Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

uzasadnienie wyroku-by złożyć apelację !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 kciuki

kciuki

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 25 kwiecień 2010 - 12:30

Dziękuję serdecznie!
  • 0

#2 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 25 kwiecień 2010 - 10:43

Zgodnie z art. 328 kpc żądanie uzasadnienia wyroku należy złożyć w terminie tygodniowym (7 dni) od dnia ogłoszenia sentencji wyroku. Oczywiście taki wniosek składa się do sądu.
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#3 kciuki

kciuki

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 25 kwiecień 2010 - 05:53

Kiedy mogę wystąpić o sporządzenie uzasadnienia wyroku i doręczenie go mi wraz z wyrokiem do Sądu Okręgowego w sprawie emerytury ,jeśli w części dotyczączej złego naliczenia renty( a potem emerytury) Sąd odwołania mojego nie uznał a w części nieprzeliczenia emerytury na wniosek z 2006r ma odesłać sprawę do ZUS argumentując ,że nie jest to sprawą Sądu.
  • 0

#4 Liceum

Liceum

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 25 kwiecień 2010 - 20:46

O uzasadnienie wyroku nalezy wystapic w tzw. terminie zawitym który wynosi 7 dni od wydania wyroku.... o uzasadnienie wysypuje się w sytuacji gdy nie wystapiło votum separatum, gdy miało ono miejsce uzasadnienie zostanie automatycznie sporządzone;]pozdrawiam
  • 0

#5 kciuki

kciuki

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 25 kwiecień 2010 - 22:03

Być nie mogło,był tylko Sędzia i Protokolant na tej rozprawie :(...ale głównie chodzi mi o to ,że jak zrozumiałam:...
Sędzia przyznał ,że
1) pomyłki w wyliczeniu renty owszem były ale lata 90-to jakby inna EPOKA i nie można tych wyliczeń odnieść do teraźniejszości i
2) odsyła papiery do ZUS ponieważ prosiłam o możliwość przeliczenia na tej podstawie ,że przez te pomyłki miałam przez 19 lat niższą rentę i emeryturę, a wniosek o przeliczenie z 2006r nie był do tej pory załatwiony.
Pełnomocnik twierdzi ,że powinnam czekać na odpowiedź ZUS ale wydaje mi się ,że wtedy może mi przepaść możliwość odwołania się od nie satysfakcjonującego mnie zupełnie wyroku w części pierwszej,
Czy mam rację? jeszcze mi został poniedziałek i wtorek do wniesienia rośby o uzasadnienie wyroku?
  • 0

#6 Liceum

Liceum

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 25 kwiecień 2010 - 22:06

hmm jestes pewna ze ten pełnomocnik to na pewno adwokat?;] hmm 7 dni roboczych masz( nie jestem na 100 procent pewny ale na 99) i nie składajac wnosku w terminie 7 dni od daty wydania wyroku spowodujesz że wyrok będzie prawomocny.... poproś sąd o zmiane adwokata gdyz ten pan albo nie chce albo nie umie Vi pomóc

Dodano ndz 25 kwi 23:20:17 2010 :
jesli tylko na uzasadnieniu zobaczysz ze sprawa jest przedawniona to smiem twierdzic że dalsze kroki procesowe nie poprawia twojej sytuacji
  • 0

#7 kciuki

kciuki

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 26 kwiecień 2010 - 05:54

Tak też myślałam ,dziękuję Ci najserdeczniej... jadę dziś ! Najpierw do Sądu w takim razie złożyć wniosek o uzasadnienie wyroku i cofnąć pełnomocnictwo i zabrać papiery a Ty proszę podpowiadaj co dalej!Bardzo słaba jestem jeszcze w internecie (wyszukiwarce)i do tego niedowidząca stąd pewnie te moje problemy ...że każdy myślał ...niedowidzi...nie cierpi sądów i ekonomii...to nie sprawdzi.
  • 0

#8 Liceum

Liceum

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 26 kwiecień 2010 - 11:44

na razie tyle ci ci powiedziałem powinno na tym etapie wystarczyć.... proponuje aby do czasu napisania apelacji nie zmieniać pełnomocnika bo cała zmiana moze trochę potrwać a nalezy pamiętać o termiach które w tej kwestii sa nieubłagane.... proszę mi zdawać relacje na forum nt. tej sprawy.... kazdemu niepełnosprawnemu staram sie udzielać pomocy prawnej na tyle na ile do tej pory mnie na studiach nauczyli
  • 0

#9 kciuki

kciuki

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 26 kwiecień 2010 - 12:32

Dziękuję ale czy mogę prosić sama o uzasadnienie...nie odmówią mi przyjęcia takiego pisma gdy mam pełnomocnika?
Na wszelki wypadek przygotuję 2.do "zobaczenia wieczorem"!
  • 0

#10 Liceum

Liceum

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 26 kwiecień 2010 - 13:27

hmm nie mogą, pełnomocnik jest osoba które reprezentuje Cię przed sądem ale nie oznacza to że Ty już nie masz żadnych praw.... ty i pełnomocnik macie takie same prawa w tej sprawie wiec możesz podejmować wszystkie czynnosci procesowe....
  • 0

#11 kciuki

kciuki

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 26 kwiecień 2010 - 16:43

Dzięki Liceum...miałeś rację ...w biurze podawczym przyjęli wniosek o uzasadnienie wyroku! Potem byłam u Adwokata...niestety dziś jest w Terenie więc tylko wzięłam swoje pozostawione przez pomyłkę papiery i dowiedziałam się od Pań w kancelarii ,że w/w ma zamiar jutro wystąpić o ten wniosek,czego wcześniej mi nie powiedziała. Co w tej sytuacji ? Zadzwonić jutro,że sama go złożyłam?Czy czekać na reakcję adwokata , bo w końcu wniosku o wycofanie pełnomocnictwa w tej sytuacji nie złożyłam.
  • 0

#12 Liceum

Liceum

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 26 kwiecień 2010 - 16:54

poinformuj go ze juz wystapiłaś z takim wnioskiem bo po co ma drugi składać? mogło by to pogorszyc wasze relacja i spowodowac że zakończyłby współprace albo przestał zajmować sie sprawa....

Dodano pon 26 kwi 18:04:19 2010 :
ogólnie to zauwazyłem ze wsród nas jest kliku studentów prawa lub prawników i dlatego z tego miejsce apeluję do wszystkich o udzielanie porad prawnych na forum ludziom którzy rzecz jasna nie moga znac okreslonych zagadnień prawnych... pomagajmy sobie nawzajem!!!!
  • 0

#13 kciuki

kciuki

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 26 kwiecień 2010 - 17:06

Już właśnie się dodzwoniłam i poinformowałam o fakcie złożenia przeze mnie wniosku o pisemne uzasadnienie, by mieć prawo do apelacji.....faktycznie relacje są schłodzone ...ale dowiedziałam się ,że mimo to kancelaria złoży wniosek od Siebie!?
Zaskoczyło mnie to "podwójnie"...ale mi lżej i myślę pozytywnie...już jest jakaś nadzieja!Dziękuję raz jeszcze!
  • 0

#14 andrajer

andrajer

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 72 postów
  • Skąd:Siemiatycze

Napisano 26 kwiecień 2010 - 18:50

A ja chciałbym poruszyć nowy wątek. Mam taki problem, chcę w niedalekiej przyszłości poślubić kobietę, na której ciąży wyrok za bankowe długi. Została wplątana w skomplikowaną intrygę, ale nie o to chodzi. Musi spłacić sporą sumę pieniędzy. Chcę wiedzieć czy po ślubie, jeżeli nie podpiszemy intercyzy, komornik może z moich dochodów ściągać jakiekolwiek kwoty na poczet długu mojej małżonki. Oczywiście tylko w takim przypadku kiedy ona nie będzie miała własnych dochodów. Z góry dziękuję za każdą podpowiedź w tej kwestii.
  • 0

#15 Liceum

Liceum

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 26 kwiecień 2010 - 19:48

dług który ja obciąża powstał przed zawarciem waszego związku małżeńskiego więc nie wchodzi on we wspólnote małżeńską a więc komornik nie może z ciebie sciągać zobowiązania
  • 0

#16 kciuki

kciuki

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 27 kwiecień 2010 - 06:24

Witaj Liceum...mam do Ciebie zaufanie...bo jak dotychczas Twe porady mi pomogły...gdy znajdziesz chwilę ,proszę doradź co dalej...ja nawet nie wiem do jakiego Sądu apelacyjnego pełnomocnik ma złożyć apelację...czy to będzie też na szczeblu okręgowym? Czy wtedy będę mogła powiedzieć coś więcej niż na ostatniej rozprawie w typie "tak lub nie"?Jest to dla mnie przeogromny stress...że nie mogę własnymi słowami i w kolejności zdarzeń( pomyłek) wytłumaczyć dlaczego nie składałam wcześniej odwołań wierząc ,że ZUS wie najlepiej.Dopiero dzięki komputerowi i nauczeniu się prostej obsługi dowiedziaam się tak wielu rzeczy z dziedziny prawa
  • 0

#17 Liceum

Liceum

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 27 kwiecień 2010 - 07:39

apelacja zostanie złozona za pośrednictwem sądu który wydał wyrok do sądu drugiej instancji.... A więc jesli wyrok był wydany przez sąd rejonowy to do sadu okręgowego.... ten też sąd wyda wyrok ostateczny tj. nie można już będzie wnieśc od niego normalnego środka odwoławczego, pozostanie tylko kasacja
  • 0

#18 andrajer

andrajer

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 72 postów
  • Skąd:Siemiatycze

Napisano 27 kwiecień 2010 - 07:54

Dzięki... Liceum! Mam nadzieję, że to co napisałeś jest prawdą i spokojnie będę mógł realizować swoje marzenia. Pozdrawiam wszystkich na forum. :)
  • 0

#19 kciuki

kciuki

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 27 kwiecień 2010 - 08:43

Odwołanie się od decyzji ZUS było rozpatrywane w Sądzie Okręgowym a nie Rejonowym,dlatego zapytałam gdzie będzie apelacja?To że za pośrednictwem...to już wiem...bo do Sądu składałam w ZUS. Więc kiedy może być jakaś sprawa rozpatrywana przez Sąd Najwyższy...właśnie znalazłam i czytam Jego orzeczenia w podobnych do mojej sprawach...
  • 0

#20 Liceum

Liceum

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 27 kwiecień 2010 - 09:24

[quote name='andrajer]Dzięki... Liceum! Mam nadzieję' date=' że to co napisałeś jest prawdą i spokojnie będę mógł realizować swoje marzenia. Pozdrawiam wszystkich na forum. :)[/quote']
z tego co mi wiadomo jest to prawdą... gdyz nawet jesli byście byli małżonkami i wtedy by zobowiązanie powstało to jego egzekucja od ciebie sama w sobie byłaby trudna.... sprawdz to ale ja na 99 procent jestem pewny

Dodano wto 27 kwi 10:29:10 2010 :
[quote name='kciuki]Odwołanie się od decyzji ZUS było rozpatrywane w Sądzie Okręgowym a nie Rejonowym' date='dlatego zapytałam gdzie będzie apelacja?To że za pośrednictwem...to już wiem...bo do Sądu składałam w ZUS. Więc kiedy może być jakaś sprawa rozpatrywana przez Sąd Najwyższy...właśnie znalazłam i czytam Jego orzeczenia w podobnych do mojej sprawach...[/quote']
ja podałem tam teoretycznie gdys nie wiedziałem na jakim szczeblu sądowym twoja sprawa była rozpatrywana.... jesli sądem pierwszej instancji był sąd okręgowy to niestety teraz sprawa bedzie rozpatrywana w sądzie apelacyjnym... czemu mówię niestety? dlatego, że pewnie ten sąd lezy w innym mieście niż ty mieszkasz i bedziesz musiała dojeżdżać... Ale może być tak, ze akurat będzie on miał lokalizacje blisko ciebie....
Sąd najwyższy rozpatruje tzw szczególne środki odwoławcze a więc aby sprawa trafiła do SN musiałabyś złozyc kasacje od prawomocnego orzeczenia sądu apelacyjnego, ale mam nadzieje że nie będzie takiej potrzeby
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych