Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

DIAGNOZA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 leri

leri

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 14 czerwiec 2007 - 19:02

Witam może poradzicie??U mojego syna(14lat) stwierdzono padaczkę częściową skrytopochodną .Objawiła się w ten sposób:krótkotrwały ból głowy-lekkie mrowienie lewej ręki i nogi i ok. minutowe zaburzenia mowy(nie mógł dokładnie wypowiedzieć wyrazu).To wszystko razem trwało ok. 3min.W eeg wyszły jakieś 3sekundowe spięcia po stronie prawej.Na tej podstawie postawiono diagnozę i zlecono Depakine.Ja byłam załamana.To się zdarzyło 3 razy z tym że 1szy raz były te trzy objawy drugi raz ból głowy i mrowienie a trzeci tylko ból głowy.Ja podaję mu tabletki ale sama już nie wiem czasem myślę że może odstawić że to nie padaczka.Diagnozę postawiono w CMID ale ja mam wątpliwości może ktoś ma podobne objawy.Kochani czy można się opierać na jednej diagnozie czy powinnam może zrobić jakieś badania(ale jakie)i jeszcze się upewnić??? POZDRAWIAM WSZYSTKICH
  • 0

#2 asiatko31

asiatko31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów
  • Skąd:Polska ;)

Napisano 14 czerwiec 2007 - 21:16

nie odstawiaj leków. leki może odstawić tylko lekarz. Sa rożne rodzaje ataków padaczek ja na przykład mam takie ze wyglądam jak narkoman i tracę świadomość ale nie padam na ziemię. ostatnio doszły drgawki małe.
Oprócz EEG można zrobić EEG 24 godzi lub dopiero po 24 godzi czyli ze nie może twój syn spać oraz tomografia komputerowa , rezonans. Zawsze możesz pójść do innego lekarza na konsultacje masz do tego prawo
  • 0

#3 leri

leri

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 15 czerwiec 2007 - 11:19

Asiątko dzięki za odp.ja już byłam u drugiego pryw.a on tylko zlecił oznaczenie poziomu leku i tylko tyle, teraz mam wizytę u trzeciego podobno jest dobry.Ale ja nie wierzę że to padaczka podobno w okresie dojrzewania mogą się takie rzeczy zdarzać sporadycznie ale żeby od razu to!!! jeszcze mam nadzieję.buziaczki!!!

Dodano pią 15 cze 2007 12:27:22 CEST :
a to 24g eeg to daje większą pewność???
  • 0

#4 asiatko31

asiatko31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów
  • Skąd:Polska ;)

Napisano 15 czerwiec 2007 - 11:59

badanie EEG przez 24 godz uważam ze daje pewność bo przez 24 godz. twój syn będzie badany i może normalnie spać, jeść no ( dla tych którzy nie wiedza EEG 24 godz wygląda prawie tak samo tylko ten komputer co zapisuje wynik to jest takie małe pudełeczko i nosi sie go na pasku ) jeśli będzie chciał to wyjdzie na dwur ja miałam robione zimą ale wstydziłam sie wychodzić na dwór.

EEG po 24 godz też powinno być pewne bo normalnie chodzisz do pracy do szkoły jesz ale nie możesz spać i dopiero jak mija 24 godz robi sie takie badania. wiem ze takie badanie jest bo jak kiedyś wylądowałam w szpitalu to sąsiadka z mojej sali takie badanie miała.

można takie badanie zrobić w szpitalu lub taka osobę wypuszczają nie wiem od czego to zależy

Dodano pią 15 cze 2007 13:04:16 CEST :
Będę trzymać kciuki możesz sama zaproponować aby takie badanie zlecił jak nie bedzie chciał to można wtedy poskarżyć sie i tu nie pamietam jak ten urząd lekarski sie nazywa jak sie zapytam takiego krzyska to ci napisze
  • 0

#5 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 19 czerwiec 2007 - 19:24

Witaj Leri.
Po pierwsze nie sugeruj sie wypowiedziami lekarzy aż tak bardzo.Każdy neurolog czy epileptolog ma inną koncepcję leczenia i podejmowania decyzji co do leku.Musze Ci powiedzieć,że drgawki kroczące po kończynie górnej to jeszcze nie powód do paniki.Sam doznałem tego w wieku ok 18 lat i później ok 26 roku życia.Szczególnie Amizepin.Nie piszesz jak zdiagnozowano padaczke dokładnie.Czy płyn mózgowo rdzeniowy był badany to najbardziej wiarygodne źródło danych wskazujące na istnienie padaczki.Nie wolno odstawiać leków(spowoduje kumulacje i stan padaczkowy).
Nie wiem czy stać Cie,zrób MRI ok 700zł.Jeśli nie wykaże zmian,bo najczęsciej padaczki nie uwidaczniają sie zbyt dobrze w MRI,czasami tylko struktura zniszczenia i stopień.Dokładnie zbadają mózgowie istote białą i szarą móżdzek,robak,namiot,hipokampy.Diagnoza to głownie stopień ubytku w danej częsci,dlatego podaje sie kontrast.I tutaj uwaga:Zawsze trzeba podawać prawidłową wagę,oraz uczulenia(czyli alergie) odtego dobierają kontrast np jodkowy magnezowy lub inny.Przepływy raczej tu nic nie dadzą i szkoda pieniedzy na badania tętnic dooplerem.Jeśli chcesz cos wiecej polecam sie na gg 434039
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#6 leri

leri

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 21 czerwiec 2007 - 08:31

Krzysztofie dzięki za dokładne wyjaśnienie zaraz wyszukam co to MRI i będę drążyć pozdrowienia.
  • 0

#7 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 21 czerwiec 2007 - 09:12

Witaj Leri.
MRI to skrót od Magnetyczny Rezonans Jądrowy popularnie nazywany rezonansem.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#8 leri

leri

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 21 czerwiec 2007 - 15:08

Dzięki Krzysztof już kapuję co nieco poczytałam,ale miał to badanie robione i Dopplera też jeszcze prześwietlenie kręgów szyjnych, biochemie.wszystko wyszło dobrze oprócz tych 3sekund. wyładowań napadowych fal theta w EEG,a w rozpoznanie napisano;padaczka z napadami częściowymi.Ale czy sam wynik EEG daje podstawy???? Leki ma brać przez 3 lata.POZAWIAM
  • 0

#9 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 21 czerwiec 2007 - 20:51

Witaj Leri.
EEG czyli elelektroencefalogram jest metodą diagnostyki mózgu.Dlatego za najważniejsze wskazania kliniczne uznaje się m.in. padaczki oraz inne krótkowzroczne zaburzenia świadomości.W standardzie EEG elektrody rozmieszcza się na powierzchni głowy 10 - 20 i podłącza dwubiegunowo ze sobą lub jednobiegunowo z elektrodą referencyjną.
Co do fal: sub delta < 1 Hz,delta do <4Hz,theta 4 do <8Hz,alfa 8-13 Hz,beta powyżej 13 Hz.
Co do EEG tak mozesz byc pewna,to podstawa badań.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych