Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

zoltaczka wszczepienna


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 elusia

elusia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 08 luty 2007 - 20:29

Witajcie. Mam Pytanie - Czy Ktos Z Osob Niepelnosprawnych Zetknal Sie Z Zoltaczka Wszczepienna? Czyli Wzw Typu B? Jesli Tak To Jak Sie Z Tym Zyje, Czy Jest Jakas Specjalna Dieta? Mam Znajomego Po Porazeniu Mozgowym, Ktoremu Wszczepiono Ten Typ Zoltaczki Podczas Pobytu W Szpitalu W Dziecinstwie. Teraz Jest Tym Troche Przejety ,a Nie Ma Dostepu Do Internetu I Chcialabym Mu Jakos Pomoc. Bede Wdzieczna Za Wszystkie Wskazowki Na Ten Temat. Pozdrawiam Goraco Elusia.
  • 0
ela

#2 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 12 luty 2007 - 09:15

Ja takowa mialem, w 1992 r. wyladowalem w szpitalu zakaznym. Po tzw. wyleczeniu przez jakis czas mialem dietke, ale krotko, ktora zreszta sam skrocilem. Zoltaczke, sasm jej przebieg, zwalczylem w ok. 2 tyg., potem miala byc dieta teoretycznie dlugo, ale juz chyba po 1,5 miesiaca wralalem powoli do normalnosci, a pol roku po zoltaczce juz wogole o niej zapomnialem. Minelo 15 lat i jest ok.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#3 elusia

elusia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 04 maj 2007 - 19:52

Witajcie. Mam Do Was Jeszcze Jedno Pytanie Z Zakresu Zoltaczki- Czy Mieliscie Kiedys Wogole W Zyciu Badany Hbs? Wiem Ze Przed Operacja Badaja Hbs Ale Czy Tak Wogole Nap Przed Szczepieniem Na Wzw B Mieliscie Okreslany Poziom Hbs? A Jesli Jest Wsrod Was Jakis Nosiciel To Czy Stosujecie Specjalna Diete Np Przy Wzw B? Pozdrawiam ...
  • 0
ela

#4 elfik

elfik

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 29 maj 2007 - 08:34

Przy żółtaczce wszczepiennej powinno się przestrzegać diety jak po żółtaczce zakaźnej. Przede wszystkim żadnych tłustych i smażonych potraw. Ryby, drób-gotowane lub duszone, żadnych ostrych przypraw typu pieprz, chilli itp. Zero musztardy i ketchupów.
To tak bardzo w skrócie...
Mam w rodzinie kogoś z taką żółtaczką... czasami, kiedy już ma brzuchol jak kobieta pod koniec ciąży wraca do diety na tydzień, miesiąc, a potem znów zapomina o chorobie i żyje sobie normalnie.

Pozdrawiam :)
  • 0
[you] nawet nie wiesz jak wielkim szczęściem jest wierzyć w miłość... ja kiedyś wierzyłam i to były najpiękniejsze chwile. :)

#5 elusia

elusia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 31 maj 2007 - 20:24

Witajcie. Dzieki Za Odpowiedz. Mam Pytanie- Czy Duzo Z Was Np Osoby Z Mpd Mialo Kiedys Robione Badanie Na Osnaczenie Hbs? Tzn Czy Dodatni Czy Ujemny?
  • 0
ela

#6 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 04 czerwiec 2007 - 21:52

ja mam hbs (+) , narazie jest ok, choroba nie daje jak narazie zadnych objawow, nie jem tlusto nie ze wzgledu na hbs, ale poprosu bo nie lubie i nie chce przytyc, musze robic co jakis czas próby wątrobowe. Jakieś 2- 3 lata temu okazalo sie ze moj ojciec na hbs (+) , zachorwal na zoltaczke, wyleczono go, mial dietke ale juz normalnie sie odzywia je wszystko na co ma ochote, ale zero alkoholu ! nawet pifka :(
  • 0

#7 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 02 listopad 2007 - 11:07

Dawno mieliście te zakażenia. Pytam bo teraz idę na operację i mam nadzieję że coś takiego mi się nie przytrafi. Nie mniej jednak daje do myślenia
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#8 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 02 listopad 2007 - 11:54

Marto zaszczep się przeciwko żółtaczce typu B i po kłopocie zresztą z tego co wiem -miałam operacje w lipcu. To szczepienie jest wskazane (nie obowiązkowe) ale szpital się asekuruje , jeśli nie wykonasz musisz podpisać że jesteś świadoma konsekwencji. Samo szczepienie kosztuje ok. 50zł. A dawki są 3.
  • 0

#9 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 02 listopad 2007 - 13:33

z tego co wiem bez szczepienia przeciwko żołtaczce wszczepiennej hbs typu b żaden szpital nie podejmie się oparecji.
  • 0

#10 Geeee

Geeee

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 02 listopad 2007 - 13:40

Alchemia - nie masz racji - mnie sie pytali przed operacja kregoslupa czy sie szczepilam - poniewaz nie - wiec musialam podpisac ze sie zgadzam i ew.przykrosci przyjmuje. Ale juz do endoprotez zrobilam sobie szczepienie - dla pewnosci. a sa to trzy szczepionki - kazda 60 zl /choc slyszalam ze te ceny sa rozne, w roznych przychodniach/
  • 0
Szczęście to jedyna wartość, która sie mnoży,
jeśli się ją dzieli.

#11 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 02 listopad 2007 - 13:49

no tak chyba ze podpiszesz cyrografik na siebie :P moj maz jak szedl na operacje to musial w szpitalu przedstawic zaswiadczenie ze jest szczepiony, inaczej nie chciali go przyjac ale moze to tez zalezec od szpitala :rolleyes:
  • 0

#12 elusia

elusia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 25 sierpień 2009 - 15:43

Witajcie , szukam kontaktu z osobami , ktore w zwiazku z WZW B byly lub sa leczone lekiem Hepsera? prosze o kontakt na moje gg , z gory dziekuje i pozdrawiam Elżbieta.
  • 0
ela


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych