Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

pytanie o zamianę leku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Majka_Cz

Majka_Cz

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 05 sierpień 2006 - 20:23

Hejka czy ktoś z mający wredną Panią na własną prośbę prosił neurologa o zmianę leku na tańszy?

U mnie chodzi o ten cholerny lamitrin 100mg

Bo tak sobie łykam jeszcze tegretol CR 400

Co wam z tego wyszło?

Pozdrawiam
  • 0
Majka_Cz

#2 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 21 marzec 2007 - 21:30

A może zapytajcie się lekarza kiedy wejdą leki nowej generacji,bo obecne raczej zbytnio nie eliminują napadów w znacznym stopniu.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#3 zosia2101

zosia2101

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 21:34

biore topamax i neurotop ale średnio mi pomagaja wiem że są już jakieś nowe leki tylko nie mam pojęcia jakie moj lekarz nic mi nie oferuje jak go pytam DIABLICO a co to jest imigran w sprayu NA CZYM polega jego działanie
  • 0
niekiedy wystarczy wysłuchać drugiego człowieka by usłyszeć siebie

#4 zosia2101

zosia2101

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 21 marzec 2007 - 22:51

krzyśku ale jak on mnie zapyta jakie np to te leki nowej generacji to ja nie wiem kappra?podaj mi nazwy może to będe wiedziała jak rozmawiać z wraczem dzięki bardzo że ktoś wogle odpowiedział bo myślałam że tu nikt jużnie zajży:-)
  • 0
niekiedy wystarczy wysłuchać drugiego człowieka by usłyszeć siebie

#5 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 22 marzec 2007 - 10:39

Na uniwersytecie w Evanston w USA w wyniku prowadzonych badań w 1988-1990 po kierunkiem prof.Richarda Silvermana gdzie współpracował również polski chemik wtedy doktorant obecnie profesor Ryszard Andruszkiewicz wypracowano lek p.padaczkowy o roboczej nazwie LYRICA.Narazie jest on wprowadzany na rynki USA.Oparty głównie na kwasie gammaaminomasłowym (GABA).Kiedy wejdzie do Polski napewno z kilka lat!!!
Obecnie w Polsce z lepszych leków opartych na (GABA) to Neurontin,oraz Lamotrygina(Lamitrin)na szczęście refundowany.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#6 zosia2101

zosia2101

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 23 marzec 2007 - 13:18

dziekuje ci bardzo krzysiu teraz to wiem na czym stoje masz obszerna wiedze na ten temat moze dzieki tobie nie bede tak chodzić jak we mgle
  • 0
niekiedy wystarczy wysłuchać drugiego człowieka by usłyszeć siebie

#7 gosienka36

gosienka36

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 28 marzec 2007 - 22:37

ja biore Mizodin- po którym rano nie moge wstać, ale teraz zmniejszyłam sobie dawke, biore 1/2 tapb. co 2-3 dni a do tego Depakine chrono 500 mg i Sabril. Wszystkie te leki sa darmowe.. Acha nie codziennie biore leki, bo bym chodziła jak pijana, śpiaca. Biore leki co 2-3 dni i nic mi nie jest, Ataków nie mam od 9 lat/
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych