Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Windows Xp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 13 kwiecień 2006 - 18:34

Witam was wszystkich.

Chcyba zdajecie sobie spawę że dziś w obecnym stanie gospodarki ciężko jest każdemu zakupić oryginalne oprogramowanie do samego Windowsa Xp. Każdy chyba zfdaje sobie z tego sprawę co można o tym napisać, a co dopiero mieć. Niestety mnie przychodzą takie komunikaty o poiractwie systemowym z Microsoftu, lecz nie moge się tego pozbyć.
Już miałem kilka propozycji odnośnie tego, ale nadaremnie, z każdego miejsca mnie wyganiają. Byłem w dobrych programach, Centrum Xp, ale nie moge się dowiedzieć nic na ten temat, chyba że ktoś do mnie zapukał na gg, to wtedy potajemnie mi mógł pomóc, bo inaczej nie dało rady.
Nie chce mi się wierzyć, aby dziś każdy miał oryginalne oprogramowanie.
Wydaje mi się, że to sama chyba przechwałka na ten temat.
Ale cóż, tacy są ludzie, nie przyznają się do tego.
Ja wolę uczciwość i przyznać się do piractwa, ale nie mogę sobie poradzić z komunikatem, który mi się pojawia zaraz kiedy wchodzę do systemu.
To pochodzi od Microsoftu.
Jak tu można od takiego biednego narodu wymagać, zgoda, że interey muszą kwitnieć, ale nie od szarego człowieka, tym barziej od osób niepełnosprawnych, dla których interent staje się dziś w pewnym stopniu rehabilitacją zdrowotną, kontakty z ludźmi, to jest to, dla kogo internet warto mieć. Ale wydaje nie się,że to samo przez się mówi że nas nie stać na oryginalne oprogramowania
Podejrzewam, że około połowa Polski takich oprogramowań nie ma.
A zatem wielu ludzi kłamie, i jak tu mamy sobie zaufać?????
Czy ktoś mi pomoże, jak to można uniknąć tego komunikatu, jużmi proponowano wiele rzeczy, nawet ktoś mi przysłał cracka, ale nie poskutkowało.
Próbowałem również odinstalować z usuń/dodaj programy z Servise Pack 2, tam są różne aktualizacje, ale niestety tam nic nie zobaczyłem.
Przykro mi, że nie mogę zrobić screena, ale to się nie da, bo nawet nie jestem w systemie. Moge tylo jedynie opisac po swojemu
  • 0

#2 morpheuz

morpheuz

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 13 kwiecień 2006 - 20:29

Jedyna możliwość aby wywalić tą użycie opcji przywracania systemu. Ale Warunek nr 1 musiałeś mieć ją włączoną przed instalacją tej poprawki a warunek nr 2 musisz pamiętać kiedy robiłeś aktualizację systemu. Jeśli masz włączoną aktualizację automatyczną trzeba będzie trochę poszukać.

Dobra ale do rzeczy.
Kliknij sobie na pulpicie (poza jakimkolwiek okienkiem ) lewym klawiszem myszy.
A następnie wciśnij F1 na klawiaturze. Po chwili powinno pokazać się okienko jak poniżej.

Dołączona grafika

KLIKAMY w opcje „Cofnij zmiany dokonane na .....”

Pokaże się nam kolejne okienko na którym wybieramy: „Przywróć mój komputer do ......” I klikamy na DALEJ

Dołączona grafika

Pokaże się kolejne okienko i teraz jeśli pamiętasz którego dnia dokonałeś aktualizacji wybierasz go z tabeli (kalendarza) po lewej stronie a w tabeli po prawej powinna być jakaś godzina a za nią taki tekst „software distribution servicce 2.0” klikamy na niego lub jeszcze lepiej cofamy się o dzień do tyłu (tabela po lewej) i wybieramy w tabeli po prawej „Punkt kontrolny systemu” a następnie dajemy dalej Komputer się resetuje i problem znika.

Dołączona grafika

Jeśli masz włączoną aktualizację automatyczną musisz przeszukać wszystkie dni z danego miesiąca i znaleźć ten w którym jest w tabeli po prawej „software distribution servicce 2.0” i dalej analogicznie jak powyżej.

Jeśli masz wyłączoną opcje przywracania systemu albo nie możesz odzyskać „software distribution servicce 2.0” niestety sprawa zakończy się na ponownym instalowaniu systemu.
  • 0
Nie traktuj życia na serio żywy i tak z niego nie ujdziesz !!

#3 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 14 kwiecień 2006 - 06:33

Witaj.

Dzięki za pomoc, ale to już znam już nieraz próbowałem to zrobić, lecz nadaremnie to wszystko.
To siedzi chyba nawet w Servise Packa 1, także tu tylo chyba by pomogło przeinstalowanie systemu, ale na jak długo.
Także już nie raz to próbowałem to zrobić, lecz również nadarmne to wszystko, bo nie na długo miałem ok.
A co do aktualizacji, wszystko mam wyłączone, chyba że w Centrum zabezpieczeń, ale poza tym wszędzie mam już wyłączone, jedyne co mi się pokazuje, to ikona z z aktualizacją zabezpieczeń, ale to musze to robić, bo inaczej złapię jakiegoś robaka.

To tyle co moge powiedzieć jak mam ustawiony komp
  • 0

#4 morpheuz

morpheuz

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 14 kwiecień 2006 - 16:00

Z tego co się orjętuje w tym wypadku zostaje Ci tylko reinstalacja systemu.

A później nie wolno dopuścić do instalacji łatki o numerze KB892130 i wszystko bedzie grało. (oczywiście aktualizacja automatyczna odpada)
  • 0
Nie traktuj życia na serio żywy i tak z niego nie ujdziesz !!

#5 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 14 kwiecień 2006 - 17:10

tak,, już teraz wszystko rozumiem, przedwszystkim zapamiętać numer łatki, bo to może mieć znaczenie
  • 0

#6 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 14 kwiecień 2006 - 18:55

:D
  • 0

#7 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 14 kwiecień 2006 - 19:33

dziękuję za szczere chęci, alke na BIOsie to ja się nie znam, wolę więc nie tykać się tam.
Natomiast co tych plików to ja uruchamiałem tylo, nie zapisując, nie wiem czy tu dobrze zrobiłem.
Mogłem to pościągać, ale nie wiem czy dobrze odebrałem, że należy tylo uruchomić

Ten LegitCheckControl.DLL to ja to ściągnęłem, ale to pozostałe, tylo uruchomiłem, także tyle co ja mogłem zrobić.
Tak jak mówię, na BIOsie się nie znam, nigdy tam nie wchodziłem


Jeśli coś powinniem zapisać, to powiedzcie, to poprawię.


Dla spokoju chętnie bym zakupił oryginała, ale za co?

Euro jeszcze nie weszło do naszej waluty, a za złotówki niewiele moge, tym barziej z taką renciną
  • 0

#8 manan

manan

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 18 kwiecień 2006 - 09:39

Witam

W sieci eMule udostępniam zbiór aktualizacji zabezpieczeń dla systemu Windows Xp z dodatkiem SP2 wydane przez Microsoft do 10 kwi. 2006. Łatki opatrzone są skryptem instalacyjnym automatyzującym instalację.
Nazwa pliku:

aktualizacje winxp sp2 10.04.2006.zip

Rozmiar: 66,7MB
  • 0

#9 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 18 kwiecień 2006 - 15:29

a która to strona, bo jestem sam zainteresowany tym, ale nie mogłem tego znaleść.

Podaj mi link, to może szybciej coś znajdę.

Poza tym na stronach eMula znalałem coś ciekawego dla siebie, otóż chciałbym sobie zainstalowac Linuxa, darmowego, tam jest na stronach Google, ale jest problem z tym, bo są 2 pliki, jeden duży, drugi mały, jeśli będziesz miał kłopoty to ci podrzucę taki link
  • 0

#10 manan

manan

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 18 kwiecień 2006 - 19:19

Żeby pobrać coś z sieci eMule musisz pobrać i zainstalować klienta eMule:
http://surfnet.dl.so...a-Installer.exe - po zainstalowaniu wpisz lub wklej nazwę pliku do wyszukiwarki klienta.
Tak czy siak nie napisałeś czy poradziłeś sobie z natrętnym komunikatem jak radził kolega wyżej, bo to zdaje się jest warunek do dalszych kroków. A jeżeli chodzi o linuksa to radzić za wiele nie mogę, bo się nie znam. Widzę jednak, że słabo poruszasz się po Windowsie stąd wątpię, że poradzisz sobie z Linuksem. Jeżeli już chcesz to radzę poczytać trochę i nie pobierać pierwszej lepszej dystrybucji tego darmowego systemu.
  • 0

#11 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 18 kwiecień 2006 - 19:59

Co do tego komunikatu, to nadal mam, już próbowałem także i tego sposobu, który mi polecał kolega, znam to doskonale, już próbowałem nie jeden raz, ale to siedzi w w SP1, także to bym musiał przeinstalować system, bo to siedzi aż w 1, a nie w 2.
Pewny informatyk, także polecał mi usunięcie z SP2 takich pewnych aktualizacji systemowych, ale ja ich nie mam.
Jedynie co mogłem zrobić, to odchaczyć w programach usuń/dodaj aktualizacje, to tylo to mogłem zrobić, więcej nic się nie da zrobić.

Pozostało mi poczekać, jak mi radził kolega wyżej, do przeinstalowania systemu, bo już mi kotś polecił wejść w BIOSa, ale na tym całkowicie się nie znam, nie bylem tam jeszcze ani razu. Słabo znam angielski, żeby móc wejść w BIOSa, także co do tego to wykluczone.

Także nie wchodze w komputer dośrodka, bo również jeszcze tam nie byłem samodzielnie. Jedynie co mogew zrobić, to sobie pościągać jakies programy konfiguracyjne, a już mam i to nie jeden, także już staram się odpowiednio to skonfigurować, lecz kłopot pozostaje.

O ile sobie przypominam, to ostatnio musiałem przeinstalowac system i poskutkowało, ale tej łatki, o której jest mowa nie ma, bo przeglądałem wszystko, co mam zainstalowane, wszelkie łatki, wszelkie uatualnienia, także z tych łątek to nic tu nie mam.
Także instalacje przebiegła normalnie, ale jak na długo, to widzicie sami, nie pomogło to na długo, szybko mnie namierzyli z powrotem


Co do nauki na Linuxie, to chciałbym i na tym się poznać, ale tam są dwie wersje, jedna mniejsza, druga większa, także mam kłopoty kótą wybrać, bo być może bym się coś na tym pouczył.
Ale nie wiem czy dam rady, ponoć to jest ciężkie w nauce, już słyszałem o tym, ale spróbować nie zaszkodzi, tylo trochę za dużo miejsca zajmuje, ale to nie ważne.
Wazne jest to, że człowiek chce się uczyć dalej, ale czy to pokonam????????
  • 0

#12 manan

manan

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 18 kwiecień 2006 - 22:26

Pewnie, że to pokonasz, dla chcącego ....
A z tym namierzaniem przez Microsoft to nie jest tak jak piszesz, to właśnie przez włączoną aktualizację automatyczną system pobiera program sprawdzający legalność. Microsoft udostępnia też użytkownikom samodzielnie chcącym aktualizować system wszelkie aktualizacje krytyczne bez potrzeby sprawdzania legalności.
XP - .http://www.microsoft...rtCriteria=date
Piszesz też, że niby potrzebne jest wchodzenie do biosu a o czymś takim w tym wątku nie było mowy, jest tylko coś takiego:

(jeśli nie można podmienić w systemie tego LegitCheckControl.DLL to po BIOSIE przy uruchomieniu systemu wciskamy F8 i wybieramy system awaryjny, pozniej podmieniamy wyżej opisany LegitCheckControl.DLL i restart)

czyli jak zobaczysz drugi ekran po włączeniu kompa wciskasz F8 i z menu wybierasz tryb awaryjny. Jak system w tym trybie się uruchomi kopiujesz do wskazanego katalogu odpowiedni plik DLL

Added after 13 minutes:

Pewnie, że to pokonasz, dla chcącego ....
A z tym namierzaniem przez Microsoft to nie jest tak jak piszesz, to właśnie przez włączoną aktualizację automatyczną system pobiera program sprawdzający legalność. Microsoft udostępnia też użytkownikom samodzielnie chcącym aktualizować system wszelkie aktualizacje krytyczne bez potrzeby sprawdzania legalności.
XP - .http://www.microsoft...rtCriteria=date
Piszesz też, że niby potrzebne jest wchodzenie do biosu a o czymś takim w tym wątku nie było mowy, jest tylko coś takiego:

(jeśli nie można podmienić w systemie tego LegitCheckControl.DLL to po BIOSIE przy uruchomieniu systemu wciskamy F8 i wybieramy system awaryjny, pozniej podmieniamy wyżej opisany LegitCheckControl.DLL i restart)

czyli jak zobaczysz drugi ekran po włączeniu kompa wciskasz F8 i z menu wybierasz tryb awaryjny. Jak system w tym trybie się uruchomi kopiujesz do wskazanego katalogu odpowiedni plik DLL
  • 0

#13 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 19 kwiecień 2006 - 07:13

Chciałem ci powiedzieć,że sam nic nie aktualizuję, jeśli coś robię, to uważnie do tego podchodzę, jedynie co aktualizujęto zabezpieczenienia, a to chyba różnica

Co do tego (jeśli nie można podmienić w systemie tego LegitCheckControl.DLL to po BIOSIE przy uruchomieniu systemu wciskamy F8 i wybieramy system awaryjny, pozniej podmieniamy wyżej opisany LegitCheckControl.DLL i restart), to już kiedyś próbowałem, ale nie wychodziło mi to, będę próbował jeszcze nie raz, może coś pomoże.

W sumie w trybie awaryjnym rzadko co bywam, ale i tego trzeba się uczyć, jeśli chce się poznać informatykę, już i tak wiele umiem, bo miałem gorsze jeszcze problemy, ale sam sobie radziłem, właśnie poprzez takie fora, ale nie tylo tu.
Bo na forach wszędzie mnie pełno, ale cóż, nie zawsze moge coś zrozumieć, jeśli na czymś się nie znam, to wolę nie zabieraz się, mimo, że znam już przeinstalację systemu.

Trochę się z tym jeszcze motam, ale trochę motania i dochodze do władzy.
I tak nauka nie idzie w las.

Chciałbym ci podzękować za taką cierpliwość nademną, pewnie trochę jestem uciążliwy, ale niestety, nikt nie uczy się bez błędów.

Kidy pierwszy raz uczyłem się na komputerze, nawet nie wiedziałem do czego on służy, a jednak, tylo kwestia odwagi, a tu jest mój problem
  • 0

#14 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 19 kwiecień 2006 - 11:34

Chciałem ci powiedzieć,że sam nic nie aktualizuję, jeśli coś robię, to uważnie do tego podchodzę, jedynie co aktualizujęto zabezpieczenienia, a to chyba różnica


Jeśli aktualizujesz zabezpieczenia systemu Windows, to możesz być pewny, że opisana na wstępie sytuacja powtórzy się (E)
Niestety... należy komputer zabezpieczać w inny sposób, gdyż zabezpieczenie systemowe jest zbyt słabe.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#15 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 19 kwiecień 2006 - 15:50

Chciałem wam powiedzieć, że spróbowałem ponownie otworzyć to w trybie awaryjnym, ale niestety nie moge tego otworzyć.
Chyba wiem, co to była za przyczyna, otóż sobie pobralem kilka programów konfiguracyjnych, mam ich 3 w sumie:


Dr Tweak
Windows Configurator
XP Akcelerator

Tu sa w sumie 3 które wymieniłem do tej konfiguracji, któraś chyba odpowieda, ze właśnie tam mam ukryty tryb awaryjny.

Będę próbował to znaleść,że by to odbezpieczyć, bo inaczej nie moge wejsć w tryb awaryjny.

Myślałem, ze to tym sposobem sobie ustawię całą konfigurację systemową, a koże ja nie umiem się tym obsługiwać, może pomożecie?

Podobno ten ostatni to ma być dobrym konfiguratorem, ale ja jak narazie to mam niezbyt długo jego, także nie moge nic specjalnie powiedzieć o nim.
Wszystkie jak narazie testuję, ale gdzieś tam musi być ukryty tryb awaryjny, bo to mam po raz pierwszy, żeby coś takie mi się zdarzyło
  • 0

#16 manan

manan

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 19 kwiecień 2006 - 21:07

Też kiedyś lubiłem grzebać w ustawieniach, poprawiać itd. aż stwierdziłem, że nie mam czasu na użytkowanie kompa, bo albo jeszcze było coś nie tak, albo jak komp był potrzebny coś nawalało. Moja rada w związku z tym wygląda tak:
1. Zainstaluj od nowa system, bo to zajmie zdecydowanie mniej czasu niż wyszukiwanie gdzie siedzą problemy. Instaluj bez kontaktu z internetem.
2. Teraz o ile Twoja instalka nie ma w sobie SP2 zainstaluj go i inne aktualizacje zabezpieczeń w miarę ich posiadania.
3. Zaraz po zainstalowaniu wejdź do Panelu sterowanie / Narzędzia administracyjne / Usługi i wyłącz usługi: Aktualizacja automatyczna, Centrum zabezpieczeń, Rejestr zdalny.
4. Zainstaluj dobrą przeglądarkę, może być Opera http://www.instalki.....php?file=opera

No i tyle, dobrze by było mieć wszystkie aktualizacje zabezpieczeń, ale spora ich część szczególnie jak ktoś ma internet poprzez LAN i chroni go NAT jest wtedy zbędna a SP2 standardowy systemowy firewall i lepsza niż Internet Explorer przeglądarka jakoś tam ochronią Twój komputer.
  • 0

#17 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 20 kwiecień 2006 - 10:31

też tak sądzę, że warto chyba przeczekać, aż coś gorszego będzie się działo, dopiero podjąć jakieś działania w tym.
Też doszedłem do przekonania, że nie ma co się bawić z tym, bo to więcej czasu zajmuje na to, poza tym obawiam się, że jesli pobawiać się, to może raczej w BIOSeie, a do tego ja już nie wejdę, robię tylo jak mi sił na to pozwoli.
Jeśli nie czuje się pewny w stosunku do czegoś wolę się nie zabierac, choć bywają wyjątki,

A zatem serdeczne dzięki za pomoc, moze się kiedy jeszcze spotkamy na forum
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych