Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Laptop-jaki ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 30 styczeń 2007 - 11:09

Witaj maskot. Jeśli jeszcze nie kupiłeś to może ten model cię zaiteresuje http://www.sklep.hp....ook PCs catalog . Mam go od jakiegoś czasu i jestem zadowolony. Tu trochę informacji http://forum.laptopy...opic.php?t=2113
  • 0

#2 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 30 styczeń 2007 - 11:37

balcerek, model podany przez Ciebie posiada zintegrowaną kartę graficzną a maskot'owi zależy na:

jak najlepsza karta graficzna...

...więc ten raczej odpada
Hmm... ciężko będzie coś znaleźć za 4000 zł z oddzielną kartą, bo jeśli zależy Ci na obróbce grafiki to nie należy oszczędzać też na procesorze i RAM'ie


Obecnie posiadam Acer TravelMate 4062 WLMi
- Intel Pentium M 740 (1.73 GHz)
- 15.4" WXGA wide TFT LCD
- Intel Graphics Media Accelerator 900 (128MB)
- 80GB HDD
- DVD-Dual double-layer
- 512MB DDR2

model ten kosztował prawie rok temu 4000 zł
jak widzisz, karta graficzna jest zintegrowana ale spokojnie na niej obrabiam grafikę (choć RAM'u przydało by się więcej - mam możliwość rozbudowy do 2GB)

  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#3 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 30 styczeń 2007 - 13:08

Sorry, karta graficzna to tu nie jest najlepsza, na tym najmniej mi zależało ( ale parę potyczek z niemcami stoczyłem :) Medal of honor, Call of duty chodzą bez zarzutu). Za 4000 zł to kupi i z dobrą kartą graficzną i z 1G pamięci no i z procesorem dwurdzeniowym.
  • 0

#4 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 30 styczeń 2007 - 13:21

Moze ten kogos zainteresuje, wlasnie sie przymierzam do niego... :)
http://morele.net/?p...=A&dspl=p&pgr=6
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#5 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 30 styczeń 2007 - 13:52

Właśnie też się przymierzam do laptopa i od jakiegoś czasu sprawdzam opinie tych co mają i tych co się znają na nich. Tak więc Ci pierwsi zachwalają to co mają to normalne, natomiast Ci drudzy mówią, że właściwie "dobrym" można nazwać 2 max. 3 firmowe laptopy. W grę według nich wchodzi HP, Toschiba. Prawda jest taka, że np. Acerow nie polecaja, ze wzgledu na ich awaryjnosc. Prawda jest tez to, ze Acery 3000tys.zl. czesto sa wyposazone w bebechy takie np. takie HP czy Toshiby w cenie po 5000 - 6000 tys. Awaryjnosc ich potwierdzaja miejsca gdzie sa sprzedawane, i choc maja dlugi okres gwarancyjny, to ja szczerze wole miec cos mniej awaryjnego, no i co za tym idzie czesto mniej wypasionego. Ale mam kolegę, który kupił też niedawno ACERA i też chwali. Co do karty graficznej zintegrowanej, to fakt nie jest ona najlepsza z samego powdo ich integralnosci, ale skoro ktos potrzebuje komp. do pracy, a nie zalezy mu na gierkach to ja nie widze problemu w tym. Sam sie przymierzam do http://80.55.230.70/...25333ae8d03ff4f
co prawda też miłby było mieć lepszą kartę, ale komp. w które wsadzone są lepsze karty kosztują o ok. 20%. Cóż nie pogram sobie.
Za dużo tego na rynku i trudno się zdecydować :D
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#6 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 30 styczeń 2007 - 14:45

Ja również przed zakupem miałem ból głowy (tyle tego na rynku), w końcu zdecydowałem się na HP nx 7400 EY508ES i nie żałuję.
  • 0

#7 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 02 luty 2007 - 11:01

Pedro, ten ktory podales wydaje mi sie byc conajmniej za drogi. Podany przez Balcerka jest tanszy i lepiej rozbudowany.
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#8 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 02 luty 2007 - 11:31

Dałem tylko linka do modelu, w tym sklepie laptop Balcerka jest drozszy o 100 od tego co podałem. Ale myślę, że znajdę taniej. A ten chcę też z pewnego estetycznego powodu, wygląda naprawdę świetnie.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#9 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 03 luty 2007 - 22:11

Acera Ci odradzam ze wzgledu na to ze najblizszy serwis jest w czechach, jednak Acery sa dobrymi komputerami i nie zgadzam sie z tym co mowi Pedro, ze sa awaryjne ... pierwsze slysze :/ .

Natomiast polacalabym ci Asusa, za 4 000 zl spokojnie kupisz laptopa ASUS z prockiem dwurdzeniowym , 1 GB pamieci, 15,4 cala, sama takiego mam i jestem bardzo zadwolona nawet , net 1000 razy lepiej chodzi niz na moim ACERZE, pewnie ze wzgledu na procesor i pamiec. Ze wzgledu na procesor idealnie nadaje sie do pracy przy grafice.

A to moj laptop :

http://sklep.vobis.p...t2050_15_4.aspx




napisz na co sie zdecydowales :)
  • 0

#10 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 04 luty 2007 - 00:29

no fajny ten asus !!
  • 0

#11 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 05 luty 2007 - 18:49

Witam
Też się przymierzam do kupna laptopa. Sądzę że najważniejszą rzeczą jest serwis. Gdy coś się zepsuje nikt nie ma ochoty jechać 200 km do serwisu i czekać 3 tygodnie jak naprawią. To jest ważne gdy sprzęt ma służyć do pracy.


Moze ten kogos zainteresuje, wlasnie sie przymierzam do niego... :)
http://morele.net/?p...=A&dspl=p&pgr=6

Auger, jeśli nie przeszkadza ci hałas oraz nie zamierzasz się go trzymać na kolanach :D to może być :)

Pozdrawiam
  • 0

#12 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 05 luty 2007 - 20:47

no fajny ten asus !!

dzięki Jacku siama se takiego wybrałam :P
  • 0

#13 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 05 luty 2007 - 23:24

Hejka, nie sadzilem ze ktos odpisze....ten temat na poczatku nie byl zauwazony wiec musialem szukac porady gdzie indziej:]
Ostatecznie kupilem tego lapciaka ktorego poroponowal mi Balcerek i wszystkim serdecznie go polecam. Kosztuje 3100 (nie wiele), parametry ma swietne, matryca elegancka jak na tej klasy laptopa. Dodatkowo polecam sklep www.agito.pl chyba najtanszy jaki znalazlem:)
Co do grafiki...bawie sie troche photoshopem i do tego celu jest mi potrzebna jakas w miare karta graficzna. Jak na moj poziom zaawansowania ta w zupelnosci mi wystarcza (wczesniej pracowalem na 15 calowym "jajku" w ktorym prawie nic nie bylo widac...)
I jeszcze jedna rada, decydujac sie na zakup laptopa nie kupujcie sprzetu z procesorem celerona! To technologiczny niewypal jesli chodzi i laptopowe procki.
Pozdro !
  • 0

#14 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 07 luty 2007 - 21:44

Ja mam w Asusie Intel Core Duo i nic mi nie szumi :rolleyes: ogólnie są to dobre procesory :rolleyes:

A co ma szumieć, procek akurat nic do tego nie ma, ja tylko piszę, że to rozszumiane procki, które nic wielkiego nie wnoszą. Jego DUO praca to chwyt reklamowy, jakby bez DUO inne procki źle śmigały.

A w Acerze mam Celerona, czasem go słychać

tu również, procka nie ma słychać, bo nie ma w nim co słychać, to że narzekali i narzekają na niego ze względu na przegrzanie to inna historia.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#15 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 07 luty 2007 - 13:17

Hmm, po komentarzach widze ze Acery sa do d**y...
A co powiecie na te?

BENQ R55 T5500/80GB/1024MB/DVDRW/15,4 GLARE
http://mcomp.com.pl/..._glare/-180537/

ASUS A6JC-Q085 Kod:
http://www.ceneo.pl/283456s

Ma on sluzyc do pracy(aplikacje firmowe, Office, Corel itp.) i rozrywki(gry, filmy etc.).
Szukalem w sklepach internetowych, ale wybor jest jak dla mnie zbyt duzy. Chcialbym na niego przeznaczyc do 4000zl.
Jesli chodzi o specyfikacje to priorytetem jest: matryca 15,4, procek Core 2 Duo 1,6 lub wiecej, 1GB ramu, w miare dobra grafika(nie zintegrowana), twardy 80 giga lub wiekszy.
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#16 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 07 luty 2007 - 13:40

Ja jeszcze w kwesti procka COREDUO - reklamowa wedka i szumny procek, kltory w zasadzie zadnej rewolucji nie wprowadza, procz nazwy. Celerona szybko zaczeto odradzac.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#17 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 07 luty 2007 - 14:24

[quote name='pedro]Ja jeszcze w kwesti procka COREDUO - reklamowa wedka i szumny procek' date=' kltory w zasadzie zadnej rewolucji nie wprowadza, procz nazwy. Celerona szybko zaczeto odradzac.[/quote']
Ja mam w Asusie Intel Core Duo i nic mi nie szumi :rolleyes: ogólnie są to dobre procesory :rolleyes:

A w Acerze mam Celerona, czasem go słychać ale w ogole mi to nie przeszkadza :rolleyes:
  • 0

#18 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 07 luty 2007 - 21:04

[quote name='auger]Hmm' date=' po komentarzach widze ze Acery sa do d**y...[/quote']
Acery nie są do d:cool:y. ale akurat ta seria Aspire nadaje się jako komputer stacjonarny dla bogatych. Jeśli Acer to TravelMate oczywiście z Core Duo i GeForce.

Acery są tańsze i gdzieś musi być tego przyczyna :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych