Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Zwrot kosztów dojazdu do pracy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 marec106sos

marec106sos

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 marzec 2009 - 13:03

Witam mam pytanie co do zwroku kosztów dojazdu do pracy, posiadam ll grupe z powodu narządu ruchu czy jest to mozliwe i gdzie sie w tej sprawie mam udac.
  • 0

#2 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 24 marzec 2009 - 13:11

Hm... chyba nie ma czegoś takiego, bo jeżeli jeździsz swoim prywatnym samochodem to sam płacisz za paliwo a jeżeli firmowym to zakład pracy za to płaci.
  • 0

#3 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 24 marzec 2009 - 14:21

W sumie to takze zalezy w jakim zakladzie pracujesz, czy w ZPCHR czy państwowym lub prywatnym.
Pozatym takze czy w zwiazku z zatrudnieniem Twej osoby pobierane sa dofinansowanai z PFRON.
Oczywiscie ze nie ma zadnego przepisu uprawniajacego do zwrotu kosztow dojazdu, lecz jesli jest to ZPCHR to mozna sie dodatkowo starac z zakladowego funduszu osob niepelnosprawnych.
Pozatym w innych przypadkach mozna sie starac o dostanie ryczaltu na dojazdy lub tez zwrot kosztów za paliwo jesli sie bedzie dostarczalo fakture za paliwo.
Niestety nikt nad tym nie pomyslal aby zapewnic osobie niepelnosprawnej z uszkodzonym narzadem ruchu jakis przepisów pomagajacych w dojezdzie do pracy, wiec wszystko zalezy od pracodawcy.
W sumie nalezy pogadac z pracodawcą lub przełozonym, gdyz istnieja takie mozliwosci tylko są one zalezne od woli pracodawcy, gdyz najczesciej nei sa to wysokie koszty, a wszystko i tak pozniej idzie w koszty firmy.
Pozdrawiam
  • 0

#4 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 24 marzec 2009 - 15:05

marec oczywisciejak najbardziej sa zwroty kosztow dojazdow do pracy zarowno dla osoby niepelnosprawnej jak i dla zdrowych, pozdrawiam
  • 0

#5 MARK-62

MARK-62

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 24 marzec 2009 - 15:23

Witam,więc to wygląda tak:to że masz drugą grupę to nie ma znaczenia,liczy się tylko to gdzie znajduje się twój zakład pracy,czy w tej samej miejscowości co Ty mieszkasz,czy w innej.Jeśli twój zakład pracy znajduje się w tej samej miejscowości co ty mieszkasz to nie możesz odpisać kosztów dojazdu,a jeśli twój zakład pracy znajduje się w innej miejscowości to musisz zobaczyć jak zakład pracy wypisał Ci pita,chodzi tutaj o rubryke koszty uzyskania przychodów,a mianowicie jeżeli masz wpisaną kwotę 1335zł.(rozumiejąc że przepracowałeś cały rok) to można odpisać koszty dojazdu do pracy wpisując kwotę 1668.72,a jeśli masz wpisaną kwotę 1668,72 to już masz odpisywane koszty dojazdu przy wypłacie.Myślę że napisałem bardzo zrozumiale,ale nie wiem czy umiesz wypełniać PITY.Jakby coś to pytaj na gadu gadu nr.8370258
  • 0

#6 medicus

medicus

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów

Napisano 26 marzec 2009 - 18:26

Hey,chodzi tutaj o tzw.podwyższone koszty uzyskania przychodu,tutaj jest to wyjaśnione:
http://www.podatki.p...idArtykulu=3387
  • 0
Oczami myśli patrzę w twoją stronę
I chciałbym trafić aż do twoich oczu.
Odległość wiesza nieczułą zasłonę -
Chciałbym ją przedrzeć i ciebie tu poczuć!


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych