Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

SZUKAM OSÓB CEWNIKUJĄCYCH SIĘ DOWEWNĘTRZNIE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#41 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 12 maj 2006 - 09:15

poczytałam sobie o KLIRENS (nie klirans doris) i nie zgadzam sie z toba że jest to rutynowe badanie dla osób cewnikujących sie
wiem że chciałaś zabłysnąć ale sory - nie wyszło znowu


no to teraz tobie nie wyszlo ... DOBRZE NAPISALAM Klirans to taki wskaźnik stopnia oczyszczania (przez nerki) osocza z kreatyniny, wiec mnie nie poprawiaj.
  • 0

#42 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 12 maj 2006 - 09:17

http://www.zdrowie.m...ja_nerkowa.html
  • 0

#43 assasin

assasin

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 12 maj 2006 - 09:18

hmm jestes ON i nie wiesz jak to jest z "tym drugim"???


Tak jestem ON od kilku miesięcy. Z domu ne wychodzę jeszcze bo nie mogę, dlatego chcialbym sie dowiedziec od Was, ludzi ktorzy maja juz z tym doswiadczenie. no ale jesli niechcecie o tym mowic to trudno
  • 0

#44 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 12 maj 2006 - 09:20

google
klirans - 81 wyświetleń
klirens - 36800 wyświetleń

Added after 1 minutes:

hmm jestes ON i nie wiesz jak to jest z "tym drugim"???


Tak jestem ON od kilku miesięcy. Z domu ne wychodzę jeszcze bo nie mogę, dlatego chcialbym sie dowiedziec od Was, ludzi ktorzy maja juz z tym doswiadczenie. no ale jesli niechcecie o tym mowic to trudno

witaj
alchemia jest zazwyczaj niemiła (ma swoich wybrańców których oszczędza ;) więc się ją nie przejmuj
jakie masz problemy z oddawaniem kału? masz zaparcia czy luźną kupę?
  • 0

#45 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 12 maj 2006 - 09:21

napisałaś gdzieś wcześniej że mam taki pęcherz jak ty


gdzie tak napisalam (???) ... chyba cos zle przeczytalas ,wiem ze masz spastyczny ja mam wiotki (nie calkiem) .... :? (E)
  • 0

#46 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 12 maj 2006 - 09:21

albo pogadamy o tym "gównianym temacie" w prywatnych wiadomościach ;)
podejrzewam że tak wolisz
do napisania
  • 0

#47 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 12 maj 2006 - 09:26

moja cewka moczowa jest wciąż spastycznie zaciśnięta
kiedy czuje parcie to mam wówczas spastyczny skurcz pęcherza a cewka nie puszcza bo też sie spastycznie spina - nim pęcherz bardziej pcha - tym ona bardziej się spina ... tak to działa
i w tym czasie mocz jako że nie wypływa z pęcherza bo cewka zaciśnięta nie pozwala - cofa się do nerek
tak działa typ pęcherza ze spastycznym zwieraczem i spastycznym wypieraczem
dlatego muszę się cewnikować - i to ZANIM POCZUJĘ PARCIE NA MOCZ bo ten moment parcia to znak że już jest za duże ciśnienie w pęcherzu tylko wprowadzając cewnik do cewki można ją rozluźnić
inna sprawa że cewka w końcu by puściła ... ale kosztem nerek i samej cewki - bo ją to nadrywa takie rozpychanie na siłę wypierającym moczem przy jej równoczesnym zaciśnięciu - lepiej jest w odpowiednim momencie na chwile wprowadzic cewnik
czy to rozumiesz? nie jestem w stanie bardziej obrazowo wytłumaczyć ...


oczywiscie ze rozumiem, ale nie moglabys sobie tego wycwiczc? znam wiele dziwczyn z takim zlamaniem jak Ty i one zamiast cewnikowac sie ustalily sobie pory siusiania o ile dobrze pamietam co 2-3 godz i nie slyszalam zeby jakiejs sie cofnal mocz czy ktoras mialaby jakies infekcje ... rob jak chcesz twoja funia, tylko uwazaj zebys sobie tym cewnikiem nie uszkodzila zwieracza ;)
  • 0

#48 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 12 maj 2006 - 09:32

przpraszam doris - rzeczywiście napisałaś że ja mam taki pęcherz jak - nie jak ty

ale chciałąbym wiedzieć co masz do powiedzenia o cewnikowaniu nelatonami skoro już wiesz że to nie takie cewniki jakimi byłaś na stałe zacewnikowana w szpitalu?
czy nie widzisz róznicy między CEWNIKOWANIEM a ZACEWNIKOWANIEM?
juz ci tłumaczę róznicę: zacewnikowanie to cewnikiem foleya na stałe
a cewnikowanie to cewnikami nelaton przerywane

powiedz mi: dlaczego się tak dynamicznie udzielasz w tym temacie skoro od dopiero 2 posty w stecz wiesz o czym w nim mowa? dlaczego negujesz coś czego nie znasz?
odpowiedz

Added after 5 minutes:

oczywiscie ze rozumiem, ale nie moglabys sobie tego wycwiczc?

w moim przypadku nie zastosowanie cewnika prowadzi do cofania sie moczu do nerek - miałam wykonane odpowiednie badanie w PORADNI ZABURZEŃ ODDAWANIA MOCZU w poznaniu przez specjalistę od pęcherzy neurogennych - dr krolla
wierzę w jego opinię

nie ma możliwości uszkodzenia zwieracza podczas cewnikowanie jeśli cewnik wprowadza sie umiejętnie
mam juz kilkuletnie doświadczenie w tej materii i nie nigdy jeszcze nie mialam problemów ze zwieraczem
  • 0

#49 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 12 maj 2006 - 09:33

powiedz mi: dlaczego się tak dynamicznie udzielasz w tym temacie skoro od dopiero 2 posty w stecz wiesz o czym w nim mowa? dlaczego negujesz coś czego nie znasz?
odpowiedz


a chce sie dowiedzic cos od ciebe o cewnikach moze mi sie to kiedys przyda przy okazji pobytu w szpitalu np. albo podczas ciazy ... a co nie moge pytac i udzielac sie na forum ?
  • 0

#50 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 12 maj 2006 - 09:42

oczywiście że możesz pisać i pytać
ale nie powinnaś negować czegoś czego nie znasz (bo tak było na poprzednich stronach - wytrząsałaś się nad cewnikowaniem myląc je z cewnikiem na stałe!)
jeśli masz jakieś wątpliwości to pytaj ...
tyle że ty nie pytałaś do tej pory ...
  • 0

#51 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 12 maj 2006 - 10:01

Aberade dzięki że wyjaśniłaś ja to u Ciebie z sikaniem.Dobrze wiedzieć że jak czuje parcie na mocz to wtedy jest zapóżno jak zazywczaj chodze sikać jak ma parcie teraz wiem że musze co 3 godziny weee jak ja tego ni :( lubie
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#52 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 12 maj 2006 - 10:36

oczywiście że możesz pisać i pytać
ale nie powinnaś negować czegoś czego nie znasz (bo tak było na poprzednich stronach - wytrząsałaś się nad cewnikowaniem myląc je z cewnikiem na stałe!)
jeśli masz jakieś wątpliwości to pytaj ...
tyle że ty nie pytałaś do tej pory ...


przeciez pislam ze bylam zacewnikowana jak mnie przywiezli ze szpitala do Rept pozniej mialam robione tylko zalegania, higienicznie przez pielegniarke i nic to nie pomoglo na zalegly mocz w pecherzu, przeczytaj jeszcze raz moj porzedni post.

A tak pozatym nie ma sie o co sprzeczac ty masz inne uszkodzenie ja mam inne, dzidzia pewnie tez, zaden ON nie ma identycznych problemow fijologicznych jak i innych, kazdy przypadek jest indywidualny, dlatego nie rozumiem Twojego oburzenia co do BOGNY ...widzisz tobie lekarz zalecil cewnikowanie sie bo masz taki problem a nie inny , mi np odradzil i w ogole nie polecal, wiec nie naganiaj innych na cewnikowanie sie, moze pierw doradzilabys zeby ten kto ma taki problem pierw poradzil sie lakarza co ma robic, powtorze KAZDY PRZYPADEK JEST INDYWIDALNY, nie kazdy ma taki pecherz jak Ty, a lakerzem nie jestes wiec ...

... gdym np. ja byla osoba nieuswiadomina tematu cewnikowania sie i przeczytalabym Twoje rady polecialabym do apteki nakupila cewnikow tych sylikonowych - czy jak im tam- i narobila sobie problemow, przez Ciebie ... wiec takie rady sa zbedne, mam nadzieje ze osoby ktore czytaja nasze posty pierw to przemysla , poradza sie lakrza i lekarza rehabilitacji i pozniej podejma odpowiednia decyzje, czy sikac samemu cwiczyc przepone by zyc normalnie czy do konca zycia sie cewnikowac blleee
  • 0

#53 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 12 maj 2006 - 10:47

dzidziu ... nie jestem niestety specjalistą :( ale jeśli masz taki pęcherz jak ja to moment parcia (to jest w sumie nie do końca dobre określenie "parcie" bo kojaży się z takim parciem na mocz jak czuje zdrowa osoba ... a to nasze "parcie" jest związane ze spastycznym skórczem pęcherza) to jest już ten moment kiedy ciśnienie w pęcherzu jest za duże
wiadomo że lepiej jest zacewnikowac się jak tylko poczujesz parcie niż czekać aż cewka samo puści ... ale idealna sytuacja to byłaby taka w której nie dochodzi do zwiększonego ciśnienia w pęcherzu

dzidzia - jak sie cewnikujesz? na toalecie czy w łóżku?
prowadzi cię jakiś wyspecjalizowany w pęcherzach neurogennych urolog?
co ci radza lekarze?
przepraszam za ten grad pytań ale z jednej strony ciekawość bo mi (w najgorszym razie) grozi podobna sytuacja z nerkami jak twoja, a z drugiej strony ... martwi mnie twoja sytuacja :( przykre że do takich schodrzeń potrafią doprowadzic lekarze swoim brakiem wyobraźni ... bo przeciez z twoimi nerkami nie musiało wcale tak być!

Added after 10 minutes:

alchemia-doris-dorota
odwracasz kota ogonem
monia czy bogna czy jak jej tam na imie - napisała podobnie jak ty że trening czyni mistrza, ze tylko sikanie bez cewnika jest normalne itd
nie jest to prawda
nie macie najwyraźniej pojęcia jak wygląda samocewnikowanie skoro takie teorie wysnówacie (ty i ona)

powiem ci że w szwecji (kraj najlepiej zrehabilitowanych niepełnosprawnych) stosuje się cewnikowanie przerywane rutynowo i w każdym przypadku pęcherza neurogennego!
to samo zaleca mój urolog i to samo będę ja radzić!
dobrze przeprowadzony samocewnikowaniem nie można sobie zrobić w żaden sposób krzywdy.

metoda obwiązywanie sie szalikiem co radzi bogna/monia to jakaś paranoja rodem ze średniowiecza!
opukiwanie pęcherza tak samo! to nie zdrowe a poza tym potem jak jedziesz samochodem to popuszczasz! jak samochód wjedzie w jakąś dziurę ... a ja nie popuszczam bo NIE PRZYZWYCZAIŁAM SWOJEGO PĘCHERZA DO PATOLOGICZNYCH ODRUCHÓW jakim to odruchem jest skurcz podczas pukania!

piszecie obie o sikaniu jak "pan bógprzykazał"
:!: :?: :!: co ściskanie się szalikiem albo walenie w brzuch i ciśnięcie na niego ma wspólnego z fizjologią i tym co "pan bóg przykazał"???
nic - tak samo jak nic wspólnego nie ma z fizjologia pęcherz neurogenny

zniechęcacie do cewnikowanie bo sobie wbiłyście do swoich ... głów że jest to złe rozwiązanie sugerując sie niewiadomo czym , same nie znacie tej metody z autopsji

cewnikowanie się to najnowocześniejsza i najlepsza metoda stosowana rutynowo w USA, szwecji i całej europie zachodniej
w polsce też do tego się dąży
  • 0

#54 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 12 maj 2006 - 10:52

alchemia-doris-dorota
odwracasz kota ogonem
monia czy bogna czy jak jej tam na imie - napisała podobnie jak ty że trening czyni mistrza, ze tylko sikanie bez cewnika jest normalne itd
nie jest to prawda
nie macie najwyraźniej pojęcia jak wygląda samocewnikowanie skoro takie teorie wysnówacie (ty i ona


pielegniarka nie ma o tym pojecia?? :?

powiem ci że w szwecji (kraj najlepiej zrehabilitowanych niepełnosprawnych) stosuje się cewnikowanie przerywane rutynowo i w każdym przypadku pęcherza neurogennego!


gdzie sie stosuje to sie stosuje, nie kazdy musi !!!!
  • 0

#55 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 12 maj 2006 - 10:56

hahahahaaa
a lekarze z rept którzy chcieli amputować nieruszające się nogi też byli lekarzami - prawda?
a mieli rację?
masz odpowiedz na swoje pytanie czy pielęgniarka wie :P

10 lat temu to o czym piszecie było w polsce stosowane
teraz jest stosowane tylko przez zacofanych lekarzy i zacofane pielęgniarki
nie stosuje się też odzwyczajania pacjentów od stosowanych przez nich metod (chyba że im szkodzą) bo pęcherz neurogenny ma to do siebie że łatwo go rozlegulować
jednak "świeżym" nie proponuje sie juz walenia w brzuch :lol: ani żadnych szalików :lol:

medycyna idzie do przodu
  • 0

#56 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 12 maj 2006 - 11:00

metoda obwiązywanie sie szalikiem co radzi bogna/monia to jakaś paranoja rodem ze średniowiecza!
opukiwanie pęcherza tak samo! to nie zdrowe a poza tym potem jak jedziesz samochodem to popuszczasz! jak samochód wjedzie w jakąś dziurę ... a ja nie popuszczam bo NIE PRZYZWYCZAIŁAM SWOJEGO PĘCHERZA DO PATOLOGICZNYCH ODRUCHÓW jakim to odruchem jest skurcz podczas pukania!


jak jedziesz po dziorach to popuszczasz bo sie trzensiesz hahaha ja sie nie stukam i tez jak mam peny pecherz jadac po dziorach lekko popuszcze hahah co za pomysly masz

piszecie obie o sikaniu jak "pan bógprzykazał"
co ściskanie się szalikiem albo walenie w brzuch i ciśnięcie na niego ma wspólnego z fizjologią i tym co "pan bóg przykazał"???
nic - tak samo jak nic wspólnego nie ma z fizjologia pęcherz neurogenny


chodzi o to ze skoro przepona nie dziala to jakosc trzeba to wwypchnac z siebie czyli scisnac - oczywiscie gdzy miesien jest rozluzniony nie napiety

metoda obwiązywanie sie szalikiem co radzi bogna/monia to jakaś paranoja rodem ze średniowiecza!


tak? to dlaczego w kazdym szpitalu po wyciagnieciu cewnika ostukuja pecherz? chyba po to zeby go pobudzic, niesadzisz?

cewnikowanie się to najnowocześniejsza i najlepsza metoda stosowana rutynowo w USA, szwecji i całej europie zachodniej
w polsce też do tego się dąży


kurde wszystko sztuczne, niedlugo bedziesz polecac dozywianie dozylne i sr@#$% przez rurke, lub najlepiej lewatywe haha

Added after 1 minutes:

hahahahaaa
a lekarze z rept którzy chcieli amputować nieruszające się nogi też byli lekarzami - prawda?
a mieli rację?
masz odpowiedz na swoje pytanie czy pielęgniarka wie


jeden tam tylko taki byl

Monika jest pielegniarka
  • 0

#57 Majka_Cz

Majka_Cz

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 12 maj 2006 - 11:00

Hmm, sama cenwnikowałam się metodą przerywaną jak miałam jeszcze pęcherz. I również leczył mnie dr Kroll i on mnie zdiagnozował jako pęcherz neurogenny spastyczny co dalej nie pamiętam bo od 3 października 2005 pęcherza już nie mam. Jednak popieram w tej całej dyskusji Aberade...gdyż ma rację :) I przewiązywanie szalkiem, ściskanie tudzież inne takie mogą zaszkodzić niż pomóc.... poza tym że fakt leci to średniowieczem jak nic :(
Niemniej życzę zdrówka, dobrego urologa tym którzy go jeszcze nie mają i żeby był naprawdę specjalistą a zarazem człowiekiem (cóż spotykałam różnych urologów w swoim życiu za bardzo dobrego uważam Krolla jeśli idzie o kierowanie prawidłowe diagnozy ecc)

Aberade wiem że kiedyś rozmawialiśmy ale do jakiego jako dorosła chodzisz teraz urologia? Ja jestem u jego kolegi prof.Kwiasa choć jego konikiem są zaburzenia erekcji bardziej ;) ale cóż...jest na jego oddziale Dadej (zresztą kumpel Krolla) i jego konikiem są nerogenne...

Pozdrawiam
  • 0
Majka_Cz

#58 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 12 maj 2006 - 11:10

witaj majka :D
ja teraz jestem "na wygnaniu" we wrocławiu i tu urologia baaaardzo daleko za murzynami (jak z resztą większość dziedzin życia niestety)
nie mogę znaleźć dobrego urologa :cry:
na szczęście kroll tak mnie poprowadził że teraz czasem tylko telefonicznie go trochę pomolestuję ;) i tak prowadzę mój pęcherz neurogenny

nie mam teraz żadnych problemów ani z bakteriami ani z trzymaniem czy popuszczaniem
odstawiłóam leki (driptane, ditropan) i ku zaskoczeniu krolla ... cewka trzyma :D

pozdrawiam cie majko - i napisz : jak tam po operacjach?
co ci dokładnie w końcu zrobili? jak jesteś zadowolona?

Added after 3 minutes:

doris - napisze ci dosłownie to co miałaś wyczytać między wierszami:
tak samo jak są źli lekarze, tak samo nie każda pielęgniarka jest dobrąpielęgniarką

aha - ja nie popuszczam na wrocławskich dziurach w drogach jadąc samochodem
  • 0

#59 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 12 maj 2006 - 11:28

Aberade prowadzi mnie dr Paweł Kroll.Cewnikuje się do wc a czasami do pojemniczka z miarką bo tak mi kazał dr. Oczywiście czasami jest to nie wykonalne, ikanie do pojemniczka ponieważ prowadze aktywne życie
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#60 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 12 maj 2006 - 11:32

kumam :-D
skoro kroll każe tobie sikać kiedy czujesz parcie tzn że to jest wystarczające
ja ufam temu facetowi
jesteś z poznania dzidzia?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych