Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Dofinansowanie na zakup komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 lennon

lennon

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 05 luty 2009 - 11:26

Mam przyznany I stopień inwalidztwa mam ukończone 18lat ,nie mam problemów ze słuchem ani wzrokiem i tu moje pytanie czy przysługuje mi jakaś dotacja na zakup komputera?

Dodano czw 5 lut 11:27:26 2009 :
Chciałem dodać ,że nie pacuje ucze się w LO
  • 0

#2 serdusio28

serdusio28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 05 luty 2009 - 12:16

Probowałes w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w ramach likwidacji barier w komunikowaniu sie?

pozdrawiam
  • 0
Guest zapamietaj że Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni ,to własnie jest przyjaźń

#3 ALDI

ALDI

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 05 luty 2009 - 12:57

Mam przyznany I stopień inwalidztwa mam ukończone 18lat ,nie mam problemów ze słuchem ani wzrokiem i tu moje pytanie czy przysługuje mi jakaś dotacja na zakup komputera?

Zgłoś się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w swoim powiecie i poproś o wniosek o dofinansowanie na likwidację barier w komunikowaniu się i technicznym lub ściągnij wniosek ze strony internetowej swojego PCPR / dofinansowanie przysługuje do 80% ceny urządzenia/ Starostwa powiatowe otrzymują środki finansowe z PFRON w marcu i październiku. Musisz do tego terminu wyrobić się ze złożeniem wniosku. Do wniosku będziesz musiał dołączyć załączniki tj. 1/ kopia orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. 2/ kopia orzeczeń o niepełnosprawności osób mieszkających wspólnie z wnioskodawcą w przypadku takich osób. 3/ aktualne zaświadczenie lekarskie stwierdzające zasadność zakupu konkretnego urządzenia oraz zawierające informację o rodzaju niepełnosprawności, jeśli rodzaj niepełnosprawności nie jest określony w orzeczeniu. 4/ zaświadczenie, oświadczenie o dochodach wnioskodawcy i osób zamieszkujących wspólnie z wnioskodawcą. 5/ zaświadczenie kierownika powiatowego urzędu pracy o statusie zawodowym w przypadku bezrobotnego lub poszukującego pracy. 6/kopia decyzji o przyznaniu zasiłku pielęgnacyjnego w przypadku jego pobierania. 7/kopia o przyznaniu świadczeń z pomocy społecznej jeśli takie występują. 8/ oferty cenowe z przynajmniej 2 sklepów. 9/dzieci i młodzież ucząca się- opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej i szkoły ze wskazaniem do zaopatrzenia w określone urządzenie. Do marca masz trochę czasu, to działaj. Powodzenia !

P.S. Jeśli ON korzysta z pomocy MOPS lub GOPS, to PCPR ma prawo sfinansować w 100% zakup urządzenia /wymigują się i nie chcą sfinansować, a zapisane jest to w regulaminie PFRON/. W przypadku odmowy sfinansowania zakupu urządzenia możesz złożyć wniosek do swojego MOPS lub GOPS o przyznanie zasiłku celowego na pokrycie 20% wkładu własnego do zakupu niezbędnego przedmiotu użytku domowego: patrz Rozdział 1 Zasiłki i usługi art.39 pkt.2 Ustawa z dnia 12.03.2004r. "o pomocy społecznej".
  • 0

#4 serdusio28

serdusio28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 05 luty 2009 - 13:36

ALDI,nie zawsze w tych terminach PCPR-y dostaja kase,to moze byc raz na kwartał albo raz na poł roku,a wnioski rozpatrywane sa zazwyczaj kilka razy do roku.
pozdrawiam
  • 0
Guest zapamietaj że Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni ,to własnie jest przyjaźń

#5 dorotan

dorotan

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 luty 2009 - 20:06

mam niepełnosprawnego syna lat 25, ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Obecnie pracuje w zakładzie aktywności zawodowej.Nie ma problemów ze słuchem ani wzrokiem.Mam pytanie, czy należy mu się dofinansowanie do komputera????????????
  • 0

#6 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 05 luty 2009 - 20:13

Tak, jeżeli wcześniej niż 3 lata temu nie otrzymał komputera z PCPR
  • 0

#7 dorotan

dorotan

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 luty 2009 - 20:16

nigdy nie korzystał z tego dofinansowania. dzięki wielkie,pozdrawiam.
  • 0

#8 ALDI

ALDI

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 05 luty 2009 - 21:09

ALDI,nie zawsze w tych terminach PCPR-y dostaja kase,to moze byc raz na kwartał albo raz na poł roku,a wnioski rozpatrywane sa zazwyczaj kilka razy do roku.
pozdrawiam

Wnioski najlepiej składać na początku roku kalendarzowego, bez względu na to kiedy są dokonywane przelewy z PFRON. Pośpiech jest wskazany, bo wiadomo, że pieniędzy nie starczy dla wszystkich, jak to w Polsce.
  • 0

#9 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 12 luty 2009 - 15:20

"Zgłoś się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w swoim powiecie i poproś o wniosek o dofinansowanie na likwidację barier w komunikowaniu się i technicznym"

Jestem niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym /niedosłuch/ i poszłam właśnie po wniosek a MIŁY pan powiedział do mnie że skoro pani mówi to znaczy że nie mam problemu z komunikowaniem się i wniosku nie dostałam!!!!!!!!!!!!!
Powiedziałam że aktualnie mam pogarszający się wzrok to powiedział że mam czekać na wnioski z programu celowego dla osób niewidomych i tracących wzrok. No tak ale ja orzeczenie mam na słuch a nie na wzrok.
Co mam zrobić, może ktoś mi coś podpowie będę wdzięczna.

Poszukaj wniosku w necie, wypełnij i wyślij pocztą.
  • 0

#10 miki76

miki76

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 11 luty 2009 - 17:43

"Zgłoś się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w swoim powiecie i poproś o wniosek o dofinansowanie na likwidację barier w komunikowaniu się i technicznym"

Jestem niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym /niedosłuch/ i poszłam właśnie po wniosek a MIŁY pan powiedział do mnie że skoro pani mówi to znaczy że nie mam problemu z komunikowaniem się i wniosku nie dostałam!!!!!!!!!!!!!
Powiedziałam że aktualnie mam pogarszający się wzrok to powiedział że mam czekać na wnioski z programu celowego dla osób niewidomych i tracących wzrok. No tak ale ja orzeczenie mam na słuch a nie na wzrok.
Co mam zrobić, może ktoś mi coś podpowie będę wdzięczna.
  • 0

#11 dorotan

dorotan

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 luty 2009 - 18:55

Mam problem?Pracuje w Zakładzie Aktywności Zawodowej oddalonej od mojego miejsca zamieszkania o 17 km, proszę mi powiedzieć jakie koszty uzyskania przychodów powinienem mieć uwzględniane w moim wynagrodzeniu?
Zaznaczam, iż Zakład zapewnia mi dojazd do pracy samochodem Zakładowym.
Pozdrawiam.
  • 0

#12 ppryga

ppryga

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 12 luty 2009 - 10:37

Witam:> Słuchaj Cie :> 5 lat temu kupiłem kompa :> i dostałem go w październiku ?? :> i Chce znów kupić do pracy :> Kiedy muszę składać wniosek itd??
  • 0

#13 ALDI

ALDI

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 12 luty 2009 - 14:54

Jestem niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym /niedosłuch/ i poszłam właśnie po wniosek a MIŁY pan powiedział do mnie że skoro pani mówi to znaczy że nie mam problemu z komunikowaniem się i wniosku nie dostałam!!!!!!!!!!!!!
Powiedziałam że aktualnie mam pogarszający się wzrok to powiedział że mam czekać na wnioski z programu celowego dla osób niewidomych i tracących wzrok.

Miły pan nie może odmówić wydania wniosku, rozpatrzenie to zupełnie inna kwestia. Druk wniosku możesz pobrać z internetu, ale najlepiej idź jeszcze raz do tego miłego pana i jeśli ponownie nie zechce Ci wydać wniosku, poproś go o odmowę na piśmie z jego pieczątka służbową i podpisem. Wobec takich miłych panów wyciąga się konsekwencje służbowe. Wniosek masz wypełnić i złożyć mimo protestów miłego pana. Jeśli nie dałoby się inaczej, to wyślij pocztą poleconym listem z potwierdzeniem odbioru.

Dodano czw 12 lut 14:58:36 2009 :

Witam:> Słuchaj Cie :> 5 lat temu kupiłem kompa :> i dostałem go w październiku ?? :> i Chce znów kupić do pracy :> Kiedy muszę składać wniosek itd??

Wniosek można składać co trzy lata, ale przy rozpatrywaniu osoby składające wnioski pierwszy raz będą mieć pierwszeństwo
  • 0

#14 miki76

miki76

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 13 luty 2009 - 07:43

Dziękuję za odpowiedź.
Minutko i tak najlepiej bym zrobiła ale czy to musi być wniosek wg. miejsca zamieszkania bo ja jestem z okolic Szamotuł /Wielkopolskie/ i nie mogę znaleźć. No nic szukam dalej i jeszcze raz wielkie dzięki za zainteresowanie.

Już znalazłam :)
  • 0

#15 ALDI

ALDI

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 13 luty 2009 - 08:18

Dziękuję za odpowiedź.
Minutko i tak najlepiej bym zrobiła ale czy to musi być wniosek wg. miejsca zamieszkania bo ja jestem z okolic Szamotuł /Wielkopolskie/ i nie mogę znaleźć. No nic szukam dalej i jeszcze raz wielkie dzięki za zainteresowanie.

Już znalazłam :)

Wejdź na stronę www.szamotuly.pcpr.pl i kliknij w zakładkę likwidacja barier architektonicznych, technicznych i w komunikowaniu się, a następnie pobierz wniosek
  • 0

#16 dorotak

dorotak

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 13 luty 2009 - 12:37

Bardzo proszę o informację dotyczącą dofinansowania do zakupu komputera.Czy zaświadczenie o zasadności zakupu może wydać lekarz rodzinny.Córka ma orzeczenie o niepełnosprawności i rodzaj .
  • 0

#17 ALDI

ALDI

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 13 luty 2009 - 14:09

Bardzo proszę o informację dotyczącą dofinansowania do zakupu komputera.Czy zaświadczenie o zasadności zakupu może wydać lekarz rodzinny.Córka ma orzeczenie o niepełnosprawności i rodzaj .

Najlepiej od lekarza specjalisty, chociaż nikt nie powinien odrzucić zaświadczenia od lekarza rodzinnego jeśli rodzaj niepełnosprawności określony jest w orzeczeniu.
  • 0

#18 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 15 luty 2009 - 22:16

ALDI,
Bardziej czytelne są posty, jeśli nie wstawiasz do swojego tekstu tagów cytujących, gdyż przy kilku wypowiedziach w jednym poście, zaciera się różnica pomiędzy Twoją a cudzą wypowiedzią. Prosiłbym aby było wzięte pod uwagę, że forum czytają też osoby słabowidzące, i może to być dla nich dość spore utrudnienie.
Pozdrawiam

  • 0

Jacek "Verselle"


#19 maria1357

maria1357

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 16 luty 2009 - 20:26

Mam 34 lat, lekki stopień niepełnosprawności z powodu niesprawnej lewej ręki. Mam pytanie czy mam jakiekolwiek prawa do np. dofinansowania do zakupu komputera? Ponoć zależy to od tego jak rada miejska rozdysponuje fundusze. Wiem, że w białymstoku takie osoby jak ja mogą ubiegać się o dofinansowanie w PCPR. Dlaczego ja nie mam takich praw? Czy ktoś wie gdzie mogę szukać porady?
  • 0

#20 ALDI

ALDI

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 17 luty 2009 - 07:37

Dofinansowanie likwidacji barier w komunikowaniu się i technicznych

O dofinansowanie, ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, likwidacji barier w komunikowaniu się i technicznych, mogą się ubiegać osoby niepełnosprawne, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności a realizacja likwidacji barier umożliwi lub w znacznym stopniu ułatwi osobie niepełnosprawnej wykonywanie podstawowych, codziennych czynności lub kontaktów z otoczeniem.

Wysokość dofinansowania likwidacji barier w komunikowaniu się i technicznych wynosi dla osób niepełnosprawnych do 80% kosztów przedsięwzięcia, nie więcej jednak niż do wysokości piętnastokrotnego przeciętnego wynagrodzenia.

Dofinansowanie następuje na pisemny wniosek złożony do powiatowego centrum pomocy rodzinie (PCPR) właściwego dla miejsca realizacji przedsięwzięcia. PCPR informuje szczegółowo o zakresie informacji, które wniosek winien zawierać.

Dofinansowanie nie może obejmować kosztów realizacji zadania poniesionych przed przyznaniem środków finansowych i zawarciem umowy. Wnioski o dofinansowanie likwidacji barier w komunikowaniu się i technicznych można składać w każdym czasie.

Zaświadczenie stwierdzające zasadność zakupu danego urządzenia wydaje lekarz i należy dołączyć je do wniosku.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych