Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

ładowanie Windowsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 13 lipiec 2006 - 22:44

Mam pytanie, może śmieszne , może nikt z Was się z tym nie spotkał.Ja się spotkałam pierwszy raz..:(Nie mam problemów z kompem, nie mam też wirusa, ale gdy włączę kompa - to ładowanie Widowsa odbywa się .... hm.. no właśnie na żółto:|
Zawsze jest czarny i bialy pasek postepu ładowania.Teraz jest z dodatkiem jakby za żółta zasłonką, i ta " zaslonka" znika w momencie[ ok ]pojawienia się napisu ZAPRASZAMY na prawidłowym niebieskim tle.
Wiem jest to skomplikowane[ ten opis mój] ale denerwuje mnie to ,chociaż nic się innego z kompem nie dzieje, wiecie może o co chodzi?Zagrzał się? zapocil? Używam go wieczorami:|
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#2 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 13 lipiec 2006 - 22:53

to chyba karta grafiki ewentualnie monitor
  • 0

#3 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 13 lipiec 2006 - 23:07

tu się dzieją czary- mary w tym kompie..:| Zrestowałam przed chwilą kompa i ładował się od początku do końca prawidłowo[ czarno]Ale jakbym wyłączyła i właczyła od nowa -ładuje się na żółto...
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#4 Bear

Bear

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 14 lipiec 2006 - 04:54

Ja osobiście proponowałbym dociśnięcie karty graficznej w slocie, pewnie za luźno siedzi i w przypadku jakichś drgań obraz na monitorze zmienia kolorki.
  • 0
"W rzeczywistości problem nie polega już na tym, by się dowiedzieć, czy Aniołowie istnieją, lecz raczej na tym, czy archanioł Gabriel jest lepszym trębaczem od Milesa Davisa"

Pierre Jovanovich

#5 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 14 lipiec 2006 - 15:27

Gdyby to była sprawa źle dociśniętej karty graficznej to wg mnie winda by się co chwila wieszała, a Ania piszę że nic poza tym jej się nie dzieje.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#6 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 14 lipiec 2006 - 15:34

Winda mi się wiesza ,ale dopiero jak wyłączę to muszę zamknać na końcu resetem ,a tak to naprawdę nic się nie dzieje:|
Jak miałam Windows ME to sie wieszał ciągle ,potem [ już dawno] wymieniłam na Xp i jest ok,nie wiesza się nigdy, ale czasem się zamknąć nie chce i musze resetem:|
Wiem skomplikowana jestem z tymi objaśnieniami, ale się nie znam:)
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#7 manan

manan

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 14 lipiec 2006 - 23:40

Żółty kolor? Faul jaki czy co, ale czyj?
Podobnie robił mój komp po restarcie tyle, że nie był to kolor żółty a .. czarny, całkowicie zaciemniony do ekranu powitalnego. Co pomogło sam nie wiem, prawdopodobnie była to reinstalacja sterowników karty graficznej. Gdyby nie pomogło zrób jak pisze Bear, wyjąć kartę ze slotu, przedmuchać go i ponownie założyć grafę a może nawet wystarczy poruszać wtykiem kabla sygnałowego monitora. No a długie zamykanie systemu to prawdopodobnie przez czyszczenie pliku wymiany. Można to wyłączyć, ale tego na teraz nie wiem, jak znajdę napiszę.
  • 0

#8 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 15 lipiec 2006 - 12:08

[quote name='manan]No a długie zamykanie systemu to prawdopodobnie przez czyszczenie pliku wymiany. Można to wyłączyć' date=' ale tego na teraz nie wiem, jak znajdę napiszę.[/quote']
To proszę napisz bo przeciez ja o tym pojęcia nie mam:(
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#9 manan

manan

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 15 lipiec 2006 - 12:31

Zrobiłem dwa wpisy do rejestru:
http://manan.republi...ar_pagefile.reg
jak pojawi się okienko pobierania daj "otwórz" (uruchom) i w następnym "tak" - zadziała dopiero przy następnym zamykaniu. Pewności jednak nie mam czy jest to główna przyczyna długiego zamykania. Możesz jeszcze utworzyć na pulpicie skrót szybkiego zamykania i żeby to zrobić kliknij prawym na wolnym polu pulpitu, wybierz Nowy > skrót i jak pojawi się kreator wpisz komendę:
shutdown -s -t 01
Szybkość zamykania odpowiada mniej więcej temu za pomocą przycisku POWER. Podobnie utworzyć można skrót do restartu czyli "uruchom ponownie" i nadać skrótom odpowiednie nazwy. Polecenie dla restartu:
shutdown -r -t 01
http://manan.republi...ar_pagefile.reg - wpis przywracający czyszczenie pliku stronicowania podczas zamykania systemu.
  • 0

#10 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 15 lipiec 2006 - 15:04

Wiesz co przyjedź do mnie, haha:)
Poczekam na informatyka -kumpla może lepiej bo coś skopię i co.
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#11 manan

manan

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 15 lipiec 2006 - 16:45

"Jestem z miasta" .. a ja ze wsi, no i jak mam trafić do tego "miasta"? :) Bo ja wiem czy kumpel potrzebny, bardziej chyba do tego żółtego zjawiska.
  • 0

#12 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 15 lipiec 2006 - 17:50

To miasto jest w Wlkp:( trochę daleko, a kumpel przyjdzie w tygodniu.
Dzięki:))))
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych