Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

mysli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 lunatyk

lunatyk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 05 czerwiec 2003 - 02:08

czy tylko ja sie czuje jak smiec , jak jakis degenerat ?
  • 0

#2 rrybka

rrybka

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 729 postów

Napisano 05 czerwiec 2003 - 07:38

Lunatyku drogi śmieciem nikt z nas nie jest, degeneratem tym bardziej. Pogadaj sam ze sobą i spróbuj odpowiedzieć sam przed sobą na kilka pytań:
- co chciałbyś w zyciu jeszcze osiągnąć?
- jakie miałeś kiedyś marzenia? (przypomnij sobie i zatop się w tych marzeniach)
- czy warto teraz rezygnować ze wszystkiego?
- co mozna zrobić jeszcze pomimo choroby?
Jeszcze niedawno sama przed sobą odpowiadałam na takie pytania i wiesz ta przyszłość zarysowuje się wcale nie tak źle. Wiem, że na pewno nie będzie łatwo - ale jest szansa, że może się udać, dlatego też nie rezygnuję w przedbiegach.
A zatem pogadaj sam ze sobą i nie rezygnuj z wejścia na życiowy "most" zanim na niego nie wkroczysz.
Powodzenia :lol:
  • 0
rrybka nigdy nie tonie

#3 basiak

basiak

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów

Napisano 05 czerwiec 2003 - 10:44

Wielu, kto wie czy nie każdy poczuł się podle w swoim życiu, zbolały, niepotrzebny, nieakceptowany, nie zrozumiany, bez perspektyw na przyszłość. Większość z nas zamyka się w takich chwilach w sobie, sadząc że nikt nie jest w stanie zrozumieć naszego bólu, a my nie potrafimy się z tym stanem naszej psychiki, naszego ducha, poradzić. Sama tak zwykle to robiłam, rozczulając się nad sobą, napędzałam się w swojej małej (z perspektywy czasu) rozpaczy i pogłębiałam w coraz to wiekszym smutku. Jeśli się tak własnie czujesz, to czym prędzej musisz się wyrwać z tego, jesli nie umiesz sam, to musisz się zwrócić sie do kogoś, komu na Tobie zależy. Nawet, jeśli zaprzeczysz w tym momencie, to zauważ, że już zrobiłeś drobny krok i wyciagasz nieśmiało rekę, aby wyrwać się z kłębowiska czarnych myśli, a my bardzo staramy się ją pochwycić. Tylko ZAUFAJ i sobie i nam - otwórz się, wyrzuć z siebie wszystkie brudy, zobaczysz że poczujesz się lżej. Nie warto tego paskudztwa trzymać w sobie i dalej zatruwać się, pozwól sobie pomóc. :)
  • 0

#4 Korner

Korner

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 186 postów

Napisano 06 styczeń 2004 - 12:46

"Spodobało" mi się Twoje zaiteresowanie. Nie za bardzo wiem co to depresja bo nigdy nie przeżywałem coś takiego, choć przeszedłem w swoim życiu prawie wszystko. I Tobie radziłbym zapomnieć o jakiejś depresji ciesz się życiem a nie myśl o pierdołach. Życie tak szybko przemija, że nie ma czasu na głupoty typu depresja.

Pozdrowionka
Jerzuś
  • 0
"Miłość nie zna pór dnia, nadzieja nie ma końca, a wiara nie zna granic. Tylko wiedza i niewiedza skrępowane są czasem granicami."

Gunter Grass

#5 Baba

Baba

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 499 postów

Napisano 06 styczeń 2004 - 19:02

Piszesz - ciesz się życiem zapomnij o pierdołach. Wiesz, to życie składa się z takich pierdół. :!: Też się cieszyłam życiem Jerzusiu, czerpałam go całymi garściami i udało mi się nie wpaść w depresję wywołaną moim inwalidztwem. Aż przyszedł piękny majowy dzień, gdzie dostałam wymówienie z pracy i nagle ten świat runął. Do dnia dzisiejszego nie mogę się wydostać z tych gruzów, nawet przy pomocy fachowców. (madry)
  • 0
Nawet siwa może być szczęśliwa

#6 goja34

goja34

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 10 styczeń 2004 - 20:43

Wiem co to znaczy stracic pracę nagle i bez uprzedzeń... zwłaszcza w sytuacji osób, którym trudniej jest ją znaleźć...czulam sie strasznie i długo byłam w szoku...
Ale jedyna rada to otrząsnąć się i możliwie szybko zacząc szukać czegos innego, z tamto uznac za rozdział zamkniety. Nie pozwól żeby to Cię pokonało, znalazłaś tamtą pracę - znajdziesz i inną.
Powodzenia - Trzymam kciuki Goja
  • 0
"Pamiętaj:szcześliwa przyszlość zaczyna się od teraz..."


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych