Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Brak zrozumienia nawet wśród bliskich


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 cichy

cichy

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 10 luty 2008 - 01:25

Jakiś czas temu, miałem okazję obserwować , ludzkie reakcje na problemy z padaczka. Młoda dziewczyna - około 16 lat, zaczęła mnie napady drgawek, ataki sie nasilały. Jednak rodzice nadal zabierali ją ze sobą wcześniej. Właśnie ta postaw rodziców pozwoliła mi obserwować reakcje innych - przyjaciół rodziny. Chociaż przeważająca większość podchodziła do tego ze zrozumieniem. Jak zwykle zawsze znajdą się tacy , którzy skomentują taką sytuacje „wymyśla sobie”, „wzięła by sie w garść i nie było by problemu”, „a bo ją rozpieścili” a to wcale nie wygląda jak padaczka, ja widziałem padaczkę” .... padaczkę to ja miałem słuchając i widząc taką postawę. Ciekawe, że objawy przeszły dopiero gdy lekarze znaleźli odpowiednie leki dla tej osoby.... Czasami słabo sie robi człowiekowi widząc niedojrzałe reakcje ludzi którzy powinni mieć rozeznanie.
Cichy
  • 0

#2 Ewelina (Ewi)

Ewelina (Ewi)

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 24 luty 2008 - 14:17

Drogi Cichy
Ludzie różnie reagują: boja się, śmieją się (jak napisałeś), ale są też tacy, co życzliwym spojrzeniem potrafią przytulić do serca.. Myślę, że wynika to z ograniczonej wiedzy na temat człowieka. Padaczka ma wiele gałęzi, a ludzie najczęściej mają jeden błędny obraz i tego kurczowo się trzymają..
Większość bezwzględnego społeczeństwa cierpi na „Morbus loquendi” – chorobę gadulstwa, wynika ona z braku tolerancji, niechęć, zazdrości ..itd
  • 0
"Secundas res splendidiores facit amicitia et adversa partiens communicansque leviores(...)"

#3 jumbo00

jumbo00

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 24 luty 2008 - 22:09

...często też z braku wychowania
  • 0
Bartosz

#4 Ewelina (Ewi)

Ewelina (Ewi)

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 25 luty 2008 - 07:40

Drogi jumboOO
rzeczywiście, jak mogłam pominąć ;)
  • 0
"Secundas res splendidiores facit amicitia et adversa partiens communicansque leviores(...)"


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych