Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Storczyki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 silverkey

silverkey

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 26 maj 2008 - 09:36

Storczyki są piękne.

Dołączona grafika
  • 0
"Od setek tysięcy lat z mięsa duszonego w garnku sączy się wywar żalu i nienawiści, którym tak trudno jest położyć kres. Jeśli chcesz wiedzieć, skąd biorą się na świecie nieszczęścia wojen, wsłuchaj się w rozpaczliwy krzyk dochodzący z rzeźni o północy" - Philip Kapleau

#2 Martita

Martita

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 maj 2008 - 10:38

Ja nie podlewam żadną odżywką, czystą wodą o temperaturze pokojowej. Kwiatek stoi na oknie od południowej strony, chyba lubi słońce. A co do doniczek to faktycznie mało spotykane, moje kwiatki są jeszcze w doniczkach oryginalnych w których były kupione, ale zastanawiam się nad przesadzeniem bo już się nie bardzo mieszczą, do doniczek szklanych przeźroczystych.
  • 0

#3 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 21 maj 2008 - 19:40

dziękuję za odp. Ale w sklepach nie widziałam przezroczystych doniczek ... .
A storczyki potrzebuja jakis odżywek ?
Bo sasiadka kupiła sobie storczyka i po tygodniu jej padł .... .
  • 0
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "

#4 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 20 maj 2008 - 13:14

Piękne kwiaty, ale od pewnego czasu krązy jakby "widmo" nad nimi, że są cieżkie w hodowli . Nie wiem czy jest to prawda, dlatego może ktoś z Was ma w domu storczyki i powie mi jak je pielęgnować , podlewać itp. aby przez długi czas cieszyły oczy :)
  • 0
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "

#5 Martita

Martita

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 21 maj 2008 - 10:35

Ja mam w domu dwa storczyki, jeden kwitnie nieprzerwanie od 3 lat (był podarowany ze szczerego serca), drugi mam dopiero 2 miesiące. Najważniejsze żeby kwiatek był w przeźroczystej doniczce (podobno pobiera światło również korzeniami). Nie może "stać" woda na podstawce, a podlewać (z tego co wiem) powinno się 3 razy w tygodniu. Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłam. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych