Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

O tym warto pamiętać!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 rrybka

rrybka

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 729 postów

Napisano 02 maj 2003 - 13:58

Tylko do 10 kwietnia osoby niepełnosprawne mogą składać wnioski o dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych w drugim kwartale b.r. O pieniądze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zawsze można się starać do 10. dnia pierwszego miesiąca kwartału, w którym planuje się wyjazd na turnus, a więc do 10 kwietnia, 10 lipca albo 10 października. Te daty są terminami granicznymi, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wnioski na odległe nawet czasowo turnusy, choćby jesienne lub zimowe, składać o wiele wcześniej, np. już teraz. Nie wolno się tylko spóźnić. Turnusy są dwutygodniowe, jedynie w ośrodkach zaakceptowanych przez PFRON i wpisanych do specjalnego rejestru. Korzystają z nich ludzie z różnymi rodzajami schorzeń, najczęściej jednak z nieprawidłowościami narządu ruchu. Warunkiem jest posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.
/IdN1/
  • 0
rrybka nigdy nie tonie

#2 Manatka

Manatka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 02 listopad 2003 - 15:24

Rrybko - a czy skladajac ten wniosek trzeba z gory okreslic dokladny termin (np. 15 lipca) i konkretny osrodek, do ktorego sie chce jechac?
Nie dziw sie pytaniu, jeszcze nigdy tego nie robilam, dopiero pare dni temu otrzymalam orzeczenie i zaglebiam sie w gaszcz spraw do zalatwienia (E)
Pozdrawiam
  • 0
Manatka

#3 rrybka

rrybka

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 729 postów

Napisano 03 listopad 2003 - 01:34

Manatko nie wiem jak będzie teraz, powyższa wiadomość dotyczyła roku bieżącego - nio a tuż tuż mamy nowy roczek (na marginesie dodam, że też nigdy jeszcze nie korzystałam z takiej formy rehabilitacji, a zatem może ktoś inny udzieli Ci kompetentnej informacji)

Postaram się pogrzebać ;) na stronach IDN, jak coś znajdę to odpowiem.

Pozdrawiam :D
  • 0
rrybka nigdy nie tonie

#4 agatas

agatas

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 20 maj 2005 - 10:40

Byłam na wczasach w tamtym roku, i wiem, że załatwiając w ogóle
wczasy obojetnie gdzie i kiedy, NAJPIERW należy znależć WOLNY
turnus, tj.upewnić się telefonicznie w recepcji lub u pośrednika, jakie
terminy są wolne, można tak sprawdzać po różnych ośrodkach /to
pracochłonne!/, dalej zorientować się czy typ zabiegów pasuje do Waszego schorzenia, a na końcu wstepnie zarezerwować miejsca, i
DOPIERO dać wniosek do urzędu. Na wniosku już możecie zapisać termin
i adres uprzednio zarezerwowanego ośrodka, i spokojnie czekacie na
odpowiedź, a trwa to ok.miesiąc lub więcej. Jak Wam przyznadzą dotację,
to dalsze formalności sami załatwiacie z ośrodkiem, a urząd tylko przelewa dotację na r-k ośrodka. A gdyby odmówiono dotacji, to trudno,
wycofujecie rezerwację. Wiele ośrodków ma umowy z urzędami i znaja
ich procedury. A należy wczesniej szukać ośrodków, bo są przypadki,
że dadzą dotację, a nie ma wolnych terminów! Niestety, trzeba rezerwować na ok.pół roku wcześniej. To jest bardzo niewygodne, bo
jak zaczniesz załatwiać, nie możesz planować innych wyjazdów, a w razie
odmowy, inne ośrodki są już zajęte.
  • 0

#5 bozia

bozia

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 23 maj 2005 - 16:49

Pierwszy wyjazd radziłabym by był zorganizowaną grupą.Najlepiej dołączyć się do jakiegoś stowarzyszenia i wtedy już jakiś tam prezes pokieruje wszystkim.A zresztą najlepiej się wybrać samemu do PCPR-u,bo może się zdażyć cód i może spotkasz przychylną osobę za biórkiem,która ci pomoże w wybraniu ośrodka.Z regóły są to ośrodki wczasowo-rehabilitacyjne z ograniczoną liczbą zabiegów(na co wskazuje sama nazwa),ale można też trafić na całkiem przyzwoity ośrodek z przyzwoitą rehabilitacją.
  • 0
kochaj i rób co chcesz!

#6 Efaa

Efaa

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 25 maj 2005 - 12:57

ale zachodu aż odechciewa się wyjezdzac
  • 0

#7 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 04 wrzesień 2005 - 14:15

Czy to nadal się tak załatwia? Też chcialabym wyjechać na jakiś turnus. czy trzeba samemu szukać ośrodka rehabilitacyjnego?
  • 0

#8 Kornelia

Kornelia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 475 postów

Napisano 12 lipiec 2007 - 17:44

A ja się zastanawiam, jaka jest różnica w dofinansowaniu przyznanym z PFRON-u a Centrym Pomocy Rodzinie. Wybieram sobie, czy to zależy od stopnia niepełnosprawności? Ja mam lekki, czyli trzecią grupę i od Centrum Pomocy Rodzinie dostanę ponad 600 zł a jak z PFRON-em?
  • 0
Hakuna Matata

#9 Difra

Difra

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 437 postów

Napisano 12 lipiec 2007 - 20:14

znalazłam coś takiego: http://www.gazetapod...yjne-a_3602.htm oraz http://www.niepelnos...pl/ledge/x/1829
może co nieco rozjaśnią się mroki :)

  • 0
Pies szczeka- karawana idzie dalej!

"Albo jest idealizm, albo jest materializm, albo nie ma ku.wa nic śmiesznego" [W.Dymny]

#10 Kornelia

Kornelia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 475 postów

Napisano 13 lipiec 2007 - 08:46

Diferko, dziękuję serdecznie, ten pierwszy link jest super, bo jest wszystko w pigułce.
Teraz już wiem, że to PFRON daje środki PCPR na turnusy :)
Ale kto pyta, nie błądzi :)

Chyba wybiorę się zimą, albo w przyszłym roku.
  • 0
Hakuna Matata


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych