Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

darmowe kursy gdzie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Majka_Cz

Majka_Cz

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 31 marzec 2006 - 14:03

Hejka poszukuję po sieci darmowych kursów pakietu ms office po polsku najlepiej podzielone na poszczególne programy choć nie koniecznie konkretny nacisk na worda, excela, power pointa, fronte page. Wie ktoś gdzie to szukać. W formie plików ewentualnie online choć wolałbym to 1. Ja znalazłam tylko tzw.próbkę :(

Pozdrawiam
  • 0
Majka_Cz

#2 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 01 kwiecień 2006 - 14:08

Majka, zupełnie za darmo znajdziesz tylko poprzez p2p ;)
Jednak są dostępne na rynku, dość niedrogie książki, podzielone na poszczególne programy(!) Nie wiem tylko, na jakim jesteś poziomie w pakiecie office'a.
Zajrzyj na stronkę wydawnictwa "MIKOM". Tam są książki, z których kiedyś uczyłam się i uważam, że dla początkujących są dość dobre i niedrogie.
http://mikom.pwn.pl/lista.php?co=ecdl

Obejrzyj sobie też inne książki tego wydawnictwa, może znajdziesz coś dla siebie :)
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#3 Majka_Cz

Majka_Cz

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 01 kwiecień 2006 - 14:23

Majka, zupełnie za darmo znajdziesz tylko poprzez p2p ;)
Jednak są dostępne na rynku, dość niedrogie książki, podzielone na poszczególne programy(!) Nie wiem tylko, na jakim jesteś poziomie w pakiecie office'a.
Zajrzyj na stronkę wydawnictwa "MIKOM". Tam są książki, z których kiedyś uczyłam się i uważam, że dla początkujących są dość dobre i niedrogie.
http://mikom.pwn.pl/lista.php?co=ecdl

Obejrzyj sobie też inne książki tego wydawnictwa, może znajdziesz coś dla siebie :)


No na podstawowym takie urywki tyle co mnie raczyli nauczyć w LO :( program okrojony -indywidualnie. W p2p były tylko demka w sensie kawałek rodziału i kup książkę. Fajnie tylko ja chwilowo nie mam kasy stąd na razie o książce nie myślę, pomyślę jak będzie kasa owszem owszem. Dzięki za info wogóle. Na linka już śpieszę zajrzeć :)
  • 0
Majka_Cz

#4 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 06 kwiecień 2006 - 14:08

darmowe kursy pakietu office, sa w warszawskim domu pod fontanną, tylo aby tam się dostać, trzeba być członkiem.

A chcąc zostać członkiem trzeba się zapisac na liste oczekujących, a potem zaczynać od statusu Gościa.

Taką jest moja propozycja, ja własnie jestem członkiem Warszawskiego Domu pod Fonatnną, także moge coś powiedziać na ten temat.

Ale jesli chodzi o ścisłość tematów, to chodzi tu głównie o Worda, Excela, a także podstawy komputera, internetu.

Ale trzeba być pełnoletnim
  • 0

#5 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 08 kwiecień 2006 - 09:22

andrzej1 - Nie wiem, czy zauważyłeś, ale Majka jest z Poznania, więc kursy w Warszawie są nie dla niej. Chyba, że w Warszawskim Domu pod Fontanną organizują kursy przez Internet(??)
Jeśli chodzi o kursy komputerowe, to w Warszawie są też organizowane - za darmo - na ul. Twardej i ul. Narbutta przy Fundacji Informatyków i Matematyków Niesprawnych Ruchowo.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#6 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 08 kwiecień 2006 - 10:47

przepraszam, że nie zauważyłem, ale nie wiedzialem że Majka jest z Poznania. Oczywiście mam sam kłopoty z koncetracją psychiczną, bo jestem chory między innymi na to.

Wiem, że między innymi to organizują na Twardej, ale nie kaźdy tam się może dostać. Sam chciałem tam się udać, lecz mi odpowiedziano wręcz że ja się tam nie nadaję. Nie mam takiego wykształcenia, trochę mnie poniżyli, ale mówi się trudno. A podobno Warszawski Dom pod Fontanną współpracuje ze sobą z Twardą. Wiec ja tego już nie rozumiem dlaczego mnie nie chcieli przyjąć tam, a mogłem.

Podstawy komputera mam opanowane, nawet wkracam coraz to bardziej zaawasnowane sprawa, a że mam kłopoty z pisaniem to już nie moja w tym wina. Podobno mam niedowład palców, dlatego tak mi wychodzi pisownia , ale to już jest inna sprawa. Ale mam żal do Fundacji Matematykó i Informatyków, że mnie nie przyjęli na takie kursy.

Szkoda, a mogłem się wiele nauczyć, zwłaszcza teraz się sam uczę na programach graficznych, gdzie mółbym coś więcej opanować.

A podobno UE wspiera naukę, więc jak to jest, czy człowiek z wykształceniem ZSZ już nie ma prawa się uczyć?

To dla mnie jest niezrozumiałe, przecież nauka służy ludziom, tym barziej, jeśli ktoś ma problemy psychiczne i to jest dla niego w pewnym sensie terapią psychiczną.

To jak to jest w końcu, bo już nic nie rozumiem
  • 0

#7 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 10 kwiecień 2006 - 11:29

Może ja Ci odpowiem chociaż częściowo na Twoje pytania.

W FPMIINR przyjmują na kursy osoby z wykształceniem minimum średnim dlatego, bo organizowane tam kursy nie mają na celu terapii, ale mają dać możliwość dokształcenia, podniesienia kwalifikacji i co za tym idzie - podjęcie pracy przy komputerze lub awans dla pracujących.
W/w fundacja nie dostaje stale dofinansowania z UE - to nie jest takie piękne, jak niektórzy opisują. Fundacja często boryka się z kłopotami finansowymi, a pracownicy nie raz dostają wypłaty z 2-3 miesiecznym opóźnieniem.
Kiedyś, gdy nie było (obiecywanego) dofinansowania z UE znajdywali się prywatni grantodawcy (sponsorów było bardzo niewiele) i fundacja jakoś działała, chociaż nie było lekko. Obecnie dofinansowania są cząstkowe lub dotacje celowe, więc nie ma na wszystko i nie dla wszystkich.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#8 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 10 kwiecień 2006 - 13:32

a jak myślisz, dla kogo to stosujemy kursy w WDpF, tak dla zabawy? Chyba jakaś pomyłka, starać się o dotacje z różnych orgranizacji pozarządowych, to uważasz, że to dla zabawy? Chyba nie, my tak samo przeprowadzamy kursy komputerowe w celu kształcenia ludzi, zdobywania wiedzy, a być może komuś to będzie potrzebne, i wcale nie jest powiedziane, że ja tam wstępu nie mam, jak najbardziej, każdy członek Domu pod Fontanną mam wstęp na takie kursy, tylo oczywiście borykamy się z dotacjami na takie kursy, bo przeciez nikt za darmo nie będzie nas uczył.
Jeśli mowa o awansie ludzi na lepsze stanowisko, to grubo się mylisz, niech ludzie z takimi wykształceniami się cieszą, że mają w ogole pracę, nawet przy śmieciach, dziś obecnie takie są czasy, że nawet wspomnieć o jakimkolwiek awasnie, to trzeba się grubo zastanowić czy to warto powiedzieć, bo można łatwo stracić pracę, a druga znaleść, to będzie cieżko. Obecnie ludzi z różnymi wykształceniami pracują przy śmieciach, i musza być zadowoleni, bo inaczej żegnają się z pracą, takie są obecnie wymogi pracodawców. Także wykształcenie się liczy, ale to zależy gdzie, a może to zalezy na jakich układach, bo wielu ludzi zdobywa lepsze stanowisko przez protekcję, także tu odchodzi wielka rola w tym zatrudnianiu. Wielu uczciwych ludzi nie ma pracy w swoim kierunku, a tu mówimy o awansie. Aż strach myśleć, żeby nie wyrzucili z pracy, a ty mówisz, aby zdobywać awans dziś, to chyba jakieś nie porozumienie.
Ja osobiści znam ludzi takich, którzy nie chcą się dalej uczyć, na komputerach, wpisują się na listę kursu i niestety z przykrością muszę ci powiedzieć, że nieraz taka osoba jak ja, bardziej chętnie będzie uczyła się na komputerze, niż taka osoba która ma wyksztalcenie wyższe.
Tu jest cały w tym problem. Wiem, bo chodzę do Domu pod Fonatnną,, także wiem co tam się dzieje podczas kursów komputerowych.
Ja z wyksztalceniem ZSZ, bardziej byłem zainteresowany kursami, niż niejedna osoba z wyższym wykształceniem.
Także tu trzeba też wziąść pod uwagę, kto ma chęć, bo na siłę nic nie można zdobyć, trzeba mieć chcęci do kursów komputerowych
  • 0

#9 Majka_Cz

Majka_Cz

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 10 kwiecień 2006 - 17:16

Kochani spokojnie bo tu widzę że zaraz będzie bitwa na noże, albo będzie gorąco ;) No ale na serio, fakt, jestem z Poznania i najbardziej interesują mnie kursy tu na miejscu, bo nawet mam problemy żeby się po Poznaniu poruszać a co dopiero poza nim!! :shock:
Tak czy inaczej kursów online za darmo nadal szukam z naciskiem na office i inne biurowe pakiety :)

Pozdrawiam serdecznie i dzięki za to co już podaliście :-D
  • 0
Majka_Cz

#10 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 10 kwiecień 2006 - 17:42

Majka z tego co ja wiem, to znam takie kursy, ale obawiam się, że będą zbyt drogie jak na twoją kieszeń, chodzi mi o kursy organizowane w ESKK, chyba wiesz o co mi chodzi. Bo nic innego nie moge dla ciebie wymyśleć, a chciałbym ci w jakiś sposób pomóc, bo wiem, jaka nas bieda spotkała, że żadko kogo stać na jakieś płatne kursy.

Majka, a pomyśl może tam jest jakiś Dom pod Fonatnną, przecież to nie tylo jest Dom w Warszawie, ale również w innych miastach tak samo.

Popytaj się


Wiem, jakie nas wszystkich czasy spotkały.

Może poszukaj jakieś innych organizacji, do których można się zapisać na jakieś darmowe kursy. W końcu coś musi być, jakies rozwiązanie, to że mnie nie pomogli, nie oznacza to, że ja nie moge komuś pomóc
  • 0

#11 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 12 kwiecień 2006 - 09:06

Majka Cz napisała:

Kochani spokojnie bo tu widzę że zaraz będzie bitwa na noże, albo będzie gorąco ;)


Hmmm...
Chciałam tylko spokojnie odpowiedzieć Andrzejowi na nurtujące go pytania, a zostałam zwyczajnie zaatakowana i zarzucona żalami, które nie powinny być kierowane moim adresem.

Andrzej twierdzi, że Fundacja na Twardej żąda od uczestników niepotrzebnie minimum średniego wykształcenia...
Jednak to nie Fundacja, ale UE narzuciła wyższe normy względem wykształcenia i nie oszukujmy się, że osoba z wyształceniem poniżej średniego nie znajdzie pracy "umysłowej", a ON właśnie takiej pracy w większości potrzebują.

Andrzej1 twierdzi, że:

Ja z wyksztalceniem ZSZ, bardziej byłem zainteresowany kursami, niż niejedna osoba z wyższym wykształceniem.

Muszę wyprowadzić Cię z błędu - Na kursach w Fundacji jest dużo osób z wyższym wykształceniem i jeszcze dłuższa kolejka oczekujących na kolejne kursy.

Andrzej1 napisał:

Wielu uczciwych ludzi nie ma pracy w swoim kierunku, a tu mówimy o awansie. Aż strach myśleć, żeby nie wyrzucili z pracy, a ty mówisz, aby zdobywać awans dziś, to chyba jakieś nie porozumienie.

Tu również się mylisz. Razem ze mną, na kursy w Fundacji na Twardej uczęszczały osoby zaróno poszukujące pracy, jak i pracujące i tym właśnie, dzięki kursom często obiecywano awans, po osiągnięciu nowych umiejętności.

Wszystko powyższe wiem stąd, że byłam kilkakrotnie uczestniczką różnych kursów, a także miałam pracę dzięki Fundacji i również pracowałam dla nich, więc z palca sobie tego nie wyssałam.
Jednocześnie z kursami komputerowymi odbywały się Warsztaty Aktywizacji Zawodowej, gdzie można się było więcej dowiedzieć na temat aktywnego poszukiwania pracy, a także o normach UE w tym temacie.


Dla Ciebie Maju mam tylko informacje, że najbliżej Poznania, darmowe kursy odbywają się w Grodzisku Wielkoposkim, ale to też nie jest tak blisko. Ewentualnie mogłabyś się tam dowiedzieć, czy nie prowadzą kursów on-line.
GMINNE CENTRUM INFORMACJI w GRODZISKU WLKP.
E-MAIL: gci@grodzisk.wlkp.pl
numery telefonów: (061) - 44- 45- 200, 44-45-401 wew. 25
GMINNE CENTRUM INFORMACJI CZYNNE JEST
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W godz. od 12:00 do 18:00


Pozdrawiam a dla andrzej1 mam żyzczenia - więcej spokoju :)
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#12 andrzej1

andrzej1

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 12 kwiecień 2006 - 16:00

Kicia
Rozgadany Weteran


Chciałem ci powiedzieć, że to samo jest u nas, także w niczym mnie nie zaskoczylaś, wydaje mie się, że chyba już nie będziemy tego tematu rozszerzać, bo to bez sensu.

Nic nowego sie nie dowiedziałem, Warszawski Dom pod Fontanna, takie same ma cele, a jednak ci którzy mają chęci do nauki, mają wstęp wolny.

Jak ja to widzę po tym temacie, na Twardej jest szerokie zainteresowanie komputerami, dlatego być może dla mnie tam miejsca nie ma, bo gdyby mijsca były, to zapewniam, że z pewnością dla mnie miejsce by się znalazło. To jest tak, jak z pracą, gdyby ona była, nie byłoby tego wyzysku, każdy by poszedł w swoim kierunku, nawet być może ja bym może znalazł lepszą pracę, a nie zabawiać się w wyzysk
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych