Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Gotowi do pracy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#21 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 03 lipiec 2007 - 16:53

Wysłałem dziś formularz zgłoszeniowy.. ciekawe czy przyjmą.....
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#22 Myszka_33

Myszka_33

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 17:25

Witam wszystkich,mam pytanie do osób które już korzystały z programu" Gotowi do pracy",a mianowicie:Czy zgłoszenie wysyła się pocztą czy drogą elektroniczną?
Z góry dziękuję za informacje.Pozdrawiam.
Magda
  • 0

#23 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 03 lipiec 2007 - 18:29

Ja wysłałem pocztą
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#24 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 03 lipiec 2007 - 20:15

Ja również wysłałam zgłoszenie pocztą.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#25 Livia

Livia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 03 lipiec 2007 - 23:06

trzeba wysłać pocztą razem z ksero orzeczenia o stopniu niepełnosprawności
  • 0

#26 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 06 lipiec 2007 - 09:13

Z Zachodniopomorskiego warsztaty odbywają się w Stargardzie Szczecińskim
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#27 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 06 lipiec 2007 - 10:57

powiedzcie mi czy studenci tez moga brac w tym programie udzial?
bo ja jestem z wlkp- woazek i jestem studentka

Oczywiście, że studenci też mogą brać udział w tym projekcie, gdyż skierowany on jest do niepracujących osób niepełnosprawnych (a niepełnosprawnych, niepracujących studentów na pewno nie brakuje .......:/) ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#28 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 06 lipiec 2007 - 11:52

Myślę ,że skorzystam z tego szkolenia
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#29 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 06 lipiec 2007 - 12:02

Na prawdę warto skorzystać, wierz mi (sama wiem po sobie :D) !!!!
Nic nie tracisz, a wręcz zyskać możesz dużo ;)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#30 Gość_aga29_*

Gość_aga29_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2007 - 21:59

Właśnie wróciłam ze Szczyrku. Czas był bardzo intensywnie wypełniony. Ośrodek był dostosowany do osób niepełnosprawnych jedyny mankament to duże odległości(hotel był ogromny) i trochę za małe windy. Wózkowicze mogli by mieć problem. Wszystkim, którzy się jeszcze wahają bardzo polecam ten program. Dowiedziałam się bardzo wiele na temat rynku pracy osób niepełnosprawnych, ale również sama o sobie, o swoich możliwościach. Jeśli chodzi o mieszkańców Szczyrku to z mojego doświadczenia wygląda to całkiem dobrze, zwykle jak mieli możliwości to pomagali. Samo szkolenie dało mi bardzo wiele i wszystkim polecam. Tylko nie można się nastawiać na odpoczynek, ani na to że jest to turnus rehabilitacyjny. Niektórzy z uczestników przyjechali właśnie z takim nastawieniem i na początku było im bardzo trudno.
Ja jestem bardzo zadowolona i mam nadzieję że będzie organizowanych więcej takich szkoleń.
  • 0

#31 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 19 sierpień 2007 - 11:56

Właśnie wróciłem z szkoleń - Pałac Witosław k./Leszna. Ośrodek dostosowany w minimalnym stopniu dla osób mających trudności z poruszaniem się. Zły teren, gdzie się trzeba przemieszczać z miejsca zakwaterowania na szkolenia i posiłki (droga przez las, bruk, kręta.) Warunki mieszkaniowe - ogólnie dobre. Warunki żywieniowe - ogólnie celujące. NIE POLECAM OSOBĄ Z NARZĄDEM RUCHU.
Wszystkim, którzy się jeszcze wahają bardzo polecam ten program. Dowiedziałem się bardzo wiele na temat rynku pracy osób niepełnosprawnych, ale również wiele sam o sobie, o swoich możliwościach, itd.
Samo szkolenie dało mi bardzo wiele, lecz nie należy traktować tego jak wczasy czy turnus rehabilitacyjny! Jest to 12-sto dniowe szkolenie dla osób aktywnie poszukujących pracy, chcących za wszelką cenę pracować. Zajęcia są codziennie, także sobota i niedziela w godzinach 9-18 oczywiście z paroma małymi przerwami i godzinną przerwą obiadową, więc czas jest naprawdę wypełniony po brzegi.
Co do do organizatora to w pierwszych dniach zbyt duży bałagan w zaplanowanych zajęciach indywidualnych jak i grupowych.
  • 0

#32 Sylwiia

Sylwiia

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 20 sierpień 2007 - 13:08

Kochani.
Zapewniam Was wszystkich ze warto uczestniczyć w takich zajęciach. Jestem z Koszalina a warsztaty odbywaly sie w Mielnie we wspaniałym ośrodku "Unitral" Na miejscu mogliśmy bezpłatnie korzystać z basenu, sauny, yakuzzy i bilarda. Obiady pyszne. Wspaniałe towarzystwo, rodzinna atmosfera, nowe przyjażnie. Codziennie dowoził i odwoził nas przeuroczy i bardzo pomocny kierowca. Profesjonalna kadra prowadzących. W to co robią, wkładaja całe swoje serce. Dojeżdżaliśmy ponieważ cala grupa byla z Koszalina. W innym ośrodku odbywaly sie warsztaty całodobowe [mozliwość z opiekunem] Gorąco polecam. Osoby zainteresowane zapraszam na gg- tam podam szczegóły
Pozdrawiam. Sylwia
  • 0
"Prawdziwym schronieniem dla człowieka jest drugi człowiek"

#33 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 01 wrzesień 2007 - 21:24

własnie dzis wróciłem z warsztatow ktore odbyły sie w Dżwirzynie/koło kołobrzegu zajęcia byłyprowadzone dynamicznie, tak ze nie mozna było się nudzić, niedzielę mielismy wolną, przez pierwsze kilka dni mielismy natłok zajec poniewaz dochodziły zajecia indywidualne, a tak nie było wiecej niż 6 godzin dziennie zajec, zajecia odbywały sie od 9 do 13 i przerwa na obiad a pozniej po obiedzie dwie godziny jeszcze, a jak była ładna pogoda to mielismy wolne do kolacji a po kolacji godzina lub dwie zajęc. warto jechac polecam..

Dodano sob 01 wrz 2007 22:52:47 CEST :
wyżywienie było super, był szwedzcki stół.... jedyny poślizg to ze gdy przyjechaliśmy to pokoje były niewysprzatane i musielismy czekac 4 godziny, ale w ramach rekompensaty kazdy dostał 3 zabiegi za darmo i grill był
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#34 adibak20

adibak20

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 04 wrzesień 2007 - 20:55

Bylem na tym i gorąco polecam. Naprawde warto !
  • 0
"Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu..."

#35 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 05 wrzesień 2007 - 10:54

A ja, znana ze swej przekory, spytam co tak naprawdę i konkretnie wynieśliście z tych kursów?
Co pozostanie, gdy entuzjazm minie, a po psychologicznym praniu mózgu, które niewątpliwie przeszliście, nie pozostanie wiele? Czy organizatorzy zaproponowali Wam staże, podpowiedzieli miejsca, gdzie możecie już szukać pracy?
Ponad rok temu byłam na podobnym szkoleniu... Przygotowanie zawodowe w miejscu pracy, załatwiłam sama przed wyjazdem. Sam kurs był dobrą zabawą, innym spędzeniem czasu. Może poza zajęciami z psychologiem, nie dowiedziałam się niczego, czego, bym wcześniej nie wiedziała.
Według mnie takie kursy to mydlenie oczu i stwarzanie pozorów, że coś się robi dla kulawych. Nie mówiąc o topieniu w błocie unijnych pieniędzy...
  • 0

#36 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 05 wrzesień 2007 - 12:06

To co Monia napisała jest szczerą prawdą. Osobiście znam z 5 osób, które były na tego typu wyjazdach i dla nich to była po pierwsze świetna zabawa, oderwanie się od rzeczywistości, a jakieś tam szkolenie to na samym końcu.
Przecież na owe szkolenia może się załapać każdy, bez względu czy faktycznie ma szansę znalezienia zatrudnienia na otwartym rynku pracy czy też nie.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#37 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 05 wrzesień 2007 - 12:46

Witam
A poza tym nasze kochane państwo nie powoduje realnych możliwości żeby niepełnosprawni poszli do pracy bo niejednokrotnie powoduje zawieszenie renty co powoduje niechęć do podjęcia zatrudnia przez osobę niepełnosprawną
  • 0
karol

#38 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 05 wrzesień 2007 - 14:38

Dowiedziałem się u doradcy zawodowego jak rozmawiac z pracodawcą, jakie pytania zadac i jak odpowiadac, CV mam napisane, choc pracy do kompletu nie mam, fakt jesli chodzi o zajecia psychologiczne nie wiele nowego się dowiedziałem. Jesli ktoś ma socjalną rentę to faktycznie mogą mu ją zawiesić, a ile jest ON ktorych nigdy renty nie pobierało bo pracowało ? Po drugie wcale nie nastawiałem się ze po tym kursie pracę mi dadzą.

Dodano śro 05 wrz 2007 15:43:19 CEST :
Jeszcze jedno Jedna z uczestniczek tych warsztatów powiedziala ze czesto jezdzi na tego typu warsztaty bo ma okazje poznawac nowych ludzi, tez dobry sposób.
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#39 Sylwiia

Sylwiia

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 05 wrzesień 2007 - 15:22

To i ja dodam kilka słów od siebie.
Niewiem jak jest tam skąd jesteście, natomiast wiem, że oprócz "prania mózgu" nasza kadra jest naprawde bardzo zaangażowana w wyszukiwaniu pracy dla ON. Poznają nasze możliwości, a potem uruchamiaja wszelkie znajomości, dzwonią po firmach i zalatwiają prace. Niewykwalifikowanych zapisują na kursy i budzą w nas wole walki o godne życie. Dzięki tym warsztatom postanowiłam rozpocząć studia [p. psycholog zaoferowała swą pomoc w razie jakichkolwiek problemów]
Wiem że po takiej terapii jestem silniejsza, mam przyjaciół i nadzieje na przyszłość
  • 0
"Prawdziwym schronieniem dla człowieka jest drugi człowiek"

#40 Amelia28

Amelia28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 07 wrzesień 2007 - 14:48

No wląśnie. Ja byłąm na tych szkoleniach nie uczestnikiem, a prowadzącym. Musze powiedzieć, ze do tej pory mam kontakt z niektórymi osobami i wiem, ze część z nich już pracuje. Bardzo wiele osób chwali sobie te szkolenia nie tylko ze względu na dobre warunki: pyszne jedzenie, piękne hotele czy pensjonaty, ale również, a nawet przede wszstkim za to, że zajęcia te bardzo motywują do działania, budzą człowieka z marazmu i pokazują wiele możliwości. Moim zdaniem takie szkolenia to dobrze wydane pieniądze tak przez EFS jak i PFRON. A sceptykom radze najpierw wziąść udział w szkoleniu, a dopiero potem krytykować:)
  • 0
[you] zamiast wgapiać się w mój avatar poczytaj mój tekst:P


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych