Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Chomik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Katjuszka

Katjuszka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 15 czerwiec 2006 - 11:59

Chciałabym kupić mojemu wyrośniętemu ponad normę Chomikowi duży kołowrotek. Niestety w moim sklepie nie mam szans go dostać. Szukałam w internecie, ale nie miałam szczęścia trafić na odpowiednią stronę. Kołowrotek (nie kula) musi mieć min. 17 cm średnicy. Jeśli ktoś trafi na takie coś do kupienia w internecie, to bardzo proszę o link. Pozdrawiam.
  • 0

#2 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 26 czerwiec 2006 - 21:09

http://www.zoolandia...k metalowy.html tez ma 23 cm srednicy ale sa tez inne, pozdrowienia dla chomika :)
  • 0

#3 zosia2101

zosia2101

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 23:24

mam już 3-go chomiczka poprzednie 2 to były syryjskie ten jest zwykły narazie jest malutki wyrośnie jednak na olbżyma jest extra!!!!!
alchemia na tym zdjęciu to nie wygląda jak chomik
  • 0
niekiedy wystarczy wysłuchać drugiego człowieka by usłyszeć siebie

#4 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 10 marzec 2007 - 17:34

:lol: bo to nie chomik to tchórzofretka, mam dwie :D
  • 0

#5 BAR32

BAR32

    Sufler

  • Moderator
  • 355 postów

Napisano 11 marzec 2007 - 07:33

Ja od kilku lat mam chomiki dżungalskie..są cudowne :) pozdrawiam :)
  • 0
"...oto słyszę jak w popiół przemieniam się i kruszę,i coraz mniejszy ciałem wierzę we własną duszę.."
/K.K.Baczyński/

#6 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 11 marzec 2007 - 20:34

Chomiki są beznadziejne....jak nakrecone zabawki, potrafia isc tylko do przodu. Polecam szczury, są mądre i przyjazne.
Fredki są fajne ale strasznie smierdzą:>
  • 0

#7 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 11 marzec 2007 - 20:53

i tu sie z Toba nie zgodzę mialam kiedys 12 chomikow sa slodkie i nawet madre jesli ma sie je od malutkiego, możena je wielu rzeczy nauczyć ; co do fretek to prawda że smierdza dlatego sie je kastruje ( w przypadku samca) lub sterylizuje ( w przypadku samiczki), po czym niemiły zapach stopniowo zanika, wiec zastanow sie zanim cos napiszesz, bo widzę ze nic nie wiesz na temat tych zwierzat. :evil:
  • 0

#8 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 00:26

Czasami bywa, że nie mozemy zrozumiec co druga osoba chciala nam przekazać ale zeby nie rozumiec wlasnych wypowiedzi? Alchemia najpierw przyznajesz mi racje ze smierdzą a pozniej w tym samym zdaniu piszesz ze ze nic nie wiem na temat tych zwierząt...nie zabłysnelas....ale nie przejmuj sie, to juz nie pierwszy Twoj raz:P
  • 0

#9 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 09:12

a kto chce tu blyszczec ? :lol: mowliles ze smierdza i przyznalam ci racje ale powtarzam smierdza tylko do czasu kastracji!
  • 0

#10 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 22:44

no sory ale zachowanie i nawyki zwierzat sie zmieniaja ... to nie samochod czy komp ze jest tak i tak i koniec ...
  • 0

#11 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2007 - 19:09

kastruje[/b] ( w przypadku samca) lub sterylizuje ( w przypadku samiczki), po czym niemiły zapach stopniowo zanika, wiec zastanow sie zanim cos napiszesz, bo widzę ze nic nie wiesz na temat tych zwierzat. :evil:

Kurcze i co masz zwierzaka-przyjaciela i powodujesz dysfunkcję sexualną zdrowego organizmu bo masz nie miłe wrażenia organoleptyczne??

CYCKI SE USMARZ JAK JESTEŚ TAKA MĄDRA
  • 0

#12 i-m-bear

i-m-bear

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 20:49

a ja nie moge sie wypowiedziec bo nie mam chomika
  • 0
Bierz zycie jakim jest.

#13 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 20:52

Kurcze i co masz zwierzaka-przyjaciela i powodujesz dysfunkcję sexualną zdrowego organizmu bo masz nie miłe wrażenia organoleptyczne??

CYCKI SE USMARZ JAK JESTEŚ TAKA MĄDRA

jaki ty jestes beznadziejny i na dodatek hamski :angry: ten podpis jest troche nie na miejscu, polecam poczytac troche o tych zwierzętach a pozniej wypowiadać się na ich temat, dla Twojej wiedzy kastracja nie ma wpływu na zapach futra, skóry i gruczołów. Natomiast ma znaczenie dla zapachu feromonów w moczu, znaczenia terenu mając fretki tej samej płci zaprzestana ustalania hierarchi i rywalizacji przy czym często bywa tak że leje się krew co jest bardzo niebezpieczne bo może dojsc do zakarzenia. Kastrowana fretka nie znaczy terenu i nie śmierdzi moczem bo wlasnie tak pachnie niekastowana fretka, niestety. Taka jest kolej rzeczy mając te zwierzątka w domu nie dla hodowli.
  • 0

#14 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2007 - 21:22

[quote name='Alchemia]jaki ty jestes beznadziejny i na dodatek hamski :angry: ten podpis jest troche nie na miejscu' date=' polecam poczytac troche o tych zwierzętach a pozniej wypowiadać się na ich temat, dla Twojej wiedzy kastracja nie ma wpływu na zapach futra, skóry i gruczołów. Natomiast ma znaczenie dla zapachu feromonów w moczu, znaczenia terenu mając fretki tej samej płci zaprzestana ustalania hierarchi i rywalizacji przy czym często bywa tak że leje się krew co jest bardzo niebezpieczne bo może dojsc do zakarzenia. Kastrowana fretka nie znaczy terenu i nie śmierdzi moczem bo wlasnie tak pachnie niekastowana fretka, niestety. Taka jest kolej rzeczy mając te zwierzątka w domu nie dla hodowli.[/quote']
Jak się nie akceptuje fiziologi zwierzaka to może trzba zastanowić się nad chęcią posiadania go w domu, a hamska jesteś ty skoro uwarzasz że okalecznie zwierzaka jest na miejscu.
  • 0

#15 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 22:03

wcale tak nie uwazam, ale niestety praktykuje sie to bardzo często i nie zmienisz tego, jak moje fretki zaczna smierdziec - bo jeszcze nie jest tak zle sa mlodziutkie - to mysle ze sie na to zdecyduje, jednak juz widze rywalizacje , ustalanie hierarchii, pogryzione plecy, piski, wrzaski, KREW na podlodze, Fredzik wskakuje na Kubusia gryzac go po polcach ... on cierpi ... jak mam miec dwa zdrowe samce to niestety kastracja to jednyne wyjscie, nie przetlumacze im " nie gryzcie sie" czy nie sikajcie po calym mieszkaniu niestety, tak samo kastruje sie koty i sterylizuje kocice, ostatnio nawet dziewczyna ktora kupila odmnie klatke wykastrowala swinke morska bo tez miala 2 samce i zucaly sie sobie do gardel ... jakby nie pomoc medyczna zagryzby sie ...

w domu juz sa i nie oddam ich nikomu .. mowisz ze nie akceptuje ich fizjologii .... ojjj myslisz sie ... a moze sugerujesz zebym je do zoo oddala , myslisz ze tam niewykastrowanym fredziochom jest lepiej??? napewno nie ...

aha hamski jestes pod wzgledem tego co napisales wczesniej

CYCKI SE USMARZ JAK JESTEŚ TAKA MĄDRA

- nie to nie ja jestem taka mądra to lekarze a w ogole TO BYŁOBY CO USMARZYC PLUS JAJECZNCA Z TWOICH JAJEK :P
  • 0

#16 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2007 - 22:12

Jasne a jak kupisz kotka to utniesz mu łapki żeby nie buszował po regale.... Poprostu trzeba zdac sobie sprawę że niektóre zwierzęta nie są przystosowane do chodowli w mieszkaniu. To nie zabawki.
  • 0

#17 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 22:30

nie napisalam ze kotom sie lapki uciana pisalam ze tez sie je kastruje ... nie bede sie z Toba klucic na temat tchorzfretek bo widze ze nigdy nie miales z nimi doczynienia, ale dam sobie lapke uciac ze jakbys mial chociaz jedna sztuke niewykastrowana po miesiacu polecialbys do weta cos poradzic na przykry zapach - czyli wykastrowac, bo Ty i wszystko co masz smierdzaloby moczem. Polecam poczytac www.fretki.info potem sie wypowidac, fretka to nie kot czy pies to inne zwierze, ktore stawia inne wymagania zywieniowe itp. jak poczytasz i zapoznasz sie z tymi zwierzetami teoretycznie,co zajmie ci ok miesiaca,to pogadamy. Polecam tez praktyke pod warunkiem ze po roku nie bedziesz chcial oddac fretki! pozdrawiam



chodowli w mieszkaniu

hodowla

aha zapomnialabym jeszcze poczytaj historie tchorzefretek to moze zmienisz zdanie co do ich hodowania w domu.
  • 0

#18 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2007 - 22:47

Rozmowa nie ma sęsu bo ja nigdy nie zdecyduję śię na chodowle ani też na hodowlę stwozenia jeśli bedzie wiazało się to z okaleczeniem danego osobnika. Nie miałem z nimi doczynienia i mieć nie bedę bo dla mnie zwirze to nie zabawka, na zasadzie coś tam utnę bo mi tak wygodnie.


Pozatym pomysl żę Kubuś kogoś kiedyś pozna kto go zafascynuje........ :cool:
  • 0

#19 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 22:57

myślisz ze dla wlasciciela jest to przyjemnisc kastrowac poznej jezdzic na zastrzyli, kontorle? wcale nie, ale mam takie zwierzeta wiec trudno jakbym wczesniej wiedziala ze tak bedzie kupilabym sobie psa

Pozatym pomysl żę Kubuś kogoś kiedyś pozna kto go zafascynuje........

bede wdzieczna jak znajdziesz mi jakas panne dla moich fredziochow nie tylko dla Kubusia ale tez dla Fredzika :P
  • 0

#20 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2007 - 23:14

heheheheh dlatego ja ma dwa psy........ no teraz chwilowo siedem bo sie suka oszczeniła :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych