Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Ośrodek Syrena w Mielnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Długi

Długi

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 26 październik 2008 - 20:09

Diana, a gdzie byłaś w Ciechocinku?
  • 0
Nic nie boli, tak jak życie......

#2 ryszard.ch

ryszard.ch

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 29 lipiec 2008 - 11:08

Mam zamiar jechać do ośrodka rehabilitacyjnego Syrena w Mielnie. Chciałbym uzyskać nieco informacji na temat tego ośrodka.Czy może ktoś tam był ostatnio?
  • 0

#3 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 30 lipiec 2008 - 19:41

Jestem przekonany, że Ci się spodoba. Ośrodek jest na bardzo wysokim poziomie. W ośrodku tym ma swą siedzibę firma Euromed, która prowadzi rehabilitacje osób z porażeniem mózgowym za pomocą skafandrów kosmicznych.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#4 diana

diana

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 październik 2008 - 16:16

Witam!
Nie rozumiem dlaczego na turnusach rehabilitacyjnych jest tak dużo osób ,które z racji wieku niedomagają, a tak mało niepełnosprawnych ruchowo osób naprawdę potrzebujących rehabilitacji . Dwa lata temu byłam w Krynicy Morskiej większość kuracjuszy 70-80 lat ,dwie osoby na wózkach ,3 o kulach.W tamtym roku byłam w Ciechocinku to samo ,czy turnusy rehabilitacyjne traktowane są jako odnowa biologiczna ?
Jestem niepełnosprawna ruchowo od dzieciństwa ,sanatoria kiedyś pełne były osób niepełnosprawnych a gdzie są te osoby dzisiaj ?
Czy znacie jakiś ośrodek rehabilitacyjny gdzie jeździ spora grupa niepełnosprawnych ruchowo ?
pozdrawiam Diana
  • 0

#5 urbannul

urbannul

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 19 listopad 2008 - 09:53

Diana masz zupełną racje mnie też to się nie podoba, powiem więcej sam jestem na wózku i od 12 lat wyjeżdżam na turnusy i na początku można było sie ubiegać o dofinansowanie co roku (bynajmniej jest tak u mnie w Jarocinie) od 2001 co 2 lata bo PCPR nie mają kasy gdyż wszyscy emeryci i renciści którzy mają po 2 tyś na rękę idą po pomoc finansową a osoby takie jak ja na rencie socjalnej co mają nie całe 500zł i naprawdę potrzebują wyjazdów muszą co 2 lata bo ich nie stać.
Prawdą jest również że ceny turnusów są za drogie jak się ma ok 900zł- 1300zł dofinansowania a turnus kosztuje od 2500 to za co ci biedni ludzie mają jechać
  • 0

#6 serdusio28

serdusio28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 19 listopad 2008 - 11:04

urbannul ,przesadziłes,turnusy zaczynaja sie od ceny 900zł w zwyż....mozesz sie starac rowniez o sanatorium,kombinuj co by wyjezdzac rok rocznie.
pozdrawiam
serdusio28
  • 0
Guest zapamietaj że Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni ,to własnie jest przyjaźń


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych