Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Osrodek "FALA'' STEGNA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
456 odpowiedzi w tym temacie

#301 Yolanda25

Yolanda25

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 02 kwiecień 2014 - 10:45

ja mam ten sam termin :) W sanatorium "Fala" masz turnus?


  • 0

#302 olenka989

olenka989

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 02 kwiecień 2014 - 18:21

ja mam ten sam termin :) W sanatorium "Fala" masz turnus?

tak w sanatorium Fala.Jadę na skierowanie z ZUS. A Ty?


  • 0

#303 Yolanda25

Yolanda25

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 03 kwiecień 2014 - 14:15

tak w sanatorium Fala.Jadę na skierowanie z ZUS. A Ty?

też mam z ZUS


Ty na pewno masz turnus od 29 lipca? bo ja mam od 30 lipca


  • 0

#304 olenka989

olenka989

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 03 kwiecień 2014 - 17:43

też mam z ZUS


Ty na pewno masz turnus od 29 lipca? bo ja mam od 30 lipca

tak od 29 lipca.chcę tam pojechać w czerwcu żeby się zorientować co trzeba zabrać bo nigdy jeszcze nie byłam


  • 0

#305 Yolanda25

Yolanda25

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 04 kwiecień 2014 - 10:46

historie choroby, jakieś wyniki badań, klisze. A po za tym ciuchy to jak byś na wczasy jechała. Jeżeli jedziesz na narządy ruchu to na pewno jakieś dresy na zabiegi. 


  • 0

#306 olenka989

olenka989

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 04 kwiecień 2014 - 17:33

historie choroby, jakieś wyniki badań, klisze. A po za tym ciuchy to jak byś na wczasy jechała. Jeżeli jedziesz na narządy ruchu to na pewno jakieś dresy na zabiegi. 

może wymienimy się mailami i tam sobie popiszemy?Po co tak na forum


  • 0

#307 jolasz

jolasz

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 06 kwiecień 2014 - 20:24

Hej mam ten sam termin....także pewnie się spotkamy :)

ja równiez mam turnus od 5 maja z Torunia :-)


Hej mam ten sam termin....także pewnie się spotkamy :)

halo w koncu udało mi sie tu zarejestrowac :-) jade po raz pierwszy do sanatorium :-) jestem cała w strachu bo nie wiem jak wytrzymam tak długo poza domem :-(mam termin od 5 maja na ile ,nie wiem???jade z Torunia raczej sama swoim autem :-)

mam na imie Jola ,jade z centrum Torunia,jesli ktos jest chetny prosze o info na PW, pozdrawiam

 

Usunięto adres mailowy.

Nie podajemy adresów publicznie - pkt. 11, 15 Regulaminu

Moderator


  • 0

#308 olenka989

olenka989

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 07 kwiecień 2014 - 06:44

ja równiez mam turnus od 5 maja z Torunia :-)


halo w koncu udało mi sie tu zarejestrowac :-) jade po raz pierwszy do sanatorium :-) jestem cała w strachu bo nie wiem jak wytrzymam tak długo poza domem :-(mam termin od 5 maja na ile ,nie wiem???jade z Torunia raczej sama swoim autem :-)

mam na imie Jola ,jade z centrum Torunia,jesli ktos jest chetny prosze o info na PW, pozdrawiam

szkoda że nie masz w lipcu.ja jadę z Grudziądza więc my prawie sąsiadki


  • 0

#309 Yolanda25

Yolanda25

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 07 kwiecień 2014 - 09:37

może wymienimy się mailami i tam sobie popiszemy?Po co tak na forum

Podaj maila to się do Ciebie odezwę :)


ja równiez mam turnus od 5 maja z Torunia :-)


halo w koncu udało mi sie tu zarejestrowac :-) jade po raz pierwszy do sanatorium :-) jestem cała w strachu bo nie wiem jak wytrzymam tak długo poza domem :-(mam termin od 5 maja na ile ,nie wiem???jade z Torunia raczej sama swoim autem :-)

mam na imie Jola ,jade z centrum Torunia,jesli ktos jest chetny prosze o info na PW, pozdrawiam

jolasz nie masz czego się bać, czas w sanatorium leci bardzo szybko, codziennie coś się organizuje. 


Jolasz mam prośbę :) w związku z tym, że jedziesz  we wcześniejszym terminie niż my to po powrocie jak byś miała troszkę czasu to napisz nam jakie pokoje najlepiej brać i w ogóle jak było 


  • 0

#310 xiho

xiho

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 07 kwiecień 2014 - 15:14

Podaj maila to się do Ciebie odezwę :)


jolasz nie masz czego się bać, czas w sanatorium leci bardzo szybko, codziennie coś się organizuje. 


Jolasz mam prośbę :) w związku z tym, że jedziesz  we wcześniejszym terminie niż my to po powrocie jak byś miała troszkę czasu to napisz nam jakie pokoje najlepiej brać i w ogóle jak było 

 

Może by tak coś na temat grafika / planu zajęć słówek kilka. Poproszę :)


  • 0

#311 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 07 kwiecień 2014 - 16:06

Yolanda - zamiast pisać o szczegółach w mailach, napisz tutaj, na forum, jak było na turnusie, gdy Ty tam byłaś. - Napisz koniecznie co "codziennie się organizuje", oprócz pokazów firm prezentujących wełnianą pościel, garnki itp. - Jestem bardzo ciekawa co się zmieniło od czasu, gdy ja tam byłam - bo wtedy było po prostu nudno, jedzenie nijakie i gdyby nie rehabilitacja, to mogłabym uznać ten czas za źle spędzony, jeśli nie stracony...

 

Wiele osób już tu się wypowiadało, jak tam było dobrze, ale nikt nie pisał o szczegółach, a nawet nie doczekałam się odpowiedzi na zadawane wcześniej pytania, więc może Ty mi jeszcze odpowiesz - jak jest możliwe żeby przejść z pokojów do stołówki lub na salę ćwiczeń, bez wychodzenia na dwór?


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#312 olenka989

olenka989

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 07 kwiecień 2014 - 16:55

Yolanda - zamiast pisać o szczegółach w mailach, napisz tutaj, na forum, jak było na turnusie, gdy Ty tam byłaś. - Napisz koniecznie co "codziennie się organizuje", oprócz pokazów firm prezentujących wełnianą pościel, garnki itp. - Jestem bardzo ciekawa co się zmieniło od czasu, gdy ja tam byłam - bo wtedy było po prostu nudno, jedzenie nijakie i gdyby nie rehabilitacja, to mogłabym uznać ten czas za źle spędzony, jeśli nie stracony...

 

Wiele osób już tu się wypowiadało, jak tam było dobrze, ale nikt nie pisał o szczegółach, a nawet nie doczekałam się odpowiedzi na zadawane wcześniej pytania, więc może Ty mi jeszcze odpowiesz - jak jest możliwe żeby przejść z pokojów do stołówki lub na salę ćwiczeń, bez wychodzenia na dwór?

Przychylam się do prośby. Jolka jedziesz pierwsza to zdasz nam relację.interesuje mnie poza obiegami-ilu osobowe są pokoje i czy dopasowują wiekowo. Starsze panie lubią ciszę i spokój a ja np lubię w nocy poczytać a nie chciałabym komuś zakłócać spokój


  • 0

#313 xiho

xiho

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 07 kwiecień 2014 - 17:22

Przychylam się do prośby. Jolka jedziesz pierwsza to zdasz nam relację.interesuje mnie poza obiegami-ilu osobowe są pokoje i czy dopasowują wiekowo. Starsze panie lubią ciszę i spokój a ja np lubię w nocy poczytać a nie chciałabym komuś zakłócać spokój

 

Jolka! Jolka! Jolka ! :D


  • 0

#314 Yolanda25

Yolanda25

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 08:24

Yolanda - zamiast pisać o szczegółach w mailach, napisz tutaj, na forum, jak było na turnusie, gdy Ty tam byłaś. - Napisz koniecznie co "codziennie się organizuje", oprócz pokazów firm prezentujących wełnianą pościel, garnki itp. - Jestem bardzo ciekawa co się zmieniło od czasu, gdy ja tam byłam - bo wtedy było po prostu nudno, jedzenie nijakie i gdyby nie rehabilitacja, to mogłabym uznać ten czas za źle spędzony, jeśli nie stracony...

 

Wiele osób już tu się wypowiadało, jak tam było dobrze, ale nikt nie pisał o szczegółach, a nawet nie doczekałam się odpowiedzi na zadawane wcześniej pytania, więc może Ty mi jeszcze odpowiesz - jak jest możliwe żeby przejść z pokojów do stołówki lub na salę ćwiczeń, bez wychodzenia na dwór?

Kicia ja nie byłam jeszcze w sanatorium Fala. 

Byłam kilkakrotnie w innych sanatoriach i zawsze byłam zadowolona co do pobytu. 
A z olenka989 chciałam mailować odnośnie wyjazdu do sanatorium Fala (jedziemy w tym samym terminie) a nie o pobycie konkretnie w sanatorium Fala bo żadna z nas w nim nie była co wynika z postów. 

 

Jolasz jedzie pierwsza z nas, bo 5 maja to może zda nam relację.

Ja jadę 30 lipca, więc po powrocie napiszę jak było :)))

Kicia tak na marginesie - co do pobytu w sanatorium to duże znaczenie ma to z jakim towarzystwem się trafi na turnus. A no i istotne jest z kim jesteś w pokoju. Mi raz trafiły się w pokoju trzy kobitki o wieku 65-75, przy czym ja miałam wtedy jakieś 19-20 lat to ciężko nam było mieszkać wspólnie, bo jednak różnica wieku zbyt duża. 


  • 0

#315 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 08 kwiecień 2014 - 08:52

Yolanda, w takim razie źle zrozumiałam Twoją wypowiedź... - Napisałaś, że "codziennie się coś organizuje", więc myślałam, że już coś wiesz na temat "Fali".

 

Masz rację, że dobre towarzystwo ma znaczenie. - Na moim turnusie towarzystwo było bardzo zróżnicowane, ale inne rzeczy też miały znaczenie. - Nie wiem jak rozwinęły się okolice "Fali" przez ostatnie lata, ale wtedy, jak ja byłam, to nawet nie było gdzie iść - sklep, poczta, to były dwa miejsca, które można było odwiedzić. - Do plaży daleko normalną drogą (tam było dość dużo ludzi na plaży), troszkę bliżej przez las (tu plaża prawie pusta).

W samym ośrodku nudy...

 

Mam nadzieję, że teraz jest trochę lepiej i sporo osób opisze szczegółowo swoje wrażenia z pobytu - warto wiedzieć jak tam jest teraz :)


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#316 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 09:10

Pierwszy raz słyszę, by ośrodek Fala była sanatorium ... wchodzę na ich stronę i faktycznie ... na fotce pokazującej frontową ścianę budynku wywalony wielki napis SANATORIUM FALA.

Przejrzałem ich galerię, no i jestem zdumiony, fotki robią przyjemne wrażenie, w niczym nie przypominają tej budy, w której miałem wątpliwą przyjemność być w roku 1998. Pokoje wyglądają bardzo zachęcająco, ale jak znam życie są różne standardy tych pokoi i do galerii wybiera się po prostu tej najlepiej prezentujące, więc z pokojami może być różnie i nie tak kolorowo jak na załączanych obrazkach.

 

Nie zgodzę się jednak z tym, że jest to sanatorium, trzeba mieć przesłanki, by sobie przed nazwą dodać sanatorium. Wchodziłem na stronę NFZ i jakoś nie znalazłem informacji, że Fala jest sanatorium, szukałem na innych portalach i tylko na jednym była mowa, że to sanatorium - pewnie tak zapisane, bo takie dane dostali do wpisania.

Stegna nie ma statusu uzdrowiska zdaje się, więc nadawanie sobie statusu sanatorium jest moim zdaniem mocnym przegięciem.

Jest to ośrodek wypoczynkowy, niech będzie że jest ośrodkiem rehabilitacyjnym, ale dla mnie nie jest to żadne sanatorium.


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#317 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 08 kwiecień 2014 - 09:26

Wygląda na to Trybiku, że byliśmy w podobnym czasie - niestety, ja nie pamiętam, czy byłam 1998, czy 1999.. ale wygląd pokoi i wyposażenie, a raczej jego brak, a także ciasnota, wskazywała na to, że najważniejsze są dla nich obroty, a nie wygoda osób zamieszkujących. Byłam w "mieszkanku" typu studio (razem z moją siostrą, jej mężem i moją córką) - dwa pokoiki: jeden ok 6 m kw i tam dwa tapczany (stare, bez możliwości schowania pościeli), stół i dwa krzesła - trudno było przejść do okna; drugi pokój ok. 9 m kw i w nim dwa tapczany, wersalka, stół i dwa krzesła - okna balkonowego normalnie nie dało się otworzyć - można było tylko uchylić - osoba na wózku mogłaby zapomnieć o tym, że wydostanie się na balkon. Po rozłożeniu wersalki było ciężko przecisnąć się środkiem pokoju.

 

To fakt, że "Fala" na status sanatorium nie zasługiwała, ale widocznie z jakiegoś powodu NFZ odsyła tam ludzi ze skierowaniem na pobyt sanatoryjny... - Powód raczej zdrowotny nie jest.

 

No cóż, mimo to jestem ciekawa relacji z pobytu osób, które tam były niedawno lub wkrótce będą.


Użytkownik Kicia edytował ten post 08 kwiecień 2014 - 09:27

  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#318 xiho

xiho

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 10:24

Pierwszy raz słyszę, by ośrodek Fala była sanatorium ... wchodzę na ich stronę i faktycznie ... na fotce pokazującej frontową ścianę budynku wywalony wielki napis SANATORIUM FALA.

Przejrzałem ich galerię, no i jestem zdumiony, fotki robią przyjemne wrażenie, w niczym nie przypominają tej budy, w której miałem wątpliwą przyjemność być w roku 1998. Pokoje wyglądają bardzo zachęcająco, ale jak znam życie są różne standardy tych pokoi i do galerii wybiera się po prostu tej najlepiej prezentujące, więc z pokojami może być różnie i nie tak kolorowo jak na załączanych obrazkach.

 

Nie zgodzę się jednak z tym, że jest to sanatorium, trzeba mieć przesłanki, by sobie przed nazwą dodać sanatorium. Wchodziłem na stronę NFZ i jakoś nie znalazłem informacji, że Fala jest sanatorium, szukałem na innych portalach i tylko na jednym była mowa, że to sanatorium - pewnie tak zapisane, bo takie dane dostali do wpisania.

Stegna nie ma statusu uzdrowiska zdaje się, więc nadawanie sobie statusu sanatorium jest moim zdaniem mocnym przegięciem.

Jest to ośrodek wypoczynkowy, niech będzie że jest ośrodkiem rehabilitacyjnym, ale dla mnie nie jest to żadne sanatorium.

 

Na  zawiadomieniu o skierowaniu na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji ZUS widnieje min. "do ośrodka rehabilitacyjnego FALA SANATORIUM GRUNWALDZKA 20 82-103 STEGNA". Tak więc chyba jest to sanatorium http://pl.wikipedia....wiki/Sanatorium :) tutaj też figuruje http://info.wyborcza...iów z umową zus


Użytkownik xiho edytował ten post 08 kwiecień 2014 - 10:29

  • 0

#319 Yolanda25

Yolanda25

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 13:57

Pierwszy raz słyszę, by ośrodek Fala była sanatorium ... wchodzę na ich stronę i faktycznie ... na fotce pokazującej frontową ścianę budynku wywalony wielki napis SANATORIUM FALA.

Przejrzałem ich galerię, no i jestem zdumiony, fotki robią przyjemne wrażenie, w niczym nie przypominają tej budy, w której miałem wątpliwą przyjemność być w roku 1998. Pokoje wyglądają bardzo zachęcająco, ale jak znam życie są różne standardy tych pokoi i do galerii wybiera się po prostu tej najlepiej prezentujące, więc z pokojami może być różnie i nie tak kolorowo jak na załączanych obrazkach.

 

Nie zgodzę się jednak z tym, że jest to sanatorium, trzeba mieć przesłanki, by sobie przed nazwą dodać sanatorium. Wchodziłem na stronę NFZ i jakoś nie znalazłem informacji, że Fala jest sanatorium, szukałem na innych portalach i tylko na jednym była mowa, że to sanatorium - pewnie tak zapisane, bo takie dane dostali do wpisania.

Stegna nie ma statusu uzdrowiska zdaje się, więc nadawanie sobie statusu sanatorium jest moim zdaniem mocnym przegięciem.

Jest to ośrodek wypoczynkowy, niech będzie że jest ośrodkiem rehabilitacyjnym, ale dla mnie nie jest to żadne sanatorium.

 

Trybik ja jadę do sanatorium Fala z ZUS. Może NFZ nie ma podpisanej umowy z Falą dlatego nie ma umieszczonego na ich stronie.

A co do zdjęć na stronie to wiadomo, że umieszczają jak najlepsze zdjęcia i że mija się to z rzeczywistością. 
Mam nadzieję, że taki podstawowy standard pokoi i łazienek będzie zachowany. 
 


Na  zawiadomieniu o skierowaniu na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji ZUS widnieje min. "do ośrodka rehabilitacyjnego FALA SANATORIUM GRUNWALDZKA 20 82-103 STEGNA". Tak więc chyba jest to sanatorium http://pl.wikipedia....wiki/Sanatorium :) tutaj też figuruje http://info.wyborcza...iów z umową zus

Xiho a ty w jakim terminie jedziesz?


Użytkownik Yolanda25 edytował ten post 08 kwiecień 2014 - 14:01

  • 0

#320 olenka989

olenka989

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 17:50

Do YOLANDA25 mój mail - usunięto, kontakt przez PW.Też się zastanawiałam czemu jedziesz dzień później.Sądziłam że turnusy zaczynają się w jednym terminie ale jestem nowicjuszką w tym temacie więc mogę czegoś nie wiedzieć.

 

Usunięto adres mailowy.

Nie podajemy adresów publicznie - pkt. 11, 15 Regulaminu

Moderator


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych