Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Rodzaj niepełnosprawości w randkach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#41 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 18:08

[quote name='MariannaW]nonames' date=' to Ty tak sobie nie czekaj, tylko działaj. Zazwyczaj na niespodziankę i to w dodatku UROZMAICONĄ trzeba sobie zasłużyć :)[/quote']
posłucham twojej rady jako troszkę ale niewiele starszej koleżanki będę się starał z całych sił i ciekawe za służę czy nie jak myślisz :> a może nawet już zasłużyłem i nie wiem o tym ?? :)
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#42 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 18:42

Ale też powinno być czy choroba jest przychiczna. Tak pisze bo nie dawno na randkch napisała do mnie jedna z dziewczyn z zapytaniem czy poklikam z nią na gg? Podała nr czemu nie moge poklikać pisze do niej na ten nr a tu ikonka z fakiu i blokada. Jest tu wiele osób które chcą z innymi popisać poznać przyjaciół a tu takie coś się dobija innych. Wiec radkując mozna poznac przyjaciół ale i być jeszcze bardziej zranionym dobity miejcie to na uwaze. I to nie pierwszy raz mnie tam spotkało!!!!
  • 0

#43 TARNINA

TARNINA

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 19 lipiec 2009 - 22:07

URK - uraz rdzenia kręgowego /najczęściej wózek/

Dziękuję Nika :)
  • 0

#44 Tomek 72

Tomek 72

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 71 postów
  • Skąd:Wielkopolska

Napisano 20 lipiec 2009 - 17:56

Ja zawsze piszę na co choruję żeby nie było jakichś nieporozumień .Ale wiem z własnego doświadczenia że nie tylko rodzaj niepełnosprawność powoduje odrzucenie ale także miejsce zamieszkania. Ja mieszkam na wsi i kiedy to pisze to korespondencja szybko się urywa najwyżej 2-3
wpisy i koniec albo gg milczy.więc są także inne kryteria które powodują odrzucenie.
  • 0

#45 Lestat

Lestat

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 414 postów

Napisano 04 wrzesień 2009 - 19:36

Nadziejo,tu nie chodzi o podawanie rodzaju niesprawności na forum,tylko w dziale randek.A tam przecież możesz mieć zupełnie inny nick niż na forum.Więc ja osobiście jestem jak najbardziej za pomysłem założyciela wątku.

wybacz Nika5 takie małe niedopatrzenie z mojej strony. Myślę że ważny jest człowiek i to jak się nam z nim rozmawia a nie to na co choruje. Jeśli wprowadzimy do Randek to na co kto choruje to już na starcie niektórzy będą skreślani z powodu choroby a to chyba nie w tym rzecz :)
  • 0
"Nie staraj się być człowiekiem sukcesu. Stań się raczej człowiekiem wartości."

#46 hazine

hazine

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 04 wrzesień 2009 - 19:47

Ale też powinno być czy choroba jest przychiczna. Tak pisze bo nie dawno na randkch napisała do mnie jedna z dziewczyn z zapytaniem czy poklikam z nią na gg? Podała nr czemu nie moge poklikać pisze do niej na ten nr a tu ikonka z fakiu i blokada. Jest tu wiele osób które chcą z innymi popisać poznać przyjaciół a tu takie coś się dobija innych. Wiec radkując mozna poznac przyjaciół ale i być jeszcze bardziej zranionym dobity miejcie to na uwaze. I to nie pierwszy raz mnie tam spotkało!!!!

teraz rozumiem dlaczego zignorowałeś moją wiadomosc na gg:cool:
Ale ja nie z tych szalonych :cool:
  • 0

#47 joanna71

joanna71

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 06:09

Od ha ha wczoraj jestem u Was na forum - jestem zdrowym człowiekiem ale zajmuje się chorą na Alzh. Kurcze , mam wrażenie, że Świat oszalał teraz już nie wiele liczy się.
Większość z Was z jakiegoś powodu jest niepełnosprawna ale ludzie zdrowi w wielu przypadkach zachowują się jakby rozumu nie mieli nie wspomnę o uczuciach. Jesli ktoś ma akceptować to będzie akceptować w 100% a nie tylko na "raty" po kawałku.
Jesteście bardzo silnymi ludzmi bo Macie świadomość własnej choroby dzięki temu też wrażliwość jest inna (w sensie dobrym) Ludzie zdrowi powinni uczyć się od Was.
Ktoś tu dobrze napisał - "może jeszcze rozmiar buta..." ha ha dokłądnie -przecież to nie chodzi o cały życiorys , nawet chyba nie o kontakt TYLKO z osobą o podobnym kłopocie zdrowotnym lecz o kontakt z innym człowiekiem - możliwość zwykłej ludzkiej rozmowy . Część osób zwyczajnie jest uwięziona w domach (z różnych powodów) i kontakt int. daje możliwość "powrotu "do żywych.
  • 0
Człowiek nie szklanka i nie zobaczysz co w nim siedzi

#48 maniek74

maniek74

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 09:19

Witam wszystkich. Mnie to ten pomysł nie bardzo się podoba, no bo po co zmuszać kogokolwiek do podawania swojej niepełnosprawności? Ludzie są nieśmiali, czasem zostali już przez kogoś skrzywdzeni, i nie każdemu coś takiego pasuje. Poza tym, to i tak po jakimś czasie wychodzi w rozmowach. Teoretycznie, ma to jakąś rację bytu, bo jak kogoś zapoznajesz, to wolałbyś wiedzieć, co i jak. Element zaskoczenia nie jest w tym temacie wskazany. Według mnie, jak ktoś nas polubi, i będzie chciał z nami utrzymywać kontakt, to będzie, nie ważne, czy jesteśmy po URK, MPD, niesłyszący czy niewidomi a jak nie, to trudno, jego strata a nie nasza. Zresztą, co mówić, przecież zdrowi ludzie też się w jakiś tam sposób do siebie dopasowują, wybierając osoby najbardziej do nich pasujące. Poza tym, to jest portal dla ON, i można z 100% pewnością stwierdzić, że osoby zdrowe na randkach nie mają tu swoich profili... :D
Zgadzam się z tym, że trzeba stosować zasadę ograniczonego zaufania do obcych, bo nigdy nic nie wiadomo, z kim się klika, ale nie popadajmy w paranoję. Ktoś wcześniej napisał, że osoby z niepełnosprawnością psychiczną ukrywają się z tym, omijająć szerokim łukiem temat ich choroby. A dlaczego? No cóż, sami sobie na to odpowiedzcie. Poza tym, jestem przeciwny szufladkowaniu ludzi ze względu na rodzaj niepełnosprawności. Po co to? Czy nie dosyć, że zdrowi nas szufladkują? No dajcie spokój. Ten taki, a ten siaki... Nie, to nie jest dobry pomysł, moim zdaniem. Pozdrówka.
  • 0
Souvent femme varie, bien fol est, qui s'y fie

#49 joanna71

joanna71

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 10:02

Maniek 74 Dobrze Piszesz tylko świat pełno sprawny jest bardziej ograniczony niż Ci się wydaje . Jest dużo wiecej kłamstwa i sztucznych barier niż widać gołym okiem.
  • 0
Człowiek nie szklanka i nie zobaczysz co w nim siedzi

#50 maniek74

maniek74

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 14:51

Myślisz, że o tym nie wiem? Wiem, wiem, i to bardzo dobrze. Najgorsze jest to, że ludzie, obojętne, ON, czy OS, mówią, że cenią uczciwość, szczerość, że są tolerancyjni, a potem.... Ech, pisać się nawet nie chce. Ja to wszystko z autopsji znam, niestety... :angry: Szkoda, że tak jest, ale to prawda, niestety...
  • 0
Souvent femme varie, bien fol est, qui s'y fie

#51 joanna71

joanna71

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 15:55

Ech , słowa słowa i jeszce raz słowa - nie one o człowieku świadczą tylko jego czyny to co robi i jak robi .
W obecnych czasach to jedyny sposób na odczytanie czyjegoś charakteru . Ale to niestety nie jest złoty środek
  • 0
Człowiek nie szklanka i nie zobaczysz co w nim siedzi

#52 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 22:29

Co nas nie złamie to wzmocni. Ale mimo wszystko prosze o ponowny kontakt na gg.

Dodano ndz 6 wrz 10:30:14 2009 :
Ale też w profilach randkowych wpisujac rózne informacje mozemy to potraktowac jak wizytówke. Czym się zajmujemy wiele osób pewniej bedzie tam pisało i nie obawiało się komentarzy które mogą zaboleć i wogóle się zamknąć w sobie.
  • 0

#53 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 20:17

No proszę dopiero tu się dowiaduje ze kogoś zignorowałem. Prosze o kolejna próbe. sam nie wiem jak to jest piszesz tam na randkach z kimś z kim z opisu widzisz ze masz podobne klimaty tematy. A tu rzadnej odpowiedzi.
  • 0

#54 hazine

hazine

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 05 wrzesień 2009 - 20:41

pomyłka ja nie randkuje na iponie
nie dla mnie te klimaty
Co nie zmiebnia faktu ,ze ignorancja rozczarowywuje
Ale juz ok
Po gorszych rzecxach człowiek sie podnosił
Powodzenia
  • 0

#55 waldik

waldik

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 328 postów

Napisano 12 wrzesień 2009 - 19:33

Dla mnie nie ma znaczenia kto ma jaki kolor włosów oczu czy jaki stosunek ma do używek bo ja zwracam bardziej uwagę na to co jest napisane w O SOBIE.
  • 0

#56 Nika5

Nika5

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 12 wrzesień 2009 - 19:52

O sobie to można napisać wszystko,co ślina na język przyniesie. Ludzie wypisują często prawdziwe bajki.
Ciekawe dlaczego tak wiele osób obawia się otwarcie mówić o swojej niepełnosprawności ?
  • 0
...Olsztyn kocham,moją małą Amerykę ...

#57 Marinka

Marinka

    Sufler

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPip
  • 331 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 12 wrzesień 2009 - 21:05

Ciekawe dlaczego tak wiele osób obawia się otwarcie mówić o swojej niepełnosprawności ?

Dobre pytanie Nika5 i tak myślę, że powodem jest na pewno:

- lęk przed odrzuceniem,
- lęk przed utratą miłości,
- lęk przed izolacją i samotnością,
- lęk przed rozstaniem,
- lęk przed utratą kontaktu z otoczeniem,
- lęk przed nieznanym,
- lęk przed nowym środowiskiem....itp.

To oznacza poczucie niskiej wartości wyzwala obawę przed ludźmi, co może być przyczyną klęski.
  • 0
Serce miej otwarte dla wszystkich, zaufaj niewielu.

#58 Nika5

Nika5

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 13 wrzesień 2009 - 06:53

A nie uważasz,że jeśli ukryjesz swoją niepełnosprawność będzie gorzej.Odrzucenie będzie bardziej bolało,gdy polubisz już daną osobę,a ona dowie się od innych co ci jest i np. nie będzie umiała jej zaakceptować z różnych powodów.Zawsze powinno się mówić otwarcie.Ukrywanie nie jest czymś dobrym i na pewno bardziej rani,niż odrzucenie na samym początku znajomości.A mówienie otwarcie chroni przed bólem odrzucenia,bo jeśli będzie podany rodzaj schorzenia,a np.ja nie umie,nie chcę go zaakceptować,zwyczajnie nie nawiązuję kontaktu z daną osobą i żadna ze stron nie cierpi później.
  • 0
...Olsztyn kocham,moją małą Amerykę ...

#59 maniek74

maniek74

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 13 wrzesień 2009 - 08:25

Witam. No teoretycznie, Nika5 masz rację, ale niektórzy ludzie nie są aż tak silni psychicznie, by od razu pisać np. "Jestem słabowidzący" i niech sie dzieje, co ma się dziać, albo kontakt się utrzyma, albo się wszystko urwie.... do tego trzeba mieć dystans do siebie, i własnej niepełnosprawności, a nie każdy tak potrafi. Ludzie wolą więc pielęgnować złudzenia, mając nadzieję, że jakoś to bedzie, że jak z kimś dłużej poklikają, to ta osoba może ich polubi, inie bedzie zwracać uwagi na rodzaj niepełnosprawności.... Różne są tego powody. Fakt, czasem się udaje przełamać niechęć, czy co tam innego, co nie pozwala zaakceptować niepwłnosprawności ale można się też na tym ostro przejechać... Myślę, że tzw. złotego srodka nie ma, bo nie jest dobre ani ukrywanie ani "walenie prosto z mostu". Wszystko zależy od człowieka, i należy podejść do sprawy indywidualnie. Zgadzam się też z marianną W, odnośnie powodów ukrywania swojej niepełnosprawności. Może i znalazłoby się ich więcej, ale te które przytoczyła, chyba wystarczą, by uświadomić czytelnikom tego wątku, w czym rzecz.
  • 0
Souvent femme varie, bien fol est, qui s'y fie

#60 Marinka

Marinka

    Sufler

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPip
  • 331 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 13 wrzesień 2009 - 12:06

Z resztą wszystko zależy od uczciwości człowieka, od jego zamiarów, oczekiwań co do drugiej osoby i tu już nawet nie chodzi o niepełnosprawność, ale o inne też istotne rzeczy, bo np. ktoś mówi, że jest po rozwodzie, a później po jakimś czasie dowiaduję się przypadkiem na czacie, że "żona kąpie się, a on ma czas na kompie posiedzieć" hahaha.
  • 0
Serce miej otwarte dla wszystkich, zaufaj niewielu.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych