Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Szukam pomocy dla córki. Co dalej z jej kształceniem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 czarnekartki

czarnekartki

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 marzec 2009 - 21:45

Witam serdecznie. Potrzebuję informacji dla swojej córki. Kończy w tym roku gimnazjum. Jest z MPD.
Ma również upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim. Nie mam pojęcia co dalej z jej edukacją. Czy przygotowywać ją już do jakiegoś zawodu? Ale do jakiego? Gdzie się udać? Kto mi może pomóc?
Będę wdzięczna za informacje.
PS
Dodam , że jestem z Rzeszowa
  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 07 marzec 2009 - 00:36

Zastanawiam się, czy córka może nie ma jakiś konkretnych zainteresowań, albo też zajęcia, które bardzo lubi (np: gotować)?! Zawsze to jakiś punkt zaczepienia, który wspomóc może wybór konkretnego zawodu.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 07 marzec 2009 - 08:47

Może udaj się do najbliższej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Tam być może podpowiedzą do jakiej szkoły Twoja córka mogłaby pójść.
Porozmawiaj z nauczycielami, uczącymi dziewczynę w tej chwili. Znają jej możliwości, wiedzą jakie szkoły średnie są w okolicy i co oferują. Warto też skontaktować się z kuratorium.
Jakąkolwiek szkołę wybierzecie, bo to powinna być przede wszystkim decyzja córki, a Ty jedynie możesz ją korygować, pamiętajcie, by umożliwiała dziewczynie samodzielność w przyszłości.
Pozdrawiam, życząc powodzenia.

  • 0

#4 blondyneczka niebieskooka

blondyneczka niebieskooka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 07 marzec 2009 - 14:32

W szkole powinien być szkolny doradca zawodowy.
Proponuje udać się do niego, niech zrobi testy, porozmawia z córką.

Dodatkowo można skorzystać z Ochotniczych Hufców Pracy - tam doradcy zawodowi, psychologowie powinni pomóc podjąć decyzję. http://ohp.pl/
  • 0
...a gdy przyjdą dni deszczowe naucz się przechodzić pomiędzy kroplami...

#5 444444

444444

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 09 marzec 2009 - 12:12

Dzień dobry .Moja córka również w tym roku kończy gimnazjum orzeczenie ma na wadę wzroku, i na jedno oko nie widzi , więc mamy podobny problem z wyborem zawodu , jest kłopot gdyż są zawody w których ona chciałaby się kształcić a nie może bo są przeciw skazania .Najgorsze jest to , że to już niebawem musi wybrać dany kierunek , a my nie wiemy jaki.Absolutnie nie namawiam córki do wyboru , ale staram się jej pomóc.Może ktoś z państwa miał podobną sytuację z wadami wzroku, proszę o odpowiedz.
  • 0

#6 Jadwiga

Jadwiga

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 112 postów

Napisano 10 marzec 2009 - 18:59

Wiadomość do "444444"
Nie wiem skąd jesteś, ale wiem, że w całej Polsce są szkoły dla niewidomych i niedowidzących. Może to jakieś wyjście. Oto adres e-mail jednej z takich szkół: http://www.blind.krakow.pl/sosw.htm. Możesz również skorzystać z bezpłatnej porady psychologiczno-pedagogicznej w stowarzyszeniu SPOZA. Oto jej adres e-mail: http://spoza.org.pl. Więcej informacji o pracy tego stowarzyszenia przeczytasz w ogłoszeniach ipon-u w zakładce kursy, szkolenia.
  • 0
Nie można dostrzegać nie widząc, ale można nie dostrzegać widząc. To jest codzienne doświadczenie naszego wzroku i percepcji.

#7 444444

444444

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 16 marzec 2009 - 11:39

Do Jadwigi.Dziękuję za wiadomość.Jestem z Milicza, podjęłyśmy już decyzję to znaczy moja córka oczywiście, chce pójść do technikum logistyki, zobaczymy jak to się wszystko ułoży w przyszłości , czas pokaże swoje, mam tylko nadzieję, że będzie zadowolona ze swojego wyboru.
  • 0

#8 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 17 marzec 2009 - 14:23

czesc wszystkim, czarnakartka ja do ciebie chcialam napisac zwiazku z twoja corka to wes, wejdz na stronke www.spoza.org.pl tam sa porady jesli chodzi o wybor corki ksztalcenie to jest stowarzyszenie ''spoza'' ktore jest w warszawie sa tam tez warszaty jest psycholog, porady sa sa tez tam skzolenienia, kursy , pozdrawiam zycze powodzenia mam nadzieje ze pomoglam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych