Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Benzodiazepiny(diazepam, clonazepam) podane przed atakiem padaczki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 pol90

pol90

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 07 luty 2008 - 21:34

Mam do was pytanie wiadome jest, że przy leczenie napadadu padaczkowego podawane są leki albo 10 mg diazepanu lub 1 mg clonazepanu, i po tych lekach atak ustepuje jednak jestem ciekaw takiego przypadku, jest ktoś chory na padaczke przychodzi taki dzień w którym ma dostać atak, ale on o tym nic nie wiem bierze sobie przykładowo 10 mg relanium tego dnia i czy w tym momencie tego napadu by nie było czy by był, bo zasadnicze pytanie jest takie czy benzodiazepiny tylko przerywają atak padaczki czy też zapobiegają wystąpieniu ataków padaczkowych.
  • 0

#2 miniludek

miniludek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 122 postów

Napisano 08 luty 2008 - 18:50

Nie jestem ekspertem, ale nie wiem czy to dobry pomysł brać diazepam, tak na "zaś". Staram się podawać go synowi tylko w razie najwyższej konieczności.
  • 0
Nadzieja to przeznaczenie, którego poszukujemy
Miłość to droga, która prowadzi do nadziei
Odwaga to siła, która nas napędza
Z ciemności podążamy ku wierze (D.Koontz)

#3 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 15 luty 2008 - 10:40

Sam napad padaczkowy jest tylko przecież złym przekaźnictwem,czyli nadmiernym wyładowaniem.Nie można przewidzieć,kiedy to nastąpi.Więc zabezpieczenie musi być w lekach.Nie można brać sobie ot tak,kiedy się chce,bo to nie jest żadna terapia.
Diazepam stosuje się głównie do powstrzymywania napadów padaczkowych,dlatego jego okres półtrwania w surowicy krwi jest tak krótki.Słusznie pisze miniludek,w razie najwyższej konieczności.
Stosowanie leków kiedy się chce do niczego dobrego nie doprowadzi.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#4 ewelina4

ewelina4

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 24 styczeń 2009 - 17:19

[quote name='pol90]Mam do was pytanie wiadome jest' date=' że przy leczenie napadadu padaczkowego podawane są leki albo 10 mg diazepanu lub 1 mg clonazepanu, i po tych lekach atak ustepuje jednak jestem ciekaw takiego przypadku, jest ktoś chory na padaczke przychodzi taki dzień w którym ma dostać atak, ale on o tym nic nie wiem bierze sobie przykładowo 10 mg relanium tego dnia i czy w tym momencie tego napadu by nie było czy by był, bo zasadnicze pytanie jest takie czy benzodiazepiny tylko przerywają atak padaczki czy też zapobiegają wystąpieniu ataków padaczkowych.[/quote']
Nie stosuje sie diazepanu O tak sobie Tylko w czasie Napadu go sie podaje POtem występuję sennosć
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych