Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Emeryci i renciści dostaną wsparcie finansowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 23 styczeń 2007 - 19:31

"Emeryci i renciści, których uposażenie nie przekracza 1,200 zł brutto, otrzymają jednorazowy dodatek pieniężny w wysokości od 150 do 330 zł - przewiduje przyjęty przez rząd projekt nowelizacji ustawy o dodatku pieniężnym dla niektórych emerytów i rencistów. "

"Dodatek ma trafić do emerytów i rencistów mających świadczenia poniżej 1200 zł brutto. Emeryci i renciści mający świadczenia w wysokości do 800 zł otrzymają jednorazowo 330 zł; ci, którzy mają od 800 do 1000 zł - 180 zł; od 1000 do 1200 zł - 150 zł."


Nie wiecie przypadkiem czy skoro jestem rencistką (co za głupie słowo) a mam w tej chwili zawieszoną rente socjalną to taka waloryzcja mnie też dotyczny czy nie?
  • 0

#2 Claire

Claire

    Podpowiadacz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 24 styczeń 2007 - 13:00

:)

fajnie by było dostać chociaż te 330 zł bo renty są głodowe.

Oj nie wiem Minutka czy będzie przysługiwał Ci ten dodatek. Musisz chyba spytać w ZUSie.

A tak w ogóle to rząd już się zajął tą sprawą i poszło to do Sejmu? Bo ja nie oglądałam ostatnio wiadomości. Wierzę, że to jednak przejdzie bo waloryzacja rent co dwa lata o kilka zł to lekkie przegięcie.
  • 0

#3 fruit

fruit

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 24 styczeń 2007 - 17:48

330 zł jeden raz w roku, to jest 27,5 zł miesięcznie - ha, ha, ha!
  • 0
Tak długo jak człowiek będzie zabijał i zjadał zwierzęta, ludzie będą zabijali się nawzajem. W istocie, ten kto zabija i zadaje ból, nie zazna radości i miłości.
- Pitagoras

#4 tadeuszx

tadeuszx

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 25 styczeń 2007 - 13:18

[quote name='fruit]330 zł jeden raz w roku' date=' to jest 27,5 zł miesięcznie - ha, ha, ha![/quote']
Wolisz 5 zł co miesiąc? :rolleyes:
  • 0

#5 elola

elola

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 206 postów

Napisano 25 styczeń 2007 - 20:31

Zanim PiS dorwał się do władzy, w 2005 r. dostałam z ZUS-u dodatek pieniężny w wys. powyżej 500 zł... A teraz pieniądze z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych przeznacza się na Świątynię Opatrzności Bożej...
  • 0

#6 Baba

Baba

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 499 postów

Napisano 25 styczeń 2007 - 20:52

Kler górą :)
  • 0
Nawet siwa może być szczęśliwa

#7 aneta.m

aneta.m

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 25 styczeń 2007 - 21:52

tak macie racje ja mam 522 zł renty a na leki wydaję 900 zl także spokojnie moge ją nazwać głodową i podwyżka w wysokości 27 zł to rzeczywiście ogromny dar od państwa dla schorowanych tysiecy ludzi.akurat starczy na 16 bochenków chleba bo taki emeryt skoro chory to mało je wiec mu jeden chleb na 2 dni starczy wiec jeszcze jeden przechodzi mu na nastepny miesiąc. Panowie politycy dziekujemy za 1 chleb GRATIS TO NAPRAWDE COŚ TAKA CHOJNOSC
  • 0

#8 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 26 styczeń 2007 - 10:38

Nie ma się co tak bardzo cieszyć to wszystko to wysokośc brutto a więc 330,180 i 150 będzie pomniejszone o podatek dochodowy.To wyjątkowa rewelacja od rządu,współczuje,że musieli stracić aż tyle pieniędzy na rencistów i emerytów,ale ....
pewnie odbiją sobie to czymś innym za rok lub wcześniej.Rząd zawsze ma rewelacyjne rozwiązania,niestety najczęsciej są one finansowane z kieszeni swiadczeniobiorców.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#9 zajoc 58

zajoc 58

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 26 styczeń 2007 - 12:31

I to najgorzej skrobie recistow i emerytow sojusz lewicy demokratycznej jak sie tylko dostanie do wladzy to odrazu bierze sie za recistow i emerytow. A TERAZ MOZE NIE BEDZIE TAK ZLE..
  • 0

#10 fruit

fruit

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 26 styczeń 2007 - 13:58


Wolisz 5 zł co miesiąc? :rolleyes:

Wolałbym, aby podwyżka była chociaż taka, jak ubiegłoroczna inflacja w skali roku, plus odrobinę więcej ;)
  • 0
Tak długo jak człowiek będzie zabijał i zjadał zwierzęta, ludzie będą zabijali się nawzajem. W istocie, ten kto zabija i zadaje ból, nie zazna radości i miłości.
- Pitagoras

#11 wolvier

wolvier

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 27 styczeń 2007 - 20:35

Z grupy dysksyjnej pl.soc.inwalidzi


"Trybuna" pisze, że rząd oszukał emerytów, przyznając im jednorazowe dodatki
w kwotach mniejszych niż im się należą.

Dziennik przypomina słowa Przemysława Gosiewskiego, szefa Komitetu Stałego
Rady Ministrów, że rządowa oferta dla najbiedniejszych emerytów i rencistów
jest "bardzo sprawiedliwa".

"Złotousty nie dopowiedział jednak (bo może nie wie?), że w Polsce
obowiązuje ustawa o dodatkach z maja 2005 roku i to ona zapewnia najgorzej
uposażonym emerytom większe dodatki niż to, co jako "dobrodziejstwo" wciska
im do ręki koalicja PiS-LPR i ci od Leppera" - czytamy w "Trybunie".

Gazeta przekonuje, że aby się przekonać, jak rząd kantuje, wystarczy
przeprowadzić kilka niezbyt skomplikowanych obliczeń. Każdy więc może się
sam przekonać, że te "bardzo sprawiedliwe" dodatki w niektórych przypadkach
będą niższe nawet o 134 złotych od tych, jakie zapewniałaby obowiązująca
ustawa - dodaje "Trybuna".

Dziennik wylicza dokładnie, kto ile straci. I tak - pobierający najniższą
emeryturę lub rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i rentę
rodzinną - 2 złote; pobierający najniższą rentę z tytułu częściowej
niezdolności do pracy - 134 złote, a pobierający renty socjalne, w tym osoby
niepełnosprawne od urodzenia, całkowicie niezdolne do pracy - 94 złote.
(IAR)

http://emerytury.wp....93&ticaid=131d5



Mamy wzrost gospodarczy, więc najlepiej te pieniądze wydać na posady dla znajomków Jacka, Placka, Romka i Jędrusia.
Szybko kwota jednorazowego dodatku dziwnie się zmniejszyła z obiecywanego 1000 zł.
  • 0

#12 igo

igo

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 27 styczeń 2007 - 23:42

Prawo do intratnych diet i wynagrodzeń dla dygnitarzy
Dla nas jałmużna
O czym innym możemy tylko pomarzyć
  • 0
IGO

#13 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 28 styczeń 2007 - 10:35

[quote name='krzysztof_31]Nie ma się co tak bardzo cieszyć to wszystko to wysokośc brutto a więc 330' date='180 i 150 będzie pomniejszone o podatek dochodowy.[/quote']
Gilowska poinformowała, że emeryci i renciści dostaną w 2007 r. jednorazowe dodatki wynoszące odpowiednio 150, 180 i 330 zł, w zależności od wysokości otrzymywanego świadczenia. Osoby otrzymujące renty i emerytury od 1 tys. zł do 1 tys. 200 zł dostaną jednorazowo 150 zł. Przy miesięcznych świadczeniach od 800 zł do 1 tys. dodatek wyniesie 180 zł, a przy świadczeniach poniżej 800 zł - 330 zł. Jednorazowe dodatki mają być zwolnione z podatku PIT.
  • 0

#14 zajoc 58

zajoc 58

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 28 styczeń 2007 - 14:45

Z grupy dysksyjnej pl.soc.inwalidzi


"Trybuna" pisze, że rząd oszukał emerytów, przyznając im jednorazowe dodatki
w kwotach mniejszych niż im się należą.

Dziennik przypomina słowa Przemysława Gosiewskiego, szefa Komitetu Stałego
Rady Ministrów, że rządowa oferta dla najbiedniejszych emerytów i rencistów
jest "bardzo sprawiedliwa".

"Złotousty nie dopowiedział jednak (bo może nie wie?), że w Polsce
obowiązuje ustawa o dodatkach z maja 2005 roku i to ona zapewnia najgorzej
uposażonym emerytom większe dodatki niż to, co jako "dobrodziejstwo" wciska
im do ręki koalicja PiS-LPR i ci od Leppera" - czytamy w "Trybunie".

Gazeta przekonuje, że aby się przekonać, jak rząd kantuje, wystarczy
przeprowadzić kilka niezbyt skomplikowanych obliczeń. Każdy więc może się
sam przekonać, że te "bardzo sprawiedliwe" dodatki w niektórych przypadkach
będą niższe nawet o 134 złotych od tych, jakie zapewniałaby obowiązująca
ustawa - dodaje "Trybuna". A ,,Trybuna "czemu nie pisze jak robil w trabe recistow i emerytow rzad SLD ci dobiero roili robote a Trybuna jak zakteta milczla co sie wyprawialo w zusie na komisjach jak sie traktowalo recistow i to za rzadow SLD byla cisza a teraz sie strasnie broni....A TO CUKIERECZKI

Dziennik wylicza dokładnie, kto ile straci. I tak - pobierający najniższą
emeryturę lub rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i rentę
rodzinną - 2 złote; pobierający najniższą rentę z tytułu częściowej
niezdolności do pracy - 134 złote, a pobierający renty socjalne, w tym osoby
niepełnosprawne od urodzenia, całkowicie niezdolne do pracy - 94 złote.
(IAR)

http://emerytury.wp....93&ticaid=131d5



Mamy wzrost gospodarczy, więc najlepiej te pieniądze wydać na posady dla znajomków Jacka, Placka, Romka i Jędrusia.
Szybko kwota jednorazowego dodatku dziwnie się zmniejszyła z obiecywanego 1000 zł.

A ,,Trybuna "czemu nie pisze jak robil w trabe recistow i emerytow rzad SLD ci dobiero roili robote. Trybuna jak zakteta milczla, co sie wyprawialo w zusie na komisjach jak sie traktowalo recistow i to za rzadow SLDi byla cisza a teraz sie broni gdzie ,,Trybuna" byla wczesniej....A TO CUKIERECZKI
  • 0

#15 wolvier

wolvier

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 28 styczeń 2007 - 19:20

Teraz rządzi PIS a nie SLD.
Jeszcze pod koniec roku obiecywano 1000 zł i dziwnym trafem kwota się zmniejszyła do 330 zł. To ciekaw jestem, który polityk dostał jako premię tą różnice...


Więc jeśli są tacy super świetni i lepsi to czemu nie zrobią co miesiąc takiego dodatku, tylko wolą pieniądze wydawać na Świątynie Opatrzności...albo na wizażystke dla pani Minister....
To kpina w żywe oczy.
Tanie państwo phi...Dorwali się do koryta.
  • 0

#16 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 28 styczeń 2007 - 20:20

No nareszcie widzę, że prasa nie kłamie, pisali, że podwyżki w Polsce zarobków i tak tak, i mnie to dotknęło :D :evil : A tak z innej beczki, oświadczam, że nigdy z tego kraju nie wyjadę, na złość władzy, a niech płacą do końca mego życia. Nie dam im satysfakcji wyjeżdzając jak wielu Polaków, i zdejmując im kłopot z głowy bo nie muszą mną się opiekować, leczyć, chronić, itd. co wiąże się z bycia obywatelem. JA TU ZOSTAJĘ NA ZŁOŚĆ WŁADZY, BĘDĘ IM SIĘ CZKAWKĄ ODBIJAŁ DO ICH LUB MOJEGO KOŃCA, PRZY KAŻDEJ REWALORYZACJI, DODATKOWI ITP. :D :D :D :D :D :D :D: evil: :evil: :evil:
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#17 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 28 styczeń 2007 - 20:41

pedro skoro tak Ci dobrze w naszym kraju to siedz sobie tu i rob na " na zlosc" naszemu rzadowi, tak trzymaj ;) oni i tak mają Cie w nosie

ja uważam że siedzac tu robie sobie krzywde bez wiekszych szans na normalne i godne zycie jakie moglabym miec w wielu innych krajach gdzie rowniez jako " obywatel unii europejskiej" mam swoje prawa.
  • 0

#18 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 28 styczeń 2007 - 21:15

Wiec musisz szybciutko zmykac, tam czekaja na ciebie z otwartymi lapkami i cala gama socjalu ;)
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#19 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 28 styczeń 2007 - 21:18

być może, a raczej najprawdopodbniej ale nie zapeszam, niebawem napisze do Was z Cypru z Limassol :)
  • 0

#20 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 28 styczeń 2007 - 21:19

ja uważam że siedzac tu robie sobie krzywde bez wiekszych szans na normalne i godne zycie jakie moglabym miec w wielu innych krajach gdzie rowniez jako " obywatel unii europejskiej" mam swoje prawa.

Zgadzam się z Tobą Alchemio w całej rozciągłości, w innych krajach UE osoby niepełnosprawne mają więcej i mogą więcej, tylko my tu w Polsce "drepczemy w miejscu", albo w ogóle cofamy się do tyłu, to takie żenujące. Wszystko opiera się tylko na obietnicach, które prędzej czy później okazują się po raz kolejny pustymi obietnicami ..... bo przecież tak naprawdę jednorazowa jałmużna nie załatwia wszystkiego !!!
Pozdrawiam serdecznie Wszystkich :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych