Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jak sobie poradzic z tym problemem???


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 malenstwo

malenstwo

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 232 postów

Napisano 24 grudzień 2006 - 14:20

Dobry pomysł, wyprobuję :)
  • 0

Nigdy nie zapominaj najpiękniejszych dni swego życia! Wracaj do nich ilekroć w twym życiu wszystko zaczyna sie walić.


#2 elusia

elusia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 27 czerwiec 2006 - 09:51

Witam Was serdecznie i cieplo. Mam pytanie do Iponkow wzmagajacych sie z MPD. Otoz jestem osoba po porazeniu mozgowym z niedowladem nog. Poruszam sie w miare samodzielnie, czasem korzystam z pomocy kul w zwiazku z zaburzeniami rownowagi, jakie towarzysza tej chorobie. Teraz gdy nastaly te upaly, ale i nie tylko teraz bo mam to juz od lat - puchna mi nogi w kostkach oraz cale stopy. Czy macie tez podobny problem i jak sobie z nim radzicie? Moj lekarz zapisuje mi jakies leki na odwodnienie i na krazenie - pomagaja ale niewiele, choc po tych na krazenia boli mnie zaladek i watroba, bo sa one o przdluzonym dzialaniu. Wiem, ze to sa problemy krazeniowe, gdyz pojawia sie to u mnie zwlaszcza w okresie letnim. Ale czy znacie jakies naturalne sposoby, by zmniejszyc opuchlizne na stopach i w stawach ?- zwlaszcza w kostkach? Pozdrawiam serecznie, zyczac jak najmniej problemow ze zdrowiem oraz udanego wypoczynku podczas tegorocznego lata. Z powazaniem Elzbieta.
  • 0
ela

#3 mariel

mariel

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 30 marzec 2007 - 09:02

mam tetniaka mozgu policyklicznego raz mnie operowano i tylko oblozono teraz mam miec embolizacje jestem u kresu sil ogolnie to moja 7 operacja jestem zalamana nie potrafie o niczym myslec nawet swieta nie ciesza operacja 23kwietnia moze ktos ma podobny problem trzymajcie kciuki zebym przezyla mariel
  • 0

#4 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 15 kwiecień 2007 - 21:29

elusiu mi tez puchana nogi jestem po zlamaniu kregoslupa, czy cieplo czy zimno nie ma znaczenia puchna kiedy chca; polecam ci kupic sobie w aptece skarpetki uciskowe, naprawde pomagaja nalezy je zakladac z samego rana po przebudzeniu; jest kilka stopni ucisku bodajze 1,2 i 3 ja stasuje 1 ( pierwszy) ale najlepiej jak lekarz ortopeda okresli stopien ucisku odpowiedni dla ciebie, sprobuj naprawe warto :)
  • 0

#5 Efaa

Efaa

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 27 czerwiec 2007 - 12:54

rotor załatwia opuchliznę właśnie po to go kupiłam :) po całym dniu w robocie nie mam balonów odkąd ćwiczę raz dziennie po godzinie. to działa, żadne leki nie pomogą a leżeć nie każdy lubi, tak jak ja. Ja siedzę po 12-16h dziennie. Opuchlizna była straszna a co za tym szło spięte nogi.
Od tygodnia problem znikł miło popatrzeć na szczuplutkie stopki i normalne łydki :)
  • 0

#6 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 27 czerwiec 2007 - 13:09

Elusia pisala ze porusza sie w miare samodzielne ale oczywsice można sprobować innego ruchu czy masaży mi tam ani rotor ani chodzenie w parapodium nie pomaga w duzym stopniu, nawet leżenie z nogami do gory, nie zawsze obrzęk jest związany z siedzeniem, często powodem jest wysoka temperatura nie wspomne oczywsice o roznego radzaju infekcjach drog moczowych np. Powody mogą byc rożne.
  • 0

#7 Efaa

Efaa

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 27 czerwiec 2007 - 14:57

Tak zgadzam sie z tym :)
Napisałam w sumie co może pomóc, a nie co na pewno pomaga. Każdy przypadek jest inny - wiadomo :)
  • 0

#8 gruszka

gruszka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 14 lipiec 2007 - 03:46

Afaa Wiem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych