Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Ile razy można być na oddziale rehabilitacyjnym w ciągu roku?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 02 kwiecień 2008 - 16:59

Witam!!!

Jestem ciekawa czy ktoś wie ile razy w ciągu roku można iśc na oddział rehabilitacyjny do szpitala. Dojazdy nie wchodzą w grę bo nie mam jak dojechać. Słyszałam że można składać skierowanie na oddział dwa razy do roku ale wiem że niektóre osoby są częściej. A może zależy to od rodzaju schorzenia i indywidualnych potrzeb? jestem po operacji i ciągła rehabilitacja w pierwszym roku po niej jest bardzo potrzebna. Mam MPD. Padło mi przede wszystkim na nogi. Wcześniej chodziłam po domu ale na dwortze używałam wózka. Teraz po operacji uczę sę chodzić o kulach. byłam raz w szpitalu przez 6 tygodni niedługo po operacji, teraz kończy mi się rehabilitacja w domu i zbyt długa przerwa nie jest wskazana.
I jeszcze mam pytanie czy mogę w ciągu roku składać wniosek na oddział do kilku szpitali czy tylko do jednego? Może być tak że dwa razy do roku w jednym szpitalu i w innym na przykład dwa razy czy jak się NFZ dopatrzy to potem nigdzie się nie będę mogła rehabilitować?

Może ktoś z Was wie jak to jest. Nie żebym lubiła jezdzić po szpitalach itp. ale chcę daną mi szansę wykorzystać w optymalny sposób. REhabilitacja prywatna nie wchodzi w gre.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#2 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 03 kwiecień 2008 - 11:16

Teraz po operacji uczę sę chodzić o kulach

Chce porostu wiedzieć że takie rzeczy sie zdarzają Dlatego ile masz lat? oczywiście wierzę Ci
POZDRAWIAM
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#3 Gość_adam poeta_*

Gość_adam poeta_*
  • Gość

Napisano 15 maj 2008 - 10:05

witam,

raz na pół roku- adam
  • 0

#4 Michał

Michał

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 15 maj 2008 - 13:51

Z tym raz na pół roku, to też fikcja. Zresztą, w zeszłym roku, owszem można było dwa razy w roku być na oddziale reh. w szpitalu, w tym może być gorzej. Oczywiście wszystko też zależy od szpitala, kolejek itp. Na własnym przykładzie chyba przekonam się, że będę raz, i to pod koniec roku. :/

Słyszałam że można składać skierowanie na oddział dwa razy do roku

Składać można, ale czy się będzie...?
  • 0

#5 nika

nika

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 23 czerwiec 2008 - 14:08

Raz na pół roku? a to dobre ;D przepisy i rozporządzenia sobie, a życie sobie. U mnie sytuacja wygląda tak, że na oddziale rehabilitacji mogę się zjawiać nie częściej niż RAZ NA DWA LATA (tak stwierdziła ordynator oddziału w pewnym szpitalu, dodając jeszcze, że MPD nie powinnam leczyć w szpitalu, bo i tak za wielkiej poprawy nie będzie, a chorych i potrzebujących jest multum). I co Wy na to?
  • 0
życie to cud...


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych