Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Aktualne zaintersowania.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 basiak

basiak

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów

Napisano 21 maj 2003 - 20:53

Ja, odkad mam komputer w domu zajęłam się ratowaniem starych rodzinnych fotografii. Wykonałam nawet album, którym obdarowuję najbliższych na specjalne okazje i który ich wzrusza do łez. Nawet nie macie pojecia, jakie to fascynujące :!:
  • 0

#2 AisA

AisA

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 22 maj 2003 - 07:19

Basiaczku , opowiedz coś więcej o tym , jak to robisz , co do tego potrzeba- może ktoś pójdzie w Twoje ślady , bo ja osobiście uważam , że pomysł jest rewelacyjny :-)

Ja również w dobie komputeryzacji przerzuciłam się na zbieranie .....
widoczków , kartek .. wszytkiego tego co pobudza moją wyobraźnię. Patrząc np. na zachód słońca nad morzem przenoszę się tam myślami - jest to bardzo odprężające :D
  • 0
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy Cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie. George G. Vest

#3 basiak

basiak

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów

Napisano 26 maj 2003 - 19:05

Odpowiadam Ci Asiuniu, ale najpierw opowiem jak do tego doszło.
Zainteresowanie starymi fotografiami przychodzi prawdopodobnie wraz z upływem lat, kiedy zaczynamy wspominać. Odchodzą nasi rodzice, ciocie, wujkowie, zaczynamy sięgać do starych, schowanych gdzieś głęboko, niekompletnych już albumów, szperać w pudłach i szufladach w poszukiwaniu tych skarbów przeszłości. Zaczynamy przeglądać coraz to wcześniejsze fotografie, zauważamy nawet, że te, które kiedyś nam się nie podobały teraz wydają się nam całkiem ładne. Tu chcę powiedzieć wszystkim "małolatom": nie niszczcie zdjęć zbyt pochopnie, kiedy wrócicie do nich po latach nie będziecie tego żałować.
Zawsze podobały mi się stare fotografie, w jakże urzekającym kolorze sepi, a na nich piękni i młodzi dziadkowie, rodzice, ale nigdy nie zadbałam o to, aby je chronić przed zniszczeniem czy zawieruszeniem, czego teraz żałuję. Kupiłam kilka ramek, w których je umieściłam i miałam taki kącik starej rodzinnej fotografii. A tak na poważnie zajęłam się zbieraniem zdjęć po śmierci mojej Mamy. Wyciągnęłam starą, pożółkłą już kopertę, w której zachowało się jeszcze kilka innych starych podniszczonych zdjęć i przy pomocy photopait-a spróbowałam je poprawić - usunąć rysy i zagniecenia, nadać im odpowiedni kolor i odcień, wyostrzyć. Spodobało mi się to i zrodził się pomysł, aby pozbierać po całej rodzinie wszystkie zdjęcia, które się zachowały i zrobić album. Zebrałam ich ok. setki, co było nie lada wyczynem, ale dzięki temu poznałam też dalszą rodzinę; niektóre kuzynki i kuzynów poznałam dopiero przy tej okazji, z którymi utrzymuję teraz stały kontakt. Pogrupowałam je czasowo, zeskanowałam, naprawiłam i tematycznie umieszczałam na stronie. Robiłam to w Word-zie, ponieważ moja znajomość Corela była i jest zbyt słaba. Dopisałam daty i odpowiednie komentarze, wydrukowałam na swojej drukarce atramentowej na papierze satynowanym, dałam do oprawy i album gotowy. Jest to dość drogie ze względu na koszt tuszy do drukarki, ale warte swojej ceny, zapewniam. Dużo radości, wzruszeń i wspomnień sprawiłam rodzince, a już na pewno nikt mi nie odbierze wzruszeń, jakie przeżyłam obcując długi czas wśród bliskich, których już nie ma, a czułam się tak, jakby byli w tym czasie ze mną. :-D
  • 0

#4 Skangur

Skangur

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 27 maj 2003 - 04:55

Piękny pomysł Basiaczku. Przyznam że i ja o tym pomyślałem i zrobiłem ale nie tak fajnie jak Ty. Tu podałaś mi pomysł i rozwiązanie.
dziękuję. :)
  • 0
Skangur
Dla świata jesteś nikim,
ale dla kogoś możesz być całym światem.

#5 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2003 - 08:49

Pomysł wydaje mi się bardzo rewelacyjny, nie tylko ze względu na ratowanie starych fotografii lecz w szczególności na ratowanie kontaktów z bliższą i dalszą rodziną. Przecież tak naprawdę rodzina spotyka się na uroczystościach weselnych lub żałobnych ewentualnie na chrzcinach i komuniach, a tak poza tym piszemy tylko kartki na swięta i urodziny lub imieniny. Kontakty rodzinne są zaniedbywane i właściwie nikt nie dąży do tego aby je odnawiać. Więc całym sercem popieram całe przedsięwzięcie :!:
  • 0

#6 kasia30149

kasia30149

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 31 lipiec 2010 - 12:17

a moje zainteresowania to słuchanie muzyki i czytanie książek
  • 0

#7 Ola1991

Ola1991

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 12 wrzesień 2010 - 14:37

Interesuję się muzyką. Uwielbiam śpiewać, to moja pasja, moje życie
  • 0

#8 xMartinx

xMartinx

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 12 wrzesień 2010 - 15:24

W sumie to chyba mam sporo tych zainteresowań. Zawsze mnie kręciła rekonstrukcja historyczna, swego czasu grałem w piłkę nożną. Ale na miejscu pierwszym jest muzyka, to mi daje "pałera", to już poważne uzależnienie :)
  • 0
Pozytywnie rąbnięty :)


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych