Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

pecherz neurogenny, jak to leczyc ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 kate18stg

kate18stg

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 31 sierpień 2008 - 16:51

witajcie

postaram sie krotko opisac moj przypadek. Otoz podczas jedengo z pobytow w szpitalu (03.2008) zamiana zatrzymanie moczu, zalozono mi cewnik, z ktorym chodzilam 3 miesiace, w trakcie ktorych robiono mi badania aby wykryc przyczyne tego poniewaz jak tylko wyjeli mi cewnik nie oddawalam moczu i trzeba bylo ponownie zakladac. po wykonaniu badania urodynamicznego lekarz stwierdzil ze to pecherz neurogenny, wysokocisnieniowy, maly, reflux 4 stopnia. Przez tydzien sama sie cewnikowalam, a nastepnie zalozono mi cystostomie (cewnik nadlonowy 06.2008) Mam pytanie czy ktos z was ma podobny probelm, lub wie jak mozna ten pecherz neurogenny wyleczyc ??Jeslt to dla mnie nowa sytucja poniewaz choruje od niedawna (nadcisnienie, klebuszkowe zapalenie nerek, jestem po zawale i zapaleniu miesnia sercowego mam rozrusznik serca, od guzy na nadnerczach). jak dla mnie to troche za duzo chorob, chcialabym jakos wyleczyc ten pecherz. kiedys lekarz wspominal ze mozna wszczepic jakis stymulator miesni pecherza, wiecie cos o tym ??

pozdrawiam i z gory dziekuje za jakiekolwiek odp
  • 0

#2 Jerychonka

Jerychonka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 08 wrzesień 2008 - 00:13

Witaj Kate18stg
To co znalazlam na polskich stronach:
http://www.chirurgia...ge.php?page=r03
http://www.urodyn.me.../?dzial=13&id=5
Moze za malo szukalam ale o rozrusznikach nie znalazlam w zadnym artykule.

Natomiast zajrzalam na niemieckie strony i znalazlam:
http://www.uro-tuebi...de/studien.html
Jest to artykul na temat prob leczenia elektrostymulacja i jest w Niemczech producent tych elektrostymulatorow. Opisano tam przebieg studiow klinicznych wlasnie u ludzi ktorzy maja taki problem jak Ty.
Taki elektrostymulator jest bardzo drogi - 7590Eu i te operacje sa przeprowadzane tylko w
tej jednej klinice w Europie.

http://www.medical-s..._05_Quer_UN.pdf
Natomiast w tym artykule sa opisane nowinki z przeprowadzanych najnowszych badan u osob z uszkodzeniem poprzecznym kregoslupa.
Na wszystkich 4 stronach jest napisane na temet ktory Cie interesuje, ale na 2 stronie jest artykul z czasopisma lekarskiego Journal of Urology w ktorym jest opisane na temat naukowca z Chin ktory przeprowadzil 20 operacji u dzieci ze Spina bifida bez zadnych elektrostymulatorow i u 17 nastapila radykalna poprawa.
Jest tam opisane na czym polegala ta operacja, ale to bedzie lepiej jak wadrukujesz sobie orginal i dasz komus na miejscu przetlumaczyc, albo z orginalem idz do lekarza (moze bedzie znal niemiecki).

Lekarze z pierwszego artykulu z Tuebingen uczyli sie wlasnie u tego naukowca z Chin.

Pozdrawiam
  • 0

#3 tajga_77

tajga_77

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 148 postów

Napisano 08 wrzesień 2008 - 07:33

zrobić prześwietlenie kręgosłupa części lędzwiowej
  • 0
zofia
nikt za Ciebie nie przeżyje życia

#4 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 08 wrzesień 2008 - 14:46

tajga_77 - a co miałoby wykazać to "prześwietlenie"?
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#5 kate18stg

kate18stg

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 30 wrzesień 2008 - 15:54

tajga_77 mialam robione tomografie komputerowa kregoslupa czesci ledzwiowej i nic nie wykazalo, ale dzis bylam na konsultacji u urologa i skierowal mnie do siebie na oddzial w celu dokladnej diagnostyki.
  • 0

#6 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 30 wrzesień 2008 - 18:50

Moja mama choruje na tą przypadłość od około 2 lat. Leczenie jest dość bolesne, żmudne i czasochłonne. Przeszła jeden zabieg (nie pamiętam nazwy ... :rolleyes:). Efekty jak na razie niestety marne. Walczymy dalej.

Proponuje zapoznaj się jeszcze z tym:

http://www.niezwykla...topic.php?t=350

http://www.marekgorn...rodynamika.html
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#7 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 03 październik 2008 - 13:16

Niestety, ani tomografia, ani zwykłe prześwietlenie nie wykaże tzw. pęcherza neurogennego.
Żeby mozna było podejrzewać tę przypadłość, trzeba wykonać urografię, a w celu potwierdzenia - badanie urodynamiczne.

Leczenie trwa bardzo długo i powinno polegać na znalezieniu przyczyny choroby (bo mogą by różne), a także na określeniu rodzaju przypadłości (też są różne) - później leki, ćwiczenia lub zabiegi operacyjne...
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#8 kate18stg

kate18stg

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 03 październik 2008 - 14:18

u mnie pecherz neurogenny wykazalo badanie urodynamiczne, przyczyny narazie nie znaleziono poniewaz mam rozrusznik serca i nie wszystkie badania mozna wykonac u mnie. a leczenie hmmm dostawalam leki ale po nich mialam sensacje z sercem, i zosaala cystostomia
  • 0

#9 kate18stg

kate18stg

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 29 listopad 2008 - 20:53

chcialam dodac ze jestem po usunieciu cystostomii, z powodu caly czas wystepujacych ZUM teraz sie cewnikuje co 3-4 godziny. tylko niestety po usunieciu cystostomii przez caly miesiac przetoka nie chciala sie zamknac i mialam to zamykane operacyjnie ;/
  • 0

#10 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 29 listopad 2008 - 23:24

U mojej mamy pęcherz się kurczy w bardzo drastycznym tempie. Przyczyna dotąd nie znana. Wiąże się to z bólem, a do tego, żadne leki nie przynoszą ulgi ani poprawy. Niebawem, powinna mieć wykonaną powtórną hydrodystensję i jak to lekarz określił - bardziej radykalną.
O zdobytych doświadczeniach i efektach powiadomię w odpowiednim czasie.
Pozdrawiam.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#11 kate18stg

kate18stg

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 30 listopad 2008 - 17:04

u mnie pecherz wogole sie nie kurczy i tez przyczyna nieznana niestety, a jakie badania miala twoja mama na ten pecherz ??
  • 0

#12 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 30 listopad 2008 - 19:47

Do tej pory wykonano cystoskopię, urodynamikę i wspomnianą już hydrodystensję, która zostanie powtórzona w nadziei uzyskania pożądanego efektu. Jak będzie, czas pokaże.
Jak patrze na to wszystko to ewidentnie mam wrażenie, że lekarze nie za bardzo wiedzą, jak sobie poradzić z tą chorobą, co nie napaja optymizmem, niestety.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#13 kate18stg

kate18stg

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 02 grudzień 2008 - 20:18

na czym polega ta hydrodystensja ??
  • 0

#14 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 03 grudzień 2008 - 15:22

na czym polega ta hydrodystensja ??

Hydrodystensja – rozciąganie ścian pęcherza za pomocą płynu podanego do pęcherza pod ciśnieniem (nie wyższym niż ciśnienie tętnicze krwi) na 30 minut.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#15 kate18stg

kate18stg

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 06 grudzień 2008 - 16:40

aha a to wogole pomaga ?? bo mam maly pecherz ale nigdy nie mowili o takim czyms
  • 0

#16 kociurek3

kociurek3

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 06 grudzień 2008 - 17:09

Ja również mam pęcherz neurogenny o pojemności 108 mililitrów.Katorga średnio co pół godziny odwiedzam toaletę.Żaden lekarz jednak nie powiedział mi o możliwości jego rozciągnięcia -Czy to bolesny zabieg i czy istnieje ryzyko jego pęknięcia?
  • 0

#17 kate18stg

kate18stg

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 06 grudzień 2008 - 20:55

ja niestety toalete odwiedzam co 2-3 godziny bo sie cewnikuje tak czesto, no chyba ze naprawde nie mam mozliwosci to co 4 godziny ale to zadko kiedy bo mi sie mocz cofa wtedy i bola nerki
  • 0

#18 kociurek3

kociurek3

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 07 grudzień 2008 - 11:49

Nigdy się nie cewnikowałam podobno powoduje to podrażnienie cewki i częste stany zapalne.
Taki pęcherz to uciążliwe schorzenie utrudnia codzienne życie np jestem
w mieście to nie koncentruje się na tym co mam załatwić tylko na tym gdzie tu jest toaleta. Jest to dla mnie gorsze niż samo MPD
  • 0

#19 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 07 grudzień 2008 - 14:06

Ja również mam pęcherz neurogenny o pojemności 108 mililitrów.Katorga średnio co pół godziny odwiedzam toaletę.Żaden lekarz jednak nie powiedział mi o możliwości jego rozciągnięcia -Czy to bolesny zabieg i czy istnieje ryzyko jego pęknięcia?

W przypadku mojej mamy pęcherz ma pojemność 75 mililitrów, a hydrodystensja daje możliwość rozciągnięcia nawet do litra i więcej pojemności. O ryzyku pęknięcia jak do tej pory nie słyszałam.
Ból wywołuje owe rozciągnięcie się ścianek pęcherza. Gdy już ustąpi jest jakieś 2, 3 miesiące spokoju i normalnego opróżniania się. Po czym niestety wszystko lubi się powtarzać, ale u Ciebie nie koniecznie musi tak być! Trudno mi powiedzieć, dlaczego żaden lekarz nie poinformował Cię o możliwości jego rozciągnięcia?! Zmieniliśmy już wielu lekarzy, ale w końcu trafiliśmy na kogoś kto słowa przemienia w czyn.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#20 kate18stg

kate18stg

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 07 grudzień 2008 - 22:23

ale twoja mama wogole to normalnie oddaje mocz czy uzywa cewnikow ??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych