Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Pytanie o PEGAZ obszar komputerowy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#21 Olesia

Olesia

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 05 kwiecień 2006 - 18:52

Witam. Jestem mamą 4 letniego Piotrusia z wadą genetyczną. Synek jest opóźniony psychoruchowo, w związku z tym rehabilituję go intensywnie, także z pomocą komputera. Nasz sprzęt jest stary i chcę się starać o dofinansowanie. Czy jest granica wiekowa dot. przyznania dofinansowania? Czy jest określone schorzenie (wiem, że w zeszłym roku otrzymały dzieci niedowidzące). Jaka jest kwota dofinansowania (100% czy część ceny kompa)? Pytanie ostatnie - gdzie składa się wnioski o dofinansowanie?

Pozdrawiay!

Ola z Piotrusiem
  • 0
Ola, mama 4 letniego Piotrusia z trisomią chromosomu 8

#22 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 05 kwiecień 2006 - 21:18

Jeśli chodzi o sprawę z dzieckiem ,nawet niewiem jak to wygląda szczerze mowiąc.
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#23 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 06 kwiecień 2006 - 08:00

Olesiu, zadzwoń na bezpłatną infolinie PFRON-u 0 801 153 163 i również udaj się do opieki społecznej lub PCPRu w swoim mieście.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#24 ewka

ewka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 03 wrzesień 2006 - 09:18

tomgrabal ja też mam czterokończynowe MPD z tym, że chyba w troszkę łagodniejszym stopniu.
Wytyczne wózka mam podobne do Twoich. Będę tym wózkiem poruszać tylko poza domem, ponieważ po mieszkaniu i szkole (uczę się w LO) jeżdżę na wózku aktywnym, więc chciałabym, żeby sprawnie pokonywał krawężniki i nie równości, bo chciałabym wreszcie być, choć trochę samodzielna, ale za te pieniądze (+ oczywiście wkład własny) chyba nie uda mi się kupić jakiegoś w miarę dobrego terenowego elektryka :(
  • 0
„Nie obawiajmy się ryzyka, bo to obawa, lęk zabija najpiękniejsze marzenia"
Benedykt XVI

#25 arleta_p

arleta_p

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 14 maj 2006 - 10:44

jaki czas jest oczekiwania na rozpatrzenie wniosku o komputer?
  • 0
Z każdym kolejnym dniem zastanawiam się co chce przekazać mi tak naprawdę życie. ...

#26 kruszynek

kruszynek

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 14 maj 2006 - 11:00

hej :)
mam pytanie do zorientowanych:
czy termin składania wniosków o dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego określony na 15 maja oznacza, że do tego dnia wniosek musi wpłynąć do PFRON, czy liczy się data stempla pocztowego - wysyłam wniosek pocztą - oddział PFRON jest w innym mieście?
Czy muszę jechać jutro i osobiście złożyć wniosek, żeby zdążyć do 15 maja?
  • 0

#27 arleta_p

arleta_p

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 14 maj 2006 - 11:28

jeśli wyślesz poleconym priorytetem nie będziesz miał kłopotów.
  • 0
Z każdym kolejnym dniem zastanawiam się co chce przekazać mi tak naprawdę życie. ...

#28 kruszynek

kruszynek

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 14 maj 2006 - 11:49

dzięki za odpowiedź :)
  • 0

#29 arleta_p

arleta_p

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 14 maj 2006 - 12:01

ależ prosze :)
ja tak zrobiłam w programie student bo na ostatni dzień wysłałam i przyjeli wniosek
  • 0
Z każdym kolejnym dniem zastanawiam się co chce przekazać mi tak naprawdę życie. ...

#30 Kotowiczka

Kotowiczka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 17 maj 2006 - 18:58

Ja składałam we Wrocławiu dowiedzialam się, że dla osoby ktora się uczy max można dostać około 4200 zł. Ciekawe czy faktycznie tak jest, wszystko chyba zależy od ilości złożonych wniosków i puli pieniędzy jaką mają do zagospodarowania.

Wnioski mają zostać rozpatrzone dopiero w lipcu...

P.S. Ciekawa jestem czy się załapie, bo mialam ponad 1 tys dochodu na osobę w rodzinie. Kobieta mi powiedziala, że jak wychodzi około 2 tysięcy to nie ma sensu się starac o dofinansowanie. Tak jest faktycznie?
  • 0

#31 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 21 maj 2006 - 20:51

Ja tez skladalam wniosek o kompa we Wroclawiu przy ul. Strzegomskiej , co do kwoty to kobieta mi powiedziala ze im nizsza - nie wygorowana cena tym wieksze szanse na rozpatrzenie wniosku (4 tys to cena w sam raz), a co do dochodow to mowila ze dochod moze byc nie wyzszy niz 1100 zl netto z groszami / osobe w gospodarstwie domowym z ostatnich 3 miesiecy.
  • 0

#32 Kotowiczka

Kotowiczka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 22 maj 2006 - 15:54

Na strzegomskiej??

To dziwne bo ja skladałam na Szewskiej na najwyższym pietrze tam jest siedziba PFRONU, a na strzegmiskiej w MOPSieskladałam podanie o sanatorium tzn bede składała, bo na razie jeszcze nie zrobilam tego. Ale z tego co sie dowiadywalam to w tym roku nie ma szans żebym się załapała. Mam druga grupę i nie korzystałam do tej pory. No jaa skandal żeby tyle sie czekalo.
  • 0

#33 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 22 maj 2006 - 16:32

tak na strzegomskiej w MOPS - program " Bariery w komunikowaniu sie" ale oni wspolpracuja z PFRONEM , ktory jest na Szewskiej w Cameleonie we Wroclawiu wiec nie ma znaczenia czy sklada sie na Strzegomskiej czy na Szewskiej.
  • 0

#34 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 22 maj 2006 - 17:07

Alchemia, tu się troszku mylisz, bo temat jest o programie PEGAZ, który jest typowo PFRONowskim programem, a Likwidowanie Barier w Komunikowaniu to coś innego. Reasumując; z tego co wiem i sam zauważyłem to jeśli ktoś kwalifikuje się na PEGAZ, to lepiej startować w nim - lepiej się wychodzi na tym.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#35 tomgrabal

tomgrabal

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 03 wrzesień 2006 - 07:49

Jeszcze nie mam upatrzoneggo modelu, ale moje główne wytyczne są takie; żeby pokonywał bez problemu krawężniki, był zwrotny jeśli chodzi o mieszkanie i miał sterowanie na głowę, ręką sobie nie poradzę, bo mam MPD czterokończynowe.

A Ty masz swoje wytyczne???
  • 0
Serdecznie pozdrawiam
T.G.

#36 czarnymotyl

czarnymotyl

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów

Napisano 05 czerwiec 2006 - 16:03

wszystko musi być wyszczególnione, musisz się udać z faktura VAT (uwaga nie może być to proforma!) wtedy Twój wniosek będzie rozpatrywany i w chwili przesłania pieniędzy do sklepu komputerowego (w tym Twoj wkład w sklepie) dostaniesz komputer.
sam siedze teraz na komputerze właśnie w ten sposób zdobytego ;)
  • 0
:-)

#37 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 06 czerwiec 2006 - 20:44

[quote name='Rafalek]Alchemia' date=' tu się troszku mylisz, bo temat jest o programie PEGAZ, który jest typowo PFRONowskim programem, a Likwidowanie Barier w Komunikowaniu to coś innego. Reasumując; z tego co wiem i sam zauważyłem to jeśli ktoś kwalifikuje się na PEGAZ, to lepiej startować w nim - lepiej się wychodzi na tym.[/quote']
przeciez nie napisalam ze PEGAZ to to samo co program likwidacja barier w komunikowaniu sie - wiem ze tak nie jest. Jezeli ktos sie kawalifikuje do PEGAZU to ok jezeli jest to bardziej korzystne.
  • 0

#38 Michał

Michał

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 07 czerwiec 2006 - 17:02

jaki czas jest oczekiwania na rozpatrzenie wniosku o komputer?

Termin był do 15 maja, więc stosunkowo szybko rozpatrzyli mój wniosek (PEGAZ); może był on łatwy, przejrzysty, na..NIE.:( Prawie 2 tygodnie temu przyszła odpowiedź. Przeszkodą są dwie kończyny górne i tylko :/ dysfunkcja jednej z nich. Przy jednoczesnej niepełnosprawności nóg.:/
Niedobrze, planuję teraz atak na PCPR. Jak myślicie, mam szansę?
  • 0

#39 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 07 czerwiec 2006 - 20:01

no wlasnie ze sprawnymi lapkami mamy szanse jedynie w progrmie "likwidacja barier w komunikowaniu sie" (pcpr):P jednak to tez jest dofinansowanie ze srodkow pfron.
  • 0

#40 tomgrabal

tomgrabal

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 02 wrzesień 2006 - 15:01

Ja o 167537zł, też to bylby mój pierwszy tego typu wózek.
  • 0
Serdecznie pozdrawiam
T.G.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych