Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Turnus rehabilitacyjny a sanatorium


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 iskra

iskra

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 18 grudzień 2009 - 22:09

Witam wszystkich! Jestem nowa na forum. Zastanawiam się nad wyjazdem na turnus, ale nie mam z kim pogadać, a jestem ciekawa czy turnus przypomina sanatorium. Byłam w sanatorium i nie podobało mi się, bo byłam zmęczona natarczywością kuracjuszy płci męskiej. Czym się różni turnus od sanatorium?
  • 0

#2 megan.k

megan.k

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 18 grudzień 2009 - 22:19

Pod tym wzgledem na turnusie rehabilitacyjnym powinno być spokojniej. :) Turnus rehabilitacyjny jest najczęściej 2-tygodniowy, jest mniej zabiegów, można samemu wybrać termin i ośrodek. Można również wyjechać w dowolne miejsce do uzdrowiska i załatwić sobie leczenie ambulatoryjne refundowane z NFZ.
  • 0

#3 iskra

iskra

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 19 grudzień 2009 - 17:01

O! Dzięki za info :) Może jeszcze ktoś podzieli się swoją wiedzą o różnicy między sanatorium a turnusem reh.
  • 0

#4 basia106

basia106

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 20 grudzień 2009 - 13:44

Są jeszcze szpitale rehabilitacyjne położone w pięknych miejscach i jest tam bardzo miło.Czujesz się może lepiej niż w sanatorium.Pobyt możliwy do 6tygodni na jedno skierowanie.
  • 0

#5 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 03 styczeń 2010 - 20:33

Cześć Ja byłem na w sanatorium i nie odczułem natarczywości kuracjuszek mimo to było bardzo miło zabiegi fajne nie wiele mi pomogły ale to nic odpocząłem od spraw codziennych jednym słowem podobało mi się, myślę że sanatorium nie różni się od turnusu reh. ale nie zrażaj się inne miejsce inni ludzie może być fajnie. Pozdrawiam może sie spotkamy
  • 0

#6 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 03 styczeń 2010 - 20:51

Turnus rehabilitacyjny praktycznie rózni się tylko tym , że :1.)Trwa 14 dni ( jeśli mówimy o turnusie dofianansowanym z PCPR ) a nie 21 jak w przypadku pobytu sanatoryjnego( lub 28 dni w przypadku tzw. tzw.turnusu rehabilitacyjnego z NFZ-tu ) ;2).Sama wybierasz miejsce pobytu na turnusie rehabilitacyjnym ;3). W zależności od wysokości dofinansowania z PCPR-u pokrywasz część kosztów.4).Plusem jest to ,że masz zazwyczaj więcej zabiegów . Natomiast no cóż zachowania innych kuracjuszy nie zmienisz ;) . W sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych nie ma podziału na turnusy tylko poszpitalne,tylko uzdrowiskowe, czy tylko rehabilitacyjne.W większości ośrodków różne rodzaje "leczenia" czyli po szpitalne, sanatoryjne, rehabilitacyjne , prywatne spotykają się w tym samym miejscu i nie ma żadnego podziału :)
  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#7 adasia5

adasia5

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 05 styczeń 2010 - 16:12

Proszę o informację na temat sanatorium wojskowego w Lądku Zdroju mam skierowanie na Jadwigi 2a
Gdzie mieści się stołówka, gdzie na zabiegi jakie warunki, wyżywienie i rehabilitacja?
Z góry za wszelkie informacje dziękuję pozdrawiam :)
  • 0

#8 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 06 styczeń 2010 - 01:20

Jeśli chodzi dokładnie o 23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny SP ZOZ w Lądku Zdroju (a wygląda na to, że tak), to tutaj znajdziesz opinie kuracjuszy: http://www.rynekmedy...1531939,1531940,

A tutaj masz link do tego sanatorium: http://www.23wszur.pl/sanatorium.htm
Obejrzyj galerię - wygląda na ładne, zadbane miejsce.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#9 adasia5

adasia5

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 06 styczeń 2010 - 17:56

Dzięki Kiciu za link, ale z niego niewiele wynika nie ma opinii na tematy o które pytam tam opinie o sanatorium są dla mnie nie wystarczające niestety Chcę uzyskać opinię osób, kóre były tam niedawno.
Zdjęcia z galerii owszem ładne tylko rożnica polega na tym że nie wiadomo w ktorym budynku je zrobiono.
Jest szpital wojskowy w innym budynku a sanatoria tegoż szpitala w innym dlatego nic nie wiadomo czy są to zdjęcia ze szpitala czy sanatoriom dlatego chcę opinii na temat warunków zakwaterowania, gdzie na zabiegi? czy stołówka w tym samym budynku, czy jest kawiarnia? jakie rozrywki itp?
Pozdrawiam i proszę o opinię!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych