Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

lubie czytac...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 21 lipiec 2003 - 18:32

Lubie czytac, ale teraz znacznie mniej czytam niz w dziecinstwie, kiedys bylem prawdziwym molem ksiazkowym, aA teraz, i czasu mniej a nieraz i checi brak
LUbie czytac fantastyke, np. Philippa.K.Dicka, Lema, Sapkowskiego
Nieraz lubie przeczytac ksiazke historyczna
Kiedys zbieralem znaczki pocztowe, mam jeszcze kilka klaserow,moze kiedys wroce do tego hobby,
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#2 Viviane

Viviane

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 09 październik 2003 - 17:09

Ja też lubię czytać...w zasadzie to większość czasu spędzam czytając. I tez bardzo lubię fantastykę. Sapkowskiego znam prawie na pamięć.... :-D
Na moje drugie hobby ostatnio pogoda mi nie pozwala....ciężko jeździć konno jak pada na głowę i koniowi i mnie :cry: ....
cóż - byle do wiosny 8)


Viviane
  • 0
Pozdrawiam
Viviane

#3 Efaa

Efaa

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 06 kwiecień 2005 - 12:29

:)
polecam ksiązki olivera sacksa. bardzo przyciągające jak ktoś lubi medycynę w dokumentach. :)
pozdroo
  • 0

#4 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 06 kwiecień 2005 - 16:20

Ja bardzo lubię książki Paulo Coelho i przeczytałam już wszystkie, które dotychczas ukazały się w Polsce; niektóre z nich parokrotnie. Chetnie do nich powracam i za każdym razem odczytuję na nowo (E) W postaciach przedstawionych przez autora odnajduję niejednokrotnie siebie samą, czesto takze utozsamiam sie z ich przezywanymi ucziciami oraz postawa wobec swiata. Nierzadko tez odnajduje w tych ksiazkach odpowiedzi na nurtujace mnie pytania dotyczace czlowieka i jego egzystencji :lol:
Polecam i życzę miłej lektury ;)
  • 0

#5 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 06 kwiecień 2005 - 16:55

Książki... Uwielbiam czytać :)
W dzieciństwie musiałam przeczytać kilka książek tygodniowo. Byłam jak chora, gdy miałam wolną chwilę, a nie miałam przy sobie książki.
Teraz nadal uwielbiam czytać, tylko często czasu brak, a jak jest czas, to po kilku stronach usypiam, bo zmęczenie daje znać o sobie :?
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#6 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 12 maj 2005 - 11:54

Witam
ja lubię czytać mam nawet tak że czytam po 3 ksiązki naraz :)
  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#7 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 15 maj 2005 - 13:02

Wszystkich zapalonych czytelników zapraszam do http://www.biblionetka.pl
Polecanki, zdaje się, na razie zawieszone, ale zostaną wznowione, jak tylko admini znajdą serwer, który nie pada, jak się zaloguje kilka tysięcy biblionetkowiczów naraz. :)
  • 0
Daga

#8 NeoN_WJ

NeoN_WJ

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 19 maj 2005 - 10:26

Czytam poradniki, techniczne ksiazki polykam, ale teraz skupiam sie na forach dyskusyjnych i internecie.
  • 0
NeoN

#9 Efaa

Efaa

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 08 lipiec 2005 - 09:50

a kto lubi E. Mendozę?
  • 0

#10 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 08 lipiec 2005 - 10:14

a kto lubi E. Mendozę?


Ja lubię. Przyjemne czytadełka na odstresowanie, podniesienie nastroju - taka zwyczajna, czysta radość z czytania. Ale ja w ogóle lubię ten rodzaj pisania, nazwijmy go "iberoamerykański". ;-)
  • 0
Daga

#11 Kati

Kati

    Podpowiadacz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPip
  • 279 postów

Napisano 13 lipiec 2005 - 00:11

Ja tez Lubie czytac. Pamietam kiedys w 6 klasie podstawówki przeczytałam w ciagu 2 dni Robin Hooda. To był mój rekord bo ksiazka miała prawie 700 stron. Bardzo mi sie podobała :-P . Pózniej zaczełam czytac sensacje Jacka Higginsa, prawie kazda jego ksiazke miałam swojego czasu. Hiiiiii przed ksiegarnia stałam wyczekujac nowej jego pozycji. Czytałam tez Custlera swietnie pisze sensacje przygodowa. Grisham mistrz od prawa z duza nuta sencacji, przygody i thrillera, tez go lubie. Najbardziej lubie thriller medyczny czesto czytam Robina Cooka i ksiazki z zakresu medycyny. Nie obce równiez sa dla mnie nowosci, Coelho, Wisniewskiego, Wartona, Browna, Grochole i innych po które równiez czesto siegam :-P .
Moje czytanie sie zmieniło, kiedys czytałam jednym tchem ksiazke która mnie wciagała, teraz czytam wolna, wracam czesto do przeczytanych fragmentów. Staram sie wczuwac w atmosfere tych ksiazek i czasami czytam je nawet kilkanascie dni :), by móc przeniesc sie w swiat bohaterów i w ich swiat. lektura staje sie dla mnie bardziej wyrazista i zrozumiała ;)
Pozdrawiam buuuuuuuuuuuuuzka
Kati

  • 0
Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.

#12 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 13 lipiec 2005 - 07:44

Ostatnio jestem na etapie >Baśni Andersena> :-P Moja 6cio miesięczna siostrzenica jeszcze nie wiele z nich co prawda rozumie, ale bardzo lubi słuchać opowieści o i zainteresowaniem ogląda ilustracje obrazujące jego przygody ;) Czytając Igusi, powracam wyobraznią w świat własnego dzieciństwa, (kiedy mama czytała mi historię sympatycznej kaczuszki) i od razu robi mi się radośniej na (H)
  • 0

#13 Ickam

Ickam

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 27 lipiec 2005 - 09:44

Jeśli chodzi o fantastykę to polecam Piersa Anthony'ego głównie serię Xanth, pierwsze dwa tomy Achai Ziemiańskiego (bodajże tak się zwał) i opowiadania o Jakubie Wędrowyczu Andrzeja Pilipiuka
  • 0

#14 WojtekK

WojtekK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 02 wrzesień 2005 - 08:51

WITAJCIE
Ja kiedy bylem jeszcze mlody :lol: czytalem Lema "bajki robotów",
Krystyna i Alfred Szklarscy:
"Pzygody Tomka na czarnym ladzie"
"Tomerk wsród lowców głów"
"Tajemnicza wyprawa tomka"
"Tomek w Gran Chaco"
"Przygody Tomka na Alasce"
"Tomek na tropach Yeti"
Trylogia o Indianach:
"Zloto Gór Czarnych", "Przekleństwo Zlota", "Ostatnia walka Dakotow"
Zbigniewa Nienackiego z serii "Pan Samochodzik"
Komiksy:
Tytus, Romek i Atomek
Throgal
Funky Koval
Yans
to byly czasy :-D
:D AHa moj brat szesc lat starszy ode mnie zbieral znaczki

PS Karol May (dopisane)
  • 0
"idź tak przez życie,aby ślady Twoich stóp przetrwały Cię"
Jan Chrapek

#15 Yen

Yen

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 149 postów

Napisano 12 wrzesień 2005 - 21:40

Jak byłam w podstawówce, to czytałam wszystko to co Wojtek + K.Maya. Acha, jeszcze płąszcz i szpada czyli A.Dumas i Gąsiorowski.
A co powiecie na Remarqua - ciężkie trochę, ale fajnie się czyta. Nie mogę tylko załąpać , jakim cudem Hellen Fiellding zdobyła taką popularność. Przeczytać przeczytałąm, ale żeby aż taak...
A bez książek trudno byłoby wytrzymać nawet parę dni. Bywa, że nie ma czasu , ale zawsze wiem , że coś leży na półce i czeka. Pozdrawiam wszystkie "MOLE" :P
  • 0
Yen

nie myl nieba, z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu...

#16 Eowine

Eowine

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 29 styczeń 2006 - 21:21

również uwielbiam czytać i zwykle czytam kilka książek jednocześnie :)
bardzo lubię fantastykę, zwłaszcza polską, ale nie tylko...
Obecnie czytam "Wilki z Calla" S. Kinga z cyklu o Mrocznej Wieży, polecam :)
Książki spoza fantasy, które zrobiły na mnie duże wrażenie to m.in."Sto lat samotności" Marqueza i "Bóg rzeczy małych" A. Roy.
pozdrawiam
:)
  • 0
ślady na piasku trwają po nas tylko chwilę...

#17 Santa

Santa

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisano 07 luty 2006 - 16:39

[quote="Karina"][quote]Ja bardzo lubię książki Paulo Coelho [/quote]

Ja też uwielbiam Coelho. Jego książki są dla mnie niczym druga Biblia. W każdej z nich odnajduję coś dla siebie - wyjaśnienie spotykających mnie doświadczeń lub wskazówki jak postępować w określonych sytuacjach. Bardzo lubię też felietony Paula Coelho zamieszczane w magazynie "Zwierciadło". Zawsze odnajduję w nich treści skłaniające do głębszego zastanowienia.
Twórczość Coelho daje mi nadzieję na lepszy świat. :)
  • 0
". . . kiedy czegoś gorąco pragniesz cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."

[you] bardzo mi miło Cię poznać :)

#18 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 08 luty 2006 - 15:21

Polecam moje ulubione książki z gatunku lekkie i przyjemne:

Farley Mowat ''Zwariowana łódka'', ''Nie tak straszny wilk''
Robyn Davidson ''Na zachód od Alice Springs''
Beata Pawlikowska ''Blondynka w dżungli'', ''Blondynka u szamana''
Tadeusz Perkitny ''Okrążmy świat raz jeszcze'' część 1 i 2
Adam Wojrak i Nuria Fermandez '' Nasze przygody ze zwierzakami''
Andrzej Wilczkowski ''Karzdemu według marzeń''.


A także :Wiliam Wharton ''Opowieści z Moulin Du Bruit''
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych