Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Staż a renta socjalna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Katjuszka

Katjuszka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 15 maj 2006 - 08:53

Osoby niepełnosprawne (tj. z odpowiednim orzeczeniem) pobierające rentę socjalną i z tego powodu nieposiadające statusu osoby bezrobotnej mogą odbyć staż. Staż ten jest finansowany przez PFRON a nie z Funduszu Pracy jak to ma miejsce w przypadku osób niepełnosprawnych. Wiem o czym mówię, gdyż sama podpisałam właśnie taką umowę. Najpierw trzeba napisać podanie do PCPR-u o umożliwienie odbycia stażu zgodnego z kierunkiem wykształcenia i zabezpieczenie odpowiednich środków finansowych z PFRON-u. W odpowiedzi dostałam od nich zapewnienie, że pieniądze są i z tym zgłosiłam się do Urzędu Pracy. Teraz z godnie z procedurą trzeba znaleźć pracodawcę, który przyjmie na staż i podpisać umowę.

Mamy do tego prawo zgodnie z Ustawą o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych z dnia 27 sierpnia 1997 r. (Dz. U. z dnia 9 października 1997 r.) rozdz. 4 art. 11 pkt. 1 i 2.

Cytuję:
"Art. 11. 1. Osoba niepełnosprawna zarejestrowana w powiatowym urzędzie pracy jako bezrobotna albo poszukująca pracy niepozostająca w zatrudnieniu ma prawo korzystać na zasadach określonych dla osób bezrobotnych niepełnosprawnych w przepisach o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z usług rynku pracy oraz następujących instrumentów rynku pracy:
1) szkoleń,
2) stażu,
3) prac interwencyjnych,
4) przygotowania zawodowego w miejscu pracy.
2. Wydatki na instrumenty oraz usługi rynku pracy, o których mowa w ust. 1, są finansowane w zakresie osób niepełnosprawnych zarejestrowanych jako:
1) bezrobotne - ze środków Funduszu Pracy,
2) poszukujące pracy niepozostające w zatrudnieniu - ze środków Funduszu (PFRON - mój dopisek)."

Powodzenia!!! :-D

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych