Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Akcja "nakrętki na wózek inwalidzki" !!!!!!!!!!!!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 magdallena

magdallena

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 98 postów

Napisano 24 maj 2009 - 21:30

Nawet u mnie na uczelni zbierano zakrętki.. :) (choć to prywatna uczelnia, nastawiona głównie na przychody).. Akcje, w których nie ma nic do stracenia, a które w swoim rezultacie mogą komuś pomóc są po prostu nieocenione.. :)
  • 0
"Gdy nie masz nic do ofiarowania - ofiaruj uśmiech"

#22 anna37

anna37

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 30 lipiec 2009 - 20:25

Witam
Właśnie już od dłuższego czasu zbieram nakrętki. Pozdrawiam
Ania
  • 0

#23 mysza20

mysza20

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 31 lipiec 2009 - 18:28

U mnie na uczelni też jest akcja zbierania nakrętek;) Fajna sprawa :) Pozdrawiam wszystkich zbierających :)
  • 0

#24 ola-pawelekb

ola-pawelekb

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 sierpień 2009 - 22:34

Witajcie. Słyszałam o akcji z nakrętkami ale nie bardzo wiem jak to rozegrać-obecnie staram się o wózek dla synka chorego na Zespół Edwardsa. Prosze o pomoc. Pozdrawiam.
  • 0

#25 stasias

stasias

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 06 październik 2009 - 17:19

Ile trzeba mieć nakrętek na skuter z akumulatorem?Chcę uzbierać dla mojego męża,PFRON odmówił nam ponieważ ma 67 lat i jest w okresie nieprodukcyjnym ,czyli do niczego się nie nadaje ,nie udzielili rady jak mam wyjść chociaż na spacer z osobą o 1 grupie z niedowładem prawej kończyny dolnej i górnej .Czy zbieractwo nakrętek też dotyczy osób dorosłych?
  • 0
"Miłość jest silniejsza niż śmierć i strach przed śmiercią. Tylko dzięki miłości trwa i toczy się życie"(Iwan Turgieniew)

#26 rencistka1

rencistka1

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 listopad 2009 - 17:17

Witam! Mam kilkanascie dużych worków z nakrętkami.Zbieraliśmy dla chorej dziewczynki,ale jej mama ma jakieś problemy i zrezygnowala z pomocy.Mieszkam w Gorzowie Wlkp,jestem niepełnosprawna i nie wiem,czy tutaj ktoś na miejscu bylby tym zainteresowany.Zaangażowało się w to dużo młodzieży z rożnych szkól i nie wiem,co mam dalej robic.Młodzież chce pomagać,ale też chce wiedzieć komu.Szkoda zaprzepaścić to wszystko.Proszę Was o pomoc i może ktoś,kto potrzebuje zgłosi się do mnie.Podaję moje gg Jaceksenior2(2740789).Czekam na kontakt.Pozdrawiam!
  • 0

#27 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 19 listopad 2009 - 19:27

No prosze kiedyś brakowało nakrętek ale jak już się nazbierało to nie ma co z tym zrobić. Już kiedyś napisała miedzy innymi do mnie dziewczyna która ma też kilka duzych worków. Ale jak mówie to i w mojej okolicy tez sie pokończyły podobne akcje.
  • 0

#28 rencistka1

rencistka1

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 listopad 2009 - 12:29

Znalazłam odbiorce na nakrętki.Wystarczy wejsc na stronę ZAKRĘTKI.INFO i tam jest wszystko na ten temat.W ktorych miastach jest zbiorka i dla kogo.Najwazniejsza wiadomosc: tym wszystkim zajmuje się Fundacja Anny Dymniej!To wiadomosc dla wszystkich niedowiarkow,bo to że Pani Anna jest wiarygodna nie muszę nikogo zapewniać.Akcję będę prowadziła nadal.Pozdrawiam wszystkich zbieraczy!!!!!!!
  • 0

#29 radziax

radziax

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 listopad 2009 - 18:40

Witam serdecznie

Ruszyła akcja zbiórki plastikowych nakrętek w Toruniu i okolicach: zbiera już Chełmża, Aleksandrów Kujawski oraz Bydgoszcz. Celem naszej akcji jest zebranie pieniędzy na obóz rehabilitacyjny dla nieuleczalnie chorego Natanka, który jest pod opieką fundacji Zdążyć z pomocą.
Wszystkie szczegóły dotyczące akcji oraz aktualna lista miejsc zbiórki zakrętek znajdują się na stronie http://akcja-nakretka.socjum.pl/.
Zachęcamy do zbierania plastikowych zakrętek. Zapraszamy do kontaktowania się z nami: akcja.nakretka@gmail.com - wszelkie sugestie, pomysły są mile widziane.

Zapraszamy do akcji - pomóżmy Natankowi cieszyć się życiem.

RAZEM możemy WIĘCEJ!!!
  • 0

#30 Gość_Dominisia_*

Gość_Dominisia_*
  • Gość

Napisano 28 listopad 2009 - 20:15

ja też zbierałam :)
  • 0

#31 hubert323

hubert323

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 03 lipiec 2010 - 08:38

Widzę, że temat dawno nieporuszany. Ale myślę, że dalej zbieracie nakrętki dla kolejnych potrzebujących?
Pzdr.
  • 0

#32 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 03 lipiec 2010 - 12:08

Zbieramy nakrętki, tylko jest wakacyjna przerwa, więc nie wysyłajcie ich nigdzie! Poczekajcie aż rok akademicki się zacznie.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#33 hubert323

hubert323

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 03 lipiec 2010 - 20:38

Ok, ale przez wakacje też można sporo nakrętek uzbierać i wysłać potem ;).
Kicia powiedz mi tylko czy zbieramy tylko nakrętki typu PET [Czyli te od butelek plastikowych po napojach? czy te od np kefirów i maślanek też? /na moje oko to są z tego samego plastiku zrobione/]

Tak to rozumiem, że:
"Nakrętki do butelek typu PET:
Dedykowane do średnicy otworu szyjki butelki 21÷21,5 mm."
Dołączona grafika
/Kliknij aby powiększyć/

Dobrze zrozumiałem?
  • 0

#34 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 04 lipiec 2010 - 19:54

wszystkie sie zbiera nawet te od kremów płynów do naczyń i kąpieli
  • 0

#35 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 16 sierpień 2010 - 18:06

Oto link do akcji nakrętkowej dla dzieci z chorobą nowotworową. Osoby z Wrocławia proszone o pomoc

http://wroclaw.gazet...ej_kliniki.html
  • 0

#36 bas_nek

bas_nek

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 sierpień 2010 - 18:54

Witam!

Chciałam zapytać gdzie i w jaki sposób można zgłosić chore dziecko z prośbą o zbieranie nakrętek właśnie na cel tego dziecka. Konkretnie chodzi o moją siostrzenicę. Ola ma 3 latka. Choruje na mukowiscydozę. Jest to na dzień dzisiejszy choroba nieuleczalna, która z czasem powoduje włóknienie narządów (np. płuca, trzustka).
Zbieram korki wśród znajomych i rodziny, bo kiedyś też sama przez długi łańcuch znajomych zbierałam dla kogoś. Nie bardzo jednak wiem, jak się za to zabrać, żeby pomóc właśnie Oli. Chcielibyśmy teraz zbierać pieniążki na nowy inhalator, który będzie działał bez potrzeby podłączania go do prądu, ponieważ już tak się zdarzało, że nie było prądu z powodu różnych awarii i małej nie można było inhalować. Taki inhalator kosztuje obecnie około 3000zł. Dodatkowo leki potrzebne do inhalacji nie są dostępne w Polsce i obecnie ściągamy je z Belgii. Jeśli ktoś umie pomóc, to proszę o informacje.
  • 0

#37 hubert323

hubert323

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 30 październik 2010 - 13:30

Pozwólcie, że zapytam.
Czy ktoś z was zna kogoś kto dostał wózek w zamian za nakrętki.
Czy ktoś w ogóle zna osobiście finał takiej akcji?
  • 0

#38 marcin284

marcin284

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
  • Skąd:Łuków

Napisano 17 listopad 2010 - 08:44

Moja 33-letnia koleżanka Kasia od urodzenia choruje na dzieciece porazenie mózgowe cztero konczynowe mieszka wraz z rodzicami i rodzeństwem w Augustowie,w bloku na czwartym piętrze.
większość życia spędza na wózku inwalidzkim,bardzo by chciała częściej wychodzić na dwór. Ale ma duży problem z pokonaniem barier architektonicznych.
Bardzo ciężko, jest jej samej zejść na dół,nie mówiąc o wejściu do mieszkania.
Należy do Augustowskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Augustowie,wszystko dobrze by było,jakby obecny zarząd wreszcie się tą sytuacją zajął,a nie twierdzi,że od tego jest opieka społeczna.
Super by było,jakby Kasia miała wolontariuszy,choćby do rozmów,spedzenia wolnego czasu,wychodzenia z nimi na spacery.Ale potrzeba silnych chłopaków wolontariuszy by ją znosili na dół.
Ale,no niestety ta znieczulica, wciąż krąży wśród chorych i niepełnosprawnych osób. Gdzie są władze miasta,gdzie są dobrzy ludzie-którzy rozumieją problemy niepełnosprawnych. Bo,na zarząd Augustowskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych nie można w żadnym wypadku liczyć,oni tylko potrafi demoralizować ludzi,jak i czuć do nich jakąś nienawiść.
Czy ta dziewczyna będzie tylko zdana na siebie,i na pastwe losu?
Ta dziewczyna chce dogodnie żyć i funkcjonować.
Jeśli ktoś z państwa może pomóc w pozyskaniu schodołaza,wolontariuszy,bądź zorganizowac zbiórke pomocy dla Kasi-
proszony jest o kontakt telefoniczny;
telefoniczny; 514622836
gg; 25908619 (Marcin MILCZAREK)
  • 0

#39 katte73

katte73

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 21 listopad 2010 - 22:20

A czy Kasia nie może ubiegać się o dofinansowanie zakupu schodołazu z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w ramach programu likwidacji barier architektonicznych ( z tej formy dofinansowania korzystają osobu obiegające się o przystosowanie łazienki, budowę podjazdu, windy itp.) - wniosek nalezy pobrać z PCPR i złożyć wraz z załącznikami m.in. dochodami oraz informacjami dotyczącymi sytuacji mieszkaniowej i zdrowotnej - max dofinansowanie to 80% - najlepiej złożyć wniosek w pierwszym kwartale wówczas PCPR mają najwięcej środków na ten cel - wiem że są takie możliwości bo skorzystałam z tego programu i zakupiłam schodołaz - pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych