Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

wnioski PEGAZ 2003/ Komputer dla Homera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1465 odpowiedzi w tym temacie

#1441 danloss

danloss

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 22 postów

Napisano 19 wrzesień 2010 - 09:42

Czy ja dobrze widzę - 50% wkładu własnego do komputera!? :o
  • 0
Just because I’m losing
Doesn’t mean I’m lost.

#1442 michciq

michciq

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 19 wrzesień 2010 - 13:12

50 co najmniej - zależy który raz otrzymujesz pomoc i jakie masz dochody
  • 0
"Za każdym działaniem kryją się pozytywne intencje"
"Znasz się na tyle na ile jesteś sprawdzony"

#1443 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2010 - 21:06

Witam,
Zauważyłem, że pojawiły się wnioski PEGAZ 2010 do pobrania na stronie PFRON.
Proszę o pomoc bo jakoś tego nie ogarniam.
Jak mam załatwić zaświadczenie od specjalisty jak termin składania wniosków jest tylko do 11 pazdziernika?
A może nie trzeba zaświadczenia od lekarza?
Będę ubiegał się pierwszy raz o wózek elektryczny, jakie dokumenty muszę złożyć, czy w dniu składania wniosku muszę znać cenę wózka itp?
  • 0

#1444 origa

origa

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 27 wrzesień 2010 - 12:28

50 co najmniej - zależy który raz otrzymujesz pomoc i jakie masz dochody

Proszę nie wprowadzać innych użytkowników forum w błąd: Wymagany, minimalny udział własny w zakupie w przypadku osób po raz pierwszy ubiegających się o dofinansowanie to w 30% na podstawowy sprzęt i oprogramowanie.

Wnioski dostępne są na stronie PFRON, a termin ich składania zostanie podany w terminie późniejszym. Jeśli tylko dowiem się czegoś wcześniej, to dam znać, na razie mówi się o miesiącach: listopad/grudzień/styczeń. Ponadto warto dokładnie przeczytać procedury, bo sporo się pozmieniało. W razie pytań służę pomocą.
  • 0

#1445 Gupik

Gupik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 27 wrzesień 2010 - 16:08

50 co najmniej - zależy który raz otrzymujesz pomoc i jakie masz dochody

no właśnie, bo np. ja to ostatni raz dostałem dofinansowanie w 2002 roku, tak więc chciałbym wiedzieć czy ta debilna która pewnie woli sponsorować Czarną Mafię zamiast przeznaczyć więcej pieniędzy na dofinansowania ta długo trzyma moje dane ?.?
  • 0

#1446 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 27 wrzesień 2010 - 18:09

[quote name='origa]Proszę nie wprowadzać innych użytkowników forum w błąd: Wymagany' date=' minimalny udział własny w zakupie w przypadku osób po raz pierwszy ubiegających się o dofinansowanie to w 30% na podstawowy sprzęt i oprogramowanie.[/quote']
Każdy pisze coś innego, możesz przytoczyć większy fragment, gdzie jest napisane o 30% wkładzie własnym. Ja znalazłam to:
Minimalny udział własny wynosi:
w przypadku sprzętu komputerowego (obszar B):
a) dla wnioskodawców ubiegających się o udzielenie po raz pierwszy wnioskowanej pomocy w ramach programów PFRON
– w zakresie sprzętu podstawowego wraz z oprogramowaniem
– 50% ceny brutto zakupu,
B) dla wnioskodawców ubiegających się o udzielenie pomocy w zakresie sprzętu podstawowego wraz z oprogramowaniem, którzy wcześniej uzyskali jeden raz pomoc w zakupie sprzętu komputerowego w ramach programów PFRON – 55% ceny brutto zakupu,
c) dla wnioskodawców, którzy wcześniej uzyskali co najmniej dwa razy wnioskowaną pomoc w ramach programów PFRON w zakresie sprzętu podstawowego wraz z oprogramowaniem – 60% ceny brutto zakupu,
  • 0
Jeśli miłość – to tylko prawdziwa * Jeśli przyjaźń – to tylko szczera.
Jeśli obecność – to tylko niewymuszona * Jeśli być kimś – to tylko sobą.
- Rafał Wicijowski

#1447 michciq

michciq

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 27 wrzesień 2010 - 19:36

origa pisze o programie "Komputer dla Homera". W Homerze jest rzeczywiście 30% a w Pegazie tak jak zacytowała Singe i napisałem ja - 50%. A to i tak najniższy możliwy wymiar.

@Gupik
Nie wiem czy trzyma Twoje dane, ale i tak we wniosku wpisujesz dofinansowania z ostatnich 5 lat.
Cytat z wniosku:

Czy Wnioskodawca lub członek jego gospodarstwa domowego korzystał w ciągu ostatnich 5 lat (licząc od dnia złożenia wniosku) ze środków PFRON, w tym przekazywanych poprzez jednostki samorządu powiatowego – PCPR lub MOPR?

Do tego gdzieś czytałem, chyba w procedurach, że nie liczy się dofinansowań kiedy się było niepełnoletnim i wnioskodawcą był opiekun/rodzic. Proszę mnie nie cytować, bo tego dobrze nie pamiętam, lepiej poszukać i sprawdzić samemu, mnie w tej chwili się nie chce:)
  • 0
"Za każdym działaniem kryją się pozytywne intencje"
"Znasz się na tyle na ile jesteś sprawdzony"

#1448 Gupik

Gupik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 28 wrzesień 2010 - 09:06

@Gupik
Nie wiem czy trzyma Twoje dane, ale i tak we wniosku wpisujesz dofinansowania z ostatnich 5 lat.
Cytat z wniosku:

Czy Wnioskodawca lub członek jego gospodarstwa domowego korzystał w ciągu ostatnich 5 lat (licząc od dnia złożenia wniosku) ze środków PFRON, w tym przekazywanych poprzez jednostki samorządu powiatowego – PCPR lub MOPR?


a czy np. przyznanie dofinansowania a nie wypłacenie jego np. z powodu braku środków finansowych [ tak było u mnie 2 lata temu ] to też się zalicza do tych ostatnich 5 lat ??

  • 0

#1449 michciq

michciq

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 28 wrzesień 2010 - 14:33

Nie wiem czy powinieneś to wpisywać w ogóle, bo nie otrzymałeś żadnej kwoty ani żadnej nie rozliczałeś. Na pewno nie będzie się liczyć jako otrzymane dofinansowanie, bo nic przecież nie dostałeś i nie korzystałeś z żadnych środków PFRONu. Chyba, że w jakiś dla mnie nielogiczny sposób jednak Ci to zaliczą. Nie pracuję tam - nie wiem.
  • 0
"Za każdym działaniem kryją się pozytywne intencje"
"Znasz się na tyle na ile jesteś sprawdzony"

#1450 Wiki_f

Wiki_f

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 28 wrzesień 2010 - 17:50

gdzie te wnioski?:)
  • 0

#1451 Gupik

Gupik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 28 wrzesień 2010 - 18:00

Wnioski są w tym linku [ www.pfron.org.pl/portal/pl/269/944/Procedury__Pegaz_2010.html ] , do komputera wybieramy obczar B
  • 0

#1452 Student90

Student90

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 109 postów

Napisano 10 październik 2010 - 13:22

państwo niema kasy jest dziura budżetowa komputerów nie będzie prawda jest okrutna ale znaczna część tych którzy te komputery dostawała nie potrzebowała ich ale jak dawali to brali

Na tej zasadzie to w ogóle wszystko powinno się zlikwidować,bo przecież zawsze jest odsetk ludzi którzy takiej lub innej pomocy nie potrzebują ale z niej korzystają- więc chyba nie tędy droga...
  • 0

#1453 magdalena177

magdalena177

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 11 październik 2010 - 16:59

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż w bieżącym roku w ramach programu „Pegaz 2010” w module pomocy w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych i w komunikowaniu się przyjmowane są wnioski w obszarach C i D w terminach:

* w obszarze C – pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym wraz z dodatkowym wyposażeniem umożliwiającym jego właściwą eksploatację, wynikającą z rodzaju i zakresu niepełnosprawności adresata programu – od dnia 24 września do dnia 11 października br.,
* w obszarze D – pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, tj. w zakupie części zamiennych, akumulatorów, dodatkowego wyposażenia i/lub w pokryciu kosztów jego niezbędnych napraw, remontów, przeglądów technicznych, konserwacji i renowacji – w trybie ciągłym, jednak nie później niż do dnia 15 listopada danego roku.
  • 0

#1454 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 12 październik 2010 - 18:25

A oczywiście Komputer dla homera zanikł w pamięci
  • 0

#1455 Gupik

Gupik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 14 listopad 2010 - 11:48

no jak tam idą sprawy z tym pegazem2010, przyjmują te wnioski i do kiedy ??
  • 0

#1456 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 10:30

Dzwoniłem do siedziby Pfron i odpowiedzieli mi, że nie ma terminu składania wniosków "Komputer dla Homera" i raczej już nie będzie.
  • 0

#1457 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 15 grudzień 2010 - 14:43

Składał ktoś w tym roku wniosek obszar D o dofinansowanie do naprawy wózka elektrycznego? Jeśli tak czy dostał już odpowiedź?
  • 0
Jeśli miłość – to tylko prawdziwa * Jeśli przyjaźń – to tylko szczera.
Jeśli obecność – to tylko niewymuszona * Jeśli być kimś – to tylko sobą.
- Rafał Wicijowski

#1458 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 05 styczeń 2011 - 09:23

Czy macie jakieś konkretne wiadomości na temat Komputer Dla Homera?
  • 0

#1459 szeptwiatru

szeptwiatru

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 06 styczeń 2011 - 21:47

Kto z Was jest dobrze poinformowany i wie czy program Pegaz < kupno komputera > jest nadal aktualny w naszym pięknym 2011 roku?
  • 0

#1460 szeptwiatru

szeptwiatru

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 07 styczeń 2011 - 13:13

Dzwonilam, więc dzielę się informacją.
Co do pegaza - decyzji z Warszawy nie ma - nie ma programu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych