Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Roznica wieku w zwiazku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#41 Korner

Korner

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 186 postów

Napisano 27 listopad 2009 - 10:35

Witanko
Moim zdaniem różnica wieku jest bardzo istotna w związku. "Standardowa" różnica to 3 lata i nie mam na myśli różnicy powiedzmy 10 letniej, chociaż gdy ma się np. 55 lat i jest różnica 10 lat to już widać to. Ludzie 65 letni mają inne "wymagania" od otoczenia. Cenią spokój, ciszę, każda podejmowana decyzja musi być przemyślana itd. itd. Ja np. nie wyobrażam sobie abym mógł mieć kobietę o 30 lat młodszą od siebie. Jestem starszym faciem, któremu "przeszkadza" głośna muzyka chociaż lubię muzykę, denerwuję mnie rozstrząsanie co by było gdby było i wiele szaleństw młodości. To mi przyszło z wiekiem i teraz młodsza o 30 lat kobieta na pewno nie chciała by siedzieć sobie z nogami w gorącej wodzie i oglądać w TV "Moda na sukces" i pewnie to tylko kwestia czasu aby były w związku jakieś niesnaski. Kobieta decydując się na związek ze starym facetem leci TYLKO na kasę i nie ma tam żadnej miłości, może tylko ciekawość jak to jest z np. 85 latkiem. Nie ubliżając kobietom, każda w większym lub mniejszym stopniu jest materialistką, bo myślą o zapewnieniu jak najbardziej komfortowych warunków swojej rodzinie i to jest prawidłowe. Nie wierzę, że np. w łóźku jest jej tak jak z równieśnikiem, bo tak na pewno nie jest. Można się zastanawiać nad "moralnością" w takich przypadkach a nie nad podejściem innych ludzi do takiego związku. Najlepiej gdyby wypowiedziała się kobieta będąca w takim związku, choć uważam, że nie powiedziałaby całej prawdy do końca. Ludzie zawsze gadali i będą gadać. Bywają komentarze, że ona ma czarne włosy on jest blondynem a cóż dopiero gdy różnca wieku jest taka duża. Gadają gdy ON chajta się z OS.
Nawet w innych państwach ludzi się dziwią różnicą wieku. Zauważcie, że nie ma czegoś takiego wśród ludzi biednych.

Pozdrowionka
  • 0
"Miłość nie zna pór dnia, nadzieja nie ma końca, a wiara nie zna granic. Tylko wiedza i niewiedza skrępowane są czasem granicami."

Gunter Grass

#42 sith

sith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 324 postów

Napisano 27 listopad 2009 - 17:27

A może przy różnicy wieku 60 lat wchodzi w gre oprócz pieniędzy takie lekkie skrzywienie psychiczne zwane geriatrofilią ? :cool: Jakiekolwiek są powody związków ludzi których dzieli 30 , 40 , 50 czy 60 są one chore
  • 0
Istnieje tylko jeden rozsądny powód by wejść w paszczę Śmierci: żeby ukraść mu złote zęby.

#43 Gość_klara_*

Gość_klara_*
  • Gość

Napisano 27 listopad 2009 - 17:34

Ad wypowiedzi Kornera...hmm generalizujesz troszeczkę... Nie bierzesz pod uwagę tzw. "syndromu" ojca. Osobiście znam osobę, która zrezygnowała ze związku z mężczyzną w zbliżonym przedziale wiekowym, a związała się z panem, który mógłby być jej ojcem ( młodszy partner był miła lepszą pozycję materialną). Zaznaczę że wychowywała ją samotna matka.
Denerwuje mnie ta "segregacja ze względu na płeć" (oczywiście, że pod pewnymi względami różnimy się- natury nie oszukasz) piszesz:" każda kobieta w większym lub mniejszym stopniu jest materialistką" hmm czyli co mężczyźni żyją: medytacją, poezją, muzyką tylko powietrzem? wrr ( podobno jest jakiś przypadek mnicha, tylko medytującego, ale to nie temat owego postu)Jesz, pijesz, ubierasz się ... stanowisz część konsumpcyjnego społeczeństwa.Nie wierzę, ze nie masz żadnych potrzeb materialnych. Jakoś w życiu tak się układa, że liczę tylko na siebie, ewentualnie w rzadkich przypadkach na najbliższych... i bardzo sobie cenię swoja niezależność finansową i z tym mi dobrze. (przyszłości również nie chcę i nie będę zależna w sposób finansowy od drugiej osoby- mam nadzieję, że nic się złego nie wydarzy i wszystko ułoży się zgodnie z planem)
Ad jeszcze tematu, to że ktoś preferuje taki a nie inni związek czyli z osobą starszą, młodszą, równolatkiem to jego indywidualna sprawa. Każdy związek ma swoje cienie i blaski i to jest niezależne od wieku zakładanie, że dana osoba wypowie się niezgodnie z prawdą, przeczy celowi wypowiadania się w ogóle... Skoro na początku już wysnułeś wniosek, ze to nieprawda.. to cokolwiek napisałaby ta osoba, hmm dla Ciebie byłoby to kłamstwo...Podam jeszcze jeden przykład z życia: różnica wieku między żona a mężem to 7 lat, przy czym to ona jest starsza. Mają dorosłe dzieci, widzę ja codziennie wspólnie idą do pracy. Mi jest obojętne czy on jest starszy czy ona, fakt- znacząca różnica wieku może przykuć na chwilę uwagę, tak jak to, że nad głową nisko przeleciał samolot w danym momencie.. Naprawdę to nie problem...
  • 0

#44 sith

sith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 324 postów

Napisano 27 listopad 2009 - 21:44

Nie potrafiłbym chyba przeskoczyć różnicy 10 na plus :cool: nie wyobrazam sobie związku z np 53 letnia kobietą 10 to dla mnie granica W drugą strone rzecz jasna tez :D 23 lata owszem ale 13 to lekka przesada - nie jestem Polańskim i nie mam tyle kasy na kaucje :)
  • 0
Istnieje tylko jeden rozsądny powód by wejść w paszczę Śmierci: żeby ukraść mu złote zęby.

#45 sith

sith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 324 postów

Napisano 27 listopad 2009 - 22:33

Hmmm mówilem o sobie :)
A tak bez zwiazku z tematem - zaczynam lubić wiszenie na forum i prace jednoczesnie - bylem na chacie - jakos mnie nie wciągnął :cool:
  • 0
Istnieje tylko jeden rozsądny powód by wejść w paszczę Śmierci: żeby ukraść mu złote zęby.

#46 Gość_klara_*

Gość_klara_*
  • Gość

Napisano 27 listopad 2009 - 23:01

a ja o sobie :P.. czat nie jest taki zły.. jak to mówią pierwsze koty za płoty... ale dość tych wycieczek osobistych. Jeśli chodzi o partnera i różnicę wieku... to trudno mi powiedzieć... chyba musi być chemia... i to coś co przyciąga... nie umiem tego wytłumaczyć... natomiast wiem, że ludzie potrafią być nieprzewidywalni.. i to co przyjmujemy za pewnik, czasami nijak się ma do rzeczywistości tak samo jak z różnicą wieku ot nagle "mołnia" i stało się
  • 0

#47 sith

sith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 324 postów

Napisano 27 listopad 2009 - 23:16

Chemia :cool: mam pewien sposób na chemie :) ... to po czym jestem w stanie rozpoznac czy to ta
Ale to za intymne na forum - i od razu mowie ze nie ma to zwiazku z seksem :) To coś ... innego i moze w pewnym sensie dziwnego
  • 0
Istnieje tylko jeden rozsądny powód by wejść w paszczę Śmierci: żeby ukraść mu złote zęby.

#48 vathdgar

vathdgar

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 listopad 2009 - 18:57

Sith. Możesz mi przesłać ten sposób na sathurath@gmail.com?
  • 0

#49 Jutrzenka

Jutrzenka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 07 marzec 2010 - 23:07

Chemia :cool: mam pewien sposób na chemie :) ... to po czym jestem w stanie rozpoznac czy to ta
Ale to za intymne na forum - i od razu mowie ze nie ma to zwiazku z seksem :) To coś ... innego i moze w pewnym sensie dziwnego

Hmmm ciekawe co to?:)

A swoja droga,jesli nawet roznica wieku jest znaczna to co komus do tego,skoro im jest ze soba dobrze?!
  • 0

#50 konto_usuniete

konto_usuniete

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 08 marzec 2010 - 09:17

Jestem starsza od mojego męża trochę mniej niż 10 lat. Wydawało mi się, że facet w związku powinien być starszy do momentu , kiedy poznałam tego jedynego. Wahałam się jak postąpić , bo on był młodszy i do tego sprawny. Nie byłam majętna więc ludzie nie mogli powiedzieć, że on poleciał na kasę, ale wymyślali inne "cuda". Przez wiele dni mieli o czym plotkować. Po kilku miesiącach znajomości pobraliśmy się i jesteśmy rodziną ponad dwadzieścia lat. :)
  • 0

#51 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 08 marzec 2010 - 12:57

Ja słyszałem, że najlepsze parametry mężczyzny, kandydata na męża to:
1 000 000
80
40
_________________________
milion na koncie
osiemdziesiąt lat
czterdzieści stopni gorączki
  • 0

KNP


#52 Jutrzenka

Jutrzenka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 08 marzec 2010 - 14:01

:D Hmmm tylko gdzie takiego znaleźć?
  • 0

#53 konto_usuniete.

konto_usuniete.

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 08 marzec 2010 - 18:47

i ok 20...cm:images1:
  • 0

#54 boz254

boz254

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów
  • Skąd:Łódż

Napisano 08 marzec 2010 - 19:31

i po 3 zawałach4 w noc poślubną
  • 0

#55 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 08 marzec 2010 - 19:44

i ok 20...cm:images1:

Nie sądzę, żeby typowa kobieta marzyła o wyłotoszeniu przez osiemdziesięcioletniego dziada wyposażonego w 20 cm. Pełnia szczęścia toto chyba nie jest....
  • 0

KNP


#56 Tomek 72

Tomek 72

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 71 postów
  • Skąd:Wielkopolska

Napisano 08 marzec 2010 - 19:54

(Nie sądzę, żeby typowa kobieta marzyła o wyłotoszeniu przez osiemdziesięcioletniego dziada wyposażonego w 20 cm. Pełnia szczęścia toto chyba nie jest....)



Chyba jednak się zdarzają ostatnio pokazywali w necie tego reżysera on 85 latek a ona 25 , przecież on mógłby być jej dziadkiem a pokazują jaka wielka miłość , ciekawe jak długo?
  • 0

#57 konto_usuniete

konto_usuniete

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 08 marzec 2010 - 20:12

Ciekawe czy gdyby to był zwykły Kowalski z emeryturą 1 tyś zł , to też by go tak kochała?
  • 0

#58 sith

sith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 324 postów

Napisano 09 marzec 2010 - 22:00

[quote name='lidi]Ciekawe czy gdyby to był zwykły Kowalski z emeryturą 1 tyś zł ' date=' to też by go tak kochała?[/quote']
Jeśli istnieja ludzie których kręcą owieczki to pewnie taka też by sie znalazła :images1:
  • 0
Istnieje tylko jeden rozsądny powód by wejść w paszczę Śmierci: żeby ukraść mu złote zęby.

#59 Jutrzenka

Jutrzenka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 10 marzec 2010 - 10:06

Ciekawe dlaczego zawsze wracamy do sytuacji,ze to dziewczyna leci na nadzianego goscia?A co w przyrodzie nie istnieja odwrotne związki???
  • 0

#60 zaba1

zaba1

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 10 marzec 2010 - 10:19

Oczywiscie ze istnieja ja mam 46 lat a moj partener 29 i jest nam dobrze i szanujmy sie i kochamy a jezeli chodzi o to wylotoszenie coz jaki mowca takie slowa horror pozdrawiam zabka........................
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych