Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Rehabilitacja po endroprotezie biodra


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 marzenad1978

marzenad1978

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 luty 2009 - 19:02

Witam , proszę o pomoc w temacie rehabilitacji po endroprotezie biodra. Moja mama jest 6 tygodni po operacji wymiany biodra. Ostatnio była na kontroli i lekarz powiedział że pilnie jest potrzebna rehabilitacja, żeby noga była sprawna i aby uniknąć zablokowania stawu biodrowego. Mięśnie tej nogi są bardzo słabe.Proszę o pomoc jak można samemu się rehabilitować w domu bo niestety wszędzie są kolejki i najwcześniej rehabilitację udało się nam załatwić za miesiąc. Proszę równiż o pisanie wszystkich osób, którym po operacji wydłużono nogę, bo mojej mamie wydłużono o 3 cm i jestem bardzo ciekawa czy to normalne czy błąd lekarza.
  • 0

#2 perelka007

perelka007

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 109 postów

Napisano 23 luty 2009 - 22:24

witam

jeśli mogę doradzić, to na forum już chyba kilkakrotnie był poruszany temat endoprotezy biodra... proponuję poszperać. Z tego co pamiętam, to osoby wypowiadające się podawały jakieś linki, może w nich będzie jakaś porada dotycząca rehabilitacji.
jeśli chodzi o wydłużenie nogi, to jest to całkowicie normalne. takie wydłużenie powstaje w momencie wbicia trzonu endoprotezy w kość udową, nie zawsze lekarze mogą wbić trzon tak głęboko, żeby operowana noga była takiej samej długości, co zdrowa...
pozdrawiam i życzę zdrowia
  • 0
Człowiek bardzo się uskarża przy każdym bólu. A tak rzadko się cieszy, gdy go nie czuje. /G.C.Lichtenberg/

#3 elagra

elagra

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 119 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 24 luty 2009 - 21:06

marzenad1978, mam zeskanowane ćwiczenia z książki. Jeśli chcesz to podaj adres e-mailowy, to Ci wyślę.
Pozdrawiam

Dodano śro 25 lut 21:00:44 2009 :
Dodano śro 25 lut 21:00:33 2009 :
Chętnym wysłałam :)
  • 0

"Kiedy przeskoczysz, to i wtedy nie mów hop. Zobacz najpierw w co wskoczyłeś." ~ Julian Tuwim


#4 marzenad1978

marzenad1978

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 luty 2009 - 19:59

dzięki, podaję maila- marzenad1978@op.pl
  • 0

#5 hedwinia

hedwinia

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 28 luty 2009 - 09:14

Witam mam gorącą prośbę możesz przesłać mi te ćwiczenia,ja co prawda jestem już po operacji 2 lata sama się rehabilitowałam jeżdżąc na rowerze stacjonarnym,ale niestety już nie mogę bo czeka mnie 2 operacja endoprotezy ,moze te ćwiczenia są oszczędzające dla nieoperowanego biodra pozdrawiam hedwig2008@tlen.pl
  • 0

#6 medicus

medicus

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów

Napisano 01 marzec 2009 - 08:54

Witam,
warto przeczytać te wskazówki:
http://www.stryker.p...r-operation.htm
  • 0
Oczami myśli patrzę w twoją stronę
I chciałbym trafić aż do twoich oczu.
Odległość wiesza nieczułą zasłonę -
Chciałbym ją przedrzeć i ciebie tu poczuć!

#7 marzenad1978

marzenad1978

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 03 marzec 2009 - 22:58

piszcie coś o wydłużeniu tej operowanej nogi i o obuwiu ortopedycznym (jak załatwić taniej, z tego co się dowiedziałam dofinansowanie NFZ wynosi 140 zł a obuwie kosztuje 600-700 zł).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych