Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

W sprawie renty socjalnej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 anna4328

anna4328

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 14 grudzień 2008 - 22:01

Ja piszę w takiej sprawie czy należy mi się renta socjalna, przy umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,niepełnosprawność powstała przed ukończeniem 18 tego roku życia.Przepracowałam co prawda trochę lat ,poszłam do ZUS starać się o rente ponieważ zdrowie mi szwankuje ,mam problemy z chodzeniem i z kręgosłupem ,to mi odmówiono i powiedziano że się nie należy gdyż niepełnosprawność powstała w dzieciństwie.Proszę o jakie kolwiek wskazówki.:rolleyes:
  • 0

#2 K71

K71

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 15 grudzień 2008 - 06:31

Witam Cie serdecznie Aniu.U mnie tez niepełnosprawność powstała przed 18tym rokiem zycia, w dzieciństwie.Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności przyznany od dzieciństwa, na stałe.Podobnie jak Ty miałam problemy z chodzeniem, wystepowalam o rente trzy razy, nie przyznali mi jej gdyz stwierdzali, ze moje dolegliwości, schorzenia wystepują od dzieciństwa i w okresie zatrudnienia nic nie uległo pogorszeniu a to miał byc warunek, zebym mogła rente otrzymać.To, ze nie mogłam chodzić, ze bolał mnie kregosłup nie liczyło sie dla nich, dali mi III grupe, bez prawa do renty.Dopiero za tzw. czwartym podejściem, kiedy doszły inne choroby w tym nadciśnienie i choroba wieńcowa, przyznali mi wreszcie te rente, oczywiście III grupy, obecnie częściowa niezdolność do pracy.Z uwagi na to iz posiadam ustalony umiarkowany stopień niepełnosprawności otrzymuje zasiłek pielegnacyjny, ktory obecnie wypłaca opieka społeczna, mysle, ze i Ty taki zasiłek pobierasz?Musisz wiedzieć, ze orzeczenia Powiatowego Zespołu ds,Orzekania o Niepełnosprawnosci sa tylko do spraw poza rentowych, na ich podstawie ZUS rent nie przyznaje, to ZUS musi obecnie Cie uznać za całkowicie niezdolna do pracy, bo jest przepis, ktory mowi, ze renta socjalna przysługuje osobie, ktora jest całkowicie niezdolna do pracy i ta niezdolność powstała przed 18 tym rokiem zycia .Musisz udowodnic w ZUS, ze stan Twojego zdrowia uległ pogorszeniu w okresie zatrudnienia! Nie wiem czy cos zdołałam Ci wyjasnic, jak byś miała watpliwości napisz! Pozdrawiam.
  • 0

#3 anna4328

anna4328

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 grudzień 2008 - 13:22

dzięki chyba rozumiem.Pozostaje mi nadal walka z ZUS.:D
  • 0

#4 tajga_77

tajga_77

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 148 postów

Napisano 16 grudzień 2008 - 13:09

Przepracowałam co prawda trochę lat ,
-----
//poszłam do ZUS// i odmówiono ci rent socjalnej bo Pracowałaś czyli nienależy Ci się ta forma renty
ZUS dobrze zadbał o swoje finanse
  • 0
zofia
nikt za Ciebie nie przeżyje życia

#5 stan78

stan78

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 sierpień 2009 - 20:44

Witam Wszystkich. Przepraszam jeśli postawione tu pytanie nie do końca będzie na temat ale jestem tu nowy,a potrzebuje otowiedzi na następujące pytanie.
Czy w przypadku kiedy skończę studia ZUS będzie miał podstawę prawną do tego by zabrac mi przyznaną wcześniej rentę socjalną? Pragnę nadmienic ze jestem inwalidą I grupy - niezdolnym do samodzielnej egzystęcji. Pozdrawiam wszystkich i proszę o wyrozumiałośc.
  • 0

#6 Ocalony

Ocalony

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 03 wrzesień 2009 - 12:00

Witajcie czy mam aktualne wiadomosci co do aktualnej kwoty renty socjalnej brutto : 567,08 zł
oraz kwoty brutto do jakiej mogę dorobic miesiecznie : 955,70 zł
ile wychodziłoby netto ??

dzięki
  • 0

#7 asia24

asia24

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 03 wrzesień 2009 - 22:51

A czy przypadkiem wysokość renty nie zależy od tego co jest w decyzji tz. głównie chodzi mi o to czy jest zdolność do podejmowania pracy czy nie
  • 0
"Spałam i śniło mi się, że życie jest radością.
Obudziłam się i stwierdziłem, że życie jest służbą.
Podjęłam działanie i zrozumiałem, że służba jest radością"
Rabindranath Tagore

#8 Ocalony

Ocalony

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 04 wrzesień 2009 - 13:59

nie jest wazne.
  • 0

#9 Gość_slawomir81_*

Gość_slawomir81_*
  • Gość

Napisano 08 wrzesień 2009 - 15:49

Witam.A ja też przez pewien czas miałem przyznaną rentę.Tak samo mam niepełnosprawność powstałą od dzieciństwa.I też mi tą rentę odebrali.Między innymi w uzasadnieniu stwierdzili,że jedną z przeszkód były ukończone studia.Inną rzeczą ważną jest tez to czy orzekną czy jesteś osobą zdolną do samodzielnej egzystencji.
  • 0

#10 Kris25

Kris25

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 09 wrzesień 2009 - 08:54

Witam tak właśnie czytam Wasze posty i dojrzałem się, że przepracowaną mam ciągłość pięciu lat pracy. Z zawodu jestem informatykiem zatrudniony jestem na stałe na stanowisku sekretarz medyczny. Mam przyznaną rentę socjalną z powodu niepełnosprawności (znaczny - rozszczep kręgosłupa), ale jednak od kiedy pracuję została mi zawieszona, dlatego też zamierzam się ubiegać o rentę ZuS. Może są osoby które są w trakcie składania wniosków lub mają to za sobą chciałbym się dowiedzieć na czym stoję i jak jest z przyznawaniem mój kontakt gg 2772123, email solitary_man@wp.pl proszę o pomoc
  • 0

#11 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 09 wrzesień 2009 - 14:10

Renta socjalna przysługuje osobie u której niepełnosprawność powstała przed ukończeniem 16go roku życia.
  • 0

#12 Kris25

Kris25

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 10 wrzesień 2009 - 08:12

"Przysługuje" to tylko z nazwy bo od kiedy poszedłem w wieku 19 lat do pracy nie dostaje ani grosza gdyż przekraczam 900zł czy jakoś tak. Z drugiej strony to chore idąc do pracy dostaje się najniższą krajową tzn 1200 to automatycznie zostaje zawieszona renta socjalna. Nie rozumiem tego zmagam się z kalectwem od urodzenia staram się funkcjonować normalnie chodzę codziennie do pracy i mogę dorobić marne grosze a osoba która nabyła chorobę w wieku np 40 lat przez całe życie hulała dorobiła się czegoś (samochód, dom itp.) teraz otrzymuje rentę ZUS i jeszcze śmiało może pracować na pełen etat eh chore to i niesprawiedliwe. Jak wy to odbieracie??
  • 0

#13 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 10 wrzesień 2009 - 11:29

Ja tam to rozumiem. Wiem, że renta socjalna to grosze do potrzeb ON, ale nasz ubogi kraj nie będzie za darmo utrzymywał ludzi. Ci co sobie mogą dorobić mają rentę z ZUS wypracowaną /zasłużoną z powodu lat pracy jak i niepełnosprawności/ więc się takiej osobie należy. Pracuj jak najdłużej, bo może i ty będziesz mógł za jakiś czas sobie dorobić.
  • 0

#14 Kris25

Kris25

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 11 wrzesień 2009 - 08:06

Pracuję już 5 lat i jak na razie niczego się nie dorobiłem ;] podobno po 5 przepracowanych latach można ubiegać się o rentę ZUS więc właśnie złożyłem wniosek zobaczymy co z tych 5 przepracowanych lat będę miał ;p pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych