Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Ośrodek Rehabilitacyjny ''Rysy'' w Bukowinie Tatrzańskiej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 iwa372

iwa372

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Środek Polski

Napisano 25 styczeń 2008 - 18:02

Chciałabym zapytać IPON-ków jeżdżących na turnusy rehabilitacyjne,czy ktoś już był w
Bukowinie Tatrzańskiej w w/w Ośrodku?Pozdrawiam i odliczam dni do walentynek.
  • 0
Iwa 372
Tylko dla miłości nie ma przeszkód.(M.Gogol)

#2 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 30 styczeń 2008 - 14:50

Byłam w tym ośrodku, ale dość dawno temu - jakieś 8 lat.
Ośrodek ogólnie ładny, jedzenie dość smaczne i urozmaicone.
W ośrodku znajduje się kryty basen, ale z tego, co pamiętam - rehabilitacja była dość kiepska i chyba nie było tam windy (ja chodziłam tylko po schodach), ale nie tylko z tego względu ośrodek nie jest dobrym miejscem dla osób na wózkach. W łazience był prysznic a'la brodzik bez jakichkolwiek poręczy... Jednak największym problemem jest usytuowanie ośrodka. Budynek znajduje się na dość wysokim wzniesieniu - trzeba iść pod stromą górę, jakieś 400-500m (albo więcej).
Wtedy był to ośrodek rehabilitacyjno-hotelowy (chyba nadal ma taki status), więc te lepsze pokoje były przyznawane gościom przyjeżdżającym prywatnie - często zagranicznym. Chociaż biorąc pod uwagę standard wyposażenia pokoi, nie wydaję mi się, żeby zasługiwał na tyle gwiazdek.
Mam nadzieję, że coś się w tym ośrodku, przez te lata, zmieniło na lepsze... Jeśli zmieniła się dyrekcja, to możliwe, że poszło to na korzyść dla turnusów rehabilitacyjnych. - Ówczesna pani dyrektor miała aspiracje rozwoju ośrodka w kierunku bazy hotelowo-turystycznej, a nie rehabilitacyjno-wypoczynkowej.

Jeśli zdecydujesz się jechać, to podpowiem jeszcze coś - pokoje 1-osobowe są bez balkonu i widoku na piękną panoramę Tatr. Inne pokoje mają duże balkony i przepiękny widok, który rekompensuje wiele innych niedociągnięć :)
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#3 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 01 luty 2008 - 13:30

Byłam w Rysach z 10 lat temu, ale miło wspominam pobyt. Widok z okna przepiękny :-), pogoda tez dopisala. Faktycznie zabiegi były skromne , ale jak dla mnie OK, bo potrzebuje tylko basen z niczego innego nie mogę korzystac... Pamietam, ze była winda więc dla wózków nie jest problem, ale faktycznie ośrodek mimo pieknego położenia ma minusy, bez samochodu ani rusz. Pokoj miałam od tej ładniejszej strony. Po tylu latach jednak nie mam pojecia, może poszło ku lepszemu??
  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#4 stefan1984

stefan1984

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 23 czerwiec 2008 - 09:30

Ja bylem w Bukowinie Tatrzanskiej w Hotelu Rysy jest tam naprawde pieknie. Blisko do Zakopanego i do Morskiego Oka, jest tez bardzo blisko do granicy w Jurgowie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych