - 05:22

Na komisji lekarskiej w ZUS bardzo wiele zależy od tego, co i jak się mówi. Najlepiej idź tam z osobą towarzyszącą. Zadawane są podchwytliwe pytania, dlatego przed każdą odpowiedzią należy się dobrze zastanowić. Należy przygotować sobie kilka zdań na temat, dlaczego nie może się pracować. W Twoim przypadku, to będą czynniki szkodliwe, alergiczne, te, które mogą spowodować atak astmy. Na mówienie masz czas tylko wtedy, kiedy orzecznik pisze w dokumentach. On między innymi notuje to, co będziesz mówić. Jeśli będzie sugerować, że nadajesz się do pracy, staraj się go mimo wszystko dalej przekonywać, że tak nie jest. Powodzenia.
  • 0

#5 gr22

gr22

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 11:01

hej
  • 0

#6 gr22

gr22

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 18 listopad 2009 - 10:43

hej.dzis byłem na komisji i dostełem decyzję.napisali mi że "że nie jest Pan całkwoicie niezdolny do pracy"? I co to oznacza? Pytałem się orzecznika a on powiedział mi że mam czekać na oficjalne pismo.czyli że żadnej renty nie dostanę?
  • 0

#7 MariannaS

MariannaS

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 18 listopad 2009 - 10:59

dokładnie gr22 ale proponuje się odwołać od tej decyzji
  • 0
Kobiety nie są po to, by je rozumieć, lecz po to by je kochać - Oskar Wilde



Marianna :)

#8 Marinka

Marinka

    Sufler

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPip
  • 331 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 18 listopad 2009 - 11:00

Jeśli lekarz orzekł, że nie jesteś całkowicie niezdolny do pracy, to niestety nie masz prawa do renty socjalnej. Pozostaje Ci prawo odwołania się od tej decyzji po otrzymaniu oficjalnego pisma z ZUS-u.
  • 0
Serce miej otwarte dla wszystkich, zaufaj niewielu.

#9 Janusz2411

Janusz2411

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 listopad 2009 - 01:28

Ja równierz pare dni temu byłem na komisij i lekarz orzekł " nie jest pan całkowicie niezdolny do pracy" mimo tego ze mój stan zdrowia sie pogorszył od ostatniej komisij i co ma do tego orzeczenie o niepełnosprawnosci o które usilnie pytał sie lekarz?
  • 0

#10 nikkita

nikkita

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 11 październik 2010 - 13:44

witam
prosiłabym o radę, posiadam znaczny stopien niepelnosprawnosci, zlozylam wniosek do ZUSU o rentę socjalną, mam klopoty z poruszaniem sie, chodze o kulach, 1 raz sie staram o rente, przeczytalam co napisaliscie, ze trzeba przekonac komicje, ze sie jest niezdolnym do pracy, studiuje, wiec dal nich to moze byc powod udrzucenia mnie, bo jak studiuje to niby moge pracowac, tak mi ise wydaje, chcialabym zeby te rente mi przyznano, weic co radzice, jak ich przekonac, co powiedziec??
  • 0

#11 Kasia1234

Kasia1234

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 02 styczeń 2011 - 21:38

Boże widzisz a nie grzmisz. Czy ci lekarze to nie ludzie, przecież widzą Was, waszą chorobę, przecież mają serca i jakieś współczucie, sumienie, czyż nie. Zachowuj się normalnie, na pewno masz dokumentację, która opisuje Twój stan zdrowia itd. Będzie dobrze.
  • 0

#12 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 03 styczeń 2011 - 00:57

(...)studiuje, wiec dal nich to moze byc powod udrzucenia mnie, bo jak studiuje to niby moge pracowac, tak mi ise wydaje, chcialabym zeby te rente mi przyznano, weic co radzice, jak ich przekonac, co powiedziec??


Więc się nie przyznawaj że studiujesz. Zus ma tylko dokumentacje o twoich składkach emerytalnych to nie jest Wielki Brat, który wie wszystko. To nie jest raczej kwestia tego co Ty powiesz tylko zarządzenia ministerstwa by szukać oszczędność bo rząd ma "dziurawy" budżet. Zaoszczędzą ok miliarda złotych na ostatniej nowelizacji ustawy o zatrudnianiu i rehabilitacji ON ale to widać mało. Ogólnie mów że czujesz się fatalnie że nie widzisz perspektyw na samodzielną egzystencję, pracę nawet w warunkach chronionych i na zdrowie opowiedz ile wydajesz.
  • 0

#13 Lusi

Lusi

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 36 postów

Napisano 03 styczeń 2011 - 22:18

A ja mam taką propozycję: zróbmy kącik z wypowiedziami lekarzy orzeczników...
Ja miałam fajową sytuację w 16 roku życia gdy stanęłam ponownie na komisji.
Po pierwsze wyproszono moją mamę z gabinetu bo byłam wyjątkowo wyrośnięta i "sama sobie poradzę" (emocjonalnie byłam 10 letnim dzieckiem z wioski, które pierwszy raz przyjechało do miasta).
Po drugie: Pan doktor (specjalnie małą literką bo przecież nie każdy ma ten tytuł) poinformował mnie: "po co Pani renta? Pani jest młoda, ładna. Powinna Pani raczej poszukać sobie bogatego męża"... (kurcze do tej pory pluję sobie w twarz, że mu się nie oświadczyłam...)
  • 0

#14 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 03 styczeń 2011 - 22:43

A ja mam taką propozycję: zróbmy kącik z wypowiedziami lekarzy orzeczników...
Ja miałam fajową sytuację w 16 roku życia gdy stanęłam ponownie na komisji.
Po pierwsze wyproszono moją mamę z gabinetu bo byłam wyjątkowo wyrośnięta i "sama sobie poradzę" (emocjonalnie byłam 10 letnim dzieckiem z wioski, które pierwszy raz przyjechało do miasta).
Po drugie: Pan doktor (specjalnie małą literką bo przecież nie każdy ma ten tytuł) poinformował mnie: "po co Pani renta? Pani jest młoda, ładna. Powinna Pani raczej poszukać sobie bogatego męża"... (kurcze do tej pory pluję sobie w twarz, że mu się nie oświadczyłam...)


Dziewczyno proszę Cię daj spokój. Mam znajomą której córka ma głębokie upośledzenie umysłowe, nie ma z nią kontaktu, trzeba ją wiązać żeby się nie gryzła i wymaga 24h opieki matki. Usłyszała w sądzie od pani mecenas, że najlepiej żeby wykupiła mieszkanie "bo gdy córka je odziedziczy w przyszłości to będzie atrakcyjna matrymonialne"
  • 0

#15 Lusi

Lusi

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 36 postów

Napisano 04 styczeń 2011 - 21:50

Dlaczego daj spokój? Sam widzisz, że te wywody bywają bardzo "interesujące"... :D
  • 0

#16 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 04 styczeń 2011 - 23:31

Dlaczego daj spokój? Sam widzisz, że te wywody bywają bardzo "interesujące"... :D


Czemu ma służyć takie pisanie poczujesz się lepiej? Bo ludzie, którzy wygłaszają takie tezy nie odwiedzają tego forum, więc nastawienia nie zmienią. A kącików z cyklu "jak oni nas źle traktują" już wystarczy.
  • 0

#17 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 29 styczeń 2011 - 11:46

Renta socjalna nie jest zależna od lekarza orzecznika.Ten człowiek ma z góry narzucone co może zrobić i ile wydać na miesiać korzystnych orzeczeń.Jesli wyda za dużo,straci pracę.Na jego miejsce przyjdzie inny.Często bywa tak,że ci sami lekarze pracują w przychodniach,gdzie okazuje się,że ktoś jest bardzo chory w ZUS już nagle zdrowieje.
3 razy dochodziłem swojego przed Sądem.3 razy wygrałem ze ZUS,to nieprawda,że ze ZUS nie można wygrać bez adwokata.Choć 1 proces trwał aż 4,5 roku,ale ZUS poddał się dopiero w Apelacji za 2 razem.
Pozatym to nie żaden lekarz,tylko urzędnik pracujący dla ZUS ma tylko taki tytuł.
A co do "hasełek"rzucanych podczas komisji można się przyzwyczaić.Są różne drogi dochodzenia swoich praw,nie mówię o bezprawnych.Dyktafon czasem bywa bardzo pomocny,prasa,media.Ci ludzie też się denerwują i czasem potrafią powiedzieć za dużo. 
W słynnym 3 godzinnym expose Premier Donald Tusk zapowiadał reforme ZUS,ok.10 minut mówił co zrobi w kierunku polepszenia w ZUS i spraw niepełnosprawnych.Nadchodzi pora go rozliczyć.Tylko,że we wrześniu znów przyjdą ci sami,to jest pech :-( 
W słynnym 3 godzinnym expose Premier Donald Tusk zapowiadał reforme ZUS,ok.10 minut mówił co zrobi w kierunku polepszenia w ZUS i spraw niepełnosprawnych.Nadchodzi pora go rozliczyć.Tylko,że we wrześniu znów przyjdą ci sami,to jest pech i tak od lat :-(
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#18 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 13 marzec 2011 - 22:57

hej.dzis byłem na komisji i dostełem decyzję.napisali mi że "że nie jest Pan całkwoicie niezdolny do pracy"? I co to oznacza? Pytałem się orzecznika a on powiedział mi że mam czekać na oficjalne pismo.czyli że żadnej renty nie dostanę?


Jeśli lekarz orzekł, że nie jesteś całkowicie niezdolny do pracy, to niestety nie masz prawa do renty socjalnej. Pozostaje Ci prawo odwołania się od tej decyzji po otrzymaniu oficjalnego pisma z ZUS-u.


Mam takie pytanie.

Jak ZUS odmawia renty to pozostaje tylko odwołanie do Sądu czy jest też opcja,że można składać papiery jeszcze raz na komisje do ZUS na to samo z czego wcześniej nie przyznali renty czy po takiej decyzji nie ma możliwości drugi raz składać papierów do ZUS o rente ?

Jak ktoś jest całkowicie niezdolny do pracy to ma zakac podejmowania pracy ?
  • 0

#19 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 14 marzec 2011 - 10:51

Jak ktoś jest całkowicie niezdolny do pracy to ma zakac podejmowania pracy ?

Ja jestem całkowicie nie zdolny do pracy i własnej egzystencji a pracuje już około 7 lat, z tego co się orientuje to składać dokumenty o rentę możesz co pół roku ale nie jestem pewny, tylko nie wiem czy to warto skoro nie dostałeś raz to dlaczego miałbyś dostać drugi raz ?? Ja odwoływałem się do różnych sądów przez rok ale z ZUS em nie wygrasz taka jest prawda, najgorsze, że lekarze byli "za" a ZUS przeciwko mnie :(
  • 0

#20 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 20 marzec 2011 - 00:04

A ja gdy byłem na komisji to nie było żadnych badań.Spóźniłem się o godzinę,palec rozcięty do kości,krew,złamany dowód osobisty.Lekarz tylko spojrzał w dokumenty,potem na mnie,powiedział mi gdzie jest łazienka żebym umył ręce a potem wrócił po orzeczenie.Ku mojemu zdziwieniu pozytywny wynik,chociaż wcześniej były gorsze problemy na komisjach.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych