Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

PROBLEM Z CHATEM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sunaja

Sunaja

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 20 czerwiec 2007 - 19:56

witam!
Mam problem z nowym czatem, nie moge sie tam zalogowac. wyglada na to ze z java jest ok(niedawno zreszta instalowałam ja od nowa)pojawia mi sie:"bład w łaczeniu do serwera. spróbuj ponownie za kilka minut". co to za błąd?czy ktos moze mi udzielic odpowiedzi? moze jakies porty mam poblokowane??tylko jakie?prosze o pomoc
  • 0

#2 admin

admin

    Podpowiadacz

  • Administrator
  • 168 postów

Napisano 20 czerwiec 2007 - 23:44

Połączenie z czatem, odbywa się na porcie 8002 (TCP). Komunikat jaki otrzymujesz, pozwala sądzić że z javą jest wszystko ok. Sprawdź czy firewall nie blokuje w/w portu, a także jeżeli łączysz się netem przez proxy, sprawdź czy łącząc się bezpośrednio (bez pośrednictwa proxy) dasz radę wejść na czat.
  • 0
Roma locuta, causa finita.

#3 Sunaja

Sunaja

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 24 czerwiec 2007 - 10:23

Ok.Dzięki. Tak jak myslałam wina jest po stronie dostawcy, który blokuje ten port i jak sie okazuje wejśc na czata moge dopiero po 23:(. Zdaje się , że nie tylko ja mam problem z wejściem na tego czata bo kilka osób odezwało sie do mnie na gg, że też ma z tym problem(swoją drogą dziwię sie , że nie napisali zadnego postu w tej sprawie), tak więc gratuluję zakupu tej nowej platformy (czy czego tam), na którą dostęp jest blokowany przez dostawców Intetnetu.
  • 0

#4 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3594 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 24 czerwiec 2007 - 17:29

To już wina Twojego providera - zamiast więc narzekać lepiej zwrócić się do swojego dostawcy internetu o odblokowanie tego portu. Ponadto, providera zazwyczaj można zmienić...

Pozdrawiam
marder

P.S. Znam też kilka osób, które miały zablokowany port 14003, przez co nie mogły wejść na polchat. Jest to kolejnym dowodem na to, że jeszcze się taki nie narodził, który by wszystkim dogodził...
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#5 Sunaja

Sunaja

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 25 czerwiec 2007 - 09:37

No to jasne , ze bede próbowała dogadac sie z moim dostawcą i mam nadzieje , ze sie dogadam. jeśli chodzi o polchat to ja akurat z innymi cztami miałam problem ale z polchatem jakos nigdyi wielu moich znajomych również. a co do zmiany providera to akurat zmiana jego nie jest taka łatwa bo albo jest sie zwiaznym umowa z dostawcą internetu a zerwanie jej czesto kosztuje albo nie ma sie innego wyboru, u mnie np jeszcze do niedawna wylacznie radiówke mozna była załozyc bo Tp usługę neostrady nie oferowała a o kablówce sie nie mówi...wiec łatwo sie wymadrzac jak sie mieszka w dużym mieście:P
  • 0

#6 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3594 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 25 czerwiec 2007 - 17:52

wiec łatwo sie wymadrzac jak sie mieszka w dużym mieście:P

3 sekundy sam na sam z Google. Efekt:
http://www.orange.pl...=INTERNET_OFFER
http://www.technolog...l/internet.html

Wniosek: Łatwo stękać że się mieszka w małym miasteczku, trudniej jednak przestać narzekać i poszukać jakiejś alternatywy. :P
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#7 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 26 czerwiec 2007 - 08:58

Marderku, normalnie chyba Cię uściskam za tą informację o Orange ;-) choć była ona dla Sunaji :)

Pozdrawiam
Ela
  • 0

#8 Sunaja

Sunaja

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 27 czerwiec 2007 - 13:56

tak, marder dzieki , ze starasz mi sie znaleźć innego dostawce internetu;) niestety ta usługa orange nie jest na moim terenie jeszcze dostepna(gdybym mieszkała z 5 km dalej pewnie by mnie objeła), a ta druga-widziałeś cene?eSTAR IP-255 EUR- 295 EUR / miesiąc, iDirect- 295 USD plus VAT dla usługi 256/64 kbps (wariant z zakupem sprzetu). No sorry ale na taki wydatek mnie nie stać(teraz płace 35 zł).
A z moim dostawcą gadałam i twierdzi , ze port 8002 jest odblokowany tylko, ze ja ciagle nie moge wejść na tego czata przed 23. Więc jakie jeszcze porty "prowadza" do tego czata?
  • 0

#9 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3594 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 27 czerwiec 2007 - 19:05

Tylko i wyłącznie 8002 (TCP)
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#10 Sunaja

Sunaja

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 28 czerwiec 2007 - 21:11

Co w takim razie moze mi te porty jeszcze blokowac?(firewala t.j kerio itp. nie mam). Bo gosciu mnie zapewniał , że port odblokowany :|
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych