Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Dostosowanie kuchni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Myszka_33

Myszka_33

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 13 lipiec 2007 - 18:05

Witam Wszystkich,chciałabym zapytać,czy ktoś z Was starał się kiedyś o dofinansowanie w ramach programu "likwidacja barier architektonicznych" na dostosowanie kuchni do potrzeb osoby na wózku.Z góry dzięki za wszelkie informacje.Pozdro .
Magda
  • 0

#2 pracownik PCPR

pracownik PCPR

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 17 lipiec 2007 - 06:24

u mnie w pcpr mieliśmy wniosek osoby na wózku inwalidzkim (zamieszkiwał z żoną - również na wózku) na dofinansowanie mebli, dostosowanych do potrzeb osoby na wózku, czyli niskie blaty, półki (te górne) na specjalnych wysięgnikach, a w szafkach dolnych, obrotowe pólki, pralka (jesli jest w kuchni) powinna byc na jakims 20-30 cm podeście, do tego podłoga antypoślizgowa;
jednoczesnie ta osoba zlozyla w b. technicznych wniosek o dofinansowanie plyty ceramicznej elektrycznej (bez piekarnika)

oczywiście meble na zamówienie, nie mogą byc zwyczajne, jak dla sprawnej osoby :D
  • 0

#3 Myszka_33

Myszka_33

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 17 lipiec 2007 - 08:23

Dziękuję bardzo za informację,właśnie o to mi chodziło.Też jestem na wózku i mieszkam sama więc chciałabym zmodernizować sobie kuchnię tak by było mi wygodnie się w niej poruszać.Pozdrawiam.
Magda
  • 0

#4 pracownik PCPR

pracownik PCPR

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 17 lipiec 2007 - 13:17

smialo prosze skladac wnioski do swojego pcpr
  • 0

#5 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 17 lipiec 2007 - 13:29

Tylko że PCPR zawsze mówią "Już nie mamy funduszy". :P
  • 0

#6 pracownik PCPR

pracownik PCPR

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 07:14

hehee no jak sie czeka do polowy roku, to sie nie dziwcie, nikt nie trzyma kasy dla nie wiadomo kogo, najlepiej taki wniosek zlozyc w pierwszym kwartale i czekać, powodzenia
  • 0

#7 zajoc 58

zajoc 58

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 13:54

Najlepiej sie podzieic miedzy soba czym mniej sie wyda tym wiecej zostanie do podzialu te cale mopsy i pcpr powinny byc zlikwidowane bo tam jest wiecej urzednikow niz osob otrzymujacych pomoc a pieniadze na uzedasow powinny byc przeznaczone naprawde na pomoc....

Dodano śro 18 lip 2007 15:00:21 CEST :
Ai czekaj tatka latka az ci kobyla zdechnie olbo predzej sie smierci doczekasz jak wsparcia od MOPSow czy PCPRow......
  • 0

#8 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 20:41

ja zlozylam wnisosek na dostosowanie kuchni w lutym 2007,i jak juz gdzies kiedys pisalam, wnioski rozpatrywane beda dopiero w 2008 roku. Na jaka kwotę zlozyliscie wnioski, bo mi w sklepie wycenili kuchnie na tak wysoka cene ze nie wiem czy warto czekac czy poszukac tanszej firmy?
  • 0

#9 pracownik PCPR

pracownik PCPR

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 19 lipiec 2007 - 06:46

[quote=zajoc 58]Najlepiej sie podzieic miedzy soba czym mniej sie wyda tym wiecej zostanie do podzialu te cale mopsy i pcpr powinny byc zlikwidowane bo tam jest wiecej urzednikow niz osob otrzymujacych pomoc a pieniadze na uzedasow powinny byc przeznaczone naprawde na pomoc....[/quote]
Człowieku co ty wogóle piszesz za bzudry, twoja wypowiedź nie ma sensu i żadnego składu, wróć do szkoły bo za bardzo ograniczony jesteś !!!

Jak urzędnicy mogą dzielić pieniądze między sobą??? jakbyś miał pojęcie o pracy w urzędzie to byś nie gadał takich głupot, dla twojej wiadomości, jeśli w pcpr zostają pieniądze na koniec roku, to tym gorzej dla pcpr, gdyz dyrektor, później musi sie tłumaczyć z tego, albo pcpr na drugi rok dostaje mniej pieniędzy, co nie jest nam na rękę.

Jak byś zlikwidował PCPR i MOPS to do kogo byś się zgłosił o pomoc???? Chyba do Rydzyka !

Pieniądze na pensje urzędników są z innego źródła, niż środki PCPR'ów na dofinansowania dla ON.

Nie wiem człowieku na jakiej wsi mieszkach, że jesteś tak zacofany i bredzisz głupoty, jedna za drugą, jesteś po prostu żałosny, wypowiadasz się na temat na który nie masz bladego pojęcia, zal zal zal zal - właśnie przez takich ludzi jak ty, nie chce się robić i pomagać, ciągle tylko pretensje i pretensje - stfu noob !!!

[quote name='Alchemia]ja zlozylam wnisosek na dostosowanie kuchni w lutym 2007' date='i jak juz gdzies kiedys pisalam, wnioski rozpatrywane beda dopiero w 2008 roku. Na jaka kwotę zlozyliscie wnioski, bo mi w sklepie wycenili kuchnie na tak wysoka cene ze nie wiem czy warto czekac czy poszukac tanszej firmy?[/quote']
no pisałaś, i co byłaś w pcpr zapytac dlaczego? może napisz tutaj to pismo które od nich dostałaś; w tamtym roku miałem wniosek na kuchnie na kwotę 7 168,- zł (początkowa cena), a do rozliczenia dostałem fakture mniejszą, na kwotę 5 750,- zł (i to był ostateczny koszt mebli kuchennych).
  • 0

#10 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 19 lipiec 2007 - 07:07

nie bylam tam ale dzwonilam powidzieli ze na drugi rok i tyle :/. 7 tys to niska suma, chyba masz mala kuchnie a koszt jednego srodka sciaganego do szafki wiszacej do koszt ok 1500 zl , plus szafka, u mnie wchodzi wiszacych 8, do tego jeszcze szafka stojaca na gary plus blat takze cena jest szokujaca :o
  • 0

#11 pracownik PCPR

pracownik PCPR

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 19 lipiec 2007 - 08:45

ale to żadnego pisma nie przesłali? dziwne, bo powinni, może nie doszło do Ciebie - co powiedzieli konkretnie, bo odpowiedź że za rok i tyle jest bezsensu !!!!

to nie moja kuchnia była, ale faktycznie była mała, a jeśli u ciebie jest duża to oczywiste jest że będzie drogo, śmiało składaj taką ofertę a jeśli znajdziesz tańszą oferte, to lepiej dla Ciebie - mniejszy udział własny :P pozdro
  • 0

#12 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 19 lipiec 2007 - 08:55

wlasnie, nie dostalam zadnego pisam :/ hmm, znalazlam tansza oferte ale te srodki sciagane jakies chinskie sa i boje sie zeby znowu kicha nie wyszla; przy pomiarze kuchni zauważylam ze owi fachowcy nie maja zielonego pojecia o kuchni dla ON, moze sie tam przejade zobacze to na wlasne oczy i moze zdecyduje sie na zmiane kosztorysu. Obecny kosztorys mam z tej firmy http://utilitysystem.scavolini.com/ mebelki marzenie :P
  • 0

#13 pracownik PCPR

pracownik PCPR

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 19 lipiec 2007 - 09:25

no pewnie przejedz sie i dowiedz czemu na 2008 rok przelozono wniosek, przeciez jesli nie maja pieniedzy, to pcpr przeważnie dostaja dodatkowe srodki w drugim polroczu, podobno maja byc w sierpniu-wrzesniu (nie na 100%)

a ci fachowcy to nie musza sie znac, oni tylko skladaja je do kupy, hehe
  • 0

#14 Leilani

Leilani

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 29 postów

Napisano 19 lipiec 2007 - 12:35

poruszam sie na wózku
kuchnie robiłam sama za własne pieniadze (raty)
kuchnia ok 12 m2
same szafki wyniosły mnie niecałe 3tys
szafke wiszaca mam .... 1
druga niby wisząca, jest taka ze stoi na piekarniku
tam mi sie wszystko miesci, kieliszki, filizanki, miseczki
dolne szafki mam 5 cm nizsze i same szuflady, suoer sprawa
jedna jest tylko otwierana, tam jest smietnik
pod zlewem mam dziure czyli nie mam zadnej szafki,

jesli ktos jest w stanie podniesc reke do góry, to nie mus miec na sile szafek zjezdzanych w dół

jesli chciałybyscie fote tej mojej kuchni to napiszcie, bo mam akurat takie ala panoramiczne :) i chetnie słuze jakas porada

Dodano czw 19 lip 2007 13:41:19 CEST :
alchemia
kuchnie dla ON czyli dla siebie stworzysz najlepsza ty sama, bo sama wiesz jak ci wygodnie
ja tak włąsnie mniej wiecej robiłam, mówilam co , gdzie i jak
  • 0
Jak się nazywa to uczucie w głowie, uczucie tęsknego żalu, że rzeczy są takie, jakie najwyraźniej są?
- Chyba smutek, panie.
— Terry Pratchett Mort

#15 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 19 lipiec 2007 - 12:47

ja robilam kuchnie 5 lat temu jakos, jest ladna, mam wiszace szafki ale nie wszedzie, sa nizsze od normy - malo pojemne - i szafki dolne w tym jedna stoi na wlasnej konstrukcji ... zaplacilam za nia 6 tys zl, przygotowywanie posilkow w niej lub mycie naczyc to dla mnie koszmar, nawet moja kolezanka, ktora tez jest na wozku dziwi sie jak daje sobie w niej rade, mycie garow bokiem , gotowanie bokiem obijanie sie wozkiem o szafki .... mozna sie wykonczyc, kuchania powinna byc tak skonsruowana zeby mozna bylo wykonywac w niej wszystkie czynnosci czyli bez dolnych szafek z samamy bletem.
  • 0

#16 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 19 lipiec 2007 - 12:50

A ja cały czas myślę o kuchni którą podała mi Pineska :)

http://forum.ipon.pl...pic.php?id=5818

Wątek powielony :P
Niestety wciąż muszę jeszcze czekać ob PCPR jak na razie nie może mi dofinansować do remontu kuchni.

http://www.azzurro.home.pl/utility.htm
  • 0

#17 pracownik PCPR

pracownik PCPR

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 19 lipiec 2007 - 12:57

dlaczego nie moze ci dofinansowac? nie minęły 3 lata? :D
  • 0

#18 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 19 lipiec 2007 - 13:03

cofam pytanie :P
  • 0

#19 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 19 lipiec 2007 - 13:29

dlaczego nie moze ci dofinansowac? nie minęły 3 lata? :D

No właśnie :) Niestety, ale nie każego stać żeby zrobić od razu remont całego domu. :(
  • 0

#20 Leilani

Leilani

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 29 postów

Napisano 19 lipiec 2007 - 13:58

alchemio ja tez gotuje bokiem, tylko pod zlewem mam wjazd, no i oczywiscie stół
do gotowania bokiem sie juz przyzwyczaiłam, zreszta nie wyobrazam sobie wjechac pod blat kuchenki i miec swoja twarz nad garnkiem, czy patelnią
  • 0
Jak się nazywa to uczucie w głowie, uczucie tęsknego żalu, że rzeczy są takie, jakie najwyraźniej są?
- Chyba smutek, panie.
— Terry Pratchett Mort


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych