Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

domy publiczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 AisA

AisA

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 14 kwiecień 2003 - 07:53

Domy publiczne w Czechach otrzymają wkrótce status podobny do zwykłych zakładów rzemieślniczych. Czyli nastają czasy legalnego handlu ludźmi ?? Czy można tak to nazwać - a może nie? przecież sami , same się na to decydują. Można by wymieniać wiele aspektów , które przemawiają za ,jak i przeciw. Jest to temat rzeka .Moża zastanowić się nad samą prostytucją zaczynając od handlu swoim ciałem poprzez osoby korzystające ,aż w końcu do stręczycieli i osoby wykjorzystujące ciężką sytuację materialną danej jednostki.Ja sama mam uczucia mieszane. Nie wiem , jest szansa na to , by dziewczyny decydujące się na taki , czy inny sposób zarabiania będą lepiej traktowane , czy legalizacja zapobiegnie szerzeniu się chorobom ..... ale i tak znając ludzką mentalność czarny rynek będzie kwitł .
  • 0
Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy Cię nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie. George G. Vest

#2 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 14 kwiecień 2003 - 16:44

Poruszyłaś bardzo ciekawy temat... Uważam, że legalizacja domów publicznych jest jedynym sposobem na ograniczenie nadużyć i wyzyskiwania kobiet zajmujących się tym przez stręczycieli (piszę ograniczenie, gdyż jestem realistą i wiem, że nie sposób całkowicie tego wykorzenić). Ponadto, legalizacja jest tu jedynym rozwiązaniem, przecież domy publiczne i prostytucja istniały od zawsze, i jak sądzę będą istnieć tak długo jak ludzkość. Skoro seks jest równie naturalną czynnością jak np. jedzenie, dlaczego więc nie zrównać domów publicznych w prawach z restauracjami? A czy ktoś woli jadać w domu, czy też w restauracji, to już tylko i wyłącznie jego sprawa. ;) :P
Świadomie nie poruszam tu kwestii moralnych związanych z prostytucją, uważam bowiem, że każdy powinien sam decydować o sobie (zarówno kobiety, o tym czy chcą się tym zajmować, jak i mężczyźni, czy chcą z takowych usług korzystać), a nie mam zapędów inkwizytorskich, jak niektórzy politycy z Ligi Polskich Rodzin.
I jeszcze jedno... Być może doszedł tu do głosu mój cynizm, jednak nie sądzę, aby Czechom chodziło o uzdrowienie sytuacji, i poprawę losu kobiet zajmujących się prostytucją, a raczej o zasilenie budżetu państwa, pieniędzmi pochodzącymi z opodatkowania domów publicznych.... :evil:
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#3 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 kwiecień 2003 - 11:12

Domy publiczne w Czechach istnieją już bardzo długo i większość ludzi wyjeżdżających za granicę naszego kraju na południe spotyka się z całymi miasteczkami "miłości" Dopóki będzie popyt na tego typu towar będzie też podaż, a cała otoczka chorób oraz stręczycielstwa będzie traktowana przez zainteresowane strony jako ryzyko.
Kierowca rajdowy decydując się na udział w rajdach musi się liczyć z ryzykiem śmierci lub inwalidztwa a jednak kandydatów jest bez liku.
Dlaczego nie zalegalizować domów publicznych i odprowadzać podatki do US i prowadzić działalność gospodarczą? W ten sposób skorzystają wszyscy a nie tylko światek głównie przestępczy.
Jestem za zalegalizowaniem!!!
  • 0

#4 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 16 kwiecień 2003 - 13:40

...
  • 0

#5 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 16 kwiecień 2003 - 23:30

A właściwie to dlaczego by nie?? Skoro pracują legalnie, płacą podatki, oraz składki emerytalne, nie ma nic złego w przyznawaniu tymże paniom emerytur. :-D :-D
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#6 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 17 kwiecień 2003 - 10:05

Marder, zgadzam się z tobą :!:
  • 0

#7 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 17 kwiecień 2003 - 13:19

...
  • 0

#8 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 19 kwiecień 2003 - 15:16

Kooniku, prostytutką można zostać również wtedy, gdy ma się doktorat w kieszeni... :D :-D
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#9 Diana01

Diana01

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisano 22 kwiecień 2003 - 14:52

..
  • 0

#10 Andrzej67

Andrzej67

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 25 kwiecień 2003 - 00:39

Jestem za legalizacją: - historia ludzkości mówi że jest to "najstarszy zawód świata" - i uważam że powinno to być zalegalizowane . Osoby wykonujące tenzawód powinny płacić podatki, być ubezpieczone, mieć opiekę lekarską przed chorobami zawodowymi itd. zgodnie z kodeksem pracy 8)
  • 0
"piekła" nie ma tam "po drugiej stronie życia" - jest tu i teraz - sami sobie je stwarzamy przez nasze myśli i uczynki....
"śpieszmy się kochać - bo ludzie tak szybko odchodzą...."
"każdego dnia jest coraz lepiej , lepiej i lepiej" (J. Silva)


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych