Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Poszukuję osób chętnych do masowej akcji walki o swoje prawa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 kopcinskaanna

kopcinskaanna

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 13 luty 2009 - 17:02

Niestety w inicjatywie obywatelskiej nie są ważne deklaracje elektroniczne, a jedynie własnoręczne podpisy.

Dodano ptk 13 lut 17:04:30 2009 :
Może na początek przesyłajcie więc karty do mnie do domu. We wtorek idę do adwokata na bezpłatną poradę, a potem do kolejnego;)
Pozdrawiam

Dodano ptk 13 lut 17:06:14 2009 :
Adres domowy podam chętnym pocztą elektroniczną
  • 0

#2 polisia

polisia

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 luty 2009 - 17:22

I tak w to wchodzę :). Próbować zawsze trzeba, nie wiadomo jak coś się skończy zanim się zacznie. Wielu ludzi obiecywało pomoc nam ludziom niepełnosprawnym, często był to słomiany zapał - na obietnicach się kończyło. Czasem mam wrażenie że jeśli sami sobie nie pomożemy to nikt nam nie pomoże. Bo kryzys, bo tłumaczenie "że niepełnosprawni to same problemy", a więc czas zakasać rękawy i zabrać się do roboty :)
  • 0

#3 polisia

polisia

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 luty 2009 - 16:29

Mam pytanie dotyczące natury technicznej, mianowicie czy tej akcji nie da sie przeprowadzić za pomocą strony internetowej? Wiem że ochrona danych osobowych, ale nie każdy z nas ma możliwość zbierania podpisów w swoim środowisku w którym mieszka, a ma masę znajomych niepełnosprawnych rozsianych po całym świecie. Chętnie rozpropaguję to pomiędzy swoimi znajomymi ale w zasadzie prawie wszyscy są gdzieś daleko.
  • 0

#4 xanax

xanax

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisano 13 luty 2009 - 16:28

Proponuje pomoc pewnego posła PO.Podobno od roku ciężko pracuje w komisji PRZYJAZNE PAŃSTWO.
A poważnie podchodząc do sprawy,skoro 1 weto już było,będzie i 2.Nie uważasz,że porywasz się z motyką na księżyc?

Tak,tylko w tym wecie chodziło o co innego.A mianowicie nasz szanowny prezydent zawetował ustawę,ponieważ po wejściu jej w życie przyznawane renty byłyby jeszcze niższe niż obecnie !(widać PO uważa ,że teraz są za wysokie?).
I to był powód weta a nie zniesienie limitów.Jakby nie było tego zapisu to myślę,że ustawę by podpisał.

Brawo Anno za tą inicjatywę .Masz moje poparcie :)

Nie wiem czy się to przyda ale jest taka strona na której można złożyć petycję i zbierać podpisy;
http://www.petycje.pl/

W każdym razie mój podpis masz a i podpisów znajomych też się trochę nazbiera :).
  • 0

#5 ppryga

ppryga

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 13 luty 2009 - 16:15

właśnie trzeba przygotować petycje :> czemu np osoby 2 gr. inwalidzką mogą więcej dorabiać itd i Czemu mamy najniższą rentę bo np. jestem na wózku a ktoś nie !!!

Dodano ptk 13 lut 16:19:22 2009 :
Dodano ptk 13 lut 16:16:22 2009 :
Jestem w stanie donieść petycje dla premiera i prezydenta :> tylko proszę o pomoc w przygotowaniu jej :>
  • 0

#6 zbyszekhz

zbyszekhz

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 13 luty 2009 - 15:30

Taka sobie myśl:
Jak papier nie pomoże to może taki sposób walki jest skuteczny, ( ONI NIE LUBIĄ BYĆ BARBARZYŃCAMI W MEDIACH )
http://www.wiadomosc...rzed_16439.html
POZDRAWIAM
  • 0
Co tam Filipińscy uzdrowiciele
mamy lepszych w ZUSie

#7 kopcinskaanna

kopcinskaanna

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 13 luty 2009 - 15:22

Po wzór karty do zbierania podpisów odsyłam na mojego bloga: http://okielcach.blox.pl Będzie tam również napisane dokładnie o procedurze składania skargi konstytucyjnej.
  • 0

#8 kopcinskaanna

kopcinskaanna

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 12 luty 2009 - 17:02

Jak wszystkim wiadomo na podstawie artykułu 10 10 ustęp 6 Ustawy z dnia 27 czerwca 2003 r. o rencie socjalnej [Dz.U. z 2003 r. Nr 135, poz. 1268 z późn. zm. renta socjalna ulega zawieszeniu jeżeli przychody,w danym miesiącu będą w łącznej kwocie wyższe niż 30% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy ostatnio ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego do celów emerytalnych”. natomiast na podstawie Ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach artykule 104 ustęp 8 punkt trzy [Dz.U. z 2004 r. Nr 39, poz. 353 z późn. zm]: „
Emerytowi i renciście świadczenie zostaje stopniowo wstrzymywane jeżeli jego miesięczny dochód przekroczy 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy ostatnio ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego do celów emerytalnych”.
Uważam że takie postępowanie jest niezgodne z konstytucyjną zasadą równości wobec prawa i zasadą niedyskryminacji. Do złożenia skargi konstytucyjnej niezbędny jest przymus adwokacki. Można się starać o przydzielenie adwokata z urzędu w Sądzie Rejonowym Już to zrobiłam ale niestety stwierdzono że jestem zbyt bogata dna przyznanie mi pełnomocnika z urzędu (absurd bo do tej pory zarabiałam 1175v zł netto (pensja = renta socjalna). Ten sam wniosek złoży więc w Kielcach moja koleżka a potem kolejne osoby. A ja swoją drogą znajdę innego adwokata.

Poszukuję osób z terenu całej Polski które są chętne walczyć o swoje prawa i są w stanie walczyć przed Trybunałem Konstytucyjnym. Pokażmy że jest nas w Polsce wiele i dużo znaczymy dla kraju.
Anna Kopcińska
kopcinskaanna@wp.pl
  • 0

#9 ppryga

ppryga

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 12 luty 2009 - 17:15

W takim razie jak wchodzę :> już dawno chciałem protestować :> tylko niestety osoby niepełnosprawne to lenie i nici z tego wyszło :>
  • 0

#10 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 12 luty 2009 - 17:36

Proponuje pomoc pewnego posła PO.Podobno od roku ciężko pracuje w komisji PRZYJAZNE PAŃSTWO.
A poważnie podchodząc do sprawy,skoro 1 weto już było,będzie i 2.Nie uważasz,że porywasz się z motyką na księżyc?
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#11 ppryga

ppryga

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 12 luty 2009 - 18:26

krzysztof_31 czyli jesteś wróżką bo wiesz co ma być tak :>?? Najlepiej siedzieć i marudzić :>?? Tak naprawę to też od Ciebie zależy tylko trzeba trochu wysiłku nic za darmo ... Gdyby Polacy ruszy;li dupę to być może na dzień dzisiejszy pałce były by wysokie :> To od każdego zależy! Jak się starasz tak masz:>
  • 0

#12 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 12 luty 2009 - 19:12

Masz moje poparcie Ppryga
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#13 zbyszekhz

zbyszekhz

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 12 luty 2009 - 20:04

Witam masz moje poparcie. Sam mam problemy z tym skostniałym systemem i nic nie zdziałam.
Pozdrawiam
  • 0
Co tam Filipińscy uzdrowiciele
mamy lepszych w ZUSie

#14 jaro_222

jaro_222

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 12 luty 2009 - 20:08

W 100% sie z tobą zgadzam Anno dlaczego renciści socjalni nie mogą dorobic tyle samo co "zwykli" tylko co niby my mamy zrobic żeby sie dołaczyc przydało by sie zebrac jakies podpisy czy cus tylko jak:) ??
  • 0

#15 zbyszekhz

zbyszekhz

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 12 luty 2009 - 20:18

Cytat:
W państwie prawa jeden prawnik jest więcej wart niż dziesięciu uzbrojonych bandytów,
Nie jest dobrze jak to prawo ustalają bandyci dla siebie.
Pozdrawiam
  • 0
Co tam Filipińscy uzdrowiciele
mamy lepszych w ZUSie

#16 kopcinskaanna

kopcinskaanna

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 12 luty 2009 - 20:23

Apropo tego czy porywam się z motyką na księżyc to nie chcę mieć świadomości że nic nie zrobiłam żeby było lepiej.

Dodano czw 12 lut 20:37:57 2009 :
A jeśli chodzi o inicjatywę ustawodawczą. Jeśli przegram przed Trybunałem Konstytucyjnym i w Strasburgu to wezmę się za zbieranie 100 tys podpisów. Ktoś w końcu powinien skoro jeden z moich kolegów z kieleckich organizacji pozarządowych powiedział że się za takie coś nie bierze bo nie zna ludzi którzy zarabiają więcej niż limity, widocznie więc mało ludzi zna....
  • 0

#17 jaro_222

jaro_222

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 12 luty 2009 - 21:17

to moze odrazu lepiej zeby zebrac podpisy
  • 0

#18 kopcinskaanna

kopcinskaanna

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 13 luty 2009 - 07:48

W celu złożenia inicjatywy ludowej potrzebne jest poeołanie komitetu obywatelskiego i stworzenie Ustawy przez adokata na razie zaczełam to. Jeżeli chodzi o podpisy to pewnie wiecie ze nalezy zebrać podpis wraz z imieniem, nazwiskiem, adresem i numerem PESEL osoby popierającej inicjatywę.
Na jutro jestem umówiona z adwokatem w kieleckim Caritas.
Wydaje mi się że lepiej byłoby jeżeli tak samo jak ja zaczeły nie poddawać sie i walczyć w służnej sprawie takze inne osoby poza mna i moimi znajmomymi.
Pozdrawiam
  • 0

#19 polisia

polisia

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 luty 2009 - 08:50

Masz całkowitą rację. W obecnej sytuacji jeśli sami nie zadbamy o siebie, nikt na pewno nie pomyśli o nas. Chętnie przyłącze się do Twojej akcji. Lepiej robić cokolwiek niż nie robić nic tylko siedziec z załamanymi rękami i narzekać. Jest źle a podejrzewam że będzie tragicznie. Kryzys jest takim płaszczykiem który skutecznie pomaga wszystkim wszystko uzasadniać. Jeśli więc będzie lista z przyjemnością złożę na niej podpis.

W 100% sie z tobą zgadzam Anno dlaczego renciści socjalni nie mogą dorobic tyle samo co "zwykli" tylko co niby my mamy zrobic żeby sie dołaczyc przydało by sie zebrac jakies podpisy czy cus tylko jak:) ??

To kolejna sprawa którą warto wreszcie uregulować. Prezydent podłamał mnie i wielu z nas tym wetem, ale może jeszcze uda się coś w tej sprawie zmienic??
  • 0

#20 ppryga

ppryga

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 13 luty 2009 - 12:30

Dobra Panie i Panowie ...Zbieramy też już podpisy ... mam znajomego w gazecie u mnie Tychach ... wiec dam petycje :> Ludzie do roboty - nasz los jest w naszych rękach .Musimy zrobić organizację i ustalić to wszystko :> Pozdrawiam moje gg: 5019777
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych