Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

problemy z systemem


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomcio58

tomcio58

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 24 lipiec 2008 - 18:43

Witajcie, mam problem z xpekiem, po 1 nie mogę przesłać fotek z aparatu na komputer mam canona, po 2 nie ma w systemie programu do pisania czyli worda , trzecia sprawa nie ma żadnej gry. Proszę o pomoc.
  • 0
Award: Iponek Award

#2 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 24 lipiec 2008 - 19:24

[quote name='tomcio58]witajcie mam problem z xpekiem' date=' po 1 niemoge przeslac fotek z aparatu na komputer mam canona,po 2 niema w systenie programu do pisania czyli wlorda , czecia sprawa niema zadnej gry. Prosze o pomoc.[/quote']
1. Spróbuj jeszcze raz włożyć kartę z aparatu do czytnika kart, a potem do portu USB. Jeśli nie pomoże, to spróbuj do innego portu wetknąć. Jeśli masz laptopa do bezpośrednio do czytnika - jeśli nie wykrywa karty, to istnieje jakiś 'poważniejszy problem'.

2. Worda, musisz sobie zainstalować. Podejrzewam, że miałeś reinstal systemu i wszystko Ci pogineło. Wrzuć płytę z MS Office i zainstaluj cały pakiet lub te programy, które tylko potrzebujesz :)

3. "Nie mam żadnej gry" - trochę to ogólne :/ Standardowe, będące razem w systemie gry masz -> Start -> Wszystkie programy -> Gry. A jeśli miałeś wgrywany system na nowo, to niestety zainstalowane gry się wykasowały i potrzebna jest ich ponowna instalacja.
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#3 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 24 lipiec 2008 - 21:41

witajcie mam problem z xpekiem

Również uważam że byłą reinstalacja systemu albo ktoś ci zrobił psikusa :)

po 1 niemoge przeslac fotek z aparatu na komputer mam canona

Z w zestawie z aparatem również powinna być płytka z oprogramowaniem skoro XP sobie nie radzi ze standardowymi sterownikami

Pozostałe pkt j.w.
  • 0

#4 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 25 lipiec 2008 - 10:18

tomcio58, przeczytaj TO i opisz problemy ponownie
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#5 tomcio58

tomcio58

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 25 lipiec 2008 - 11:19

Versus dziekuje za wyczerpujaca pomoc ....
  • 0
Award: Iponek Award

#6 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 26 lipiec 2008 - 16:25

Versus dziekuje za wyczerpujaca pomoc ....

Niepotrzebny sarkazm, Tomciu. Oczekujesz, że uzyskasz pomoc w rozwiązaniu swojego problemu z komputerem - i słusznie, po to powstał ten dział forum. jednak prosząc o pomoc, uszanuj też tych którzy mają Ci pomóc, czyli DOKŁADNIE opisz problem, nie zmuszaj nas do gry w "20 pytań". Nie napisałeś, czy i kiedy aktualizowałeś system, czy wprowadzałeś jakiekolwiek modyfikacje do systemu, nie napisałeś nawet w jaki sposób sprawdziłeś czy faktycznie Word zniknął. Gdy Versus delikatnie zwrócił Ci na to uwagę, Ty od razu uciekłeś się do sarkazmu. Krótko mówiąc: możesz oczekiwać pomocy, ale uszanuj też czas osób które mają Ci pomóc. Jeśli natomiast nie odpowiada Ci to, zawsze możesz zwrócić się do Microsoftowego helpdesku - przecież Windows XP oraz pakiet Office są przez nich ciągle wspierane, a kupując od nich system i pakiet biurowy możesz skorzystać z tego wsparcia. :)

A teraz przejdźmy do meritum sprawy.
Ponieważ nie napisałeś czy i jak sprawdziłeś czy nadal posiadasz Worda i "gierki" zakładam że nadal te programy są zainstalowane na Twoim komputerze. Przypuszczam że zadziałało tu czyszczenie nie używanych skrótów pulpitu, które usunęło skróty do w/w programów z Twojego pulpitu, co błędnie zinterpretowałeś jako zniknięcie programów.

Pozdrawiam
marder
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#7 tomcio58

tomcio58

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 26 lipiec 2008 - 16:36

Witaj Bolku mialem deformatke systemu tak to sie zdajsie nazywa i potym mi sie takie cuda dzieja poprostu gosciu mi wgral xpeka bez dodatkow i pewnie dla tego takie sa cuda. Powiedz co mam robic dalej. A:angry: Za te ostre slowa przepraszam ale wiesz nerwy jescze jak cos niedziala jak potrzeba.
  • 0
Award: Iponek Award

#8 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 26 lipiec 2008 - 16:50

Czyli miałeś format dysku i system stawiany na nowo - to zmienia postać rzeczy. W takim razie, na 100% nie posiadasz worda, ani gier, które miałeś uprzednio. Jedyne co w takiej sytuacji można zrobić, to zainstalować te programy od nowa. jesli posiadasz płytę instalacyjną pakietu Ms Office to włóż ją tylko do napędu i wykonuj instrukcje które będą pojawiały się na monitorze. Po ukończonej instalacji pakietu Office, będziesz znów mógł korzystać z Worda. Jeśli jednak nie posiadasz płyty z Officem, możesz zainstalować sobie pakiet Open Office, który z powodzeniem zastąpi Worda (do pobrania STĄD)
dokładnie to samo, będziesz musiał zrobić z grami. Musisz je ponownie zainstalować.

Pozdrawiam
marder
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#9 rzepałka3

rzepałka3

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 52 postów

Napisano 30 styczeń 2009 - 08:04

Witam!
Mam ogromną prośbę ,może będzie mi mógł ktoś z Was pomóc ?Na portalu nasza klasa znikły mi wizytówki w profilach. Mojego oraz znajomych a tak że w galerii pozostały tylko opisy zdjęć a same zdjęcia są nie widoczne.Ten problem występuje tylko u mnie, coś musiałam wymodzić bo u innych jest ok.
Pomóżcie proszę .
Pozdrawiam serdecznie rzepałka3

Dodano ptk 30 sty 12:00:46 2009 :
Ponawiam swoją prośbę ta sprawa która dotyczy braku wyświetlania zdjęć w profilach na nasza klasa dotyczy przeglądarki 'firefokxa , natomiast Exsplorer jest ok.
pozdrawiam rzepałka3
  • 0

#10 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 29 styczeń 2009 - 12:59

powiedzcie mi jak sprawdzic, jaki mam zainstalowany system i jego wlasciwosci i jak dobrac do niego odpowiednie oprogramowanie java, tak, aby dzialaly mi wszystkie gry, chaty i strony www w javie. prosze o pomoc
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#11 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 29 styczeń 2009 - 13:24

[quote name='alcest2008]powiedzcie mi jak sprawdzic' date=' jaki mam zainstalowany system i jego wlasciwosci i jak dobrac do niego odpowiednie oprogramowanie java, tak, aby dzialaly mi wszystkie gry, chaty i strony www w javie. prosze o pomoc[/quote']
To jaki masz system sprawdzisz klikając na Komputer - prawy myszy - właściwości.

Jave ściągniesz stąd: http://java.sun.com/...s/index.jsp#jre pierwsze od góry: Java SE Runtime Environment (JRE), JRE 6 Update 11.

Na poprawności działaniu gier, nie tylko wpływa Java - ale również sterowniki np. karta graficzna, dźwiękowa itp.

A jeśli chodzi o odtwarzanie filmów to proponuje ściągnąć paczkę kodeków, np: K-Lite Mega Codec Pack 4.1.7 :)
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#12 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 29 styczeń 2009 - 17:45

mam prosbe... mam windowsa xp professional 2002. potrzebna mi do niego odpowiednia java. czy moglby mi ja ktos przeslac na email, bo ja nie moge sobie dac rady z jej sciagnieciem. za kazdym razem jak jakas sciagne, to okazuje sie, ze jest nie odpowiednia dla mojego systemu.


  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#13 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 29 styczeń 2009 - 19:16

mam prosbe... mam windowsa xp professional 2002. potrzebna mi do niego odpowiednia java. czy moglby mi ja ktos przeslac na email, bo ja nie moge sobie dac rady z jej sciagnieciem. za kazdym razem jak jakas sciagne, to okazuje sie, ze jest nie odpowiednia dla mojego systemu. z gory dzieki!

 

Jave dla windows xp ściągniesz stąd: http://java.com/pl/d...ost=java.com:80 lub
http://java.com/en/download/manual.jsp

btw, na maila Ci nikt nie wyśle, bo za dużo zajmuje :)


  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#14 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 02 luty 2009 - 10:36

Problem rozwiązany, temat zamykam.
Regulamin: 3h

  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#15 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 31 styczeń 2009 - 15:28

Czyli miałeś format dysku i system stawiany na nowo - to zmienia postać rzeczy. W takim razie' date=' na 100% nie posiadasz worda, ani gier, które miałeś uprzednio. Jedyne co w takiej sytuacji można zrobić, to zainstalować te programy od nowa. jesli posiadasz płytę instalacyjną pakietu Ms Office to włóż ją tylko do napędu i wykonuj instrukcje które będą pojawiały się na monitorze. Po ukończonej instalacji pakietu Office, będziesz znów mógł korzystać z Worda. Jeśli jednak nie posiadasz płyty z Officem, możesz zainstalować sobie pakiet Open Office, który z powodzeniem zastąpi Worda (do pobrania STĄD)
dokładnie to samo, będziesz musiał zrobić z grami. Musisz je ponownie zainstalować.
Pozdrawiam
marder

 

Open Office nie jest kontabilny z MS Office, też tak chciałem najtańszym kosztem mieć offica, ale nie dało rady. Nie zgrywają się te dwie rzeczy. Gdzie Open Office, a MS Office, to dwie różnice między sobą. Trzeba od razu wiedzieć na co się człowiek nastawia, bo potem szkoda tylu plików


  • 0

#16 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 31 styczeń 2009 - 19:14

Open Office nie jest kontabilny z MS Office

Co oznacza termin: "kontabilny"?? Jeśli miałeś na myśli "kompatybilny" tylko nie wiedziałeś jak pisze się ten wyraz, to sugeruję zainstalowanie sobie przeglądarki posiadającej sprawdzanie pisowni.
A teraz do rzeczy: Jeżeli nie bawisz się makrami w Ms Office, to nie ma żadnego problemu z otwieraniem plików z Ms O w OO. Można wręcz powiedzieć że to Ms Office jest ułomny ponieważ kiepsko radzi sobie z formatem .odt czy .ods (które jak przypominam Unia Europejska rekomenduje jako bazę dla standardowych formatów plików i wymiany dokumentów). Jednak i z tym można sobie poradzić, wybierając opcję "zapisz jako" i zapisując np. dokument tekstowy w formacie .doc. Wtedy nawet ktoś kto korzysta z Ms Office będzie mógł otworzyć ten dokument.
Tak więc opisany przez Ciebie problem, to według mnie typowy przykład PEBKAC
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych