Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jarosławiec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michał

Michał

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 26 marzec 2008 - 13:06

A ja choć tam nigdy nie byłem, ale również polecam tę miejscowość. Moja koleżanka tam kilka razy pracowała, zna tam każdy kąt i jest/była zachwyca warunkami, atmosferą itp. Mogę polegać na jej opinii.
  • 0

#2 motylekgoha

motylekgoha

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 marzec 2008 - 11:49

byłam w Jarosławcu dwa razy w sanatorium /panorama Morska i chętnie pojechała bym tam jeszcze wiele razy tam poprostu jest super gorąco polecam
  • 0

#3 malwa73

malwa73

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 09 marzec 2008 - 21:08

Co sadzicie o miejscowosci nadmorskiej Jarosławiec.Prosze o opinie
  • 0

#4 Michał

Michał

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 29 marzec 2008 - 15:40

Tak jest m.inn. w Sanatorium MSWiA w Ciechocinku czy w Busku-Zdroju - tam nie ma w ogóle Sanatorium przystosowanego do niepełnosprawności ruchowej.

felek, w Ciechocinku byłem tylko raz, i to już dosyć dawno temu, dlatego nie będę się spierał z Tobą. Ale Busko będę bronił. Byłem tam już 7 razy (ostatnio w listopadzie) w różnych miejscach - sanatoriach - i nie miałem żadnych problemów z korzystaniem, z uroków życia tam. :-) A jeżdżę na wózku inwalidzkim. Owszem są budynki, niektóre miejsca, gdzie jest utrudnione poruszanie się ON (np. sanatorium "Rafał", gdzie nie przyjmuje się osób na wózkach inw.), ale zazwyczaj z góry jest powiedziane, że takie sanat. czy np. konkretne pokoje, blok mieszkalny nie jest wskazany dla osób z dysfunkcją ruchową, i wtedy zwyczajnie nie powinno się kierować tam takich ludzi, a jeśli już to trzeba walczyć o swoje, protestować.
Ale sanatoria: "Nida", tzw. "wojskowy", "Włókniarz", "Marconi", czy "Krystyna" są w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W ostatnich latach przeprowadza się tam sporo remontów i stan różnych udogodnień wciąż się poprawia. Jeszcze raz zaznaczam, ja poruszam się na wózku inw. i nie mam żadnych problemów będąc w Busku, a że Twoja córka porusza się "tylko" w chodziku, to kłopoty powinny nie istnieć.
Pisząc takie opinie, nie tylko krzywdzisz samo uzdrowisko, ale wprowadzasz w błąd innych, potencjalnych kuracjuszy.
  • 0

#5 Michał

Michał

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 30 marzec 2008 - 16:22

Hm... potrzeby. Sugerujesz, że w Busku nie mam problemów z barierami architektonicznymi (itp.), bo nie utrzymuje odpowiedniej higieny osobistej. ;)
Akurat "Krystynę" znam najmniej, odwiedzałem to sanatorium parokrotnie (choć nie kurowałem się tam), miałem wrażenie, że i tam mógłbym się swobodnie poruszać.
Podejrzewam tamtejszą panią ordynator, że po prostu zadziałała chęć konkurencji (nie poleciła Wam innych okolicznych sanatoriów), albo zwyczajnie nie ma aktualnych danych, nie widziała obecnie stanu pokoi, łazienek, po sąsiedzku. Bo np. w tzw. sanatorium "wojskowym", po remoncie (zakończony w ubr.) w bloku "Perła" - bo faktycznie w bloku "Brylant" jest o wiele gorzej - pokoje, łazienki są wręcz wymarzone. W każdym pokoju jest łazienka: prysznic, oczywiście ubikacja. Dla wyboru jest też jedna, duża, łazienka na korytarzu. Gdy byłem tam w zeszłym roku, miło mnie to zaskoczyło. Wszędzie poręcze, przestronnie, prysznice - nie kabiny z niewygodnym dla ON progiem, ale wyrównany z podłogą. Naprawdę sądzę, że dla osoby z chodzikiem to duża ulga. Zresztą zawsze, ilekroć tam jestem, widzę sporo osób poruszających w ten sposób i nie słyszę narzekań.
Wybacz, ale w podanym przez Ciebie linku: http://www.lesna-polana.pl/ nie mogę się przekonać o tych "przystosowaniach", bo nie ma takich zdjęć. Ogólny zarys ośrodka. Ale nie sądzę, żeby to było coś nadzwyczajnego (z tego co piszą), pewnie standard, jaki znam z ... Buska.
  • 0

#6 dorota 01

dorota 01

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 30 marzec 2008 - 22:55

jezeli ktos lubi cisze i totalny spokój to niech nie jedzie do Jarosławca!!!!!!Ja jezdże tam co ro ku -jest fantastycznie! jak komus bardzo zalezy moge przesłac płytke z Panoramy w Jarosławcu. Opieka super,pracownicy 2 razy super jedzonko-nie da sie przejesć!Zabawy imprezy-nastewieni na osoby na wózkach nie ma zadnych barier architektonicznych-wiadomo ze trzeba poprosic o budynek na parterze,sa podjazdy!Fakt że znowu podniesli cene za turnus-ale wiem za co płacę!A od tego roku jest juz basen na terenie osrodka-z podgrzewana wodą! Pozdrawiam milutko!
  • 0

#7 Michał

Michał

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 31 marzec 2008 - 11:05

Dla mnie i mojej córki najwazniejsza jest możliwość SAMODZIELNEGO obsłużenia się w WC i łaziance oraz mozliwość swobodnego poruszania sie po terenie na którym znajduje sie ośrodek (miejscowości).

Dla mnie też! Jako, że poruszam się na wózku inw., nie wszędzie mogę nim wjechać, obrócić się, wstać (poręcze), korzystać z ubikacji itp. To się liczy przede wszystkim. Zanim gdzieś wyjadę, dzwonię, czy sprawdzam w internecie jak to wygląda. Dlatego tak często już byłem właśnie w Busku, bo mi tam pasuje - pod tym względem, na pierwszym miejscu. Polecam zapoznać się z rankingiem ośrodków, sanatoriów, jaki jest na mojej stronie domowej: http://www.stempel07...pl/ranking.html
  • 0

#8 malwa73

malwa73

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 31 marzec 2008 - 13:34

Witaj Dorota 01.Napisz mi moze cos wiecej o Jarosławcu Jakie miato?czy duzo atrakcji? Jak plaza? Ja wybieram sie w tym roku do Arki w Jarosławcu Panorama jak dla mnie jest troche za duza ale napewno skorzystam w tym roku z basenu w panoramie,maja byc tez zjezdzalnie
  • 0

#9 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 04 lipiec 2008 - 09:37

Ostatnio miałam okazje byc w ośrodku Panorama w Jarosławcu. Dla mnie ? rewelacja!! Gdybym tylko mogła to pewnie bym skorzystała z tego ośrodka, jednak mieszkam nad morzem ;-) i nie ciągnie mnie morze. W każdym razie ośrodek bardzo duży, ogromny teren, zabiegi, i ciągle coś się dzieje, nie wspomne o tym, że w tym roku oddali do użytku rewelacyny teren z basenami. Znajomi byli tam drugi raz na turnusie i bardzo sobie chwalą. Co do miejscowości to maleńka. Jedyny minus to plaża, wysokie zejscie (dla niepelnosprawnych zjaz), wąska, kamienista.
  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#10 asik00

asik00

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 12 czerwiec 2009 - 09:31

ja w zeszłym roku byłam w jarosławcu na wczasach w domku na polu namiotowym zakątek -super miejsce na wypoczynek ,atomosfera rodzinna,mili właściciele-rewelacja ,a jarosławiec mi sie średnio podobał,faktycznie wąska plaża i kamienista,ale miejscowośc ma to cos ,ze przyciaga co roku tych samych turystów.Ja sie tek strasznie zapierałam z,e w tym roku nie pojadę do jarosławca ,że zwiedzę inne miasto nadmorskie z rodzinka ,a tu masz:póżno składałam papiery na turnus rechabilitacyjny i dopiero parę dni temu dowiedziałam sie ,ze zostały mi przyznane pieniążki i musiałam cos szybko znależć.Obdzwoniłam 30 ośrodków,i wszystko co w rozsądnej cenie to zajętę w okresie od 24 lipca.I co okazało sie ze wolne miejsce jest akurat w terminie co mi pasuje w jarosławcu w ośrodku arka.Więc jade poraz kolejny do jarosławca.podaje fajną strone o jarosławcu(forum) http://jaroslawiec.com/forum/index.php moje gg 5850205
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych