Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jaki specjalista - dna moczowa... PILNE !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Długi

Długi

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 23 kwiecień 2008 - 23:39

Diagnoza - dna moczanowa, musi być potwierdzona przez specjalistę : reumatolog najlepiej, ponieważ dotyczy to stawów, atakowanych przez kryształki , które wytwarzają się z nadmiaru kwasu moczowego.
Nie odkładaj wizyty, czas i wczesna terapia /specjalna dieta/ działają tylko na twoją korzyść. Choroba niestety bardzo uciążliwa i przewlekła. Zaniedbana prowadzi do strasznych bóli i utrudnień w codziennych czynnościach.
  • 0
Nic nie boli, tak jak życie......

#2 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 23 kwiecień 2008 - 20:16

Z tego co mi wiadomo to tym zajmuje się internista. Najlepiej szukać lekarza specjalisty od chorób wewnętrznych.
  • 0

#3 finni

finni

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 23 kwiecień 2008 - 22:03

Fizjoterapeuta, ortopeda, ortopeda traumatolog. W zasadzie każdy po medycynie wie co to jest. Choroba szlachecka, tak na nią mówią, podagra.

Radzę jak najszybciej się zgłosić do któregokolwiek ze specjalistów i się poradzić. Z mojej strony odradzam picia piwa przez najbliższy czas.
  • 0

#4 Długi

Długi

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 26 kwiecień 2008 - 00:57

Byłem dzisiaj w klinice i poszedlem sprawdzić. Poradnia reumatologiczna już tam nie istnieje, ale jest oddzial reumatologii, której kierownikiem jest dr.Puszczewicz. O niego mi właśnie chodziło. Bardzo dobry specjalista. Dowiedz się więc, gdzie przyjmuje poza szpitalem.
Powodzenia.
  • 0
Nic nie boli, tak jak życie......

#5 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 25 kwiecień 2008 - 11:15

Dziękuje Długi za odp. Dietę wydrukuje sobie z internetu bo natrafiłam na dość fajną stronę. Nie jestem z Poznania ,ale mam znajomych lekarzy w klinice Degi, wiec zadzwonie i sie zorientuję :)

Ale nadal poszukuje osób ,które choruja na dnę moczową w celu ... wiymiany doświadczen itp.


  • 0
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "

#6 Długi

Długi

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 24 kwiecień 2008 - 22:42

Reumatolog.
Internista powinien dać wydrukowaną dietę, ponieważ wiele produktów jest absolutnie zakazanych /np szparagi, ktore niedługo pojawią się na rynku i chciałoby się bardzo, ale...absolutnie nie wolno/. Lista jest o wiele dłuższa.

Zarażliwy - jesteś z Poznania? Jeśli tak, przejedź się do Kliniki Ortopedycznej Degi, tam w tzw. Rotundzie znajdź reumatologię, zobacz jak wyglądają przyjęcia.
  • 0
Nic nie boli, tak jak życie......

#7 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 24 kwiecień 2008 - 16:43

Dziekuje za odpowiedz. Naszczescie to mnie nie dotyczy ...tylko bliskiej mi osoby.
Lekarz internista odpada... przepisuje tylko jakies tabletki , na wszystkim załuje itp. Wiec teraz szukam specjalisty - prywatnie.

To mówicie że reumatolog - poszukam, a lekarz ortopeda- traumatolog tez ?
  • 0
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "

#8 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 23 kwiecień 2008 - 19:54

Prosze o pomoc ... bo nie wiem jakiego specjalistę wybrać gdy ktos jest chory na dnę moczową .

A może ktos z Was ma w/w chorobę to prosze o jakiekolwiek info na ten temat.
W necie jest duzo info ,ale nie ma to jak ktoś poradzi..
  • 0
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "

#9 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 26 kwiecień 2008 - 13:05

O dziękuje bardzo :D
Dzwoniłam do znajomego i on powiedział mi ,że właśnie jest oddział reumatologii (dość mały) , ale muszę się również dowiedziec gdzie ten lekarz przyjmuje.

Jeszcze raz bardzo dziękuje za fatygę :D
  • 0
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "

#10 miki76

miki76

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 24 postów

Napisano 02 październik 2008 - 06:20

Czy ktoś ma namiary do dr.Puszczewicza z Poznania. Podobno super reumatolog.
  • 0

#11 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 03 październik 2008 - 12:45

Może to się przyda:
Kierownik Kliniki Reumatologiczno - Rehabilitacyjnej
i Chorób Wewnętrznych

dr hab. med. Mariusz Puszczewicz

Tel. Sekretariat : (61) 831-03-17

:) Możliwe, że tam się dowiesz, w jaki sposóbumówi się na wizytę do tego lekarza.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#12 Paulaangie

Paulaangie

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 luty 2009 - 17:25

Doktor Mariusz Puszczewicz przyjmuje w Poznaniu na ul.Garbary 71/54 prowadzi tam prywatna praktyke :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych