Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

praktyki zawodowe - jak to wygląda?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 stranger

stranger

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 maj 2007 - 22:45

witam.. może tutaj ktoś będzie zorientowany jak wygląda kwestia praktyk zawodowych osoby niepełnosprawnej?

czy są jakieś przepisy odnośnie praktyk zawodowych w szkołach policealnych lub na studiach osób niepełnosprawnych (chodzi o obowiązkowe kilkutygodniowe praktyki niezbędne do ukończenia szkoły np. na kierunku "technik administracji")?

czy są jakieś ograniczenia w liczbie godzin dziennie, czy pracodawca musi gdzieś zgłaszać, że ma na praktyce osobę niepełnosprawną itp.

Jestem też ciekawa jak to wyglądało w przypadku osób, które takie praktyki maja już za sobą i znają to wszystko z doświadczenia :)
  • 0

#2 Gisia

Gisia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 07 maj 2007 - 15:27

ja to mam już za sobą. U mnie odbyło sie to normalnie, nie bylo żadnej taryfy ulgowej.

sama nigdy nie spotkalam sie z tym ze istnieja jakies przepisy ktore to reguluja....
ale nie raz slyszalam ze odmawia sie "prawa"odbycia praktyk osobie niepelnosprawnej .

mam nadzieję ze u ciebie bedzie normalnie...
  • 0
...and mirror says " Everybody is beautiful"...

#3 Agata 2007

Agata 2007

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 07 maj 2007 - 19:02

Ja obecne odbywam praktyki w DPS(studiuję psychologię).
Z tego co wiem, nie ma przepisów regulujących praktyki dla ON.
Ja mam odbyć 90 godz.
Umawiam się z prowadzącą na indywidualne terminy(średnio 3x po 5 h w tyg).
Z załatwieniem praktyki nie miałam najmniejszego problemu(szukałam placówki dostosowanej dla niepełnosprawnych)....
Żałuję tylko, że..... te praktyki już mi się kończą ;)
  • 0

#4 basia24

basia24

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 24 maj 2007 - 16:11

Nic mi nie wiadomo na temat jakichś przepisów regulujących takie praktyki, bądź taryfy ulgowej . Dużo zależy od osoby prowadzącej praktyki. Mnie moja prowadząca ulokowała w Domu Dziennego Pobytu dla Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Mnóstwo naprawdę fajnych ludzi tylko do tej pory nie jestem przekonana czy aby właściwe miejsce do odbywania praktyk na kierunku technik usług kosmetycznych. Na wyraźny sprzeciw z resztą nie tylko z mojej strony pani odpowiedziała " Dziewczyny chyba nie sądzicie że ja sobie będę konkurenje szkolić?" :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych